نویدنو -  کتاب -   رحمان هاتفی  درباره ما -  آرشیو

نقل مطالب نوید نو با ذکرمنبع آزاد است

نامه ها ومقالات خودرا به نشانی webmaster@rahman-hatefi.net  بقرستید

2014-02-06

شماره 727-      92/07/25

مبارزة فعالان سندیکایی در ایران، مبارزة مرگ و زندگیِ است!

فعالیت سندیکاییِ مستقل و آزاد در ایران، غیرقانونی و خطرناک است. همواره شمار زیادی از فعالان سندیکایی یا به‌طورِدائم در معرض تهدید و آزار قرار دارند و یا در زندان به‌سر می‌برند. با فعالان سندیکایی در سیاه‌چال‌های رژیم با ‌شدت و خشونت بسیار برخورد می‌شود، و در وضعیتی مشکوک جان می‌بازند. یکی از تازه‌ترین نمونه‌های این رفتار، مرگ تأسف‌بار افشین اسانلو، فعال سندیکایی ۴۲ ساله، در زندان بود. او به اتهام‌هایی بی‌پایه دستگیر شده بود.

مختصری از زندگی وو نگوین جیاپ قهرمان ملی ویتنام

برگردان :مهرگان

جیاپ روزنامه نگار هم بود. او بعنوان وزیر کشور در دولت رئیس جمهور هوشی مبن ، فرمانده ارتش ویت مین ، فرمانده ارتش خلق ویتنام ، ووزیر دفاع کار کرد . او همچین بعنوان عضوی از هیئت سیاسی حزب کارگران ویتنام ، که در سال 1976 به حزب کمونیست ویتنام تبدیل شد خدمت نمود.

ما از”جبهه واحد” سخن میگوئیم؛ چرا برطبل رژیم می کوبید؟

م. چابکی

آری” تفاوت دو نگاه و نگرش” عمقی وسیع دارد. و “در پشت این دیوار کج، نگرش سازمانی و تشکیلاتی” مبانی  فکری توده ستیزی نهفته است. چگونه می توان وحدت نظری داشت، در صورتی که خانه از پای بست ویران است.  دراین باره ارگان رسمی حزب، اعضاء، هواداران و کادرهای حزب مطلب ها و موضوع های بسیاری نوشته افشاگریها نموده اند.

برنامه‌های ۱۰۰ روزة وزارت کار، و اصلاحیة قانونِ کار

اصلاحِ قانونِ کار، ازجمله بخش‌های اصلیِ برنامه آزادسازی اقتصادی است. دولت پیشین (دولت ضدملی احمدی نژاد)، در چارچوب راهبردِ اقتصادی- اجتماعی رژیم ولایت فقیه، و با حضور تشکل‌های زرد و وابسته به حاکمیت، لایحه‌‌یی را تنظیم کرد که در نوع خود یکی از ضدِکارگری‌ترین اصلاحیه‌های قانون کار به‌شمار می‌آید.

نامه ی اعضای هیأت مدیره ی سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

به وزیر کار

 در حالی که هر بقالی سر کوچه در وضعیت بهم ریخته اقتصادی، راسا قیمت کالای خود را جهت فروش تعیین می کند، با این همه ما کارگران بعنوان فروشندگان نیروی کار،حق مشارکت در تعیین این یگانه کالایی که برای عرضه داریم را نداریم.

شعله های پایدار رزم در برابر ستم وسرمایه -10

دفاعیات رفیق خسرو روزبه در دادگاه های نظامی -4

طرفدار اصول سرمایه داری شرف را در این میداند که از سازمان و بنائی که برآن اساس بوجود آمده است حفاظت کند. طرفدار اصول سوسیالیستی بالعکس شرف را در ایجاد و حفظ و تحکیم بنای جامعه ی سوسیالیستی میداند. طبعا چون این دوسیستم متضاد و متناقض یکدیگرند ، این بحث پیش می آید که میتوان مسئله ی شرف را تحلیل کرد و تشخیص داد که ادعای کدام یک از طرفداران این دو عقیده ی مختلف حق وکدام باطل  است.

روزنامه نگارانی که این روزها ستایشگر قدرت شده اند

روزنامه نگار و چرخش قدرت سیاسی

 نیکی آزاد

اما به راستی وظیفه روزنامه نگار به ویژه در زمان چرخش قدرت سیاسی چیست؟ ستایش یا تولید نفرت و یا تعهد به مردم و اطلاع رسانی و نظارت دقیق نسبت به عملکرد دولتها ؟ آیا زمانی که روزنامه نگار برای خود نقش اپوزیسیون قدرت سیاسی را قائل می شود در چنین مسیری می افتد؟

نامه سرگشاده سردبیر کابل پرس به رییس جمهوری ایران

دستور دهید فیلتر کابل پرس برداشته شود

از ماه دسامبر سال 2009 میلادی، سایت خبری، تحلیلی و انتقادی کابل پرس (www.kabulpress.org) و سایت های آينه ای آن در ایران فیلتر شده است. از این تاریخ، هزاران خواننده ای که داشتیم و هزاران خواننده ای که در این مدت می توانستند خوانند ما باشند، از دسترسی مستقیم به این رسانه ی آزاد محروم شدند.

مساله ملی و وظیفه حزب در تحکیم دوستی خلق ها
زیوگانف صدر حزب کمونیست فدراسیون روسیه
مترجم: اردشیر قلندری

دشمنان دولت اتحاد شوروی سه مسئله عمده را در سالهای "دگرگونسازی" درنظر داشتند: از هم گسیختن اقتصاد واحد، ایجاد جو ضد کمونیستی، ایجاد نفاق در مساله ملی. این فرایندها توسط کسانی که در آرزوی نابودی اتحاد شوروی بودند، مورد حمایت و تشویق قرار گرفتند.

هم‌دردی واشنگتن با اخوان برای چیست؟

افشای توافقات پشت پرده مرسی با امریکایی‌ها

به گزارش روزنامه العرب، چاپ لندن، روز شنبه یک نوار صوتی در فضای اجتماعی فیسبوک منتشر شد که منسوب به محمد مرسی، رئیس جمهوری اخوانی عزل شده مصر بود که باعث شد بسیاری این گونه اظهار نظر کنند که این نوار سند "مزدوری مرسی به ایالات متحده و اسرائیل" را نشان می دهد.

قطع کمک‌های امریکا به مصر

پیام اوباما برای ژنرال‌های مصری چیست؟

مترجم : محمدرضا عسگری

دولت اوباما تلاش می کند با قطع کمک صدها میلیون دلاری به ژنرال های مصری پیامی را به آنها برساند. اما تنها مشکلی که وجود دارد این است که کاملا واضح نیست که این پیام واقعا چیست.

بیانیه مشترک ایران و ۱+۵ در ژنو انتشار یافت

برپایه فضای مثبت نخستین جلسه وزیران در نیویورک در تاریخ ٢۶ سبتامبر، وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران کلیات طرحی را بعنوان مبنای مذاکرات ارائه کرد که توسط اعضای گروه eu3+3 (سه کشور عضو اتحادیه اروبایی + ۳) بعنوان مشارکتی ضروری در فرأیند مذاکرات به دقت مورد بررسی قرار می گیرد.

آمریکا: تا کنون چنین مذاکره بی پرده ای با ایران نداشتیم

یکی از مقامات آمریکایی که نخواست نامش فاش شود در پایان مذاکرات دوروزه ایران و شش قدرت جهانی در ژنو گفت: مدت دو سال است که در این مذاکرات حضور دارم و تا کنون شاهد چنین مذاکرات فشرده، جزئی، مشخص و بی پرده ای با هیات ایرانی نبوده ام.

ادعای رسانه اسرائیلی مبنی بر غافلگیری 1+5 از پیشنهادهای ایران

دبکا مدعی شد: هیات ایران مذاکرات دو روزه را با ارائه طرح خود به صورت پاورپوینت آغاز کرد اما اعلام کرد که پیشنهادات محرمانه باقی می ماند.

  سایت خبری تیک به نقل از رسانه صهیونیستی دبکا در این باره نوشت: کشورهای 1+5 با این درخواست ایران موافقت کردند با این حال این کشورها از این چهار پیشنهاد ایران غافلگیر شدند:

شماره 726-      92/07/18

حزب تودة ایران، رابطه با آمریکا و سیاست خارجی ملی و مردمی

حزب تودة ایران در سال های اخیر همواره بر این نظر بوده است که سیاست خارجی کشور ما باید مبتنی بر احترام به کشورهای همسایه و جهان، اصل قبول استقلال متقابل، پرهیز از دخالت در امور کشورهای همسایه و حرکت به سمت کاهش تنش در منطقه حساس خاورمیانه باشد. ما همچنین معتقد بوده و هستیم که عادی سازی رابطه با آمریکا و دیگر کشورهای اتحادیه اروپا و پایان دادن به تحریم های مخرب اقتصادی، که بیش از همه برگرده زحمتکشان و محرومان جامعه ما فشار وارد می آورد، به نفع حفظ مصالح ملی میهن ماست.

استقلالِ تشکل‌های کارگری، سیاستِ وزارت کار،

 و وظیفة جنبشِ سندیکایی

پافشاری بر حقوقِ سندیکایی، طرح برپاییِ سندیکا و تشکلِ مستقل کارگری به‌منظور دفاع از منافع صنفی و طبقاتیِ زحمتکشان! نکتهُ پراهمیت درلحظهُ کنونی و هنگام بحث در بارهُ احیای حقوق سندیکایی، لزومِ توجه به ماهیت طبقاتی و استقلال عمل تشکل‌های کارگری است.

اقتصاد سیاسی سوسیالیسم

 فرهاد عاصمی

”راه حل“ هاي ارتجاعي براي مبارزه با بحران كه تاكنون در كشورهاي متروپل اعمال شده است، اگر چه هنوز با راندن توده ها به صحنه تسليم همراه است كه براي نمونه انتخابات اخير در آلمان و در كشورهاي ديگر نشان مي دهد، اما در عين حال فضاي هستي توده ها را محدودتر و محدودتر مي سازد و زمينه ذهني تبديل تسليم به مقاومت را ايجاد مي كند.

ایستادن در برابر نئولیبرالیسم: نفی یا ایجاب؟ 

مزدک دانشور

بدون الگوهای ایجابی، سوسیالیست ها آرزومندانی سودایی نمایانده می شوند که در عالم رویاها طی می شوند و از زندگی روزمره و عملگرایی فرسنگ ها دورند. بدیهی است که عموم طبقات زحمتکش – و نه فعالان و روشنفکران- بدون وجود چنین الگوهایی حول تاکتیک ها و استراتژی های چپگرایان جمع نمی آیند.

شعله های پایدار رزم در برابر ستم وسرمایه -9

دفاعیات رفیق خسرو روزبه در دادگاه های نظامی -3

من نسبت به آن رژیمی تنفر عمیقی و دشمنی آشتی ناپذیر پیدا کرده ام که بقیمت بدبختی ، فقر ، گرسنگی و محرومیت هیجده میلیون نفر از افراد ملت ایران همه  ی مواهب زندگی را برای هزار خانواده ی ممتاز تامین کرده است. خسرو روزبه در خانواده ی متوسطی پرورش یافته و تحصیل کرده است وخاطرات اوتا این اندازه تاثرانگیز است وای به حال میلیونها خانواده  ی دهقان و کارگر مملکت که وضعشان ده بار بدتر از خسرو روزبه است!

درگذشتِ ژنرال جیاپ، قهرمانِ ملّی ویتنام

دوست و دشمن، ژنرال جیاپ را یکی از هوشمند‌ترین، خستگی‌ناپذیرترین، وبا نبوع ‌ترین فرماندهان واستراتژیست‌های نظامی تاریخ معاصر می ‌شناسد. او کسی بود که در مقام فرماندهیِ نیروهای نظامی ویتنام شمالی، و سپس ویتنام یکپارچه، بیرون کردنِ اشغالگران فرانسوی و سپس آمریکایی از سرزمین‌های ویتنامی را رهبری کرد.

رئیس جمهور منتخب مردم؟! 
پیرامون یک جعل اصلاح طلبانه

 همایون فرزاد

وقتی ملتی می پذیرد از انتخاباتی که حق انتخابی در آن وجود نداشته است، «رئیس جمهور منتخب مردم» بیرون می آید، وقتی ملتی فراموش می کند که موقعیت فعلی حاصل تصمیم از قبل اتخاذ شده و نه معجزه ی یک انتخابات غیر دموکراتیک و غیرتضمین شده است، آیا به آین معنا نیست که جنگ مفاهیم را به اردوی استبداد باخته است؟

بر مرغ تو فان نیست آیا؟

برزین آذرمهر

آنجا که خاموش است دریا
برسینه اش  افتاده  شب
                        همچون هیولا؛
رعدی نمی غرد ز بالا
ابری  نه بارا،
گر هست ،
         چندان نیست کارا ،

سانسور را بردارید، ما پاسخگو هستیم!

 نامه 214نویسنده، شاعرو روزنامه نگار به وزیر ارشاد

۲۱۴ نویسنده، شاعر، مترجم و روزنامه‌نگار در نامه‌ای به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار حذف سانسور شده و اعلام کردند مشروط بر حذف سانسور، درصورت لزوم در قوه قضاییه مسوول و پاسخگوی نوشته‌های‌مان خواهیم بود.

پرسش صریح سازمان معلمان ایران از حسن روحانی

آقای دکتر روحانی!
مگر شما نبودید که در تربیون سازمان ملل متحد از گفت گو و تعامل سخن راندید؟
مگر شما نبودید که در آغاز سال تحصیلی همه را به نقد و انتقاد و داشتن حق اعتراض فرا خوانده اید؟
اگر معلمان قصد برگزاری نشستی برای بزرگداشت این روز جهانی و اعتراض به بی اعتنایی مسئولین آموزش و پرورش به این روز را داشته باشند چه باید کرد؟
آیا نشست آن ها تجمع و تبانی تلقی نخواهد شد؟
ایا تجمع آن ها تبلیغ علیه نظام نام نخواهد گرفت؟
شما بگویید با این مسئولینی که ساز خود را می زنند و صدای مردم را هم نشنیده اند، چه باید کرد؟

کارگران مصر پس از 30 ژوئن

جوئل بینین- برگردان: فریبا نادری

اولویت‌های جنبش‌های کارگری چه در دوران مبارک یا مرسی عبارت است از ثبات شغلی، فراهم شدن زمینه برای تبدیل شدن کارگران قراردادی به پیمانی، افزایش حداقل پایه دستمزد تا هزارو 500پوند و حفظ حقوقی چون حق اعتصاب. به نظر می‌رسد این اولویت‌ها بیش از آن‌که از طریق ارتش و دولت تحت فرمانش قابل تحقق باشد، نیازمند بسیج توده‌هاست

شماره 725-      92/07/11

مذاکره با آمریکا، باید ها و نباید ها

احمد سپیداری

روشن بود که تغییراتی در راه است، اما سئوال این بود که تغییرات چه سمت و سویی خواهد داشت و چگونه فضای سیاسی کشور را تحت تاثیر خود می گیرد. برای تحلیل آنچه امروز در چشم انداز ماست، بازگشت به نقطه آغازین فرایند شکل دهی به آن ضروری است.

حزب توده ایران: قیام خونین مردم و زحمتکشان سودان پیروز باد!

کمیته مرکزی حزب توده ایران در پیامی به هیئت سیاسی حزب کمونیست سودان با مبارزه قهرمانانه مردم سودان اظهار همبستگی کرده و اقدام های سرکوب گرانه رژیم اسلامگرای حاکم را محکوم کرده است. حزب توده ایران آزادی همه زندانیان سیاسی و به ویژه اعضای رهبری حزب کمونیست سودان که در جریان رخدادهای چند روزه اخیر توسط نیروهای امنیتی دستگیر شده اند، و پایان فوری کشتار تظاهر کنندگان معترض را خواستار شده است.

حزب کمونیست سودان :

به سرکوب در سودان پایان دهید

از روز جمعه گذشته ، روز 27ام یکباره اعتراض ها هم در تعداد ، هم در گستردگی و تعهد به خواسته های بنیادی کل جمعیت رشد کرد . در این رابطه اعتراض کننده ها شعارهایشان را از اعتراض به افزایش قیمت ها به فراخوان به سرنگونی رژیم متوجه کردند. شعارهایی مانند " آزادی ، آزادی ، مردم خواهان سرنگونی رژیم هستند ، اتحاد ، افتخار ، در یک صف علیه رژیم" سر دادند.

رهایی شمار اندکی از زندانیان سیاسی انگیزه‌یی برای تشدید تلاش

 برای آزادی همة زندانیان سیاسی و عقیدتی ایران 

آزادیِ زندانیانِ سیاسی و عقیدتی، و از جمله بهاییان و دراویش و اقلیت‌های قومی و مذهبی، یکی از اجزای اصلیِ مبارزة عمومی برای کوتاه کردنِ شرِ استبداد قرون‌وسطایی تاریک‌اندیشان ولایی از سر ملّت ایران، استقرارِ دموکراسی و عدالت اجتماعی در ایران، و به‌وجود آوردنِ فضای کنشِ اجتماعی و سیاسی برای همة دوستداران به‌روزیِ مردم است.

 مادران پارک لاله:

خواهان آزادی بدون قید و شرط همه زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم!

ما مادران پارک لاله ضمن تاکید بر سه خواست همیشگی خود، لغو مجازات اعدام، آزادی زندانیان سیاسی و عقیدتی و محاکمه آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته در جمهوری اسلامی؛ آزادی هرچند موقت و یا مشروط این زندانیان سیاسی را تبریک می گوییم و خواهان برداشتن تمامی ممنوعیت ها و محدودیت ها از پرونده این زندانیان و دیگر محکوم های سیاسی هستیم.

اجرای قانون قرون‌ وسطاییِ استاد- شاگردی،

 و افزایشِ شمارِ کودکان کار

به‌صراحت می‌توان گفت که، تصویبِ این قانون، یعنی استاد- شاگردی، بخشی از زمینه‌سازی‌های رژیم در مسیر اصلاح و تغییر نهایی قانون کار به‌سود کلان سرمایه‌داران و به زیان طبقه کارگر و دیگر زحمتکشان است.

وطن‌خواه مطرح کرد:

اعتراض به تلاش توهین‌آمیز دولت برای تغییر واژه کارگر

عبدالـله وطن‌خواه» در اعتراض به اظهارات اخیر مقامات دولتی در خصوص تعویض عنوان «کارگر»، گفت: علاقه‌مندان به شیک شدن عنوان شغلی «کارگر» می‌خواهند در سایه تعویض نام، زمینه حذف تدریجی حقوق کارگر را فراهم کنند.

شعله های پایدار رزم در برابر ستم وسرمایه -8

دفاعیات رفیق خسرو روزبه در دادگاه های نظامی -2

این نکته محرز است که اگر من وارد حزب توده ایران نمی شدم موضوع اتهامات دیگرم به کلی منتفی بود.منشا هر کاری که کرده ام یا به من نسبت داده شده همانا عضویت در حزب توده ایران و اعتقاد پیدا کردن به اصول انقلابی به خاطر تامین رفاه وسعادت ملت ایران وتسجیل آزادی و استقلال ایران بوده است.

فاتحان نهایی تاریخ

 صادق شکیب   

با این همه جنایات و دسیسه های مرتجعین برای ابدی ساختن ایستایی و باز داشتن چرخ حرکت روند تکاملی جامعه نهایتاً موفقیت با چه کسانی است ؟ آن هایی که در طول تاریخ به عبث در کج راهه هایی بر ضد منافع مردمان عمرشان را حیوان وار تباه و تلف کرده اند ، یا افرادی که با عشق به بشر دوستی ، عدالت و پیشرفت ، راهیان راه پر افتخار انسانیت بوده اند ؟

دو سخنرانی از محمد مالجو وعلیرضا علوی تبار

 

محمد مالجو : دولت یا کمیته اجرایی «اتاق بازرگانی» 

علیرضا علوی تبار:تحول اجتماعی در گرو همسویی جریانهای طبقاتی متضاد

دولت قدرت که دارد!

فتح ا... آملی (جوادی)

گرچه حل مسئله تحریمها امر لازمی است و بسیار به دولت و کشور کمک میکند اما قدر مسلّم حلال همه مشکلات نیست. مهمترین کاری که فعلاً باید صورت گیرد اصلاح فوری نظام مالیاتی و جلوگیری از تکثیر سرمایه و ثروت در بخشهای غیرمولدی است که از جمله عوامل اصلی فرار سرمایه به سمت بخشهای غیرمولد اقتصادی و افزایش سطح تورم است.

شکاف نابرابری، پشت ویترین مهرورزی

نتایج طرح سنجش عدالت در تهران، سیمای امروزی پایتخت را در قالب دو شهر مجزا یکی غنی و برخوردار و دیگری فقیر و عقبمانده ترسیم کرده است. یافتههایی که نشان میدهد با وجود آنچه در همه سالهای گذشته درباره کاهش فاصله طبقاتی شمال _ جنوب تهران گفته شده، نابرابری و شکاف طبقاتی در این شهر همچنان عمیق است.

سونامی بازنشستهها

علی حیدری

... همانطور که کار‌شناسان و صاحبنظران مستقل پیش بینی و عنوان کرده‌اند، کشور در آینده با «سونامی بازنشسته‌ها» مواجه خواهد شد و تا چند صباح دیگر هیچ دولت و مجلسی قادر نخواهد بود از پس تأمین مستمری این لشکر بازنشسته که غالبا دارای سن و سابقه بیمه‌ای پایینی هستند، برآیند.

تعطیلی ۸۰ درصد واحد‌های تولیدی چهار محال و بختیاری ظرف ۸ سال

یک فعال کارگری در شهر کرد با اعلام تعطیلی ۸۰ درصدی واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌های صنعتی این شهرستان طی هشت سال اخیر، خواستار احیاء صنایع استان چهار محال بختیاری در دولت یازدهم شد.

کانون انجمنهای صنفی کارگران ساختمانی:

وزارت کار زمینه شکلگیری تشکلهای کارگران ساختمانی را فراهم کند

در قطعنامه پایانی همایش کانون انجمنهای صنفی کارگران ساختمانی

 سراسر کشور بر اجرای دقیق ماده ۱۸ قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار که به زمینه سازی وزارت کار برای شکل گیری تشکلهای کارگران ساختمانی اشاره دارد تاکید شد

 

روحانی و اوباما دوباره به هم می رسند؟

فرید زکریا

تردیدهای ایالات متحده درباره قدرت روحانی تنها با گذر زمان و با اقدامات ایرانی ها برطرف می شود. اما احتمالا ایران ها نیز درباره قدرت اوباما ابهاماتی دارند. با این همه به نظر می رسد که رئیس جمهور جدید ایران آماده است که در ازای کاهش تحریم هایی که اقتصاد کشورش را فلج کرده است برای دستیابی به توافق هسته ای همکاری نماید. اما آیا اوباما می تواند تحریم ها را کاهش دهد؟

سخنرانی اوباما در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، مناقشه با واقعیات

دمیتری سدوف -برگردان: ا. م. شیری

سخنرانی باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، سخنرانی جورج بوش کوچک، رئیس جمهور آمریکا در کنکره آمریکا را در آستانه حمله به عراق در سال ۲۰۱۳ به یادها آورد. بوش در آن سخنرانی تصویر رنگینی از آنکه چگونه پهبادهای صدام حسین ضربات مرگبار به شهرهای آمریکا وارد خواهند آورد، ترسیم کرد...

شماره 724-      92/07/04

اعلامیة کمیتة مرکزی حزب تودة ایران،

به مناسبت هفتادودومین سالگرد تأسیس حزب تودة ایران

فرخنده باد هفتاد ‌و دومین سالگرد پایه‌گذاریِ حزب کارگران و زحمتکشان، حزب پیکارگران ضدِ استبداد، حزب مدافعانِ برابریِ حقوق زنان و مردان، حزب مبارزانِ راهِ تحققِ حقوق خلق‌های زیر ستم، حزب تلاش گرانِ دگرگونیِ فرهنگی- اجتماعی، و حزب منادیانِ اتحاد و همبستگی همه نیروهای ملی و آزادی‌خواه برای استقرارِ آزادی، استقلال، و عدالتِ اجتماعی!

 مبارزه در راه تأمینِ حقوقِ سندیکایی: اولویت‌ها و راهکارها

 

باید از هر روزنه و امکانی برای سازمان‌دهیِ کارگران استفاده کرد. باید از تجربه‌های بسیار گران‌ قدر فعالان مجرب کارگری و سندیکالیست‌هایی که ده‌ ها سال بر اساس موضع‌ گیری‌های درست طبقاتی، مبارزة کارگران را رهبری کردند، استفاده کرد.

 دو مقاله از فرهاد عاصمی

1- آشتی میان منافع کارگر و سرمایه دار؟   ”بخش خصوصی و نهادهای مدنی

2- خط مشي انقلابي، پيگيرترين مدافع اصلاحات مردمي- دمكراتيك!

بیانیه سازمان معلمان ایران بمناسبت آغاز سال تحصیلی

۸ سالی که گذشت؛ توام با خاطرات تلخ و تجارب سخت برای فعالان صنفی و تشکل‌ها بود و هنوز هم این بار مشقت و بی‌عدالتی بر شانه‌های آنان سنگینی می‌کند. ادامه حبس آقایان محمد داوری، عبدالله مومنی، رسول بداغی، محمود باقری و ابلاغ حکم حبس برای دبیر کل کانون صنفی معلمان، آقای باغانی و سخنگوی کانون صنفی معلمان، آقای بهشتی و مفتوح بودن پرونده آقای علیرضا هاشمی، دبیر کل سازمان معلمان ایران، برای افکار عمومی فرهنگیان غیر قابل قبول است.

اخراج ۷۰۰ کارگر دیگر واحد کشتی‌سازی شرکت صنعتی دریایی (صدرا)

در حالی که ایلنا در روزهای گذشته خبر از اخراج ۸۰۰ نفر از کارگران واحد کشتی‌سازی شرکت صنعتی دریایی (صدرا) خبر داده بود، منابع کارگری در بوشهر از اخراج ۷۰۰ کارگر باقی مانده در این شرکت خبر می‌دهند که به این ترتیب شمار کارگران اخراجی صدرا به ۱۵۰۰ نفر می‌رسد.

پیام علی نجاتی عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

به تمام کارگران کشوربه منظور چاره یابی در اوضاع کنونی

 

کارگران با وضعیت اقتصادی بحرانی بی سابقه و با شرایط سیاسی حادی روبرو هستند. ما کارگران برای هستی خود و آیندۀ خود و نسل های آینده، برای حل درست و پایدار بحران و سوق دادن جامعه به سمت پیشرفت سیاسی، اقتصادی و فرهنگی باید دست به دست هم بدهیم و مشترکا چاره اندیشی کنیم. در یک کلام، کارگران و زحمتکشان باید تنها به نیروی مبارزۀ جمعی متحد خود پای بند باشند.

نامه یک کارگر تاسیساتی به روحانی:

برای معضلات و مشکلات کارگران راه حلی دارید؟

 

آری ، ما می دانیم مورد تحریم و فشارهای اقتصادی کشورهای زورگو و سلطعه طلب هستیم ولی این را نیز می دانیم که در چند سال گذشته شاهد طلایی ترین دوران فروش نفت در تاریخ کشورمان بودیم . اختلاس های صدها و هزاران میلیاردی حاکی از فقر مالی کشور ما نیست بلکه ناشی از شیوه ی توزیع ناصحیح آن می باشد

شعله های پایدار رزم در برابر ستم وسرمایه -7

دفاعیات رفیق خسرو روزبه در دادگاه های نظامی -1

 

اگر عاشق و شیفته سوسیالیسم هستم ، با تمام عقل وشعورومنطق و درایت خود برتری اصول آنرا بر سایر رژیم ها احساس کرده ام و محرک من در هر عملی که انجام داده ام ،آرزوی تحقق این اصول وبالنتیجه ایجاد بنای نوین برای جامعه ی ایران و سرانجام تامین سعادت و رفاه وسر بلندی و آزادی و شرف ملت عزیزم بوده است.

انتشار اخبار، مقالات و بیانیه ها در این صفحه الزاماً به معنای تایید آن‌ها نیست
 
    اشتراك در نویدنو

  

نشانی پست الکترونیک: