نویدنو -  کتاب -   رحمان هاتفی  درباره ما -  آرشیو

آزادی برای همه زندانیان سیاسی ایران  

آرشیوماهانه

آرشیو مقالات نویدنو

آرشیو

خرداد 95

اردیبهشت 95

فروردین 95

اسفند 94

بهمن 94

دی 94

آذر 94

آبان 94

مهر 94

شهریور94

مرداد 94

تیر 94

خرداد 94

اردیبهشت 94

فرودین 94

اسفند 93

بهمن 93

دی 93

آذر 93

آبان 93

مهر 93

شهریور 93

مرداد 93

تیر 93

خرداد 93

اردیبهشت 93

فروردین 93

اسفند 92

بهمن 92

دی 92

آذر 92

آبان 92

مهر92

شهریور92

مرداد 92

تیر92

خرداد 92

اردیبهشت 92

فروردین 92

اسفند 91

بهمن ماه 91

دی 91

آذر 91

آبان 91

مهر 91

شهریور 91

مرداد 91

تیر91

خرداد91

اردیبهشت 91

فروردین 91

آرشیوسال   1390

آرشیوسال    1389

آرشیو سال   1388

آرشیو سال   1387

آرشیو سال   1386

آرشیو سال   1385

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

نقل مطالب نوید نو با ذکرمنبع آزاد است

نامه ها ومقالات خودرا به نشانی webmaster@rahman-hatefi.net  بقرستید

شماره 857  

1395/04/30

جنگ داخلی اسپانیا درهشتاد سالگی  : بین فاشیسم و سوسیالیسم

برگردان : آرش وجدانی

جنگ داخلی اسپانیا 80 سال پیش در 18 جولای 1936 ، زمانی که فرانچسکو فرانکو یک شورش نظامی را با کمک مزدوران و بخش هایی از کلیسای کاتولیک به راه انداخت آغاز شد .

1395/04/30

بلاده آماده کناره گیری از دبیر کلی حزب کمونیست افریقای جنوبی  

 برگردان : هاتف رحمانی

بلاده نزیمانده دبیر کل حزب کمونیست افریقای جنوبی  تا کنون قوی ترین نشانه را  که سال اینده  هنگام برگزاری  کنفرانس گزینش (دبیرکل) حزب نامزد نخواهد شد ارائه کرده است .

1395/04/29

بیانیهٔ حزب تودهٔ ایران: دربارهٔ کودتا در ترکیه

حزب تودهٔ ایران، همراه با محکوم کردن صریح کودتای نظامی اخیر در ترکیه، نسبت به‌ تعلیقِ قانون اساسی و سرکوبِ آزادی‌ها و نقضِ حقوق دموکراتیک، دستگیری‌هایِ گسترده و تلاش دولت اسلام‌گرا در جهت تعطیلِ دموکراسی در کشور ترکیه نگرانی عمیق خود را اعلام می‌کند. حزب ما ادامهٔ رخدادهای روزهای اخیر را تهدیدی بر ضد صلح و در تضاد با منافعِ خلق‌های منطقه خاورمیانه می‌دانیم.

1395/04/28

حزب کارگر ترکیه :

انتخاب مردم  بین کودتای نظامی یا دیکتاتوری یک مرد ، یک حزب نیست

برگردان : مهرگان

تلاش های کودتایی پادزهر  سیاست های یک مرد – یک حزبی که از سوی طیب اردوغان و دولت حزب عدالت وتوسعه  دنبال می شود نیست وهر گز نمی تواند باشد .به علاوه ، چنین تلاش هایی بعنوان بنیانی برای اجرای سریع تر و خشن تر این سیاست ها مورد استفاده قرار خواهد گرفت .

یاداشتی از حزب کمونیست ترکیه

برگردان : مهرگان

تمام اعضا حزب تا این لحظه سالمند ، جز برخی از خانه های رفقا در انکارا که از بمباران آسیب دیده اند .نیروهای غیر نظامی هوادار دولت در خیابان هاگرد آمده اند  ، که بسیار تحریک کننده اند و  نسبت به سربازان عادی که شب گذشته تسلیم شدندمرتکب زجر کشی  می شوند. اوضاع کاملا  بسیار حساس است

1395/04/28

بگیر و ببند گولنی ها در ترکیه مثل دستگیری توده ای ها در سال 27

این که در تابستان 1395 خورشیدی در ترکیه با جنبش فتح الله گولن همان کاری شود که در زمستان 1327 در ایران با حزب توده ایران شده بود جالب است. 

1395/04/26

اطلاعیهٔ حزب تودهٔ ایران:

در ارتباط با حملهٔ تروریستی در شهرِ «نیس»، فرانسه

حزب تودهٔ ایران، این حملهٔ تروریستی و جنایتکارانه را که قربانیان آن شهروندان عادی و به‌ویژه کودکان فرانسوی‌اند، و همچنین طراحان و بانیان این حمله را به‌شدت تقبیح و محکوم می‌کند. حزب تودهٔ ایران، همدردی و همدلیِ خود را با همهٔ قربانیان این فاجعهٔ دهشتناک اعلام می‌دارد و به مردم و زحمتکشان و نیروهای مترقی فرانسه تسلیت می‌گوید.

1395/04/26

حزب کمونیست ترکیه :

جایگزینی جز مردم وجود ندارد

برگردان : مهرگان

به دنبال تلاش کودتایی اواخر شب 15جولای (25 تیر) در ترکیه که منجر به کشته شدن حدود 220 نفر از طرفین ، زخمی شدن نزدیک به 800 نفر و دستگیری بیش از 1600 افسر ارتش ترکیه در سراسر کشور شد ، حزب کمونیست ترکیه بیانیه ای منتشر کرد . متن کامل بیانیه به شرح زیر است :

حزب کمونیست ترکیه مردم را به سازمان دادن صفوف حزب علیه دشمنان مردم و انسانیت فرا می خواند .

آزادی در دستان خود ماست .

ویژه نامه محیط زیست - 1

نوید نو از این پس تلاش خواهد کرد تا ویژه نامه هایی ضمیمه نوید نو در باره محیط زیست را آماده و در اختیار خواننده های خود قرار دهد . در این عرصه نیازمند یاری همه کسانی هستیم که دستی در فعالیت های حفظ محیط زیست دارند . توجه شما را به اولین شماره محیط زیست جلب می کنیم .

شماره 856  

1395/04/20

درخواست کمونیست ها : تعقیب جنایتکاران جنگی ، خروج از ناتو

رابرت گریفیث - برگردان : هاتف رحمانی

رابرت گریفیث دبیر کل حزب کمونیست بریتانیا در یادداشتی بر گزارش تحقیق شیلکات گفت :
گزارش تحقیق شیلکات تمام شواهد مورد نیاز برای اثبات آن که جنگ عراق در نطفه خود غیر قانونی ، در اجرای خود به صورت جنایتکارانه ای ناشایست و در پی آمد های خود مصیبت آمیز بود را فراهم می کند.

1395/04/21

آتش را به خانه خود نیاوریم ! 

طاهر برهون

راهکار پیشنهادی (هنوز ناپخته) خالد عزیزی، رو به کاهش تشنج و پایین آوردن هزینه ی مبارزه، و راهکار مصطفی هجری بدون هیچ تعارفی رو به افزایش تشنج دارد. توجیهاتی از قبیل " تبلیغ مسلحانه "، "دفاع مشروع" و "تحمیل از جانب رژیم" به ویژه توسط روشنفکران قابل احترام و میهمانان ثابت بی بی سی و صد البته "فضای مجازی و پهلوانان فیس بوکی"، چیزی از بار مسئولیت تاریخی و نتایج به غایت خطرناک، ویرانگر و غیر قابل پیش بینی این سیاست نمی کاهد. ...

1395/04/20

بار دیگر کردستان

نوید نو:  مدتی است که شراره های درگیری مسلحانه در برخی از شهرهای کردستان ایران بین سپاه پاسداران و پیشمرگه های حزب دموکرات کردستان ایران آغاز شده است .نویدنو با اعلام آن که حل مسئله ملی در ایران در شرایط کنونی راه حل نظامی ندارد ، برای آشنایی بیشتر خوانندگان با پیش زمینه های این درگیری متن پیام نوروزی دبیر کل حزب دموکرات کردستان ایران و بیانیه 31 فروردین این حزب را منتشر می سازد . در همین شماره موضع دو سازمان فدائیان خلق ایران ( اکثریت) و هیئت اجرایی سازمان کارگران انقلابی ایران " راه کارگر" را نیز جهت اطلاع تقدیم می شود .

اعلامیه هیئت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران «راه کارگر»

در باره درگیری های نظامی در کردستان 

در شرایط کنونی کشیده شدن به مبارزه مسلحانه با هر دلیل و انگیزه ای که صورت گرفته باشد، فشار رژیم جمهوری اسلامی بر مردم کردستان را افزایش خواهد داد و با تحمیل فشار این رژیم جنایتکار در اقلیم کردستان، ممکن است فرصت های موجود برای نیروهای کرد هم بیش از پیش محدود گردد و امکانات پشتیبانی نیز از میان برود. 

فدائیان خلق (اکثریت):

 پیرامون درگیری های نظامی اخیر در روستاها و مناطق کردستان ایران 

برآمد اخیر حزب دموکرات کردستان ایران و توضیحات اعلامیه ها و سخنگویان آن در این باره، نه تنها به روشنی وضع کمکی نرسانده، بلکه پرسش های بسیاری را برانگیخته است که تاکنون از جانب حزب بی پاسخ مانده اند. پرسش هائی که هم متوجه انسجام سیاست حزب، هم متوجه واقع بینی در ارزیابی های آن از وضعیت حاضر و هم متوجه اشراف آن نسبت به پیامدهای این برآمدند. از جمله این که روشن نشده است: 

1395/04/18

ادواردو کونها رهبر کودتای برزیل از ریاست مجلس استعفا داد  

برگردان : هاتف رحمانی

بر اساس اعلام روز پنج شنبه فولا دی اس. پائولا ، ادواردو کونها رئیس تعلیقی مجلس برزیل ، که طرح برکناری رئیس جمهور دیلما روسف را هدایت می کرد ، روز پنج شنبه از ریاست مجلس عوام کشور استعفا داد.  کونها ، با چشمانی اشک بار ، نامه استعفای خود را طی یک کنفرانس مطبوعاتی ، که با متحدان سیاسی او احاطه شده بود قرائت کرد .

1395/04/18

محکومیت پنج ساله رهبر سندیکایی کره جنوبی

برگردان : هاتف رحمانی

روز 4 جولای رئیس دومین فدراسیون بزرگ اتحادیه های کارگری کره جنوبی به خاطر سازمان دادن اعتراض های ضد دولتی به 5 سال زندان محکوم شد .

1395/04/16

به بهانه ۱۸ تیرماه، سالگرد پیکار قهرمانانه جنبش دانشجویی بر ضد حاکمیت استبداد!

باوجودِ سرکوب خونین ۱۸ تیرماه و فریادهای ”منکوب کنید“ ولی‌فقیه رژیم، جنبشِ دانشجویی کشور در طول سال‌های اخیر همچنان به مبارزهٔ تحسین‌برانگیز خود در راهِ دستیابی به آزادی‌ها و حقوق دموکراتیک برای مردم ما، ادامه داده است.

1395/04/16

کارگردان مشهور سینمای ایران در سن ٧٦ سالگی درگذشت

کیارستمی راهی خانه دوست شد

خبری تلخ و شوک آور ، اما واقعی!  عباس کیارستمی ، کارگردان بزرگ سینمای ایران، عصر روزگذشته ١٤ تیرماه در پاریس  درگذشت.

1395/04/15

بمب گذاری جنایتکاران داعش در بغداد

اطلاعیه حزب کمونیست عراق دربارۀ کشته شدن سه رفیق کمونیست عراقی در بمب‌گذاری تروریستی در بغداد
پیام همدردی حزب توده ایران با مردم و حزب کمونیست عراق

هدفِ قاتلان جنایتکار از این عمل تروریستی، که به کشته شدن ده‌ها نفر در آستانهٔ برگزاری عید فطر در پایان ماه رمضان منجر شد، «گرفتن هر فرصتی برای شادی در کشور عراق است که در منجلاب تروریسم، فساد، و تباهی دست و پا می‌زند.»

1395/04/15

تبریک بخاطر ازادی عظیم زاده

رضا رخشان

من نمی خواهم فقرم ، بدبختیم، حقوق پایینم و خیلی از نداشته هایم دستاویز دیگران باشد. اگر کاری برای تغییر شرایط رقت انگیز زندگی،ازمن ساخته نیست، بگذار لااقل امکان سوء استفاده برای دیگران فراهم نکنیم. لااقل می توانیم کاری کنیم که شرایط را برای زندگی و مبارزه نسل های بعدی ساده تر کنیم و نه این که آن را دشوارتر کنیم. اگر هم عزت و افتخاری قرار است نصیب ما شود، این اتفاق هنگامی می افتد که روی پای خودمان بایستیم.

شماره 855  

1395/04/14

ونزوئلا ، مکزیک و رسانه ها

برگردان : هاتف رحمانی

جریان مسلط رسانه ای به صورت سامانه مندی دروغ می گویند ،چون آن ها تحت مالکیت و کنترل منافع شرکت های بزرگ هستند که کارگران را در برابر دیگر کارگران در راستای کسب سود به رقابت وا می دارد .

1395/04/14

آزادي جعفر عظيم زاده پيروزي جنبش دموكراتيك- صنفي كارگري!

مبارزه كارگران يك بار ديگر در زندان اوين را گشود!

فرهاد عاصمی

خبر پيروزمندانه ي آزاد شدن جعفر عظيم زاده، اين نظر را كه در شرايط تفوفق قدرت ارتجاع نيز مي توان با مبارزه ي هوشمندانه، متحد و در عين حال انقلابي به پيروزي دست يافت تایید می کند. مي توان با مبارزه ي هوشمندانه، متحد و در عين حال انقلابي، باري ديگر درب زندان اوين را گشود و زندانيان سياسي را آزاد ساخت!

1395/04/11

جدایی نژاد پرستانه را با همبستگی جهانی کارگری متوقف کنیم

فرد گلدستین – برگردان : هاتف رحمانی

رای به باقی ماندن در اروپا در بین سفید پوست ها 46 درصد بود . آرا در بین ستم دیده ها به این شرح بود : آسیایی ها 67 درصد ، مسلمان ها 70 درصد ، چینی ها 70 درصد ، هندی ها 70 درصد ، سیاه پوست ها 73 درصد . این با برجستگی مشخصه نژاد پرست رای به ترک (اروپا) را نشان می دهد. ( ایندیپندنت ، 25 ژوئن 2016)

منظری دیگر بر بستر وزمینه های فروپاشی اتحادیه اروپا

نوید شادی

به نظر من هر کشوری به جز انگلیس،اولین داوطلب خروج از اتحادیه می شد،امکان بقا برایش قابل تصور نبود، گزینه انگلیس برای این کار به عنوان بهترین گزینه ممکن وضعیف ترین حلقه زنجیری بود که پاره شدنش از ممکنات بود.این انتخاب خیلی ماهرانه بوده است چرا که هر کشور غیر انگلیس توان تحمل آثار مخرب جدایی را نمی توانست تحمل کند ودر مدت کوتاهی بر اثر فرار سرمایه های سرمایه داران، به ورشکستگی مطلق مبتلا میشد.

بریگزیت: بریتانیا برسر چهارراه چه کنم؟

 احمد سیف

1395/04/11

پیام جعفر عظیم زاده پس از پایان اعتصاب به کارگران،معلمان وهمه انسانهای شریف و ازادیخواه

این ٨٣ روز، در طول پنجاه سال زندگی من نه یکی از، بلکه پرافتخارترین و شکوهمندترین دوره ی زندگی ام بوده است. برای آن که همراه با معلمان، با شخصیت های برجسته ی جنبش معلمان، حرکتی را شروع کردیم که هر روز عمق بیشتری پیدا می کند، اتحاد معلم و کارگر دارد قوی تر می شود و عملا پایه ای گذاشته شد

1395/04/10

جعفر عظیم زاده آزاد شد

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران جعفر عظیم زاده با قول اعاده دادرسی و رسیدگی عادلانه به پرونده اش و مرخصی قابل تمدید ، ساعت ۸شب روز پنجشنبه ۱۰تیر ماه ۹۵ به اعتصاب غذای خود پایان داد.

1395/04/10

ضرورت تشدید مبارزه برای آزادی مبارزان دربند - شصت روز از اعتصاب غذای کارگر مبارز، جعفر عظیم زاده، می گذرد!

شدت بخشیدن به مبارزه برای آزادیِ همهٔ کارگران زندانی و مبارزانِ گرفتار در بندِ رژیم ولایت‌فقیه، امروز وظیفه‌یی جدی و حیاتی است. باید با تمام توان در راه بسیج افکارعمومی جهان در جهت زیر فشار گذاشتن رژیم جمهوری‌اسلامی به‌منظورِ دستیابی این مبارزان به خواست‌های‌شان و رهایی‌شان از زندان باید کوشید.

1395/04/10

به احترام شصتمین روز اعتصاب غذای جعفر عظیم زاده 

کمیته پیگیری ایجاد تشکل های کارگری در ایران 

ما فعالین ( اعضای) کمیته پیگیری ایجاد تشکل های کارگری از تمامی کارگران و مزدبگیران می خواهیم که با تمام توان از آزادی بدون قید و شرط کلیه زندانیان سیاسی حمایت نمایند ، این زندانیان زندگی و جان شریف خود را در راه همنوعان و هم طبقه ایی های خود گذاشته و هیچگونه منافع شخصی ندارند . بیش از ۶۰ روز اعتصاب غذا پیکر نازنین رفیقمان جعفر عظیم زاده را رنجور و ضعیف ساخته و با فشار خون پایین و همچنین افت ضربان قلب هر لحظه این فعال کارگری را خطر ایست قبلی تهدید می کند. 

1395/04/10

جامعه آبستن تحولات بزرگی است 
گفتگوی اخبار روز با مسئولین گروه «به سوی سوسیالیسم»

مسئولین گروه «به سوی سوسیالیسم» - هواداران سازمان فدائیآن خلق ایران (اکثریت) - داخل کشور؛ در گفتگویی با اخبار روز درباره ی اوضاع سیاسی کشور، انتخابات هفتم اسفند، توافق هسته ای و نتایج آن و نیز تلاش هایی که برای وحدت بین نیروهای چپ صورت می گیرد، نظرات خود را اعلام کرده اند ..

1395/04/06

رنج جان هايي كه «خورشيد مي شود»! *

دو ماه از اعتصاب غذاي جعفر عظيم زاده مي گذرد!

زنداني سياسي آزاد بايد گردد!

 فرهاد عاصمی

با توجه به فاكت ها و تحليل واقع بينانه آن ها مي توان به اين نتيجه گيري رسيد كه حاكميت رژيم ديكتاتوري ولايي مايل به كوچك ترين نرمش و عقب نشيني در برابر خواست هاي به حق و قانوني زحمتكشان نيست. اين رژيم سلامت و بقاي خود را در ادامه سياست اقتصادي- اجتماعي اي مي داند كه مضمون آن همان قدر مورد تائيد محافل سرمايه مالي امپرياليستي است كه شكل اِعمال خشن و داعش گونه ي سركوب زحمتكشان با هدف تحقق بخشيدن به برنامه امپرياليستي، مورد تائيد آن ها است!

دادستان تهران: برای جعفر عظیم زاده کاری نمی کنم حتی اگر بمیرد! 

عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران روز جاری پس از پذیرش ملاقات با همسر جعفر عظیم‌زاده فعال کارگری زندانی که در پنجاه‌وهشتمین روز اعتصاب غذا به‌سر می‌برد گفته است برای او هیچ کاری نمی‌کند حتی اگر بمیرد. 

1395/04/05

حزب های کمونیست و پارلمانتاریسم

  دومینک توئیدی – هاتف رحمانی

 سازمان های توده ای امروز به ابزار های انقلاب فردا تبدیل خواهند شد ، و نهاد های انقلابی در آن زمان پایه های سازمان سوسیالیستی پس از انقلاب را تشکیل خواهند داد . پارلمان یکی از سازمان ها در بین چنین سازمان هایی خواهد بود که در داخل  بوته انقلابی تغذیه خواهد شد .

1395/04/05

حزب کمونیست یونان در باره نتیجه رفراندوم در بریتانیا

برگردان : هاتف رحمانی

نتیجه رفراندوم بریتانیا نارضایی فزاینده طبقه کارگرو نیروهای مردمی نسبت به اتحادیه اروپا و سیاست های ضد مردمی آن را نشان می دهد. اما این نیروها باید خود را از انتخاب های بخش ها ونیروهای سیاسی بورژوازی رها سازند و مشخصه های رادیکال و ضد سرمایه داری کسب کنند. نتیجه (رفراندوم) از هم پاشیدگی توقع هایی راکه از سوی تمام حزب های بورژوایی – همچنین در یونان – همراه با سازوکارهای اتحادیه اروپا پرورده شده بود که خلق ها به اصطلاح در چارچوب اتحادیه اروپا می توانند کامیاب باشند به ثبت می رساند .

یاری نتیجه رفراندوم به دیگر فراخوان ها به رای در باره عضویت اتحادیه اروپا

دیروز رای بریتانیایی ها به ترک اتحادیه اروپا مشکوکین به یورو را در سراسر قاره تقویت کرد.

جنبش مردم دانمارک ،مرکب از حزب کمونیست و حزب لیست متحد سرخ – سبز (ای ال) به "پیروزی" برجسته علیه " سامانه غیر دموکراتیک اتحادیه اروپا" خوش آمد گفتند و خواستار رفراندوم دانمارکی شدند. 

کمونیست ها عقب راندن امپریالیسم را تحسین کردند

پیر لورن دبیر ملی حزب کمونیست فرانسه گفت " نتیجه  یک شوک جدید آشکار کننده عظمت پس زدن مردمی اتحادیه اروپای نئو لیبرال بود".

"زمان آن رسیده است تا اتحادیه اروپا باز سازی شود . باز سازی اتحاد خلق ها و ملت ها ، مستقل و همبسته ، رو ی به ترقی انسان و عدالت اجتماعی"

نقد و بررسی کتاب" تاریخ ترقی خواهی ایرانیان" نوشته ی ملیحه بصیر

صادق شکیب

نویسنده با صداقت به  پژوهش پرداخته است و با روح ترقی خواهی در صدد بر آمده است تا  به حقایق تاریخی که از منظر نگاه خویش،  بدان رسیده است را با خوانندگان در میان نهد . بخش اول کتاب از واکاوی عصر  تمدن یونان باستان شروع می شود . خانم بصیر،  در این بخش از نظرات فکری و فلسفی دانشمندان یونان باستان به استناد منابع معتبر و موثق نکات آموزنده ای را مطرح می نماید

1395/04/05

در ونزوئلا چه می گذرد؟

سیامک

ونزوئلا کشوری است که از بسیاری جهات به کشور ما شباهت دارد. این کشور سابقه طولانی مبارزه ضد استعماری دارد. علاوه بر آن، از لحاظ اقتصادی به خاطر وابستگی شدید به درآمد نفت به کشور ما شباهت بسیار دارد.

شماره 854  

1395/04/01

نامه سرگشاده جعفر عظیم زاده به معاون وزیرکار

معلوم نیست چطور می​شود دولتی که وزیر کارش از بالاترین مقامات امنیتی کشور و معاونش جناب حسن هفده تن از اعضای یکی از نهادهای نظامی امنیتی است و در مذاکرات با ما هماهنگ کنندگان طومار ۴۰ هزار نفری کارگران در اواخر سال ۹۲ به عنوان معاون وزیر کار و سپس با حفظ همان سمت در روز جهانی کارگر سال ۹٣ در کسوت یک نظامی، بازداشت کارگران را در مقابل وزارت کار فرماندهی می​کند، چگونه می​تواند دولتی با رویکردهای سیاسی امنیتی نسبت به اعتراضات صنفی کارگران نباشد.

از اعتصاب غذای زندانیان سیاسی حمایت کنیم.

محمود صالحی

بلی این درست است که جعفر عظیم زاده و اسماعیل عبدی رهبر و وارث ما نیستند و همه ما نیز بر این امر واقفیم.واما سئوال من از شما ها این است. آیا خواسته های جعفر عظیم زاده و اسماعیل عبدی هم خواست شما نیست؟ 
اگر واقعا" خواست شما ها نیست اعلام کنید و رو به جامعه بگوید که خواست زندانیان اعتصابی غیر مشروع و هیچ ربطی به شما وهمفکرانتان ندارد و برخورد قوه قضائیه با کارگران و زندانیان سیاسی درست و مشروع است

1395/04/01

شلاق وسرکوب  پارادوکس رفتاری حاکمان درمانده

م . چابکی

اگر سرمایه داری تنها حکم تاریخ  است؟ این همه هیاهو برای چیست ؟ ضرب شتم شلاق ,اخراج و جریمه نقدی, یورش به محلهای کار وزندگی, بسیج نیروهای  مزدور ولباس شخصی ها در خیابان, تجهیزات مدرن ضد اعتصاب ,ماشینهای  رنگ پاش وآب پاش و سلاح های شلیک گازهای اشک آور,گلوله های پلاستکی ,باطوم های شوک برقی,پرونده سازی , تصویب قوانین ممنوعیت سازمانها ,احزاب کارگری و کمونیستی, شناسائی وپیگرد روشنفکران دگر اندیش در فضای مجازی وغیر مجازی در دفاع از زحمتکشان آیا  این همه کینه و خشم ضرورت  می یافت؟

1395/04/01

والنتینا تروشکووا اولین فضا نورد زن

ناهید مذکوری

در 16 جون سال 1963پرواز فضائی ای بوقوع پیوست که در آن برای اولین بار زن فضا نوردی به نام "والنتینا تروشکوا" شرکت نمود.

16جون 1963والنتینا تروشکووا بهمراه موشک فضائی "واستوک-6"این پرواز فضائی رابه واقعیت رساند.وی ششمین فضانورد شوروی بود وقبل از آن در فضاپیمای "واستوک -5"هم که کاپیتان والری بیوکوسکی آنرا تحت کنترل داشت ,وی را همراهی نموده بود.

1395/04/01

تفهیم مفاهیم مارکسیستی یک گام به جلو در راه تفاهم میان

 قشون زحمتکشان

سیامک

با توجه به این که درک مشترک از مفاهیم کلیدی مارکسیستی به علت گوناگونی براي اعضای متشکله "قشون زحمتکشان" سخت است و نیروهای بورژوازی می کوشند تا با آشفته کاری بر این مشکل بیفزایند، سعی برای تفهیم مفاهیم تضاد عمده و تضاد اصلی‌ وظیفه ایست جدی و فوری.‌

انتشار اخبار، مقالات و بیانیه ها در این صفحه الزاماً به معنای تایید آن‌ها نیست
 
    اشتراك در نویدنو

  

نشانی پست الکترونیک: