نویدنو -  کتاب -   رحمان هاتفی  درباره ما -  آرشیو

آزادی برای همه زندانیان سیاسی ایران  

آرشیوماهانه

آرشیو مقالات نویدنو

توضیح نوید نو در باره

بخشی ازیادمانده های آقای علی خدایی

اوج گیریِ ”توده ای ستیزی“، وتشتتِ نظری هوادارانِ نولیبرالیسم درهنگامۀ بحرانِ سرمایه داری

بیانیه"اتحاد دموکراسی خواهان ایران"

به مناسبت نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی

از زبان ِ ‌برگ...

سومین جنایت  بی بی سی علیه توده ای ها

حمله نظامی و طبقه متوسط ایران

مويه نمی‌كنم

”دلسوزی“ بی بی سی کدام هدف را دنبال می کند؟

تأملی بر وظیفه‌های پیگیرِ جنبشِ کارگری، در مقطعِ حساس کنونی

 استاد ابراهیم یونسی در گذشت

کارناوال بی بی سی ، بخشی از کمونیسم ستیزی جهانی

محض ثبت در تاریخ جاسوسی جهان

همنوایی سازهای همساز با بی بی سی در ارکستر توده ای ستیزی

از مقلد تا محقق فرق هاست

در خواست از پرسنل هوایی، موشکی وهواپیماهای کنترل ازراه دورامریکا واسرائیل به دست کشیدن از دستورهای حمله به ایران

"بی.بی.سی“: شکل، محتوا و رسالت تاریخی

14بهمن ماه سالگرد شهادت دکتر تقی ارانی و روز شهدای حزب توده ایران

راه توده” علیه خط مشی انقلابی حزب توده ایران

در انقلاب ملی- دمکراتیک!

اعدام سیمین (فاطمه مدرسی) با 'حکم ویژه*'

به ياد دوست؛ خسرو گلسرخي

شماره 22نشریه دینگ دانگ منتشر شد

یک سال پس از آغاز اجرای آزاد سازی اقتصادی:

علی خدایی هم دوش تلویزیون بی بی سی علیه حزب توده ایران

امریکا ، اندونزی ونیویرک تایمز

جنگ: بربریت یا سوسیالیسم

جانشینی ، انتقال وعصری جدید

جنگ بر سر حمص

سوریه:میان" نظامیگری "و "دخالت نظامی"وفقدان"استراتژی"

نه جنگ، نه تحریم، نه مداخله و نه ترور

نگاهی گذرا به سنت‌ها و تجربه‌های جنبشِ دوم بهمن

 و حکومتِ ملی و خود مختارِ کردستان

هرگز فراموش نکنیم،

 عراق: آغاز با دروغ های بزرگ، خاتمه با دروغ های بزرگ،

صلح همیشه زیباست

آرشیو

شهریور 91

مرداد 91

تیر91

خرداد91

اردیبهشت 91

فروردین 91

آرشیوسال   1390

آرشیوسال    1389

آرشیو سال   1388

آرشیو سال   1387

آرشیو سال   1386

آرشیو سال   1385

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

نقل مطالب نوید نو با ذکرمنبع آزاد است

نامه ها ومقالات خودرا به نشانی webmaster@rahman-hatefi.net  بقرستید

2013-04-02

شماره 693-            30/09/1391

ستیز با حقوق و آزادیهایِ دمکراتیک:

ویژگیِ سرشتیِ رژیم ولایتفقیه

نقضِ خشن و دایمی حقوق و آزادیهای دمکراتیک بیانگر هراسِ ژرف تاریکاندیشان از نیروی تودهها و مشارکت فعال آنان در تمامی عرصههای حیات اجتماعی است

درگذشت ”اُسکار نیمایِر“، برجستهترین معمار برزیل

نیمایر، صدر افتخاریِ “حزب کمونیست برزیل“ تا لحظه مرگ، به سببِ پایبندیاش به مبارزه زحمتکشان و مردم برزیل، ”نه“ پر صلابتش به دیکتاتوریِ نظامی، و خلاقیت هنریاش، به رفیعترین جایگاه در افکارعمومی برزیل و جهان ارتقا یافت.

مصاحبه ”نامه مردم“

با رفیق صلاح عدلی، دبیرکل حزب کمونیست مصر

به باور ما، روند انقلاب کنونی روندی طولانی خواهد بود. فراز و نشیبهای بسیاری در پیش رو داریم، اما در نهایت اثر شگرفی بر روند انقلابی در دیگر کشورهای عربی بر جای خواهد گذاشت.

چرا دخالت گرایی بشر دوستانه یک بن بست است

امان از چپ ضد ضد جنگ

نویسنده : جین بریکمونت – برگردان : هاتف رحمانی

حقیقت امر این است که،  تمام مناقشه هایی که "ما" گمان می کنیم باید در آن ها دخالت کنیم درگیری های مسلحانه هستند.  دخالت کردن به معنی  دخالت  نظامی است  وبه همین خاطر، فرد به ابزار های نظامی مقتضی نیازمند است . به روشنی آشکار است که چپ غربی این ابزار ها را در اختیار ندارد. ان چپ باید از ارتش های  اروپایی به جای ارتش امریکا دعوت به دخالت نماید، اما آن ها هرگز بدون حمایت گسترده از سوی ایالات متحده چنین کاری نکرده اند .  پس در حقیقت  پیام واقعی  چپ ضد ضد جنگ عبارت از آن است که :" آی امریکایی ها ، لطفا جنگ کنید نه عشق!"

"امپریالیسم قانونی" و "قانون های بین المللی " :

بنیادهای قانونی برای جنایت های جنگی ، انباشت  بدهی و استعمار

پرفسور جیمر پتراس – آرش وجدانی

در عین حال که قدرت وخشونت، به ویژه از طریق دخالت نظامی آشکار ونهان همیشه بخش اصلی ساختمان امپریالیسم بوده اند ، اما در خلا قانونی عمل نمی کنند :نهادهای قضایی ، احکام و سابقه های قانونی پیشین ، همراه وپیرو روندهای ساختمان امپریالیسم هستند. 

"مجوز چاپ کتاب" را لغو کنید!

نویسندگان باید بتوانند آزادانه بیندیشند و حاصل اندیشه و هنر خود را آزادانه عرضه کنند. وانگهی، حق مردم است که فارغ از هرگونه سانسور و فشار حکومتی به آثار ادبی، هنری و اطلاعات دسترسی پیدا کنند و آن گاه خود به داوری و نقد بپردازند.

یک دست بی صداست

مهرانگیز داغستانی

مساله این است که در میانه حمله آقای صادقی و دفاع خانم یا آقای هاشمی، پرسش اصلی یعنی نقش سازمان جاسوسی انگلستان در سرکوب حزب توده ایران و به تبع آن جایگاه کنونی این سازمان در سرزمین ما، به حاشیه می رود.

راه توده توهم یا چوب واقعیات! کدام یک؟

اردشیر قلندری

راه توده مدتی است که دست پاچه به وامگیری از مقالات حزب توده، حزب طبقه کارگر پرداخته است. این گروه از خود هیچ تحلیل و برداشتی از آنچه که در ایران میگذردنداشته ، بدین خاطر مدتی است که پس از انتشار شماره های جدید نامه مردم به وامگیری از آن پرداخته وتلاش دارد این طوری وانمود کند که گویی همین امروز کشف دوچرخه کرده است .

حمله بشردوستانه به سوریه در ۱۵۰ سال قبل

هررن پاسکال - ترجمه و پی نوشت: ا. م. شیری

علت اصلی چنین تجاوزات جانبدارانه، جامعیت قواعد فوق الذکر می باشد. دفاع از هر خلقی که با خطر کشتار جمعی مواجه می شود، حق است. ولیکن این اصول، مطلقا تا آنجا معتبرند که با هوسها و امیال طرفهای مداخله گر سازگار باشند. آیا می توان مطمئن بود که مداخله گران از قدرت خود بطور نامحدود استفاده نخواهند کرد و برعلیه کشورهای دیگر و علیه دولتهای به تعبیر خودشان، نامطلوب، بکار نخواهند بست؟

رکود چرا؟

پال ام سوییزی –برگردان: علی رضا جباری ( آذرنگ )

پال اِم سوییزی، پایه گذار مانتلی ریویو، و، از سال 1949 تا زمان مرگش در سال 2004، سردبیر آن بود. این مطلب یاد داشت های برگرفته از سخنان او در باشگاه دانشگاه هاروا رد در تاریخ 22 مارس 1982 را دربر دارد که در نشریه ی مانتلی ریویو درماه ژوئن 1982 انتشار یافت؛ و در شماره ی ژوئن 2012 دوباره به چاپ رسید.

 رهایش یا حق تعیین سرنوشت

منوچهر صالحی

اما بغرنجی این روند آن است که تا مالکیت خصوصی از میان برداشته نشود، خودخواهی از بین نخواهد رفت و تا زمانی که خودخواهی‌های فردی وجود دارد، چگونه انسان فردیت یافته خودخواه خواهد توانست مبارزه‌ای اجتماعی را در جهت نابودی مالکیت شخصی سازمان‌دهی کند؟

نخستین دادگاه مردمی در طول تاریخ!

سعید صارمی

البته من بر این اعتقاد هستم که تریبونال ، در بعضی‌ جهات منحصر بفرد است. نخستین دادگاهی است که حکمش نمادین است. تنها دادگاهی است که با وجود مردمی بودن ، حکم خود را از انظار عمومی‌ سانسور می‌‌کند.

تنها دادگاه مردمی است ، که در آن سلسله مراتب قدرت را به وضوح می‌‌توانید مشاهده کنید. تنها دادگاهی است که پرونده جنایتکاران را به خود آنان و دادگاه‌های ضّد بشری آنان می‌‌سپارد. تنها دادگاه مردمی است که از کنفرانس سران کشورهای اسلامی خواسته است که بر روند حقوق بشر در ایران نظارت کند.

شماره 692-            23/09/1391

تأملی برمسئله ملی در میهن ما:

به بهانه سالروز جنبشِ ملی و مردمیِ ۲۱ آذر در آذربایجان

”مسئله ملی” در ایران، برخلاف برخی کشورهای دیگر، در چارچوب و زمینه تاریخی متفاوت و معینی پدید آمده‌ است. در ایران شکل‌گیری و به‌کارگیریِ “ستم‌ملی“ محصولِ دوران رشدِ مناسبات سرمایه‌داری و تسلطِ سرمایه‌داری وابسته ‌است. به عبارتِ دقیق‌تر، “ستم‌ملی“ از سوی سرمایه‌داریِ وابسته که در ارتباط تنگاتنگ با امپریالیسم قرارداشت، درکشور ما اعمال گردید، و در رژیم ولایت‌فقیه، به‌خصوص تکیه‌گاهِ آن، یعنی سرمایه بزرگ تجاری، ادامه‌ دهنده آن است.

اعلامیه کمیته مرکزی حزب توده ایران

 به مناسبت سالروز شانزدهم آذر، روز دانشجو
بزرگداشتِ شانزدهم آذر:
کابوسی برایِ دیکتاتورها، و آزمونی در دستیابی به دمکراسی

بر جنبش دانشجویی میهن است که، در این مقطع حساس و تاریخی، با استفاده از تجربه‌های غنیِ چندین دهه‌ای و با شعار تاریخی دانشجویان در ۱۶آذرماه سال ۱۳۳۲، یعنی: «اتحاد، مبارزه، پیروزی»، زمینه های عقب نشینی و شکست رژیم ولایت فقیه در این عرصه را بار دیگر به اثبات برساند، تا از این رهگذر بتوان امیدوار بود که در لحظهٔ معین، با پیوند دادن این جنبش با دیگر گردان های اجتماعی، مانند زنان و کارگران، بسترهای انحرافی در مسیر دست‌یابی توده های زحمتکش میهن به خواست‌هایشان، از پیشِ رو برداشته شوند.

به بیراهه نرویم !

درپاسخ به فرهاد عاصمی

س.آشنا

در برابر این برداشت غیر منطقی و غیر واقعی آقای عاصمی ، باید گفت که آغاز این مطلب از طرف ر-سپیداری ، کوششی آگاهانه بود که بر اساس تحولات چند سال اخیر در کشورمان و در رابطه با حزب و آلترناتیو سازی علیه آن صورت گرفته است و بر همین اساس و باور نیز رفقای دیگری با احساس مسئولیت در مورد حزب و آینده آن ، نیاز به افشاگری هرچه بیشتر در این مورد را ضروری دانستند

به آنکه "طشت رسوایی‌اش از بام فرو افتاد"!

فرار به جلو علی خدایی و حنایی که دیگر رنگی ندارد

مهرداد اخگر

و اما درباره بخش دیگر نوشته آقای "اولیا"، و دیدار عمویی با حزب کمونیست فرانسه. حقیقت این است که پخش این خبر نه از جانب مخالفان علی عمویی بلکه توسط خود حزب کمونیست فرانسه، در بولتن بین المللی این حزب صورت گرفته است و "اولیا" اگر می‌خواست بداند که هدف این دیدار و دیدارهای عمویی با مخالفان حزب چه بوده است، خوب بود این سؤال‌ها را از خود آقای عمویی می‌کرد.

اشك تمساح ...

”راه توده“ قلابي براي چه كسي اشگ مي ريزد؟

 فرهاد عاصمی

آخرين سخن آنكه بايستي به علي خدايي اطمينان كامل داد كه هيچ توده اي او را «رقيب» نمي داند. اما عملكرد علي خدايي نشان مي دهد و مستدل مي سازد كه بايد او را عامل «دشمن» طبقاتي ارزيابي نمود. اگر روزي توده اي ها به وضعي دچار گردند كه بايد با او رقابت كنند، پس بهتر است، ريسماني بردارند و خود را خلق آويز نمايند!

هوای گرم داروو...

نویسنده : خرمگس

هواي گرم با موذیگری ، همراه با صداي بوق ماشين ها ، هر تنابنده ای را کلافه می کرد و تا خنکای اولین سايه بانی که به دست می آمد تعقيب می نمود .طبق معمول، پياده رو ها مملو از جمعيت بود که از تنگی جا به دشواری حرکت می نمودند .صدای جير جير درب توری داروخانه ی کنار خيابان باهرباز وبسته شدن،ذهن حاضرين را آزار می داد.

پروژه ی " جریان انحرافی " در انتهای راه

نویسنده : رحمان

با آشکار شدن تضاد میان جریان احمدی نژاد- رحیم مشایی با آن بخش از جناح راست افراطی که ولی فقیه آن را نمایندگی می کند، کابینه ی احمدی نژاد و حامیان اوبیش ازبیش زیرفشارویرانگرگروه دوم قرارگرفته اند؛ آن چنان که اکنون می توان گفت فروپاشی گروه موسوم به "جریان انحرافی" ،عنوانی که مخالفان احمدی نژاد وهمراهانش به آن نسبت داده اند، به طور کامل مشهود است

سخنرانی جورج ماوریکوس دبیرکل «WFTU»

 در مورد تئوری «استقلال» و «بی طرفی» سندیکاها  

برگردان : ح . امید

بازتاب کلی بیست سال اخیر و تسلط موقت نیروهای سرمایه داری و رفرمیست در سطح سیاسی و ایدئولوژیکی ، به تئوری قدیمی «استقلال و بیطرفی سندیکاها» جان تازه ای داد . این استنباطات ادعا می کنند که : " هماهنگی مبارزات کارگران بر مبنای جهت گیری طبقاتی ، این مبارزات را به الویت های سیاسی منوط و محدود کرده ، و آنرا در هر کشور به نوبه خود ، در مجرایی که به منافع طبقه کارگر خدمت نمی کند ، به دام می اندازد ".

جبهه سندیکایی طبقه کارگر اروپا

 «CGT» بر سر دوراهی

برگردان : ح - امید

در تمام عرصه های زندگی مشترک ، نیاز دموکراتیک گسترش می یابد . CGT باید بطور کامل  درون این جریان و خواست مردمی قرار گیرد . این تقاضا را « ژان پیر . دلانویی » کاندیداتور CGT در هنگام  چهل و نهمین کنگره ،  علی رغم عدم پذیرش مستبدانه ( که او را قربانی نمود ) برجسته کرد .  

آری ، پنجاهمین کنگره باید شروع جدیدی را پایه ریزی نماید .

انحلال اتحاد شوروی غیرقانونی بود

برگردان : اردشیر قلندری

علیرغم نتایج رفراندوم ۱۷ مارچ ۱۹۹۱، که ۱۴٨.۵ میلیون تن، یعنی ۷۹.۵% شهروندان کشور جهت حفظ اتحاد جماهیر شوروی رای موافق دادند، ٨ دسامبر همان سال توافقنامه «بلارویژ» در مورد تشکیل کشورهای مشترک المنافع امضاء گردید که باعث توقف فعالیت اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی شد.

شماره 691-            16/09/1391

دیکتاتورِی حاکم تغییر ماهیت نخواهد داد:

مبارزه فعالانه در جنبشِ مردمی، تنها گزینه است!

از یک سو مماشات با دیکتاتور و یا داشتن انتظار از ”رهبر“ برای تغییر ماهیت استبدادی رژیم ولایی، و از سوی دیگر سازمان‌دهیِ نشست‌های خارج از کشور در راستای ”اتحاد سازی نخبگان“ در جلب حمایت ”کمک‌های خارجی“ از کشورهای امپریالیستی، پایمال کردن آشکار حقِ حاکمیت مردم بر سرنوشت‌شان است.

بیانیه مهم چهاردهمین نشست بین المللی حزب های کمونیستی و کارگری جهان درباره ایران

شرکت کنندگان در چهاردهمین نشست بین‌المللی حزب‌های کمونیست- کارگری در روزهای سوم تا پنجم آذرماه، در بیروت،‌ پایتخت لبنان،‌ همبستگی بی‌خدشه خود را با زحمتکشان ایران در مبارزه همه‌جانبه و پیچیده‌شان در راه صلح، استقلال، دموکراسی، و عدالت اجتماعی، اعلام می‌کنند.

”توده“ها در مصر، به حمایت از ”انقلاب“ برخاسته اند!

رئیس جمهور“مرسی“ اسلام‌گرا، همانند سلفِ خود ”حسنی مبارک“، دستور سرکوب مردم را داده است. سرکوب به‌صورت حمله به تظاهرکنندگان از سوی نیروهای پلیس ضد شورش، نیروهای مزدور، و لباس شخصی‌ها انجام می‌گیرد. تظاهرکنندگان با عزمی جزم به‌منظور حمایت از انقلاب در برابر حمله‌های مزدوران و چماق بدستان تا پای جان ایستاده اند، و گاهی با حمله کنندگان سرکوب‌گر درگیر شده‌اند.

درغزه ، اشغال احمقانه است

امی گودمن –ارش وجدانی

بر اساس مقاله ای از لان ست ، نشریه پزشکی بریتانیا ، ارتش اسرائیل از سال 2000 بیش از 6000فلسطینی را کشته است . آن ها از ایست بازرسی ها ، زندانی شدن های مستبدانه ، محرومیت از آب سالم و سیستم تخلیه فاضلاب به ستوه آمده اند ، واز سوء تغذیه عمومی ، انواع محاصره ها ومسدود کردن ها رنج می برند . نوام چامسکی زبان شناس ونویسنده پر آوازه جهان اخیرا در دیدار از غزه آن را بزرگترین زندان  صحرایی جهان توصیف کرد .

زنده باد «مقابله با انحلال طلبي»!

پاسخ به نقد س.اشنا

فرهاد عاصمی

آنچه كه در نوشتار شما نيافتم، به ويژه توجه به بخش پاياني نوشتار خود بود. در آنجا «تحكيم خط مشي انقلابي حزب توده ايران و تصويب آن در ارگان صلاحيت دار حزبي» به مثابه دستاوردي برجسته شده است كه تعيين كننده مي باشد براي عملكرد هر توده اي در شرايط كنوني و در انجام وظيفه ازجمله «بررسي و پژوهش علمي تاريخ مبارزات حزب توده ايران در زندان هاي جمهوري اسلامي».

صحنه آرایی فریبکارانه بورژوازی ایران -6

نویدنو : بورژوازی ایران که در شقه شقه شدنش به خاطر سهم شیر وبقا به وضعیت مضحکی دچار شده است ، با وجود "خفه شوید" های ولی فقیه ، از رو در رویی درونی ناگزیراست . حسن این رو در رویی ها آن است که بخشی از کوه یخ دروغ وتقلب وریا کاری را  ، که سراپای ضد مردمی این نیرو را فرا گرفته است ، نمایان می سازد . نوشتار زیراز این نظر قابل توجه است .

بررسی سخنان دکتر محمود احمدی نژاد

رییس جمهور یا مجلس؟ کدام یک نماد اراده ملی و رای اکثریت مردم است؟ / بررسی آماری + جداول و نمودارها

شماره 690-            09/09/1391

اوج گیریِ اختلاف‌های جناح‌های حکومتی و

خطر مماشات طلبیِ اصلاح طلبان

نباید اجازه داد اصلاح طلبان مماشات طلب بار دیگر با زد و بندهای سیاسی و در جهت خلاف منافع مردم وضعیت جنبش مردم را با مشکل‌های جدی روبه‌رو سازند. دغدغه رفسنجانی حفظ ساختار ولایت فقیه و تسویه حساب با احمدی نژاد است. وارد شدن به زمین بازی رفسنجانی دستاورد مثبتی برای جنبش مردمی به همراه نخواهد داشت.

ما از تشکیلِ دولت مستقلِ فلسطین، حمایت می کنیم!

حزب توده ایران، همراه با همه نیروهای طرفدار صلح در جهان، حمله‌های نظامی دولت اسرائیل بر ضد مردم غیرنظامی و بی‌دفاع غزه را به شدت محکوم می‌کند، و بار دیگر هم‌صدا با همه نیروهای مترقی و انسان‌دوست جهان، و از جمله در فلسطین، از حق مردم فلسطین در برپایی کشور مستقل فلسطینی در محدوده مرزهای پیش از ژوئن ۱۹۶۷ و به پایتختیِ ‌بیت‌المقدس شرقی، حمایت خود را اعلام می دارد.

نقدی جدی و اثرگذار، با تکیه بر دیدی مثبت

احمد جواهریان

چگونه می توان به افشای سیاست های ضدمردمی سرمایه داری نولیبرال جهانی شده پرداخت، اما اجازه نداد کام مخاطبانمان از بیان تحلیل و تفسیرهای ارائه شده تلخ و نوعی افسردگی پنهان به آنان تحمیل شود؟ آیا می توان دیدی به اصطلاح مثبت به این افشاگری ها داد و اثر بخشی آن ها را برای طیف جوان و بویژه نیروهای کار فکری افزایش داد و نقد را در جهت انگیزش و تشویق هر چه گسترده تر مبارزه بکارگرفت؟

بیانیه هیئتِ سیاسی حزب کمونیست پاکستان

تلاشِ بیهوده دولت پاکستان برای به وجود آوردنِ

”حزب کمونیست“ی دست‌ آموز!

جالب اینجاست که، این به‌اصطلاح ”حزب کمونیست پاکستان“ که هیچ بنیاد ایدئولوژیکی ندارد، آشکارا ماتریالیسم دیالکتیک را طرد و رد می‌کند، و به دلیل‌هایی روشن، باورهای بنیادی اسلامی را ترویج می‌کند، اکنون امکان و اجازه ثبت نام در انتخابات را به دست آورده است. این گروه، پس از آنکه در انتخابات ثبت ‌نام کرد، به تبلیغات دروغین خود در مسیر بدنام کردنِ ما،‌ یعنی “حزب کمونیست پاکستان“، شدت بخشید، و ما را به تدارکِ جنگ چریکی متهم کرد، که دروغی آشکار است.

سخنان آدمی "بصیر" و"انقلابی" و"آینده نگر"

نویدنو : آقای علی خدایی که در همان آغاز انتشار نامه سرگشاده با " دری وری " خواندن آن و ردیف کردن هارمونی "نوید" ، "موید" ، "جوید "عملا یقه خود را از پاسخ دادن رها کرد ، عاقبت ناگزیر از موضع گیری شده است . نوید نو این موضع گیری را بعنوان آویزه ای مهم برای آینده دست اندرکاران "ارکستر هماهنگی" که علیه خدایی وراه توده "به صدا درامده " منتشر می سازد ، مگر درس عبرتی باشد برای تک تک ما.

جیمزباند در نازی آباد

مریم مهاجر

بسیاری از انقلابیون روزهای پرشور آغازین، در سفر از نازی آباد به الهیه، همه چیز از آرمان تا ایمانشان را به فراموشی سپردند. آقای حجاریان به نظر نگارنده ظاهرا از این گروه نیست. و به همین دلیل علیرغم کینه عمیقش به جنبش چپ و حزب توده ایران در مقابل یک وظیفه تاریخی قرار گرفته است: بازگویی واقعیت آنچنان که رخ داده اند برای ثبت در تاریخ.

آیا علی خدایی بار دیگر در حال دزدی و حیله گری جدیدی است؟
آنچه که ”راه توده“ نمی گوید!

فرهاد عاصمی

دفاع ”راه توده“ قلابی از «حکومت وحدت ملی»، تنها در ظاهر خود، در نام های شرکت داده شده در آن، با موضع ”عدالت“چی های مدافع احمدی نژاد و جریان او تفاوت دارد.

یک بار برای همیشه

برنده بزرگ حماس است

یوری اونری – برگردان : هاتف رحمانی

در بین مردم فلسطین ، مقاومت حماس بازتاب بزرگی داشت . غزه به تنهایی ، کوچک تر از یک بخش متوسط امریکایی ، در برابر ماشین جنگ قدرتمند اسرائیل ، یکی از بزرگترین وموثرترین ماشین های جنگی در جهان مقاومت کرد . حماس از پای در نیامده است . در بهترین حالت پی آمد نظامی مساوی خواهد بود .

یک مساوی بین غزه ناچیز و اسرائیل قدرتمند به معنی پیروزی برای غزه است .

تأملاتی پیرامون کنفرانس پراگ

ا. م. شیری

از نظر نگارنده این سطور، هیچیک از آن مسائلی که در این کنفرانس و کنفرانسهای استکهلم و بروکسل مورد بحث و مذاکره قرار گرفت، بخاطر ترکیب طبقاتی ناهمگون و نامتجانس شرکت کنندگان آنها حتی از اهمیت درجه دوم هم برخوردار نیستند. یا بعبارت روشنتر، اصلا فاقد اهمیت هستند. چرا که...

با این رسوایی چه می کنید؟

ایران تریبونال ! پرده آخر رسوائی، دستکاری، تقلب!

رضا سپید رودی

از وقتی که مرحله اول کار «ایران تریبونال» اجرائی می شد، انتقاد کردیم که حضور در این اقدام رفتن زیر پرچم جان کوپرها، سر جفری نایس ها و پیام اخوان هاست که نومحافظه کارند و سررشته اصلی حرکت «ایران تریبونال» را به واسطه محلل هایی که روز روشن از کشتار بی صدای مردم ایران در قالب تحریم های اقتصادی جانبداری می کنند، در دست گرفته اند.

بهرام رحمانی و تریبونال "مردمی"‌

عبداله باوی

"ایران تریبونال" که با هدف به "دادگاه" کشاندن جمهوری اسلامی تشکیل شده بود با توجه به دست اندرکاران آن و سیاستهایش، با انتقادات برخی از افراد، نیروها و سازمان های سیاسی مواجه شده و کسانی نیز به دفاع از آن برخاستند که در این میان دفاعیات بهرام رحمانی از این جریان از همه جالب تر است

انتشار اخبار، مقالات و بیانیه ها در این صفحه الزاماً به معنای تایید آن‌ها نیست
 
    اشتراك در نویدنو

  

نشانی پست الکترونیک: