نویدنو -  کتاب -   رحمان هاتفی  درباره ما -  آرشیو

آزادی برای همه زندانیان سیاسی ایران  

آرشیوماهانه

آرشیو مقالات نویدنو

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آرشیو

فروردین 92

اسفند 91

بهمن ماه 91

دی 91

آذر 91

آبان 91

مهر 91

شهریور 91

مرداد 91

تیر91

خرداد91

اردیبهشت 91

فروردین 91

آرشیوسال   1390

آرشیوسال    1389

آرشیو سال   1388

آرشیو سال   1387

آرشیو سال   1386

آرشیو سال   1385

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

نقل مطالب نوید نو با ذکرمنبع آزاد است

نامه ها ومقالات خودرا به نشانی webmaster@rahman-hatefi.net  بقرستید

2014-07-10

شماره 721-      92/05/28

توهم پراکنی درباره

”تغییر ماهیت حکومتِ دیکتاتوری“ در ایران!

 سئوال اساسی این است که، کدام ”شرایطِ عینی“‌ای از وجودِ امکانی حداقلی برای ”تغییرهای واقعی“ به‌نفع مردم نشان دارد که نحله‌های راستگرا دموکرات- لیبرال، از شخصیت‌هایی مانند زیبا کلام گرفته تا جریان‌هایِ پیش‌از‌این منتسب به چپ، را این چنین به‌شور و ذوق آورده و به آن دامن زده است؟

در آستانه سالگردِ فاجعه ملیِ سال ۱۳۶۷: معرفی و مجازاتِ اَمر دهندگان و عمل کنندگان در این کشتار، خواستی ملی و همگانی ‌است!

اینک در آستانه سالگرد کشتار دستجمعی زندانیان سیاسی درسال ۱۳۶۷- فاجعه ملی- قرارداریم. می‌توان و می‌باید کارزار مشترک و متحدی رابرای مطالبه‌های مورد اشاره سازمان ‌داد. معرفی و مجازات عاملان و آمران کشتارها خواستی ملی و همگانی است، و ازاین‌روی، اقدامی یکپارچه و متحد را می‌طلبد.

هیچ دستاویزی کشتار مردم را توجیه نمی کند.

نویدنو

نوید نو  وظیفه انقلابی خود می داند سبعیت ارتش مصر در کشتار توده مردم مصر ونیز ترفندهای فرقه اخوان المسلمین علیه سایر اقلیت های مصر، از جمله مسیحی های قبطی را که بخشی از برنامه نابودی انقلاب مصر به دست نیروهای ارتجاعی است ، به شدت محکوم نموده و...

اصلاحات به سود کـی؟
آزادی طبقه کارگر، تنها به دست طبقه کارگر!

فرهاد عاصمی

طبقه کارگر و دیگر نیروهای مردمی و میهن دوست با تجربه روزانه هر روز بیش تر به این نتیجه می رسند که بدون حذف انقلابی دیکتاتوری ولایی ی مدافع منافع کلان سرمایه داران و وابسته به اقتصاد جهانی امپریالیستی، راه تغییرات بنیادی به سود زحمتکشان و میهن دوستان گشوده نخواهد شد.

شماره 720-      92/05/21

”نولیبرال“‌هایِ وطنی، در صفِ ورود به کابینه

صَرف‌ِنظر از اینکه چه کسانی در کابینه آینده به‌تصدیِ وزارت‌خانه‌ها و زیر مجموعه‌های آن‌ها برگزیده شوند، وارد شدن به این فاز سیاسی در هفته آینده را باید آغاز دورانی تلقی کرد که مشخصه اصلیِ آن توهم‌زدایی بین نیروهایی خواهد بود که نسبت به رویکردهایِ آتیِ حسن روحانی و سیاست‌هایش به برخی خوش‌بینی‌ها دچارند.

چین ۲۰۱۳

سمیر امین - برگردان: یوسف عقالی

سیستم تامین اجتماعی و بازنشستگی چین در حال حاضر 50 درصد جمعیت شهری را تحت پوشش فرار داده (از 200 میلیون نفر به 600 میلیون نفر توسعه یافته است) و برنامه ریزی (که هنوز در حال اجراست) جهت ازدیاد افراد تحت پوشش به 85 درصد در سال آینده نیز انجام شده است.

صلحی در افق نیست

موفقیت کری بدتر از شکست او

نیکولا ناصر- هاتف رحمانی

مسئله بحرانی همواره گسترش یابنده شهرک های غیر قانونی استعماری اسرائیل در سرزمین های اشغال شده فلسطین در ساحل غربی ، که به ویژه کشنده صلح در اورشلیم شرقی است ، گفتگوهای به تازگی از سر گرفته شده فلسطینی – اسرائیلی را موفق یا به شکست خواهد کشاند.

تبیین دولت احمدی نژاد از منظر رقبا

از مافیاهای ادعایی تا مافیاهای واقعی؛ لیست مفسدان اقتصادی احمدی نژاد چه شد؟!

چرایی تداوم دولت بحران‌ساز احمدی‌نژاد از سال ۸۴ تا ۹۲- حمیدرضا جلائی‌پور

دولت معجزه احمدی نژاد - سعید حجاریان

بازار داغ نامه نگاری 

نویدنو: با انتخاب رئیس جمهور جدید بازار نامه نگاری داغ شده است .هر یک از نامه ها خواستار بخشی از مطالبات معوق مانده اجتماعی هستند که امیدوارند دولت جدید نسبت به آن ها بی تفاوت نباشد . در زیر سه نامه منتشر شده در روزهای اخیر را تقدیم خوانندگان می کنیم.

  نامه‌ ۶۰ فعال مدنی و فرهنگی کرد استان آذربایجان غربی به رئیس جمهور

آقای روحانی صدای ما را بشنوید- منصوره بهکیش

درخواست تشکل های معلمان از نمایندگان مجلس شورای اسلامی

آموزش عمومی در محاق

جعفر ابراهیمی

احتمالا در کابینه حسن روحانی و تحت مدیریت امثال نجفی، خصوصی سازی آموزش در ایران شتاب بیشتری خواهد گرفت و به نظر می رسد باقی مانده عرصه آموزش رایگان در هجمه پیش رو در محاق کامل فرو رود. با وجود این باید منتظر بود و دید منتقدان خصوصی‌سازی آموزش در ایران برای حفظ حریم آموزش از دست‌اندازی صاحبان سرمایه چه ابتکار و راهکاری در عرصه عمومی ارائه خواهند کرد.

شماره 719-      92/05/12

”حماسه دوم“ رهبری: مهندسی خواست های جنبش اصلاحات و نیروهای اجتماعی

در حقیقت، ما با مهندسیِ خواست‌های اجتماعی روبه‌روییم. رژیم علاوه بر سرکوب و پیگرد دقیق، برنامه‌ریزی شده، و هدفمند مبارزان سیاسی، صنفی و اجتماعی، با طرحی حساب شده در تلاش است نارضایتی همگانی و جنبش اعتراضی را زیر کنترل داشته و برآن مسلط باشد.

چالش‌های پیشِ رویِ چین

 در مسیرِ ساختمانِ سوسیالیسم

دگرگونی‌های جمهوری خلق چین در چند دهه اخیر و تبدیل شدن این کشور به یکی از غول‌های اقتصادی جهان، از موضوع‌هایی است که توجه بسیاری را در جهان به خود جلب کرده است، چه در جبهه سرمایه و چه در میان نیروها و سیاستمداران چپ.

"راهکارهای" وزارت امورخارجه امریکا : کری از عرب ها برای ارعاب فلسطینی ها استفاده می کند

نیکولا ناصر – هاتف رحمانی

راهکار جدیدی از سوی جان کری وزیر امور خارجه امریکا سبب شکافی در داخل مقام های سازمان آزادیبخش فلسطین در رابطه با گفتگوهای آینده با اسرائیل شده است . کری ظاهرا با استفاده از کمیته پیگیری اتحادیه عرب در ابتکار صلح عربی، فلسطینی هارا به پذیرش  قاعده های دور جدید برای گفتگوها وادارمی کند که در گذشته آن را رد کرده بودند. 

برنامه اقتصاد ملی- ضدامپریالیستی، جایگزین شایسته در برابر نسخه نولیبرالیسم!
نگرانی دشمن طبقاتی را جدی بگیریم!

فرهاد عاصمی  

ضرورت بحث وسیع در جامعه ایرانی درباره طرح جایگزین برای اقتصاد ملی و مردمی، در چنین شرایطی به وظیفه میهنی و انسان دوستانه در دفاع از منافع طبقه کارگر و دیگر زحمتکشان یدی و فکری و دفاع از منافع ملی توده های میلیونی مردم کشورمان تبدیل شده است!

مردم تونس با طرد اسلامگرایی؛ پیگیرتداوم انقلابند!

م . چا بکی

دومین ترور سیاسی شش ماه اخیر در تونس، تنش های سیاسی در این کشور را تشدید کرده است تظاهرات مخالفان دولت اسلامگرای تونس در پایتخت این کشور، نیمه شب شنبه و با حضور پرشمار ماموران پلیس ادامه یافت

شماره 718-      92/05/04

حاصلِ کارنامه هشت ساله دولتِ احمدی نژاد:

تنزلِ فاجعه بار شاخص‌های توسعه انسانی!

محمود احمدی نژاد، به‌تعبیری، آخرین نمایش تلویزیونی‌اش برای ارایه کارنامه هشت ساله دولتش را بر روی صحنه آورد، و در آن تمام قد و با تصویرگری‌ای غیرواقع‌بینانه به دفاع از عملکردِ هشت ساله دولت نهم و دهم پرداخت.

نامه ی دو سندیکای کارگری در مورد ادامه ی تحریم ها علیه ایران

این تحریم ها به سرمایه داری مالی تجاری وابسته به سرمایه داری جهانی که در سیاست نفوذ کرده است این امکان را خواهد داد تا با توسل به بهانه تحریم، آزادی های سندیکایی و تاکید شده در قانون اساسی کشورمان را نادیده گرفته و فشار را بر فعالین سندیکایی افزون کند. این تحریم ها جنگی اعلام نشده بر ضد زحمتکشان ایران است و خانواده های زحمتکشان را هدف گرفته است.

دكترين شوك

خسرو باقری

نخستین مرحله ی شوک، کودتا بود. پینوشه، فرمانده کودتا، که خود سوار بر تانک وارد کاخ ریاست جمهوری شد،آشکارا می خواست که این رویداد، به منتها درجه چشمگیرو کوبنده باشد. آنها،آلنده ویارانش را به قتل رساندند. ژنرال ها می دانستند که بقایشان در مسند قدرت منوط به این است که شیلیایی ها را هول و وحشتی واقعی فراگیرد.

درباره ی استراتژیِ اتحاد و انحلال چپ

به نفع جناح های لیبرال و بورژوازی حاکم
تحلیل مواضع انتخاباتی چپ هابراساس رویکرد مارکسیستی-لنینیستی

به اقتصاد سیاسی ایران
رضا. ا. جهان وطن

اما برای کسانی که مسلح به تحلیل لنینیستی -و مسلح به ابزار شناخت اقتصاد سیاسی هستند- پر واضح است که سرمایه داری در عصر جهانی شدن، به سرمایه داری شرکتی تبدیل شده است. به همین سبب، این مهم نیست که مالک قراردادی شرکت ها چه فردی یا افرادی باشند. بلکه متخصصین امور بازاریابی، مدیریت، مهندسین و تکنسین ها و فن سالاران معین کننده ی کیفیت فعالیت ها هستند.

انتشار اخبار، مقالات و بیانیه ها در این صفحه الزاماً به معنای تایید آن‌ها نیست
 
    اشتراك در نویدنو

  

نشانی پست الکترونیک: