نویدنو -  کتاب -   رحمان هاتفی  درباره ما -  آرشیو

آزادی برای همه زندانیان سیاسی ایران  

آرشیوماهانه

آرشیو مقالات نویدنو

آرشیو

آدر 95

آبان 95

مهر 95

شهریور 95

مرداد 95

تیر 95

خرداد 95

اردیبهشت 95

فروردین 95

اسفند 94

بهمن 94

دی 94

آذر 94

آبان 94

مهر 94

شهریور94

مرداد 94

تیر 94

خرداد 94

اردیبهشت 94

فرودین 94

اسفند 93

بهمن 93

دی 93

آذر 93

آبان 93

مهر 93

شهریور 93

مرداد 93

تیر 93

خرداد 93

اردیبهشت 93

فروردین 93

اسفند 92

بهمن 92

دی 92

آذر 92

آبان 92

مهر92

شهریور92

مرداد 92

تیر92

خرداد 92

اردیبهشت 92

فروردین 92

اسفند 91

بهمن ماه 91

دی 91

آذر 91

آبان 91

مهر 91

شهریور 91

مرداد 91

تیر91

خرداد91

اردیبهشت 91

فروردین 91

آرشیوسال   1390

آرشیوسال    1389

آرشیو سال   1388

آرشیو سال   1387

آرشیو سال   1386

آرشیو سال   1385

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

2018-02-27

شماره 884  

1395/10/30

فاجعه آتش سوزی در ساختمان پلاسکو

حزب توده ایران ضمن ابراز همدردی با آتش نشانان  و خانواده های آتش نشانان مجروح و مدفون٬ خود  را در غم و اندوه این زحمتکشان شریک و سهیم می داند. ما خواستار روشن شدن علل و ابعاد این  فاجعه دلخراش و معرفی و مجازات مسببین ان هستیم، بعلاوه حمایت٬ تامین درمان و امور پزشکی مجانی و پرداخت خسارت و رسیدگی به شرایط  آتش نشانان و خانواده های آنان می باید بی کمترین ابهام فورا صورت گرفته و از زندگی و معیشت آتش نشانان حمایت قاطع و جدی شود

1395/10/02

بغض، اندوه و خشم عمومی در سوگ آتش نشانان زحمتکش و فداکار

در فاجعه آتش سوزی و فروریختن ساختمان پلاسکو

مسعود امیدی

بغض فروخورده جامعه در سوگ آتش نشانان زحمتکش و فداکار در فاجعه آتش سوزی و فرو ریختن ساختمان پلاسکو چنانچه به خشم و نیرویی برای حساب کشی از مسئولانی که با عدم انجام موثر مسئولیت خود در پیشگیری از بروز چنین حوادثی بیشترین نقش را داشته اند، تبدیل نگردد و ساختار مدیریتی کشور در ارتباط با خدمات اجتماعی و بویژه حوزه ایمنی را با تغییر جدی مواجه  نکند، باید منتظر حوادث مشابه و تاسف بار بیشتری هم بود.

درود بر آتش نشان های  فداکار

اردشیر زارعی قنواتی 

امروز تمام جامعه ایرانی باید سوگوار آتش نشانان قهرمانی باشند که از جان خود گذشتند تا ناجی جان دیگر انسان ها و اموال آنان باشند. این آتش نشانان همان کارگرانی هستند که بدون هیچ زنجیری بر دست و پای خود در زمان ایفای مسئولیت خویش بدون چرتکه انداختن سود و زیان از جان خود گذشتند و به میان آتش و آوار رفتند تا دیگران را نجات دهند و در این راه جان خود را نثار کردند.

1395/10/27

برنامهٔ ششم توسعه، «اقتصاد مقاومتی»، یا تسلیم کردنِ کشور به کلان‌سرمایه‌داریِ جهانی

بایسته است که به این برنامه‌های ضدملی با اتحادِ ملی "نه" گفت. در این میان، نقش کارگران و زحمت‌کشان ایران در وزن و اعتبارِ این اتحادِ ملی بی‌بدیل است. بی‌تردید، جنبش اعتراضیِ آنان به این برنامه‌های اقتصاد ضدملی، حمایتِ همه‌جانبهٔ ملی را در پی خواهد داشت.

1395/10/27

آیا روسیه امپریالیست است ؟ -2

 سام ویلیامز –برگردان : هاتف رحمانی

اکنون ، حتی اگر مخالفان ما در چپ نسبت به ماهیت امپریالیستی روسیه امروز به حق باشند ، آن هم هنوز می تواند وظیفه کسانی از ما  که در غرب – به ویژه ایالات متحده – زندگی می کنند باشد که از سیاست "شکست گرایی انقلابی" نسبت به حاکمان امپریالیست " خودمان" پیروی کنند. اهمیتی ندارد که ظاهرا امپریالیسم روسی چقدر قدرتمند و خطرناک است ، ما باز هم باید با شعار "شکست گرایی انقلابی" لنین و شعار " دشمن اصلی در خانه است " کارل لیبکنشت هدایت شویم .

1395/10/27

کردستان سوریه :

مصاحبه صالح مسلم درباره آینده مناطق کردنشین سوریه، نیروهای ypg و سرنوشت بشار اسد

صالح مسلم رهبر حزب اتحاد دموکراتیک کردستان سوریه بر ایجاد سیستم فدرال دموکراتیک در سراسر سوریه و پیوستن یگان های مدافع خلق به نظام دفاعی فدرال دموکراتیک سوریه تاکید می کند. وی معتقد است مردم و نمایندگان واقعی آنها باید در مورد سرنوشت بشار اسد، رئیس جمهور فعلی سوریه پس از جنگ تصمیم بگیرند.

دولت سوریه با اعطای خودمختاری موقت

 به کردهای سوریه موافقت کرده است

رسانه های پ.ی.د مدعی شده اند که دولت سوریه با اعطای خودمختاری موقت 4 ساله به کردهای سوریه موافقت کرده تا در این دوران گذار فضا برای برگزاری رفراندم درخصوص دائمی شدن خودمختاری مهیا شود. در همین رابطه نماینده حزب اتحاد دموکراتیک کرد سوریه در فرانسه اعلام کرد pyd یک پروژه سیاسی برای حل بحران سوریه آماده کرده و حاضر است با دولت مرکزی سوریه در این باره مذاکره کند.

شورای میهنی کردهای سوریه

 پیش نویس قانون اساسی جدید کردستان سوریه را منتشر کرد

به گزارش ZerNews، شورای میهنی کردهای سوریه ENKS وابسته حزب دمکرات کردستان عراق(پارتی)، پیش نویس قانون اساسی جدید 115 ماده ای خود را با نام «منطقه کردستان سوریه» منتشر کرده است.

این حرکت در راستای مخالفت با حرکت های حزب اتحاد دمکراتیک است که از لحاظ سیاسی و نظامی بر روژآوا حکومت می کند.

شماره 883  

1395/10/23

هاشمی به عنوان تصویر تناقضات یک نظام

اردشیر زارعی قنواتی

به جرات می توان ادعا کرد که هاشمی رفسنجانی در تمام طول عمر سیاسی خود و از جمله در دوران حاکمیت جمهوری اسلامی شاید به غیر از بنیانگذار این نظام، تمام اعمال، تحرکات و نظرات خود را در چارچوب حفظ و ثبات همین نظام و هم چنین با تاکید بر الزامات تغییرات اجتناب ناپذیر انجام داد.

1395/10/22

شیوه های اعتراض

احمد سپیداری

همگی باید بپذیریم، گرایشات سیاسی مختلفی در فضای سیاسی اجتماعی کشورمان وجود دارد و این گرایشات بسته به محتوا، قابلیت ها، و محدودیت هایش، اشکال اعتراضی مختلفی را بر می گزیند. تصور اینکه آن ها همه باید یکی باشند و همه بتوانند به شکل و محتوایی یکسان دربیایند، واقع بینانه نیست. 

1395/10/21

بهایِ سکوت و مماشات در برابرِ ظلم و جنایت!

"...یک‌بار دیگر احسان طبری را دیدم و آن شبی از شب‌های ماه رمضان- سال ۶۳- بود که وی را از زندان به خانهٔ مرحوم محمدتقی جعفری آوردند و مرا هم بدان مجلس فرا خواندند. حال‌وروز خوشی نداشت و دهان و فک‌اش گویا شکسته یا کج شده بود. جعفری می‌خواست ‌با وی محاجه کند، اما من مطلقاً خوش نداشتم که با اسیری در بحث شوم، و نشدم. یک‌بار که آقای جعفری سخنی در نقدِ شوروی (سابق) گفت، احسان تکانی خورد و دفاعی غیورانه کرد. ..." (عبدالکریم سروش)

1395/10/22

پاسخ به نقد آقای احمد سپیداری بر مقاله «ادعای دیالکتیک و بی طرفی در جنگ سوریه؟!»

مسعود امیدی

ضمن تشکر از ایشان جهت زمانی که به نقد نوشته من اختصاص داده اند، قبل از هر چیز باید یاد آور  شوم که نوشته من ادعایی مبنی بر نقد مقاله آقای سپیداری با عنوان "باید در جبهه صلح ایستاد، و نه یکی از دو سوی جبهه جنگ" نداشته است و هیچگونه آدرسی نیز در این ارتباط نداده است. گرچه پیام اساسی این مقاله نیز در مقاله من مد نظر بوده است، اما از آنجا که موضوع مقاله اینجانب منحصر به مقاله مذکور نبوده و هیچگونه نقل قولی نیز از مقاله مذکور نشده است، منطقا می توانست نظرات آقای سپیداری می توانست راساً و بدون اشاره مستقیم به مقاله من ارائه گردد

پاسخی به نوشتهٔ آقای مسعود امیدی

احمد سپیداری

به نظر می رسد هر دوی ما در حد امکان نظراتمان را بازتاب داده باشیم و این تحلیل ها هم حرف آخر نیست و می تواند با نظرات دیگران بارور و بارور تر شود و در نهایت به شکل گیری مواضع دقیق تر و صریح تر کمک کند. شک نیست که آن ها تنها وقتی بطور جدی وارد پراتیک سیاسی می شود که به شکلی پخته و همه جانبه در مواضعی گروهی و حزبی و سازمانی منسجم شوند.

مهم آن است که فضای رفیقانهٔ بحث را نگه داریم، از مطلق گرایی فاصله بگیریم و همچنان بیاموزیم و بیاموزیم.

1395/10/21

هشدار! به دام دفاع از سیاست های منطقه ای ولی فقیه نیفتیم 

درنقد مقاله ی «ادعای دیالکتیک و بی طرفی در جنگ سوریه»

احمد سپیداری

ما از بطن نیروهای ترقیخواه ایران برآمده ایم و روشن شدن تحولات منطقه ای را هم قاعدتا با این هدف دنبال می کنیم تا با شناخت تاثیرات عوامل بیرونی بر تضادهای داخلی، از روند تحولات داخلی کشورمان درک دقیق تری بدست بیاوریم و با روشنگری در این زمینه، پراتیک مبارزه علیه نظام دیکتاتوری ولایت فقیهی را تقویت کنیم.

1395/10/21

آیا روسیه امپریالیست است ؟ -1

سام ویلیامز - برگردان : هاتف رحمانی

یادآوری : آن چه تقدیم خواننده هامی شود بخش اول نوشتاری بلند است که توسط آقای سام ویلیامز اقتصاد دان چپ گرای امریکایی نوشته شده است .علاقمندان به دیدگاه های ایشان می توانند به وبلاگ ایشان به این آدرس مراجعه کنند .امید است این نوشتار نوری بر بحث های موجود در جنبش چپ ایران بیفکند.

1395/10/21

جمهوری‌های منطقه بالتیک و انحلال اتحاد شوروی

والنتین کاتاسانوف –برگردان  ا. م. شیری

گذشته از شوخی، محاسبه بهایی که آنها به ازای همگرایی با «تمدن جهانی» پرداختند، بسیار ساده است: شاخص میانگین آن از اوایل سالهای ۹٠  تا سال ۲٠۱۴ چنین است: تنزل اقتصادی در استونی- ۳۵ درصد، در لیتوانی - ۴۹ درصد و در لتونی- ۵۲ درصد.

شماره 882  

1395/10/16

درحمایت از: راه‌حل صلح‌آمیز برای پایانِ جنگ در سوریه!

واقعیت این است که آنچه در سوریه جریان داشته و دارد، به‌طرزی مشخص و پررنگ بر موازنهٔ نیروها و آیندهٔ سیاسی منطقه اثر خواهد داشت. دلیل اینکه چرا کشورهای امپریالیستیِ عضو پیمان "ناتو" از تحول‌های سوریه و نتیجهٔ نهاییِ نبرد شرقِ حلب به‌شدت برافروخته‌اند، پذیرشِ ناگزیر نقشِ مشخص و جدید روسیه در جغرافیای سیاسی منطقه و تثبیتِ آن است که در واقع با تخلیهٔ حلب از نیروهای تروریست و گردن نهادن به نتیجهٔ این مرحله از درگیری‌ها تحقق پیدا کرد.

1395/10/16

سروش: طبری را با دهان و فک شکسته برای مناظره آوردند! 

آقایان سروش ها که روزی محفل آرای تهاجم بربرمنشانه حکومت مذهبی نو برآمده بودند وخود نیز به غضب همین حکومت گرفتار آمده اند از باب روشن شدن حقیقت و ادای دین به باورهای خود آیا تا کجا سکوت را بر پرتو افکنی بر جنایت های شنیع اربابان قدرت ترجیح خواهند داد ؟

تجربه بشری جوامع اثبات می کند که هیچ رازی برای همیشه مکتوم نخواهد ماند .

ما را مدد کنید

سیاوش کسرایی

ای داد، ای هوار

از جور این گروه سبک مغز نا بکار!

 

اینان که می برند بزرگان ما را به بند

اینان که می کشند رفیقان ما به خون

اینان که می زنند عزیزان ما به دار!

آیا روسیه امپریالیست است؟

نویسنده : ویکتور ایوانویچ گالکو نامزد اکادمی علوم اقتصاد روسیه

برگردان: شهریارقاسمی

سرمایه داری انحصاری مرحله توسعه و رشد یافته سرمایه داری رقابت آزاد است. تراکم وتمرکز تولید منجر به تشکیل انحصارهایی که در نتیجه رشد این تمرکز بوجود امده است، می شود و ادغام انحصارات صنعتی و بانکی سرمایه مالی و الیگارشی مالی را بوجود می اورد. در این مرحله صدور سرمایه اهمیت ویژه ای کسب می کند. تراکم و تمرکز به چنان سطحی از رشد می رسند که اتحادیه های انحصاری را تشکیل می دهند تا تعداد انگشت شماری از قویترین دولتها، جهان را بین خود تقسیم کرده و برای تقسیم مجدد آن مبارزه می کنند.

1395/10/16

سخنرانی نماینده حزب کمونیست فدراسیون روسیه

 در هیجدهمین همایش حزب های کمونیست وکارگری در هانوی – ویتنام

برگردان : هاتف رحمانی

ماهیت غارتگر بهره کشانه امپریالیسم امروز به صورت شفافی بیان می شود . سرمایه داری به خاطر گرایش حاشیه سود به کاهش، با تشدید بهره کشی ، احتکارهای مالی ، و ماجراجویی های نظامی با این گرایش مبارزه می کند.

وضعیت بین المللی رو به زوال است . امریکا و ناتو با ایجاد پایگاه های نظامی جدید حضور خود در بخش های مختلف جهان را پیوسته گسترش می دهند.

1395/10/16

ادعای دیالکتیک و بی طرفی در جنگ سوریه؟! 

 مسعود امیدی

چطور می شود به متدولوژی دیالکتیک باور داشت و منزه طلبانه از بیطرفی در جنگی صحبت نمود که ارتجاع منطقه و امپریالیسم آمریکا و اروپا با بسیج و گسیل صدها هزار تروریست از بیش از ٨۰ کشور جهان شعله های آتش این جنگ را بر افروخته اند ؟! 
فلسفه دیالکتیک قرار است در خدمت تغییر جهان قرار گیرد نه بی طرفی در یک جنگ مداخله گرانه ارتجاعی- امپریالیستی بین المللی و تروریستی داعشی بر ضد یک کشور مستقل در راستای پیشبرد استراتژی خاورمیانه نوین. 

1395/10/16

پولشویی در خیریه‌های تاجر

«٢۵٠ نفر با تشکیل مافیا در کشور، ٩۶‌ هزار ‌میلیارد تومان را مدیریت می‌کنند و پاسخ‌گوی دولت و مردم هم نیستند»؛ «هفت‌هزار مؤسسه خیریه در کشور کار اقتصادی می‌کنند و یک صفحه هم صورت‌حساب مالی ارائه نمی‌کنند»؛ «برخی از این مؤسسات دارای شرکت هواپیمایی به ارزش شش‌میلیارد دلارند که با این وضعیت نمی‌توان جلوی فساد و رانت اقتصادی را گرفت».

شماره 881  

1395/10/12

مراسم خاکسپاری و یادمان رفیق مسعود ملکی

مراسم خاکسپاری و یادمان رفیق مسعود ملکی ، عضو کمیته مرکزی حزب ما در روز پنجشنبه، پنجم ژانویه ۲۰۱۷ برابر با ۱۵ دی ماه ۱۳۹۵ در شهر کلن آلمان برگزار می‌شود.

مراسم خاکسپاری از ساعت دو و نیم(۱۴/۳۰) واقع در
Westfriedhof, Venloer Str. 1132, 50829 köln
شروع خواهد شد.

1395/10/15

نئونازی های اوکراین درشب ژانویه 2017در میدان کیف

م . چابکی

بنا به گزارش خبرگزاری ریا نووستی درشب اول ژانویه هزاران نفر اعضاء وهواداران حزب ناسیونالیست آزادی" سوابودا" در مرکز شهر کیف با مشعل نورانی به مناسبت 108 مین سالگرد استپان باندرا رهبر ناسیونالیسم اوکراین گرد هم آمدند و سالروز اورا  جشن گرفتند.

در این نمایش خیابانی که  به افتخار روز تولد باندارا " فاشیست اوکراینی"  سازمان داده شده بود .طرفداران حزب آزادی"سوابودا" با حمایت 700 پلیس درخیابانهای اصلی تا میدان استقلال کیف بدرقه شدند.

1395/10/14

شش درسی که  در مبارزه با رژیم های سرکوبگر، در تلاش برای حفظ مردم و زمین آموختم

تری اودندهی - برگردان : هاتف رحمانی

امریکا به خاطر گزینش دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب در حال تجدید نیرو  است . تمام دلالت های اولیه نشان می دهند که امریکا گرفتار تغییر مصیبت بار رهبری است ، خیلی شبیه رژیم های مستبد در قسمت های دیگر جهان که ما عادت داریم در باره آن ها بخوانیم

1395/10/14

کِشته‌های کنگره بیستم

یوری امیلیانوف برگردان : ا. م. شیری

دوداش مبتلا به ماجراجویی از ارتکاب جرم و جنایت آشکار اجتناب نکرد. جوخه‌های او به بانک ملی مجارستان هجوم برده، یک میلیون فورینت (واحد پول مجارستان. م.) آن را به سرقت بردند. هزاران جنایتکار دیگر نیز که شورشیان همراه با زندانیان سیاسی از زندانها آزاد کرده بودند، به غارتگری بی‌امان دست زدند. نفرات وحشت‌زده پلیس در خانه‌ها پنهان شده بودند. تأمین امنیت شهروندان غیرنظامی در حد توان هیچ کس نبود.

1395/10/11

سیاست ضد روسی پنتاگون

احمد سپیداری

براستی که، اقدام حزب دمکرات و شخص هیلاری کلینتون و چه بسا خود آقای اوباما در پشت پرده، برای حذف برنی ساندرز از دور رقابت هاست که ننگ آور است و نه افشای آن.

زاینده رود صدایم می زند

زاینده رود تنها یک رود نیست که بر بلندای کوهها زاده شود و در مسیر خود تمدن بیافریند و بر تالاب شگفت انگیز گاوخونی، سر بر زمین فرو برد و صدها کیلومتر دورتر، دگرباره قصه زندگی را در مظهر قناتها زایش کند، زاینده رود و گاوخونی و دیگر رودها و دیگر تالابها، همه و همه در زنجیره ای به هم متصلند که چون یکی فرو افتد، دیگران نیز فرو می افتند

1395/10/09

اطلاعیهٔ کمیتهٔ مرکزی حزب تودهٔ ایران:

بدرود رفیق مسعود ملکی

رفیق مسعود ملکی، عضو کمیتهٔ مرکزی حزب تودهٔ ایران، انسان مبارز و پاکی که بیش از شش دهه از عمر پربارش را در راه تحقق آرمان‌های والای طبقهٔ کارگر و زحمتکشان به‌مبارزه سپری کرد، روز سه‌شنبه، ۷ دی‌ماه ۱۳۹۵، مسیر عمر دردمند و پرافتخارش را به‌پایان رساند.

نویدنو درگذشت رفیق مسعود ملکی گرامی را به خانواده و همه دوستان ورفقای او تسلیت می گوید .

1395/10/08

نمایش امضای «منشور حقوق شهروندی»

در رژیم ضد مردمی و استبدادی ولایت فقیه!

تجربه همین دهه ها همچنین به ما آموخته است که با ادامه رژیم ولایت فقیه نمی توان به استقرار آزادی و تحولات بنیادین و پایدار در راه تحقق حقوق مردم و استقرار عدالت امیدوار بود. بر این اساس ما معتقد نیستیم که حسن روحانی عزم جدی‌ای برای حل این مسئله داشته باشد. هدفِ حسن روحانی از رونماییِ "منشور حقوق شهروندی" دفاع از حقوق شهروندان را دربر نمی‌گیرد، بلکه حربه ای تبلیغاتی برای انتخابات ریاست جمهوری پیشِ‌رو است

1395/10/09

آنجا که روحانی یکی از " ما" می شود

آقای حسن روحانی رئیس جمهور ایران در سخنرانی در مراسمی به نامه آقای اصغر فرهادی هم اشاره و سخنانی کلی بر زبان می راند ، سخنانی که می تواند سخن هر کسی باشد جز رئیس جمهور . آقای رئیس جمهور با قیافه ای حق به جانب کوچکترین اشاره ای به جایگاه ومسئولیت خود نمی کند و بی پروا در ادامه سخنانش می فرماید

1395/10/09

سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر):

 سرسپردگی به قدرت های خارجی را با تمام توان افشاء کنیم! 

نباید فراموش کرد که مردم ایران نیازی به متوسل شدن به افراد وحشی و مرتجعی چون ترامپ ندارند، آنها خود در جوش و خروشند. مبارزات روزمره کارگران، معلمان، پرستان، زنان و جوانانی که عرصه را بر رژیم تاریک اندیش تنگ کرده اند؛ زندانیان سیاسی که قهرمانانه لب بر غذا بسته اند تا از حق حیات و شرف انسانی خود دفاع کنند؛ دگراندیشان دینی که از حق آزادی عقیده و اندیشه دفاع می کنند ؛ ملیت هائی که بر ستم ملی شوریده اند؛ مدافعان محیط زیست که نجات طبیعت را پیشه کرده اند؛ حاشیه نشینان و گورخواب هائی که خواهان حق زندگی و تامین اجتماعی هستند و مالباختگانی که حق خود را می خواهند ، همه و همه جویبارهای رود خروشانی هستند که می تواند بنیاد جمهوری اسلامی را از ریشه براندازد.

1395/10/08

گزارش ویژه «شهروند» از گورخواب‌های نصیرآباد

زندگی در گور

٥٠ زن، مرد و کودک، شب‌ها در گور می‌خوابند

در هر گور یک تا ٤ نفر زندگی می‌کنند

نامه فرهادی به روحانی در واکنش به زندگی گورخواب‌ها:

 سراسر وجودم شرم است و بغض

در این گزارش نام یکی از کسانی که شب های سرد استخوان‌سوز را در گوشه گوری نشسته به صبح می‌رساند و به تعبیر تلخ گزارشگر مرگ را زندگی می‌کند، «آرمان» است. این نام مرا رها نمی‌کند. «آرمان» گم شده‌ای که در گور پیدایش کرده‌اند. شرم بر ما.

1395/10/08

«جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» آبادگرانی دیگر ؟

جمعی از اعضای کابینه دولت‌های نهم و دهم با امضای بیانیه‌ای از «جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» حمایت کردند. 

ریاست هیات موسس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با محمدحسین رحیمیان نماینده سابق رهبر ایران در بنیاد شهید است. 
سایر اعضای هیات موسس عبارتند از مهدی چمران، حمیدرضا حاجی‌بابایی، یحیی آل‌اسحاق، مرضیه وحید دستجردی، رضا روستاآزاد، محمود خسروی وفا، مهدی محمدی، علیرضا مرندی و نادر طالب‌زاده. 

شماره 880  

1395/10/05

جنبش چپ ایرانی و مدعیان منتقد 

 نقدی بر یک دیدگاه اتهامی علیه جنبش چپ 
 نویسنده :اردشیر زارعی قنواتی 

از اول تا پایان مقاله یک خط فکری دنبال شده است که ناشی از عدم درک درست از میراث چپ ایرانی و اکثریت مطلق کنشگران چپ مارکسیستی است که به خصوص امروز در جامعه ایران درگیر فعالیت های سیاسی - اجتماعی و به نوعی روشن و واضح کنشگرانی که پا روی زمین سخت ایران داشته و برای فعالیت های خود هزینه می پردازند و متاسفانه توسط نویسنده مطلب در یک تصویر کلی در صندلی اتهام نشانده شده اند.

1395/10/03

قتل سفیر روسیه

کمال اکویان – هاتف رحمانی

کسی که گفت " من دستور دادم" و پس از سرنگونی هواپیمای روسی با اظهار آن که "ما همان کار را در صورت تکرار انجام می دهیم " بیشتر گردن کشی کرد ، آن هایی که بعدا آن حادثه را به سازمان تروریستی گلنی نسبت دادند ، این بار ، اماده می شوند اعلام کنند که پلیسی که سفیر روسیه را کشت وابسته به جنبش تروریستی گولن بود .

1395/10/03

جوانان کمونیست سوریه :" هرگز تسلیم نخواهیم شد!"

برگردان : هاتف رحمانی

ما می دانیم که روسیه اکنون کشوری سرمایه داری است . روسیه دیگر اتحاد جماهیر شوروی نیست . اما همچنین می دانیم که دشمن عملی کنونی ما امپریالیسم امریکا است که ما امروز باید علیه آن باشیم .

1395/10/03

 کدام نوع تجاوز بهتر است تجاوز قانونی یا غیرقانونی؟

 احمد پوری

آنهاآگاهانه این نکته را پنهان می کنندکه تعداد بسیار کمی تجاوزگرند و می توانند از مزایای تجاوز قانونی بهرمند شوند و نعداد زیادی همواره مورد تجاوز و سرکوب واقع می شوند!
طرفداران تجاوز قانونی می گویند ما چه بخواهیم، چه نخواهیم این عمل اتفاق می افتد، تحت قاعده و قانون در آوردنش به نفع همه است!…

چطور شد که سر از اینجا درآوردیم؟

ادامه 2...

نقل مطالب نوید نو با ذکرمنبع آزاد است

نامه ها ومقالات خودرا به نشانی webmaster@rahman-hatefi.net  بقرستید

انتشار اخبار، مقالات و بیانیه ها در این صفحه الزاماً به معنای تایید آن‌ها نیست
 
    اشتراك در نویدنو

  

نشانی پست الکترونیک: