نویدنو -  کتاب -   رحمان هاتفی  درباره ما -  آرشیو

آزادی برای همه زندانیان سیاسی ایران  

آرشیوماهانه

آرشیو مقالات نویدنو

آرشیو

مهر 93

شهریور 93

مرداد 93

تیر 93

خرداد 93

اردیبهشت 93

فروردین 93

اسفند 92

بهمن 92

دی 92

آذر 92

آبان 92

مهر92

شهریور92

مرداد 92

تیر92

خرداد 92

اردیبهشت 92

فروردین 92

اسفند 91

بهمن ماه 91

دی 91

آذر 91

آبان 91

مهر 91

شهریور 91

مرداد 91

تیر91

خرداد91

اردیبهشت 91

فروردین 91

آرشیوسال   1390

آرشیوسال    1389

آرشیو سال   1388

آرشیو سال   1387

آرشیو سال   1386

آرشیو سال   1385

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

نقل مطالب نوید نو با ذکرمنبع آزاد است

نامه ها ومقالات خودرا به نشانی webmaster@rahman-hatefi.net  بقرستید

2015-01-16

شماره 780-     93/08/29

گزارش هیئت سیاسی به: پلنوم کمیتهٔ مرکزی حزب تودهٔ ایران

بخش دوم درباره اوضاع جهان (مصوب پلنوم)

امروزه امپریالیسم آمریکا خود را ”کلانتر جهان“ می‌داند، و بی‌توجه به مقررات بین‌المللی، از جمله نادیده گرفتن وظیفهٔ سازمان‌ملل‌متحد در حل‌وفصل اختلاف بین کشورها، در همهٔ امور دست به‌مداخله‌ می‌زند. باید جلو این رفتار قلدرمنشانه و مداخله‌های خودسرانهٔ آمریکا و متحدانش در کشورهای دیگر را گرفت. شرایط کنونیِ جهان، شایسته و سزاوار بودنِ کوشش‌ها در سمتِ دستیابی به همگراییِ همهٔ نیروها در مبارزه با برافروخته شدنِ آتشِ جنگ‌های امپریالیسم‌ساخته، مبارزه برضدِ ستم به ملت‌ها، رویارویی با تهدید ظهورِ فاشیسم، و گام برداشتن در بزرگ‌راهِ مسیرِ صلح  و همبستگی را  ضرورتی بی‌درنگ کرده است

مبا رزه در را ه جبهه ی واحد علیه فاشیسم و جنگ -1

گئورکی دیمیترف – برگردان :  م . منصوری

"سرمایه داری برای حفظ حاکمیت طبقاتی خود ،هر وقت عرصه را بر خود تنگ ببیند،به فاشیسم به عنوان آخرین وسیله نجات متوسل می شود.فاشیسم تنها ضد کمونیسم نیست،ضد همه ی خلق نیز هست و به وحشیانه ترین طرزی،منافع حیاتی زحمتکشان و روشنفکران مترقی و تمام آزادی های دمکراتیک را تهدید می کند"

جنگی که سبب فروپاشی کامل اجتماعی شد  

درس های لیبی

دان گلیز بروک –برگردان : هاتف رحمانی

اکنون افراد بسیاری هم در لیبی وهم در سوریه از عمل بعنوان پادو سرباز های ناتو در کاشتن بذر ویرانی در کشور خود پشیمان هستند. هر کسی انتظار دارد آینده عملیات "تغییر رژیم" انجام شده از سوی غرب به دموکراسی های با ثبات – یا حتی دین سالاری های  مبتنی بر شریعت با ثبات مورد نظر آن ها- منجر شود لازم نیست برای پاسخ خود به فراتر از لیبی نگاه کنند. قدرت نظامی غرب نمی تواند رژیم ها را تغییر دهد – تنها می تواند جامعه ها را نابود نماید .    

متن سخنرانی نماینده حزب کارگران مجارستان

در شانزدهمین همایش بین المللی حزب های کمونیست وکارگری

برگردان : مهرگان  

من مجارستانی هستم . 25 سال پیش سرمایه داری به مجارستان باز گشت . 25 سال پیش حزب ما تصمیمی راهبردی اتخاذ کرد: ما علیه سرمایه داری خواهیم جنگید . ما با هیچ بخش طبقه سرمایه دار همراهی نخواهیم کرد، نه با محافظه کارها ، نه لیبرال ها . ما از سوسیال دموکرات ها که نقش مهمی در بازگشت سرمایه داری مجارستانی بازی کردند بریدیم .

داعش ودیدگاه ها-3

چرا کوبانی وابسته به امریکا است ؟

علی بیسولن - برگردان : آرش وجدانی

پس از بر قراری تماس مستقیم بین امریکا و حزب دموکراتیک سوریه ، و پی آمد آن انتقال سلاح های امریکایی به رزمنده های حزب دموکراتیک سوریه ، به دنبال گفتگو ها در باره امپریالیسم و نقش آن در منطقه ، می توان تلاش برای مشروعیت بخشیدن به این همدستی را زیر ماسک " ضرورت" مشاهده کرد . 

داعش ودیدگاه ها -4

یک سر بریده آمریکایی در مقایسه با ۱۸ سر بریده سوری 

اردشیر زارعی قنواتی

تا زمانی که آمریکا و متحدین غربی – خاورمیانه یی آن در چارچوب منافع ژئوپلتیک خود استراتژی جنگی خویش علیه گروه داعش را تنظیم می کنند و در یک جا دشمن و در جای دیگر همسو با هم قرار می گیرند، هیچ پایانی بر آنارشی حاکم بر منطقه و یکه تازی تروریسم بنیادگرا قابل تصور نخواهد بود

کشتار در کفر کانا

شراب ، خون وبنزین

یوری اونری - هاتف رحمانی

کفر کانا ، روستایی نزدیک ناصره ، احتمالا محلی است که - بنا به گفته عهد جدید- مسیح آب را به شراب تبدیل کرد. اکنون آن محل روستایی عربی است که پلیس اسرائیل در آن جا درحال تبدیل سنگ به خون است. 

شورای نگهبان نهادی ضد مردمی

شهریار قاسمی

با گذشت نزدیک به سه دهه از تشکیل شورای نگهبان، این شورا اکنون از شورايی "به منظور پاسداری از احكام اسلام و قانون اساسی از نظر عدم مغایرت مصوبات مجلس شورای اسلامی" به نهادی با قدرت و اختياراتی به مراتب بيشتر تبدیل شده که به گفته منتقدان، در مقام بازیگری با توان تاثير گذاری فراوان در عرصه سیاسی ایران نقش آفرینی می کند.

در قطعنامه گردهمایی هزاران کارگر اعلام شد:

تذکر جدی کارگران به طراحان اصلاح قانون کار

ماده 27 گرانیگاه قانون كار جمهوری اسلامی ایران است و مشخصاً جایگزین ماده 33 قانون كار رژیم سابق شده است بنابراین هرگونه تغییر احتمالی كه به ناكارآمدی این ماده از قانون شود از نظر جامعه كارگری محكوم است و نوعی برگشت به دوران ستم شاهنشاهی است و ما با هر گونه برگشت و كوتاه آمدن از آرمانهای انقلاب بشدت مخالف و با آن مقابله خواهیم كرد.

معین: دانشمندان به ادعای تولید علم چند برابری در دولت مهرورزی پوزخند می‌زدند

کاهش تولید علم کنونی در کشور ناشی از هشت سال خسارت هایی است که شما به قدر و منزلت دانشگاه و به سیاست های اصولی که باید در دانشگاه اعمال میشد (مثل جهت گیری به سمت استقلال دانشگاه، تقویت بیشتر هیأت های امنا، انتخاب مدیریت های شایسته توسط دانشگاهیان، سرمایه گذاری جدی در پژوهش و…)؛ وارد کردید.

شماره 779-     93/08/22

مجلس خبرگان، و دغدغهٔ اصلیِ جنبشِ مردمی

امید می‌رفت رویدادهای سیاسی سال ۸۸ نقطه پایانی بر این عملکردها از سوی اصلاح طلبان باشد، اما در نهایت با غلتیدن دوبارهٔ بخش های عمده ای از طیفِ اصلاح‌طلبان حکومتی به سوی "حفظ نظام"، روند رشد جنبش مردمی میهن با مانع‌هایی جدی روبه‌رو شد. ما معتقد نیستیم این روند در همین نقطه متوقف می شود. اما لازمه برگشت از این روند مقابله با تفکری است که حاملان آن در این برهه از جمله عیسی سحرخیزها هستند.

دریغی بزرگ

خسرو باقری

مجله "مهرنامه" در آخرین شماره خود(37) به " بررسی میراث سیاسی و ادبی احسان طبری " پرداخته و نام پرونده را هم " مرده ریگ مارکسیسم ایرانی" گذاشته است. کاربرد واژه مرده ریگ به معنای " مال و اسبابی که از مرده باقی مانده باشد"؛ نه برای طبری و نه برای حزب توده ایران بلکه برای مارکسیسم و کاربرد برچسب " ایرانی" برای جهانبینی جهانشمول  مارکسیسم از همان آغاز تردید خواننده را نسبت به غرض مهرنامه برمی انگیزد.

همچنان در راه دفاع از منافع کارگران ایستاده ایم 

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه 

سندیکای ما ششمین سال حیات خود را پشت سر گذاشت. شش سال پر از فراز و نشیب. شش سالی که اگر برای گرداننگان سندیکا سالهای دشواری بود، اما در زندگی کارگران هفت تپه امیدی تازه بود. 

عزت اله باقری کارگر بافنده نساجی اصفهان

و کوشنده کارگری دهه سی درگذشت 

عزت اله باقری، روستازاده ای که با رنج و تلاش به یادگیری آرمان های کارگری روی آورده بود، اولین کارگری شد که به نماینده گی از شورای متحده مرکزی کارگران و زحمتکشان ایران به نشست سالیانه فدراسیون جهانی سندیکاهای کارگری در سال ۱٣٣۲ اعزام گردید. پس از بازگشت به ایران سه سال مخفیانه فعالیت کرد. پس از دستگیری، در زندان ساواک اصفهان، توسط سیاحتگر شکنجه گر شاهنشاهی، شکنجه شد.

نامه ی سرگشاده ی نرگس محمدی به رئیس جمهور اسلامی 

آقای روحانی؛ 

نیک مستحضرید که تحقق جامعه مدنی، مطالبه ای ملی است که از آغاز دوران اصلاحات در ایران فعالیت های مدنی و تشکیل نهادهای مدنی با الزامات خاص آن مورد توجه و پی گیری شهروندان آگاه و با شعور ایران قرار گرفته است اما متأسفانه نهادهای امنیتی در مقابل نهادهای مدنی به شدت مقاومت کرده و هزینه های زیادی را بر شهروندان و فعالان این عرصه تحمیل کرده اند. 

دو شعر از پل الوار

برگردان : زهره مهرجو

تو که وجدان حساس جسم من بودی،
برای همیشه دوستت دارم

تو که مرا ساختی!
تو با بیداد و 
زخم 
سازش نخواهی کرد.

تو در رؤیای شادیِ زمینی 
سرود خواهی خواند 
آزادی را آرزو خواهی کرد ..
و من تو را
ادامه خواهم داد!"

داعش ودیدگاه ها -1

اگر اسرائیل وجود نداشت ، داعش مجبور به ابداع آن می شد  

آیا داعش دارد می آید ؟

یوری اونری – هاتف رحمانی

داعش ایده ای دارد که می تواند منطقه را جارو کند: انجام آن چه محمد  برای احیا خلافت که از اسپانیا تا هند حکومت می کرد ، انجام داد ، از میان بردن مرزهای ساختگی که دنیای اسلام را تقسیم می کند ، بر کنار کردن حاکمان رقت انگیز وفاسد عرب ، نابود کردن کافران ( از جمله امریکا) .

برای میلیون ها میلیون جوان مسلمان در کشورهای مهم وفقیر شکست خورده آن ها ، این فکری است که پشت آن ها را گرم وسینه های آن ها را ستبر می سازد .

داعش ودیدگاه ها -2

داعش از کجا شکل گرفت؟

جنبشی برخواسته از واقعیت های عراق

سیدعلی موجانی

به نظر می رسد بخش قابل ملاحظه ای از سهم این گروه به بعثی ها مربوط می شود که به عنوان یک پدیده اصلی باید مورد توجه قرار گیرد. وقتی صحبت از بعث می شود باید از سه تفکر متفاوت صحبت شود. این تفکر، جریان سنتی است که حزب بعث را به وجود آورد. عفلق و بیطار اندیشه های بعث را مطرح کرده و آن را در تقابل با دولت عثمانی نه در تقابل با مفهوم دولت اسلامی مطرح می کردند.

تحلیل پیتر جنکینز از اظهارات وندی شرمن

در صورت شکست مذاکرات چه کسی مقصر است؟

به غیر از گروه عدم تعهد، حتی در اروپا هم افرادی وجود دارند که ایالات متحده را به خاطر خواسته های غیرمعقولش، بیشتر از ایران مورد سرزنش قرار می دهند. برخی از این افراد به هیچ وجه به ماهیت صلح آمیز برنامه هسته ای ایران شک ندارند. بعضی از آنها خواهان تجارت یا سرمایه گذاری در اقتصاد بیمار و متأثر از تحریم ایران هستند.

بیانیه فدائیان خلق ایران (اکثریت) پیرامون مذاکرات هسته ای 

ما همراه با مردم ایران و نیروهای ترقی خواه جهان می خواهیم که دو طرف انعطاف ضرور را در مذاکرات نشان دهند و از جمهوری اسلامی می خواهیم که کشور ما را بیش از این به سوی فلاکت و فاجعه سوق ندهد. نباید فرصت موجود را از دست داد. شکست مذاکرات، نیروهای افراطی در هر دو طرف را تقویت خواهد کرد و خطر حمله نظامی و تنش در منطقه را افزایش خواهد داد.

نتیجه های انتخابات شهرداری در مجارستان

حزب کارگران مجارستان - برگردان : مهرگان

چهار سال پیش ما روی هم رفته 10923 رای دریافت کردیم ، امسال ما آن را دو برابر کرده وبه 21 هزار رساندیم . ما با حدود 500 نامزد در 103 محل ( شهر ها ، روستا ها ، بخش ها ) شرکت کردیم ، که 11 نفر از آن ها نامزد شهرداری بودند. بسیاری از نامزد های ما افراد جوانی هستند که پیش از این در انتخابات شرکت نداشته اند .

یکی از فضاهای بسیار ما برای آموزش

نلی کوردوبا ، چریک رزمنده فارک -برگردان : آرش وجدانی

فارک در بر دارنده انقلابی ها ، معتقد به تئوری مارکسیسم – لنینیسم است ، که بر اساس آن ما مبارزه خود را برای تغییر سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی وفرهنگی برای خلق خود بنا می کنیم . به همین خاطر ما نیاز داریم تا خود را از نظر سیاسی ونظامی آماده نیم . بنا بر این ، ما هر زوز فرصت ویژه ای را برنامه ریزی می کنیم که "ساعت فرهنگی " خوانده می شود .

پیام همبستگی با حزب کمونیست سودان

حزب کمونیست پاکستان- برگردان : مهرگان

حزب کمونیست پاکستان به شدید ترین نحو ممکن آزار پایدار ،زندانی کردن ها ، و تعقیب رفقای سودانی از سوی دولت ارتجاعی تئوکرات سودان را محکوم می کند.

بیانیه کمیته مرکزی حزب کمونیست استرالیا

در رابطه با سرکوب کمونیست ها در سودان

برگردان : مهرگان

حزب کمونیست استرالیا آزادی فوری رفیق سلیمان علی ، دبیر سیاسی بخش حزب را ، که متهم به جرم هایی شده است  که مجازات اعدام دارد ، وتمام رفقای دیگر بازداشت شده در روز های اخیر را خواستار است .

حزب کمونیست امریکا سرکوب در سودان را محکوم ،

 و ازادی تمام زندانی های سیاسی را خواستار است

برگردان : مهرگان

رژیم ارتجاعی اسلام گرای عمر حسن البشیر ، از طریق سیاست های سرکوب وتحمیل قانون شریعت خود ، به صورت عمیقی کشور را منشعب کرده است ، که به جدایی سودان جنوبی در سال 2011  همراه با از دست رفتن درآمد های عمده نفتی منجر گردید . سیاست بشیر به مشکل های طاقت فرسای اقتصادی و در نتیجه قطع سوبسید های حیاتی مورد نیاز مردم سودان انجامیده است .

گفتگو با حمه الهمامی از رهبری حزب کارگر تونس

تونس و انتخابات ریاست جمهوری

برگردان ناهید جعفرپور

ما هم اکنون بخاطر انتخابات پیش روی شاهد بازگشت پیروان بن علی هستیم که تمامی تلاش خود را می کنند در گردش اوضاع سیاسی کشور نقش داشته باشند. در واقع مردم تونس در حال حاضر با دوخطر از سوی جبهه راست مواجه هستند. اولی از سوی کسانی که به نمایندگی از نیروهای مذهبی ارتجاعی وارد صحنه سیاست می شوند و دومی از سوی کسانی که می خواهند رژیم گذشته و دیکتاتوری را به تونس بازگردانند. در چنین شرایطی هدف جبهه خلق این است که نیروهای مترفی و انقلابی و دمکراتیک را با هم متحد نماید.

شماره 778-     93/08/15

اطلاعیه دبیرخانه کمیته مرکزی

 درباره برگزاری دومین پلنوم کمیته مرکزی

رفقای گرامی
دومین نشست کمیته مرکزی حزب تودهٔ ایران، پس از ششمین کنگره حزب،  در آبان ماه ۱۳۹۳ برگزار شد. نشست با سرود حزب و یکدقیقه سکوت به احترام یاد و خاطره همه جان‌باختگان راه آزادی و عدالت اجتماعی کار خود را با بررسی گزارش هیئت سیاسی درباره آخرین تحولات ایران و جهان آغاز کرد.

 

گزارش هیئت سیاسی به: نشستِ کمیتهٔ مرکزی حزب تودهٔ ایران

 بخش اول درباره اوضاع ایران (مصوب پلنوم)

در بیش از هفت دهه گذشته هزاران رزمنده توده ای توسط رژیم شاه و خمینی به جوخه های اعدام سپرده شده اند، توده ای‌ها به خاطر پایبندی به مبارزه در راه تحقق حقوق کارگران و زحمتکشان و تلاش در راه استقرار آزادی و عدالت اجتماعی، متحمل هزاران سال زندان و سال های طولانی مهاجرت از میهن شده اند و هنوز به رغم همه مدعیات مرتجعان دیروز و امروز، در زمینه  نابودی و ریشه کن شدن حزب، توده ای ها همچنان به پیکار خود ادامه می دهند و به اقرار  سران رژیم ولایت فقیه خطری جدی برای ادامه حاکمیت استبداد در ایرانند. 

پس چه باید کرد؟ 
سخنرانی گار آلپروویتز- بر گردان : مینا آگاه

من یک تاریخدان هستم و بگذارید صحبت را اینطور پایان ببرم. ممکن است که هیچ چیز را نتوان تغییر داد، یعنی زوال ادامه یابد و درد و رنج هم ادامه یابد. زوال، زوال و زوال و... زوال .. . این امکان دارد که زوال ادامه یابد و خشونت باشد و همراه با خشونت، سرکوب و فشار توسط دولت شرکتی و شاید حتی چیزی شبیه فاشیسم. این امکان هست. توهم نیست. از سوی دیگر به آمریکای لاتین نگاه کنید. آن دیکتاتورها که آنجا بودند، دیگر آنجا نیستند. لذا این لزوما پایان تاریخ نیست.

سی و پنجمین  کنگره کمونیست های اتحاد شوروی در مینسک

تهیه ونگارش :  م . چابکی 

اول نوامبر 2014 در شهر مینسک- پایتخت جمهوری بلاروس 35 امین کنگره احزاب متحده کمونیست –کمونیست های اتحاد شوروی  بر گزار گردید . دراین گنگره 119نماینده از17حزب کمونیست شرکت داشتند

پیروزی جمهوری خواهان در انتخابات میان دوره ای آمریکا 

 

به گزارش رادیو فردا، جمهوری‌خواهان آمریکا توانسته‌اند اکثریت کرسی‌ها در سنای آمریکا را در دست گیرند. تا کنون اکثریت در دست دمکرات‌های هوادار باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا، بود.

آمریکا: شانسی برای تمدید مهلت مذاکرات وجود ندارد 

 

در حالی تنها سه هفته از مهلت ادامه مذاکرات اتمی ایران و گروه ۵+۱ باقی‌ست، آمریکا می‌گوید شانسی برای تمدید مهلت وجود ندارد. در همین حال، رئیس جمهور آمریکا از ارایه "چارچوبی" به ایران برای تامین صلح‌آمیز انرژی خبر داده است. 

به مناسبت 97سالگی انقلاب اکتبر

انقلاب اکتبر,یگانه اندیشه راهگشای عصرما

م . چابکی

باپیروزی انقلاب سوسیالیستی در روسیه , "شبح کمونیسم " که مارکس وانگلس درمانیفست ازآن سخن گفته بودند همچون پدیده عینی نیرومندی , در جهان سرمایه داری ظهوریافت. انقلابی به رهبری لنین بوقوع پیوست که با لغومالکیت خصوصی جهان کهنه سرمایه داری را به لرزه درآورد وتومار ستم سرمایه را درهم پیچید

ناراضی پیشین چک ، اکنون علیه غرب

آزاد ترین تحت حاکمیت کمونیسم چک !

آندره ولچک - برگردان : هاتف رحمانی

میلان کوهوت متفکر ، مجری واستاد دانشگاه است . او در چکسلواکی متولد شد وتا قبل از امضا "منشور 77 " در آنجا زندگی می کرد و سپس به ایالات متحده مهاجرت ، و شهروندی امریکا را کسب کرد . آقای کوهوت از سرمایه داری ، و رژیم غربی نا امید است . 

او سال ها و دهه ها در سراسر جهان در حال نمایش مقابله با امپریالیسم ، نژاد پرستی ، سرمایه داری و تمام مذهب های جهان به ویژه مسیحیت بوده است .

 25 سال پس از سقوط دیوار برلین

بازگشت سرخ های المان ؟

تام گیل – برگردان : مهرگان

به نظر می رسد حزب چپ رادیکال مسئولیت دولت منطقه ای را برای نخستین با ر ، در اتحاد با سوسیال دموکرات ها وسبز ها بعهده بگیرد.

این امراحتمالا می تواند شاهد انتصاب بودو راملو رهبر حزب چپ درتورینگیا (دولت آزاد تورینگیا واقع در منطقه مرکزی المان - مترجم ) بعنوان نخست وزیرفدرال پس از تحکیم موضع حزب او بعنوان دومین گروه بزرگ در شورای دولتی پشت سر دموکرات مسیحی های صدر اعظم آنجلا مرکل در انتخابات منطقه ای سپتامبر باشد . 

در باره 17 تضاد سرمایه

برگردان : امیر حسینی

من تضادهای درونی انباشت سرمایه و روندهایی که موجب بحران شدند را بررسی کردم. بحران سال 2007 , 2008 , بحران دهه سی میلادی , بحران دهه هفتاد میلادی و بحران 1997-1998 در آسیای شرقی را مطالعه کردم. برای این که ببینم فعالیت های اقتصادی چگونه بوده و بحران چگونه از درون این روندهای مشخص خارج شده , اینها را از هم جدا کردم.

 حمله به سندیکای کارگران فلزکارمکانیک به سود کیست؟ 

 مازیار گیلانی نژاد 

ده سال است که این تفرقه اندازی ها را تحمل کردیم و برای اتحاد دم فرو بستیم. سایت های خبری ما را تحریم کردند و بارها مقالات مخالفین ما را با آب و تاب پوشش دادند ولی از گذاشتن پاسخ ما به این همه ناروایی خودداری کردند. اطلاعیه های ما را پوشش نمی دهند چرا که با سیاست های آنان همخوان نیست. ما هیچگاه قبله امان سایت ها نبوده و فعالیت کارگری خود را فدای این گونه سیاست بازی های سایت ها و بی اخلاقی مدعیان دروغین دمکراسی و اتحاد بزرگ چ....نخواهیم کرد.

هفت چالش پیش روی اقتصاد کشور

فرشاد مومنی

من می خواهم بگویم در حال حاضر شواهد نگران کننده ای وجود دارد که نشان می دهد نه تنها بنگاه های تولیدی کشور رشد نمی کنند بلکه با افول شدید هم رو به رو هستند. همچنین اگر ما می خواهیم دراقتصاد سیاسی کشور قدرت انعطاف را پیدا کنیم باید در زمینه سیاست‌گذاری اشتغال بازنگری های جدی انجام دهیم البته در این بین باعث تاسف است که ما به مسائل بنیادی خیلی کم توجه می کنیم و می‌پردازیم.

کردهای کوبانی ریاکاری ائتلاف علیه داعش را افشا می کنند

داعش : دشمنی سودمند

اسماعیل حسین زاده – برگردان : مهرگان

نیروی تاریک اندیش داعش ظاهرا نیروی جنگی مخرب شکست ناپذیر و غیر قابل مهاری است که بیرحمانه در حال کشتن و پیروزی در پیگیری تاسیس دولتی اسلامی در عراق وسوریه است . در واقعیت ، اما آن چنان که به نظر می رسد خارج از کنترل نیست . 

هیستری کمونیست ستیزی بار دیگر در پارلمان اروپا

برگردان : آرش وجدانی

گروه پارلمانی اتحادیه اروپای حزب کمونیست یونان طی بیانیه ای هیستری کمونیست ستیزی را که بار دیگر ، در زمان گفتگو در باره درخواست مورد بحث قرار گرفتن ممنوعیت " MEMORIAL society "[1]( روشنگری جهانی تاریخی حقوق بشر وجامعه بشر دوستانه ) از سوی دادگاه های روسیه  که توسط ساخاروف ضد شوروی رسوا تاسیس شده بود و مورد حمایت و تامین مالی اتحادیه اروپا ، امریکا وناتو است  بر پارلمان اروپا مسلط شد محکوم کرد . "

 پیام همبستگی حزب کمونیست پاکستان با حزب کمونیست نوین یوگسلاوی وسازمان جوانان کمونیست یوگسلاوی

برگردان : مهرگان

حزب کمونیست پاکستان و جوانان کمونیست (فدراسیون دانشجویان دموکرات –DSF) همبستگی قلبی خود را با حزب کمونیست نوین یوگسلاوی ، سازمان جوانان کمونیست یوگسلاوی و رهبر آن رفیق الکساندردیجنیچ ابراز و حمله فیزیکی ناجوانمردانه نئو فاشیست علیه او را محکوم می نمایند .

ابولا : تردید اتحادیه اروپا ، اقدام کوبا

توماس مک سیوموین – برگردان : هاتف رحمانی

دره شکاف بین ارزش های سوسیالیستی ونئو لیبرالی در پاسخ به فراخوان بان کی مون دبیر کل سارمان ملل ، برای یاری جهانی به پیش گیری از رشد مرگبارویروس ابولا در افریقا بازتاب یافته است . پاسخ کوبا بی درنگ و عظیم بود ، اما تلاش اتحادیه اروپا موش زایید !

شماره 777-     93/08/02

حزب توده ایران شیوه‌هایِ تبه‌کارانه در هراس‌افکنی و سرکوب‌گری را شدیدا محکوم می کند

یورش وحشیانه به حقوق زنان میهن ما  که بخش رزمنده و خستگی ناپذیری از نیروهای اجتماعی، در پیکار برضد واپس گرایی و برای اصلاحات و آزادی در میهن ما بوده و هستند، به هیچ وجه امری تصادفی نمی تواند باشد. هراس افکنی و وادار کردن زنان به خانه نشینی و تسلیم شدن در برابر عقاید قرون وسطایی مشتی تاریک اندیش جنایتکار  که سرنوشت میهن ما را در دست دارند، یکی از هدف های چنین برنامه هایی می باشد.

همبستگی حزب کمونیست نوین یوگسلاوی

 با حزب کمونیست وجوانان کمونیست ونزوئلا

حزب کمونیست نوین یوگسلاوی مایل است عمیق ترین همبستگی خود را در رابطه با حمله ای که در روز 21 اکتبر علیه دفتر حزب در ارتیگاس کاراکاس صورت گرفت به رفقای حزب برادر حزب کمونیست ونزوئلا و جوانان کمونیست ونزوئلا ابراز نماید .

 فراخوان 

جمعی از روشنفکران وفعالین سیاسی

مردم صلح دوست ایران وجهان !

با اتحاد و ابتکار عمل ، کوشش ضد بشری نظام سرمایه داری جهانی به رهبری آمریکا  برای تسلط بر جهان و سوق دادن کره زمین به سوی نابودی و تبدیل آن به زمین سوخته را متوقف کنیم !

فراخوان به تظاهرات جهانی در حمایت از کوبانی

جان صدها هزار نفراز شهروندان در خطر یکی از بیرحمانه ترین نسل کشی ها در طول تاریخ مدرن قرار دارد. مردم کوبانی تلاش میکنند به وسیله اسلحه های ساده همراه یگان های مدافع خلق و بدون هیچ گونه کمکی، در مقابل حملات وحشیانه داعش ایستادگی کنند.
از اینرو تظاهرات جهانی علیه داعش و در دفاع از کوبانی و انسانیت بسیار مهم است.

وحدتِ» جناح‌های قدرت، و اصلاح ناپذیریِ رژیم ولایت‌فقیه

جنبش مردمی کشور ما بار دیگر با درس‌گیری از سرکوب خونین حرکت‌های مردمی جنبش سبز (۱۳۸۸) در حال نضج گیری است و می‌باید با افشا کردن توهم‌زایی پیرامون ماهیتِ دولت "تدبیر و اعتدال" و با بالا بردن آگاهی اجتماعی، اعتراض‌های وسیع مردم را در جهت برپاییِ اتحادها به‌وسیله نیروهای اجتماعی (مانند: جنبش کارگری، زنان، و دانشجویی) سوق داد.

 اسید پاشی وگروه های سیاسی

فدائیان خلق (اکثریت): حکومت ایران، زمینه ساز جنایت اسیدپاشی است! 

کمیته مرکزی راه کارگر: پاشیدن اسید به زنان و دختران، جنایتی است هولناک علیه بشریت! 

اتحاد فدائیان - اسیدپاشی به زنان، اعلام حضور مجدد «داعشی ها»ی ما در اصفهان! 

سازمان های جبهه ی ملی در خارج از کشور - "اسیدپاشی" پرده ای دیگر از پروژه حکومتی 

اسید پاشی ومقام های حکومتی

دستور رییس جمهور برای تسریع در شناسایی عاملان اسیدپاشی

دستور فوری رییس قوه‌ی قضاییه برای پیگیری حادثه اسیدپاشی

وزیر دادگستری: پرونده اسید پاشی با جدیت در حال پیگیری است

دادستان عمومی و انقلاب تهران در جمع خبرنگاران:عده‌ای در جریان انتشار اخبار مربوط به اسیدپاشی‌ها تذکر گرفتند

معاون استاندار اصفهان:مردم به شایعات اسیدپاشی توجه نکنند

جانشین فرماندهی انتظامی استان اصفهان خبر داد:دو نفر از آشوبگران فضای مجازی حادثه اسید پاشی اصفهان دستگیر شدند

اسید پاشی ودیدگاه ها

رمزگشایی از لایه‌های پنهان سناریوی اسیدپاشی

ماجرای اسیدپاشی بصورت زنان یا جنایت علیه بشریت

مجازات تعیین شده برای اسیدپاشی کافی نیست

معنای سکوت در برابر اسیدپاشی چیست؟

شایعه، اسیدی که بر روح و روان مردم اصفهان پاشیده می شود

درس هاي ماجراي اسيدپاشي

قطعه اسيدپاشي در پازل سياه

قربانیان پنهان اسیدپاشی

اسید پاشی وهنرمندان

اصغر فرهادی

لیلی گلستان

لیلی رشیدی

پوران درخشنده

کیانوش عیاری

اسید پاشی وحاشیه ها

حلقه مفقوده پرونده‌های اسیدپاشی چیست؟

اسید، لیتری 1000

اسیدپاش مرموز همچنان پشت نقاب

انتخابات ریاست جمهوری در بولیوی: پیروزی بزرگِ گرایش سوسیالیستی

در شرایطی که نیروهای سرمایه در سراسر جهان به تهاجم و تجاوز گسترده‌ای به زندگی مردم دست زده‌اند- از اعمال سیاست‌های اقتصادی ریاضتی و نولیبرالی گرفته تا مداخله‌های مستقیم و غیرمستقیم سیاسی و نظامی و تشنج‌آفرین- بسیاری از ملّت‌های آمریکای لاتین برای رهایی خود از قید و بندهای سرمایه و برقراری دموکراسی و عدالت اقتصادی-اجتماعی می‌کوشند، و به مردم جهان امید می‌دهند.

بیانیه دهها فعال اجتماعی تبریز  در دفاع از مقاومت مردم کوبانی

کوبانی یک نام است برای رنجی که سال‌ها بر سر مردمان بی‌دفاع رفته است. نامی که چنان شکوه‌مندانه در سراسر خاورمیانه طنین‌انداز گشته، که حتّی اگر به‌دست آدم‌کش‌ها و حمایتِ استعمار و ارتجاع سقوط کند، همچون یک ایده‌ی مبارزه و مقاومت برای دنیایی بهتر برای همیشه با ما خواهد ماند؛ دنیایی عاری از تبعیض، استثمار و راسیسم؛ دنیایی آزاد و برابر

بیانیه گروهی از روزنامه نگاران ، فعالان سیاسی ومدنی کرد

 خطاب به فعالین تبریزی

ما صدای غرش گلوله ھای ستارخان و ھزاران انقلابی دیگر را در کوبانی می شنویم

کوبانی و آرمانش سقوط نمی کند چون متحدین و ھواداران و انقلابیونی از شھرتبریز و سراسر منطقه را پشت سر خود دارد، کوبانی سرآغاز امید و جامعه ای است که با اتکا به مردم و با وحدت و عزم و رزم مشترک باید و می توان ھزاران چون آن را خلق کرد، زنده باد مقاومت مردم کوبانی، زنده باد اتحاد انترناسیونالیستی تمامی ملل، زنده باد انقلاب

حزب کمونیست چین حاکمیت قانون را تقویت می کند

حزب کمونیست چین  در روز پایانی پلنوم کمیته مرکزی خود رشته ای از اقدام ها را برای تقویت حاکمیت قانون در کشور اعلام کرد .

سیاست های مهم جدید اکنون تحت بررسی یک مرحله رسیدگی قانونی قرار خواهند گرفت تا کارشناس ها اطمینان یابند که آن اقدام ها در تضاد با حقوق قانونی شهروند ها نیست .

هزار ها جوان ونزوئلایی با درخواست پایان دادن به " تروریسم " راهپیمایی کردند

روز شنبه هزار ها جوان ونزوئلایی و حامیان دولت در یک راهپیمایی علیه تروریسم و برای صلح شرکت کردند. راهپیمایی جوانان در پاسخ به قتل روبرت سرا  وکیل 27سال و رهبر چاویستا سازمان داده شده بود ، که همراه با همسر خود ماریا هررا اوایل ماه جاری در خانه خود کشته شدند.

کمونیست های ونزوئلا هدف حمله آتش سوزی عمدی قرار گرفتند

برگردان : آرش وجدانی

لوازم آتش زنی در ساعت 2.30 بامداد در داخل وخارج ساختمان  کار گذاشته شده بود که زندگی رهبر ها وفعالین جوانان کمونیست ونزوئلا را ، که از دفتر بعنوان ستاد ملی استفاده می کنند در معرض خطر قرار می داد . فعال های جوانان کمونیست ونزوئلا برای مهار آتش و حفظ ساختمان از حمله های بیشتر قبل از رسیدن آتش نشانی وپلیس اقدام کردند.

بیانیه همبستگی حزب کمونیست امریکا با حزب کمونیست ونزوئلا

برگردان : مهرگان

ما نگرانیم که بازیگر های مختلف سیاسی در داخل کشور ما برای زشت نمایی جنبش بولیواری در ونزوئلا و سایر کشور ها در نیم کره ما ، با چشم انداز آسان کردن بی ثبات سازی این کشورها و ایجاد " تغییر رژیم" تلاش کرده باشند .

حزب کمونیست یونان حمله جنایتکارانه به دفاتر حزب کمونیست وجوانان کمونیست ونزوئلا را محکوم می کند

 

حلقه های ارتجاعی که اعتقاد دارند می توانند فعالیت کمونیست ها را با حمله های بزدلانه همانندی مرعوب ومتوقف کنند خود را فریب می دهند.

حزب کمونیست یونان یک بار دیگر  همبستگی خود را با حزب کمونیست ونزوئلا و جوانان کمونیست ونزوئلا ، مبارزات طبقه کارگر ولایه های مردمی برای حقوق خود ودر راستای دفع اقدام های خرابکارانه و برنامه های ارتجاعی که مردم ونزوئلا را هدف گرفته است ابراز می دارد

همبستگی با حزب کمونیست ونزوئلا

حزب کمونیست خلق های اسپانیا برادرانه ترین درود ها ی خود را به تمام رزمنده های حزب کمونیست ونزوئلا تقدیم می کند . ما برحمایت خود از وظیفه های رزمنده مطرح شده از سوی کمونیست های ونزوئلا برای ژرف کردن و پیشبرد فرایند جاری بولیواری تصریح و از درخواست تحقیق فوری و تعیین مسئولیت ها در نمای این حمله حمایت می کنیم  .

انتشار اخبار، مقالات و بیانیه ها در این صفحه الزاماً به معنای تایید آن‌ها نیست
 
    اشتراك در نویدنو

  

نشانی پست الکترونیک: