نویدنو -  کتاب -   رحمان هاتفی  درباره ما -  آرشیو

آزادی برای همه زندانیان سیاسی ایران  

آرشیوماهانه

آرشیو مقالات نویدنو

توضیح نوید نو در باره

بخشی ازیادمانده های آقای علی خدایی

اوج گیریِ ”توده ای ستیزی“، وتشتتِ نظری هوادارانِ نولیبرالیسم درهنگامۀ بحرانِ سرمایه داری

بیانیه"اتحاد دموکراسی خواهان ایران"

به مناسبت نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی

از زبان ِ ‌برگ...

سومین جنایت  بی بی سی علیه توده ای ها

حمله نظامی و طبقه متوسط ایران

مويه نمی‌كنم

”دلسوزی“ بی بی سی کدام هدف را دنبال می کند؟

تأملی بر وظیفه‌های پیگیرِ جنبشِ کارگری، در مقطعِ حساس کنونی

 استاد ابراهیم یونسی در گذشت

کارناوال بی بی سی ، بخشی از کمونیسم ستیزی جهانی

محض ثبت در تاریخ جاسوسی جهان

همنوایی سازهای همساز با بی بی سی در ارکستر توده ای ستیزی

از مقلد تا محقق فرق هاست

در خواست از پرسنل هوایی، موشکی وهواپیماهای کنترل ازراه دورامریکا واسرائیل به دست کشیدن از دستورهای حمله به ایران

"بی.بی.سی“: شکل، محتوا و رسالت تاریخی

14بهمن ماه سالگرد شهادت دکتر تقی ارانی و روز شهدای حزب توده ایران

راه توده” علیه خط مشی انقلابی حزب توده ایران

در انقلاب ملی- دمکراتیک!

اعدام سیمین (فاطمه مدرسی) با 'حکم ویژه*'

به ياد دوست؛ خسرو گلسرخي

شماره 22نشریه دینگ دانگ منتشر شد

یک سال پس از آغاز اجرای آزاد سازی اقتصادی:

علی خدایی هم دوش تلویزیون بی بی سی علیه حزب توده ایران

امریکا ، اندونزی ونیویرک تایمز

جنگ: بربریت یا سوسیالیسم

جانشینی ، انتقال وعصری جدید

جنگ بر سر حمص

سوریه:میان" نظامیگری "و "دخالت نظامی"وفقدان"استراتژی"

نه جنگ، نه تحریم، نه مداخله و نه ترور

نگاهی گذرا به سنت‌ها و تجربه‌های جنبشِ دوم بهمن

 و حکومتِ ملی و خود مختارِ کردستان

هرگز فراموش نکنیم،

 عراق: آغاز با دروغ های بزرگ، خاتمه با دروغ های بزرگ،

صلح همیشه زیباست

آرشیو

بهمن ماه 90

دی ماه 90

آذر90

آبان 90

مهر90

شهریور 90

مرداد 90

تیرماه 90

خرداد 90

اردیبهشت 90

فروردین 90

اسفند 89

بهمن 89

دی 89

آذر89

آبان 89

مهر 89

شهریور89

مرداد89

خرداد-تیر89

فروردین - اردیبهشت 89

آرشیو سال   1388

آرشیو سال   1387

آرشیو سال   1386

آرشیو سال 1385

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

نقل مطالب نوید نو با ذکرمنبع آزاد است

نامه ها ومقالات خودرا به نشانی webmaster@rahman-hatefi.net  بقرستید

2012-08-19

شماره 666- 29/03/1391

پاسخ به اتهام ها

نوشتاری ازبخش روابط بین المللی ک. م  حزب کمونیست یونان

برگردان: آرش

از طریق این سامانه دو قطبی ، که توسط رسانه های جمعی بورژوازی به عنوان تنها گزینه تبلیغ می شود ، آنها تلاش می کنند تا  پویایی بالقوه رای مردم  را بلا استفاده نمایند. این "تله " ای به خوبی سازمان یافته است ، که مسدود کردن راه نیرو های مردمی به سوی حزب کمونیست یونان وجلوگیری ازتوسعه وتقویت طبقه کارگرو جریان مردمی را ، که با بربریت سرمایه داری ومنطق همکاری طبقاتی سازش نمی کند وبرای توسعه ای که به سود مردم باشد مبارزه می کند هدف گرفته است.

شماره 665- 26/03/1391

نکته هایی در بارهٔ «سیاست» و «سیاست ورزی» چپ-4

چپ ها و اصلاح طلبان-1

انقلاب «بورژوا دمکراتیک»، «ملی دمکراتیک» یا «سوسیالیستی»

احمد سپیداری

برخی از ما چنین عادت کرده ایم که بحث ها را از «اصول» تئوریک آغازکنیم و آنگاه به واقعیت های پیرامونمان – که ظاهرا تایید کنندهٔ نظریاتمان است - باز گردیم. من به این گرایش دارم که قبل از وارد شدن در بحث پیرامون وضعیت موجود در کشور و ارتباط آن با انقلاب «بورژوا دمکراتیک» یا «ملی دمکراتیک» یا «سوسیالیستی»، و دسته بندی های موجود پیرامون آن، به یک پیشینهٔ تاریخی باز گردم و آن را تا امروز امتداد بدهم

دست از خراب کردن دنیا بردارید!

سخنرانی سِوِرن سوزوکی، دختر ۱۲ سالهٔ ونکووری

در کنفرانس سازمان ملل

حبیب ناظری

من که امروز اینجا آمده‌ام، هیچ نقشهٔ پنهانی ندارم. من برای آینده‌ام مبارزه می‌کنم. از دست دادن آینده‌ام مثل باختن در یک انتخابات یا ضرر کردن در بورس سهام نیست. من اینجا آمده‌ام تا از جانب همهٔ نسل‌های آینده صحبت کنم. من اینجا آمده‌ام تا از جانب کودکان گرسنهٔ سراسر جهان صحبت کنم که هیچ‌کس صدای فریاد و گریهٔ آنها را نمی‌شنود.

پیام همبستگی حزب های کمونیست با حزب کمونیست یونان

حزب های امضا کننده این بیانیه اعتقاد دارند که مبارزه ای که توسط حزب کمونیست یونان به راه افتاده است برای تمام مردم اروپا و جهان ، وتمام حزب های کمونیست از اهمیت بی نهایتی بر خوردار است .

بیانیه همبستگی حزب کمونیست نروژبا حزب کمونیست یونان:

حزب کمونیست یونان با آن که کارگران ومردم یونان باید تاوان بدهی بورژوازی انحصاری را بپردازند مخالف است  ، خواستار آن است که یونان اتحادیه اروپا وناتو را ترک نماید ،و کارگران ، برای اجتماعی کردن ابزار تولید، اداره عمومی دارایی ها ، وبخشودگی کامل بدهی بین المللی یونان، قدرت را در جامعه به دست گیرند .

انتخابات یونان وامریکا

در واقع ،گفتن آن که انتخابات یونان می تواند نتیجه انتخابات ریاست جمهوری امریکا درنوامبر را تعیین کند مبالغه نیست. بلکه به توضیح آن که چرا رئیس جمهور اوباما در جریان کنفرانس مطبوعاتی جمعه گذشته خود درباره انتخابات یونان سخن گفت کمک می کند:

شماره 664- 25/03/1391

سخنرانی جرج ماوریکوس ، دبیر کل

فدراسیون جهانی سندیکاهای کارگری

 در 101مین کنفرانس جهانی کار

برگردان: هاتف رحمانی

امسال هم ، کنفرانس سالانه سازمان جهانی کار در شرایط بحران ژرف سامانه سرمایه داری بر گزار می شود .بحران ژرفی که تمام سطح های تمام عرصه های اقتصادی ، سیاسی، زندگی فرهنگی ، محیط زیست را تحت تاثیر قرار می دهد .

اتحادیه اروپا در بحران ژرفی است . یونان،اسپانیا، ایتالیا، پرتقال ، ایرلند، بلژیک وغیره. اکنون بحران در حال رسیدن به مرکز است

بیانیه دفتر مطبوعات کمیته مرکزی حزب کمونیست یونان

درباره حمله آدمکشانه نماینده " طلیعه طلایی"

برگردان : مهرگان

با تشکیلات نازی می توان توسط خود مردم از طریق تحکیم و رادیکل تر کردن جنبش کارگران ومردم بر خورد کرد . تنها جنبش گسست وسرنگونی می تواند چنین سازمان هایی را که به عنوان مشت آهنین خود سامانه عمل می کنند از صحنه بیرون کند.

شماره 663- 22/03/1391

سومین سالگرد کودتای انتخاباتی ولی فقیه و رهبران سپاه

سه سال مبارزه اخیر جنبش مردمی بر ضد حاکمیت استبدادی و قرون وسطایی ولایت مطلقه فقیه و همچنین جنبش های ضد استبدادی که سراسر منطقه خاورمیانه را در بر گرفتند حاوی نکات و درس های مهمی است که باید از آن به شکل احسن بهره گرفت. درس نخست آنکه بدون حرکت سازمان یافته کارگران و نیروهای اجتماعی که بتوانند ادامه حیات رژیم را با اختلال جدی اقتصادی-سیاسی رو به رو کنند، رژیم قادر است با تکیه به سرکوب خشن همچنان به حیات خود ادامه دهد.

قاصدان پر قصه بی گفتگو

مینو مرتاضی لنگرودی

می گویم "اصیل اند" زیراهیچیک از این زنان خودرا به صورت ویترین اعتقادی حکومت های زمان خود معرفی نکردند ,نظرات و کنش های اجتماعی آنان به فرموده قدرت های سیاسی حاکم و تحت تاثیر گفتمان های وارداتی شرق و غرب ساخته و جمع اوری نشده اند . "حقیقی اند "چون مستقیم و بی واسطه از بطن هستی و تجارب ذیقیمت زنان ایرانی در چالش با واقعیات حیات اجتماعی بر آمده اند و در عرصه عمومی میهن مان ساخته و پرداخته شده اند

آرایه های زبان وزبان سیاسی پس رفت- 2

جیمز پتراس – برگردان : هاتف رحمانی

زبان ، مفهوم ها و عبارت های دو پهلوی حسن تعبیرسلاح های مهمی در مبارزه طبقاتی هستند ، که از بالا توسط روزنامه نگاران واقتصاد دان های سرمایه دار برای حداکثر کردن ثروت وقدرت سرمایه طراحی می شوند . تا درجه ای که ترقی خواه ها وچپ گرا ها این حسن تعبیر های دو پهلو وچارچوب ارجاع آن ها را می پذیرند، انتقاد آن ها وبدیل هایی که پیشنهاد می کنند با لفاظی سرمایه محدود می شوند .

روسیه : طرح صلح عنان غیر قابل تعویض

دیپلمات روسی تاکید کرد که روسیه ارتباط پایداری را با دولت سوریه وکشورهای عربی مخالف ، برای حل اوضاع از طریق گفتگو حفظ می کند واز قدرت ها یی که بر مخالف های سوریه ، گروه های تروریست مسلح، آن چنان که ما اطلاع داریم ، نفوذ دارند خواست اقدام های مشابهی را بپذیرند.

سازمان همکاری شانگهای : راهی به سوی نظم جدید جهانی

آندری آکولوف – برگردان: آرش

بیانیه تاکید می کند که " کشورهای عضو از ایجاد جهانی فارغ از سلاح های هسته ای و پذیرش اکید پیمان عدم تکثیر سلاح های هسته ای حمایت می کنند

سازمان همکاری شانگهای تمام کشورهای دارای سلاح های هسته ای را به امضا پروتکل های مربوط به پیمان منطقه ای فارغ از سلاح هسته ای در اسیای مرکزی و بر داشتن گام های واقعی برای پیش بردن استقرار منطقه ای فارغ از سلاح هسته ای در آسیای مرکزی فرا می خواند ."

اولین جنگ اسرائیل درلبنان

جنگ دروغ ها

یوری اونری -بر گردان : هاتف رحمانی

سی سال پیش ارتش اسرائیل به لبنان حمله کردو جنگ بسیار احمقانه ای را در تاریخ اسرائیل اغاز کرد .آن جنگ 18سال ادامه یافت. در حدود 1500سرباز اسرائیلی و تعداد بی حسابی  لبنانی وفلسطینی کشته شدند .

تقریبا تمام جنگ ها بر دروغ بنا می شوند. دروغ ها ابزار مشروع جنگ ها به حساب می آیند. جنگ لبنان ( آن چنان که بعد ها خوانده شد) نمونه درخشانی از آن بود.

اگرآمریکا بر جهان مسلط شود...

خسرو صدری

با روی کارآمدن اوباما ولی مشخص شد که تاریخ اعتبار "برخورد تمدن" های هانتینگتون ونیز "پایان تاریخ" فوکویاما، به عنوان پلاتفرم سلطه فراگیرنئولیبرالیسم ، پیش از مصرف، منقضی شده است. در مورد اولی، همین بس که آمریکایی ها، برای سرنگون ساختن حکومت های سکولار لیبی و سوریه، و سوارشدن برموج "بهارعربی " ،بار دیگر، مانند دوران جنگ سرد، دست به دامن اسلامگرایی افراطی می شوند و در مورد دوم هم ، نظرات جدید خود "فوکویاما"، شاهد مدعاست که می گوید:

چپ‌های فرانسه، پیروز دور اول انتخابات پارلمانی

با پیروزی چشمگیر اردوگاه چپ در انتخابات مجلس ملی فرانسه‌، محافظه‌کاران در آستانه شکست کامل قرار گرفته‌اند. این احتمال وجود دارد که جناح چپ ‌به اکثریت مطلق در مجلس دست یابد.
روند گرایش‌ سیاسی مردم فرانسه به سوی اردوگاه چپ تداوم خود را حفظ کرده است.

شماره 662- 18/03/1391

گفتگوهای بغداد: فرایند اعتماد سازی، و سیاست رژیم ولایت فقیه

پرونده هسته ای ایران، برخلاف تبلیغات ارتجاع حاکم و امپریالیسم، ماهیتی کاملا سیاسی داشته و دارد. حاکمیت در طول سالیان اخیر، بررغم عوام فریبی در داخل کشور، به بحران هسته ای همواره به دیده امکانی برای چانه زنی با آمریکا و اروپا نگریسته است، و امپریالیسم نیز در مقابله با آن، با دستاویز قرار دادن مساله هسته ای و مانور بر روی آن درصدد تامین منافع خود در ایران و منطقه بوده است.

نکته هایی در بارهٔ «سیاست» و «سیاست ورزی» چپ-3

بحث هایی که باید پی گرفت

احمد سپیداری

به باور من روشنفکری سیاسی باید معنای تازه ای پیدا کند و روشنگران سیاسی کار زیادی در پیش دارند که باید به طور مستقل به آن ها بپردازند. مطمئن باشیم که اگر خرده حرف به درد به خوری در عرایض مان باشد در افکار دیگران تاثیرمی گذارد و پس از هضم، تبلور خود را در کارهای جمعی، بازتاب می دهد.

نامه رضا شهابی به سازمان جهانی کار

دوستان من، گناه من کارگر شرکت واحد چیست که باید ۶ سال زندانی بکشم و ۵ سال از فعالیت های سندیکایی محروم باشم؟ آیا درخواست افزایش دستمزد و مزایا بر اساس استانداردهای بین المللی و نرخ تورم واقعی جرم محسوب می شود؟ آیا دریافت حق عضویت از کارگران و اعضای سندیکای شرکت واحد جرم محسوب می شود؟ آیا درخواست اجرایی شدن قوانین مربوط به مشاغل سخت و زیان آور جرم محسوب می شود؟ آیا درخواست اجرایی شدن طرح طبقه بندی مشاغل جرم محسوب می شود؟

تأملی بر انتخابات یونان

به نقل از روزنامه ”مورنینگ استار“، به قلم ”کنی کویل

نپذیرفتن “حزب کمونیست یونان“ به شرکت در ائتلافی به رهبری ”سیریزا“، اظهار نظرهای بحث‌ برانگیزی از سوی برخی از جناح‌ های چپ را موجب شده است. بیشتر این نظرها از سوی جریان‌هایی مطرح شده است که به طور سنتی برخورد خصومت‌آمیزی با جنبش کمونیستی در یونان و کشورهای دیگر داشته‌اند. اما نظرهای مشابهی نیز از سوی منتقدان همدل و همفکری شنیده شده است مبنی براینکه، نمی‌توانند این موضوع را درک کنند که چرا چپ یونان نمی‌تواند به‌آسانی خرده اختلاف‌های خود را کنار بگذارد و یک دولت جدید تشکیل دهد.

آرایه های زبان وزبان سیاسی پس رفت- 1

جیمز پتراس – برگردان : هاتف رحمانی

آشفتگی ، نا امیدی و گمراهی مخالفت  انبوه توده ای ، بخشی ، به خاطرپذیرش مفهوم ها وزبان عرضه شده از سوی دشمن های سرمایه دار، از سوی نویستدگان چپ گرا ، روزنامه نگارهاو استادهای دانشگاه ها است : زبانی که برای تیره و مبهم کردن روابط اجتماعی واقعی بهره کشی بی رحمانه  ، نقش مرکزی طبقه های حاکم در به شکست کشاندن پیشرفت های اجتماعی ، وارتباط ژرف بین طبقه سرمایه دار و دولت طراحی شده است

شماره 661- 15/03/1391

اصغر الهی نویسنده ، شاعر، روان شناس

 وانسان گرای ترقی خواه در گذشت

اصغر الهی متولد 1323، راوی صادق رنج های جامعه ای بود که در آن می زیست ، وسرانجام روز 12خرداد 1391درسن 68سالگی در بیمارستان قلب  تهران بر اثر عارضه قلبی در گذشت .  نوید نو در در گذشت این انسان فرهیخته با خانواده ، دوستان ، وجامعه ادبی ترقی خواه ایران ابراز هم دردی می کند. راهش پر رهرو باد .

اطلاعیه ی کانون نویسندگان ایران

دکتر اصغر الهی به خاک سپرده شد  

پيكر اصغر الهي از مقابل انستيتو روان‌پزشكي تشييع و در قطعه‌ي 5، شماره‌ي 72 بهشت سكينه‌ي كرج به خاك سپرده شد.

در مراسم خاك‌سپاري الهي، علي‌اشرف درويشيان،‌ اسدالله امرايي، سعيد سلطاني،‌ مسرور نعمتي، اسدالله عمادي و دكتر بلهري ـ رييس انستيتو روان‌پزشكي تهران ـ از اين نويسنده و روان‌پزشك فقيد سخن گفتند.

دو نقد بر داستان های اصغر الهی

عشق و عاشقی ما یا واگوئی روانی دهشت

نگاهی‌ به‌ ‌جهانِ‌ داستانیِ‌ اصغر الهی‌

    

بیانیه حزب‌های کمونیست جهان:

پیمان «ناتو»، تهدیدی برضد صلح جهانی!

"ناتو» که ابزار اصلی امپریالیسم در طلب رسیدن به تسلط بر دنیاست، تهدید عظیمی برای صلح و امنیت جهان است. اما همان‌طور که واقعیت‌ها نشان می‌دهند، پاسخ متکی به زور امپریالیسم در برابر بحران سرمایه‌داری، با مبارزهٔ ترقی‌خواهانه و انقلابی ملت‌ها روبه رو شده است، که در نقطه‌های گوناگون دنیا، به دفاع از حقوق خود و استقلال و حق حاکمیت کشورهای خود برخاسته‌اند و به شیوه‌های گوناگون دست به مقاومت زده‌اند و در برابر راهبرد برتری‌طلبانهٔ امپریالیسم مانع‌هایی جدی به وجود آورده‌اند.

حزب کمونیست یونان :

ناتو واتحادیه اروپا در تدارک خون ریزی هستند

برگردان: آرش

همه ان هایی که ، از جمله سیریزا، گفتند انتخاب هولاند وزش باد جدیدی در اتحادیه اروپا بود وتخم توهم هایی را کاشتند که اتحادیه اروپا به " هوادار مردم" تبدیل خواهد شد افشا شده اند وباید برای این امر به مردم پاسخ دهند. خود زندگی نشان داده است که سازمان های امپریالیستی ، نظیر ناتو واتحادیه اروپا نمی توانند " انسانگرا" شوند.

شماره 660- 11/03/1391

توضیح وپوزش

متاسفانه چند روزی به روز کردن نوید نو به تاخیر افتاد. دوستان بسیاری با ارسال ای میل ابراز نگرانی کرده بودند.لازم است یاد آور شویم که به دلیل برخی مشکلات فنی ناگزیر از تاخیر شدیم وبا رفع مشکل کماکان در خدمت خواهیم بود.

تحریریه نوید نو

یادداشت های پراکنده -1

نویسنده : ه - ر

1- ایرج قادری و وزن کشی

2- حکایت درخت ها وجنگل وآقای عاصمی

3- "دموکراسی مشارکتی" و"چپ رادیکال"

مبارزه با دیکتاتوریِ ولایی، و گذر به مرحله ملی – دموکراتیک

به گمان حزب ما در این مرحله مقابله با سیاست های نولیبرالی رژیم با هدف گسترش شیوه تولید سرمایه‌داری غیرمولد و حفظ و افزایش غارت‌گری الیگارش‌ها، در دستور کار مبارزه طبقه کارگر و نیروهای چپ قرار دارد. به نظر ما آنانی که می گویند اتحاد طبقه کارگر با دیگر طبقه ها به هدف گذر به مرحله دموکراتیک به کاهشِ نقش انقلابی طبقه کارگر منجر می شود، اشتباه می کنند. این همان آموزه ذهن چپ‌گرا است که تنها در انتظارِ لحظه پیروزی حرکت انقلابی ناب طبقه کارگر مانده است، و اهمیت رفرم‌ها را رد می کند.

مجلس ذلیل“،”وزرای مسلوب و بی اراده“، دخالت های روز افزون سپاه و صحنه سیاسی ایران

تشدید نبرد طبقاتی میان لشگر عظیم محرومان، که جبهه وسیعی از کارگران و زحمتکشان و قشر های میانی را در بر می گیرد با کلان سرمایه داری ایران و رهبران حریص و ضد مردمی رژیم ولایت فقیه، تنها با آمادگی و عمل سیاسی مشترک نیروهای مترقی و آزادی خواه ایران و رهبران سیاسی جنبش مردمی میهن ماست که می تواند در کوتاه مدت راهگشای تحولات اساسی در ایران باشد.

رابطه بین وظیفه های فوری کمونیست ها و

مبارزه برای سوسیالیسم
ناتو را متوقف کنید ، ناتورا منحل کنید

ما حزب های کمونیست وکارگری حاضر در سمینار جهانی کمونیستی در بروکسل ، به مخالفت و جمع آوری نیرو علیه هر وتمام دخالت ها وجنگ های امپریالیستی ادامه خواهیم داد . ما همبستگی خود را با تمام نیروهایی که در برابر اشغال وتجاوز امپریالیستی مقاومت ، واز حق حاکمیت ملی واستقلال کشورهای خوددفاع می کنند اعلام می کنیم .

بحران سوم سرمایه داری

فری بتو – برگردان : آرش

زمان ردکردن پیش بینی پایان جهان و واکنش فرا رسیده است . جستجوی چاره ای برای سامانه سرمایه داری ، فی نفسه مضر ، به جای اختصاص تریلیون ها برای نجات بازار مالی و باز گرداندن آن به میلیاردها انسانی که از فقر و بدبختی رنج می برند.

خورشید را گر می توان کشتن

علی رضا جباری ( آذرنگ )

 برای دانشور فرهیخته: پرویز شهریاری

ای زندگی

             آهنگ خاموشاندن بس اخگران داری

       در هیمه دان جان پر غوغای  ما، اما

آیا نمی دانی

           کین آتش جان را نباشد هیچ گه آهنگ خاموشی

    تا می دمد خورشید ما هرروز

 از پشت کهساران دامن گستر البرز

و می فشاند نور آتشگون

  بر دامن این خاک زرین فام؟

بین دو پیکار دشوار

نوشتاری از بخش روابط بین الملل کمیته مرکزی ح.ک.یونان

برگردان : مهرگان

همان گونه که تاریخ نشان داده است ، مبارزه برای " تصحیح" سامانه سرمایه داری ، برای کند کردن اقدام های ضد مردمی بسیار افراطی ، که همان چیزی است که نیروهای اپورتونیست سوسیال دموکرات بر آن تمرکز می کنند، در هیچ کجا ، هر گز منجر به سرنگونی سرمایه داری نشده است . بر عکس ! در موقعیت های بسیاری این مشی ، از طریق ایجاد این توهم در میان میلیون ها کارگر، که سرمایه داری می تواند انسانی شود ،که امروز بانک مرکزی اروپا می تواند از ابزار سرمایه داری به ... سازمان خیریه ای که وام های بدون بهره خواهد پرداخت ، تغییر شکل دهد ،

درس هایی از تاریخ : کمونیست ها و سیاست اتحادهای وسیع

مصاحبه ”نامه مردم“ با رفیق کریس ماتهالکو، عضو هیئت سیاسی و هیئت دبیران حزب کمونیست آفریقای جنوبی

در زمینه بحران سرمایه‌داری جهانی کنونی و همراه با آن، بحرانِ سیاست راه سوم“، بزرگداشت صد سال فعالیت “کنگره“ فرصتی است برای “حزب“ ما که به وظیفه خود عمل کند و با مرور رخدادهای صد سال گذشته، چنان تحلیل و نظری را ارائه دهد که صرفاً برای مصرف در جشن و سخنرانی نباشد ...

کنگره ششم حزب توده ایران
«پیش به سوی جبهه گسترده ضددیکتاتوری» با کدام آماج، با کدام شعار؟

فرهاد عاصمی

از این روی هیچ مقاله و نوشتاری نباید با سخنان عام پایان یابد. اینکه مقاله ای با این سخن به پایان رسد که باید طبق شرایط به طرح شعارهای واقع بینانه پرداخت، کافی و سازنده نیست. بلکه پس از ارزیابی شرایط روز در هر زمینه ای، و در هر نوشتار روشنگرانه و یا افشاگرانه، می بایستی نوشتار با شعارها و خواست های مشخص استخراج شده از ارزیابی، تکمیل گشته و ضرورت دفاع از شعارها و خواست ها نشان داده و مستدل شود.

انتشار اخبار، مقالات و بیانیه ها در این صفحه الزاماً به معنای تایید آن‌ها نیست
 
    اشتراك در نویدنو

  

نشانی پست الکترونیک: