نویدنو -  کتاب -   رحمان هاتفی  درباره ما -  آرشیو

آزادی برای همه زندانیان سیاسی ایران  

آرشیوماهانه

آرشیو مقالات نویدنو

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آرشیو

اسفند 91

بهمن ماه 91

دی 91

آذر 91

آبان 91

مهر 91

شهریور 91

مرداد 91

تیر91

خرداد91

اردیبهشت 91

فروردین 91

آرشیوسال   1390

آرشیوسال    1389

آرشیو سال   1388

آرشیو سال   1387

آرشیو سال   1386

آرشیو سال   1385

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

نقل مطالب نوید نو با ذکرمنبع آزاد است

نامه ها ومقالات خودرا به نشانی webmaster@rahman-hatefi.net  بقرستید

2013-06-21

شماره 705-          28-30/01/91

کنگره نوزدهم حزب کمونیست یونان با موفقیت به کار خود پایان داد

کمیته مرکزی دراولین نشت خود دیمتریس کوتسامپاس را بعنوان دبیر کل کمیته مرکزی حزب کمونیست یونان بر گزید .

لازم به یادآوری است که دبیر کل بیرون رفته کمیته مرکزی حزب کمونیست یونان ، الکاپاپاریگا ، بعنوان عضو کمیته مرکزی حزب انتخاب شد .

حزب کمونیست مصر:

کارگرها با گاز اشک آورمرعوب نمی  شوند

بیداری کارگرها با مبارزه آغاز می شود و ادامه خواهد یافت و تا زمان دست یابی به خواسته های طبقه کارگرعقب نخواهند نشست .

انتخابات ریاست جمهوری: رویکردهایِ آزموده‌شده،

یا تکیه بر جنبشِ اجتماعی؟

ما به‌طور‌اصولی با دعوت از محمد خاتمی برای نامزد شدن در انتخابات ریاست جمهوری مخالف نیستیم، و معتقدیم که چنین رویکردی با توجه به وضعیت جاری در میهن می‌تواند این امیدواری را به‌وجود آورد که برای بسیج توده‌ها به‌منظور برون‌رفت

6- توسعه دادن فرهنگ قدرتمند سوسیالیستی در چین

گزارش به کنگره ملی هیجدهم حزب کمونیست چین در 8نوامبر 2012

هو جین تائو - برگردان: آرش وجدانی

فرهنگ نیروی حیاتی یک ملت است ، وبه مردم احساس تعلق می بخشد . برای کامل کردن ساختمان جامعه ای نسبتا مرفه در تمام عرصه ها و دست یابی به نوسازی عظیم کشور چین ، باید برای بالابردن فرهنگ سوسیالیستی و امکان پذیر کردن توسعه وغنای عظیم آن ، افزایش قدرت نرم افزاری فرهنگ چین ، وقادر ساختن فرهنگ به هدایت گرایش های اجتماعی ، آموزش مردم ، کار اجتماعی ، و بالا بردن پیشرفت موج آهنگ جدیدی ایجاد کنیم .

نگاهی به هجدهمین کنگره‌ی حزب کمونیست چین

هلموت پترز- خسروآذین

از نظر من رهبری حزب و دولت به ریاست Xi Jinping یک راه حل موقت [برای چین] نیست. این رهبری برای درازمدت تعیین شده است و در ترکیب، ترتیب و جهت‌گیری خود نهایتا با منافع اساسی و مصلحت‌گرایانه‌ی مشترک هر دو گروه‌بندی اصلی نیروها در چین مطابقت دارد.

بُردار طلائی سیاست چینی

والنتین کاتاسونوف - ترجمه: ا. م. شیری

آهنگ رشد بی سابقه استخراج فلز زرد، واضح ترین «بُردار طلائی» سیاست چینی است. از آغاز قرن حاضر یکی از بالاترین میزان افزایش استخراج طلا در چین مشاهده می شود. اگر حجم طلای تولیده شده در سال ۲۰۰۰ را ۱۰۰ فرض کنیم، شاخص تولید طلا در سال ۲۰۱۱ در چین، ۵/ ۲۱۴؛ در روسیه، ۷/ ۱۴۹؛ اما در آفریقای جنوبی، فقط ۳/ ۴۶؛ در آمریکا، ۶/ ۵۶؛ در کانادا، ۷/ ۶۹؛ و در استرالیا، ۵/ ۸۷ بوده است.

نگاهی تحلیلی به موضوع اتحاد چپ و بررسی تحلیلی پروژه ی وحدت
جمعی از هواداران سازمان فدائیان خلق ایران- اکثریت (داخل کشور(

برای ما و خیلی از فعالین چپ همواره جای سوال بوده، علیرغم اینکه اکثریت قریب به اتفاق احزاب و سازمانهای چپ بر ضرورت اتحاد و همکاری تأکید می کنند، پس دلایل تشتت ووحدت گریزی در کجاست ؟ و کجای کار می لنگد که نمی توانیم حرف یکدیگر را درک کنیم؟ آیا تنها دلیل پراکندگی ما نبود گفتمان مشترک است؟ یا فقدان این گفتمان هم یکی از دلایل بیشمار تشتت ماست؟

بهزاد فراهانی در گفتگو با ایلنا؛

نباید به مردم خیانت كرد

هنر در هیچ کجای دنیا نتوانسته انقلاب راه بیندازد‌.‌ هنر در فرا رفت و فرا برد فرهنگ ملی و رسیدگی به روانشناسی اجتماع نقش داشته، اما بحث بسیج نیروهای زحمتکش علیه سرمایه مطرح نبوده، ‌این حزب است که بسیج می‌کند. هنر چنین هدفی ندارد؛ البته قبل از انقلاب آرمان‌های تدوین شده سیاسی به وسیله هنر به رهبران جنبش کارگری آموزش داده می‌شد، یا آن‌ها به ما می‌آموختند‌.‌ ولی درحال حاضر این را قبول ندارم و معتقدم جنبش کارگری جلوتر و اندیشه ورزتر از ما است.

ضرورت های مرحله ملی- دموکراتیک انقلاب

و مساله گذار از سرمایه داری

فرهاد عاصمی

هنگام آن فرارسیده است که به قهر و خودمشغولی با خرده کاری های مکرر و طرح دعاگونه پرسش های تاریخی در هر نوشتار که بازی با توپ دشمن طبقاتی در صحنه دلخواه اوست، پایان بخشیم.

وحدت جنبش سندیکایی،

مردمک چشم مبارزه طبقه کارگر است

فرهاد عاصمی

در شرایط خفقان ودستگیری های غیرقانونی کارگران معترض و نمایندگان آن ها، بایستی از همه اشکال مبارزه برای برپایی اتحادیه همگانی و مشترک کارگران استفاده نمود. شیوه های سنتی مبارزه برای تجهیز و سازماندهی طبقه کارگر بایستی امروز هم در کنار امکان های جدید، مورد توجه فعالین کارگری قرار داشته و به کار گرفته شود.

شاهزاده و سیاه

مهران زنگنه

كاشكی چند گیلاس اضافه را نزده بودم. حتما مست بودم. شاید هم كار، كارِ گیلاس هایی كه بالا انداخته بودم نبود. من كه هر شب مست، سیاه مست می رفتم روی صحنه. اصلا مگر شده است كه من مست نباشم؟ تازه آنقدرها سیاه نبودم. صورتم را نمی گویم. صورتم سیاه بود. واكس زده، مثل كفش های سیاه ورنی زیر نور می درخشید.

شماره 704-          20/01/91

ارتجاعِ حاکم، تحول‌های صحنه سیاسی، و ضرورت بازسازی بدنه اجتماعیِ جنبش مردمی

آنچه بیش از هرعامل دیگری در سیاست‌گذاری ارتجاع حاکم در مرحله کنونی نقش ایفا می‌کند جلوگیری کردن از حضور توده‌ها درصحنه سیاسی و بازسازی جنبش اعتراضی مردمی‌ای است، که در طول سال‌های اخیر با وجود جو سرکوب و مانورهای ارتجاع، همچنان چونان آتشی در زیر خاکستر آماده شعله‌ور شدن است.

"شوربختی "عاشقانه

هاتف رحمانی

توده ای شدن وتوده ای ماندن "شوربختی" عاشقانه ای است که با مناط ومنطق هیچ عقل کاسبکار معال اندیشی نمی خواند. در این عرصه کارت دعوتی در کار نیست . دانش ، عقلانیت ، شور و اعتقاد آگاهانه به رهایی زحمتکشان وتحقق عدالت اجتماعی در چهره سوسیالیسم راهنمای اصلی است . مجلسی هم آراسته نیست ، مگر به گواهی تاریخ هفتاد ساله مجلس های اتاق  تمشیت ، دردهای جانکاه شکنجه ، چوبه های دار و میدان های تیرباران.

جدایی وتنهایی تا کی!؟

حمید  وارسته

در این برهه حساس بین المللی وداخلی که کشورمان در شرایط بسیار بحرانی قرار گرفته ، وهر لحظه انتظار می رود کشور با حوادث ورویدادهای تازه ای مواجه شود.برنیروهای چپ وکمونیست لازم است برای اینکه به سرنوشت شوم دهه شصت گرفتارنشوند، اختلافات ودشمنی ها کناررا گذاشته،به اتحادهای کوتاه مدت ودراز مدت روی آورده، ودرجبهه متحدی با حداقل برنامه های مورد قبول گرد هم آیند.

5- توجه به راه سوسیالیستی ایجاد پیشرفت سیاسی با مختصات چینی و ارتقا اصلاح ساختار سیاسی

گزارش به کنگره ملی هیجدهم حزب کمونیست چین در 8نوامبر 2012

هو جین تائو - برگردان: آرش وجدانی

دموکراسی خلقی پرچم درخشانی است که همیشه از سوی حزب ما بالا برده شده است .از زمانی که سیاست اصلاح و گشایش مطرح شد ، ما تجربه های  مثبت ومنفی خود را ،در توسعه دادن به دموکراسی سوسیالیستی بازبینی کرده ایم وتاکید کرده ایم که دموکراسی خلقی نفس سوسیالیسم است . ما اطمینان داریم که تمام قدرت کشور به مردم تعلق دارد و برای ارتقا پیوسته اصلاح ساختار سیاسی کار کرده ایم .

کاربرهای فیسبوک نا خواسته رازهای محرمانه را فاش می کنند

جاش هاللیدی – مهرگان

بر اساسی  یک پژوهش پنهانی بر خط ،  کاربرهای فیسبوک ناخواسته رازهای محرمانه – از جمله تمایل های جنسی ، استفاده از مواد مخدر و اعتقاد های سیاسی – خود را تنها با استفاده از به روز شدن "لایک" ها آشکار می کنند .

انتشار اخبار، مقالات و بیانیه ها در این صفحه الزاماً به معنای تایید آن‌ها نیست
 
    اشتراك در نویدنو

  

نشانی پست الکترونیک: