نویدنو -  کتاب -   رحمان هاتفی  درباره ما -  آرشیو

آزادی برای همه زندانیان سیاسی ایران  

آرشیوماهانه

آرشیو مقالات نویدنو

آرشیو

اسفند 93

بهمن 93

دی 93

آذر 93

آبان 93

مهر 93

شهریور 93

مرداد 93

تیر 93

خرداد 93

اردیبهشت 93

فروردین 93

اسفند 92

بهمن 92

دی 92

آذر 92

آبان 92

مهر92

شهریور92

مرداد 92

تیر92

خرداد 92

اردیبهشت 92

فروردین 92

اسفند 91

بهمن ماه 91

دی 91

آذر 91

آبان 91

مهر 91

شهریور 91

مرداد 91

تیر91

خرداد91

اردیبهشت 91

فروردین 91

آرشیوسال   1390

آرشیوسال    1389

آرشیو سال   1388

آرشیو سال   1387

آرشیو سال   1386

آرشیو سال   1385

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

نقل مطالب نوید نو با ذکرمنبع آزاد است

نامه ها ومقالات خودرا به نشانی webmaster@rahman-hatefi.net  بقرستید

2015-10-07

شماره 802-             1394/01/29

محصول نهایی «تفاهم هسته‌ای لوزان»:

 تعلیقِ مشروط و درازمدتِ تحریم‌ها

حزب توده ایران، به‌همراه دیگر نیروهای مترقی ملی و دموکرات، نگران تحول‌های کلیدی آینده کشور است، تحول‌هایی که به‌طورِ سازمان‌یافته، با بیرون نگه‌داشتن مردم از بحث‌های محوری مطرح در مذاکرات هسته‌ای، و سرکوب نیروهای مردمی افشاگر سیاست بندوبست با امپریالیسم، در چارچوب مذاکرات پشت پرده و داد و ستاد بین سران رژیم ولایی و آمریکا و متحدان آن مهندسی می‌شوند.

ادواردو گالانو : بولیواری با قلم

طارق علی – برگردان : هاتف رحمانی 

آن چه را بولیوار تلاش می کرد با شمشیر انجام دهد ، گالانو با قلم خود انجام داد . او برای متحد کردن قاره علیه امپریالیسم امریکا تلاش کرد . او زمانی که دیکتاتوری های نظامی مورد پشتیبانی امریکا دموکراسی را در بخش اعظم امریکای جنوبی درهم شکستند صدای زیر زمینی قاره بود ، او زبان کسانی بود که شکنجه شدند ،اوزبان افراد بومی بود که باسرکوب مضاعف امپریالیسم و الیگارش های مختلط له می شدند . 

بررسی تحلیلی مبارزات معلمان از جنبش تنباکو تا کنون

غلامعلی حسینی – معلم ریاضی باز نشسته

معلمان با تعداد بیش از یک میلیون نفر ، مسئولیت تحقق دسترسی اندیشه وتفکر نسل نورا با سطح تمدن جهانی بشر امروزین بعهده داشته وپیشبرد نظام آموزشی در بخش عملیاتی واجرایی را به دوش می کشند . در واقع معلمان ، رسالت آموزش وپرورش نسل نو برای مدیریت آینده کشور که هم فاز با پیشروان جامعه جهانی قرار گیرد را بعهده دارند .

آیا جهانی شدن و عدالت اجتماعی سازگارند ؟

فلیس کلارک – برگردان : آرمین

هدف عدالت اجتماعی که نه ناشی از تحول اجتماعی بلکه منطبق بر(اهداف) جهانی سازی باشد  کوچک کردن آرمان های ماست.

شاید اقدام اصلی در سرتا سر جهان همین کمسو کردن امیدها برای به شکست کشانیدن نسل های متفاوت است . با وجودالهام هایی که از جنبش سیاتل و حوادث پس از آن گرفته ایم اما هنوز هم آن احساس سکشت فراگیر و گسترده است .

ابداع مجدد سیاست سوسیالیستی

 آلترناتیوی وجود ندارد، مگر اینکه آنرا بسازیم

اینگو اشمیت - ترجمه پروین اشرفی

این هم به لطف جنبش های اجتماعی جدید است که تخریب محیط زیست، که هزینه رونق و گسترش دولت رفاه بود، به مسئله ای تبدیل شد که حتی سرسخت ترین متنفرین زمین هم نمیتوانند آنرا نادیده بگیرند. با این حال به جای جعل یک جنبش پلورالیستی و دموکراتیک، جنبش های اجتماعی جدید بسرعت به گروه های کوچک با کمپین های تک موضوعی تبدیل شدند.

اقتصاد سیاسی غذا

احمد سیف

دردنیای امروز ما در پیوند با غذا با مشکل «جالبی» روبه‌رو شده‌ایم. از یک سو دربخش‌هایی از جهان مشکل جدی گرسنگی داریم و بعد در بخش‌های دیگری چاقی و اضافه‌وزن یک گرفتاری اجتماعی و پزشکی شده است. نکته‌ای که درهمین ابتدا باید به آن اشاره کنم این که گرسنگی در قرن کنونی با گرسنگی در قرن نوزدهم و سده‌های پیش از آن، یک تفاوت کیفی دارد.

مکتب اتریش و اقتصاد سیاسی نو‌لیبرالیسم

حسام سلامت

این روزها در بحث‌های سیاسی و اقتصادی کمتر پیش می‌آید که پای کلمه‌ی «نولیبرالیسم» دیر یا زود به میان نیاید. فراوانی سخن از آن و ارجاع بدان چنان است که می‌شود گفت اغلب وقت‌ها گل سر سبد بحث‌هاست. با اینهمه کمتر پیش می‌آید که درباره‌ی ماهیتش بحثی روشنگر دربگیرد. توگویی همه به نوعی می‌دانند دارند از چه حرف می‌زنند. اما به واقع سئوال ساده این است که نولیبرالیسم چیست؟

دیوید هاروی درباره سیریزا و پودموس:

علامت سوال جلوی خود دموکراسی است

برگردان: رحمان بوذری

همگرایی شکل‌های گوناگون اعتراض همیشه اهمیت بنیادی خواهد داشت، ما این قضیه را هم در جنبش پارک گزی در استانبول دیدیم و هم در جنبشی که در جریان جام‌جهانی فوتبال در خیابان‌های برزیل صورت گرفت. مبارزه و فعالیت سیاسی اساسا مهم است و در اینجا باز هم فکر می‌کنم مشکل بر‌می‌گردد به ناتوانی چپ از جهت‌دهی به این اعتراضات.

 کارزار نظامی بر اساس قانون های بین المللی غیر قانونی است

بیانیه دانشوران یمنی در باره حمله عربستان سعودی به یمن

برگردان : مهرگان

حمله نظامی از سوی عربستان سعودی ، با پشتیبانی کشورهای عضو شورای همکاری خلیج( فارس) (بدون عمان) ، مصر، اردن، سودان، پادشاهی متحده ودر راس همه ایالات متحده امریکا ، در سومین هفته بمباران و محاصره یمن قرار دارد . این کارزار نظامی براساس قانون های بین المللی غیر قانونی است

جنگ علیه یمن: جائی که نفت و جغرافیای سیاسی درهم می آمیزند

نوشته: مهدی داریوش ناظم رعایا - برگردان: آمادور نویدی

در این وارونه گویی آن چه که نباید از دید ناظران پنهان بماند آن است که ائتلاف به رهبری سعودی- از جمله پادشاهی مراکش٬ امارات متحده عربی٬ پادشاهی بحرین٬ پادشاهی اردن هاشمی ٬ قطر٬ پاکستان٬ مصر٬ سودان٬ و خود عربستان سعودی – دربرگبرنده ترکیبی از دیکتاتورهای خانوادگی ناسالم عقب افتاده و دولت های فاسدی است که اساسا در تضاد با دمکراسی هستند.

حزب کمونیست یونان :

برای نخستین بار نیروهای ارتش امریکا واسرائیل در رزمایش

" اینیوهاس 2015"  نیروهای مسلح یونان شرکت خواهند کرد

برگردان : مهرگان

رزمایش به تلاش  طبقه بورژوازی کشوربرای بالا بردن موضع جغرافیا راهبردی خود ، در توسعه همکاری با امریکا واسرائیل ربط دارد که برای مردم خطرناک است . حتی دست اندرکاری بیشتر نیروهای مسلح یونان در برنامه های امپریالیستی در خاورمیانه و شمال افریقا دور از انتظار نیست .

حزب کمونیست یونان :

" گفتگوی اجتماعی" یک شیادی است

برگردان : مهرگان

ده ها کارگر ، فدراسیون ، اتحادیه های کارگری و مراکز کار،با اعتراض توده ای در 15 آوریل 2015 ، مخالفت خود را با به اصطلاح " گفتگوی اجتماعی" ، که دولت با اتحادیه های کارگری در مخاطره و سازمان های کارفرمایی آغاز کرده است  ابراز داشتند. 

شماره 801-             1394/01/17،19

رفیق حسین نعمتی توده ای رزمنده و سندیکالیست نامدار ایران در گذشت

با کمال تاسف با خبر شدیم که رفیق حسین نعمتی رزمنده توده ای ، سندیکالیست پیشگام ، پس از مدت ها تحمل بیماری در   بیمارستانی در آلمان (اسن) زندگی را بدرود گفت .

نویدنو با ابراز هم دردی با خانواده ، دوستان ورفقای رفیق حسین نعمتی یاد او را گرامی می  دارد .

تجمع اعتراضی و راهپیمایی همزمان کارگران فولاد آذربایجان و گیربکس سازی میانرو

بنا به گفته ها هنگام تجمع کارگران آقای مددی جهت رایزنی در باره وضعیت کارگران به فرمانداری مراجعه کرده بود . کارگران پس از تجمع وعدم دریافت پاسخی از جانب آقای مددی از محل دفتر کار ایشان تا فرمانداری راه پیمایی کردند و به تجمع خود در برابر فرمانداری ادامه دادند . در پایان با وعده مسئولین مبنی بر حل مشکلات و بررسی دولتی کردن دوباره فولاد آذربایجان محل را ترک وپراکنده شدند .

حمله به یمن، ائتلافِ جدید به‌رهبریِ عربستان،

 و طرحِ «خاورمیانهٔ جدید»!

حقیقت اینکه، تحول‌های تعیین‌کننده در حیات سیاسیِ منطقهٔ خاورمیانه معمولاً در مسیر و با شیوه‌های متعارف صورت نمی‌گیرند، بلکه شکل بروزِ ویژه‌ای دارند. این مسئله به‌خصوص در ارتباط با مرحله‌های اجرایی شدنِ طرح آمریکایی ”خاورمیانه جدید“- که در بیش از یک دهه گذشته در جریان است- موضوعیت دارد.

عضو ارشد حوثی :

 حوثی های یمن در صورت توقف حمله آماده گفتگوهستند

برگردان : هاتف رحمانی

رزمنده های حوثی 6ماه پیش صنعا پایتخت یمن راتصرف کردند وماه گذشته حمله ای را علیه جنوب  ، با پشتیبانی واحد های ارتشی وفادار به علی عبدالله صالح حاکم طولانی مدت  یمن به راه انداختند.

آن حمله عربستان سعودی را برای به راه انداختن کارزار حمله های هوایی با همراهی مسلمان های سنی منطقه ومتحدهای عرب برانگیخت.

سازمان ملل می گوید در دو هفته گذشته بیش از 500 نفر کشته و نزدیک به 1700 نفر زخمی شده اند .

درداخل مغاک 

جنگ عربستان سعودی در یمن

میشل هورتون – برگردان : هاتف رحمانی

اکنون ، دولت عربستان سعودی ، همراه با شرکای کشورهای خلیج (فارس) خود ، مصر ، سودان ، مراکش ، واردن ظاهرا "عملیات توفان قاطع " را برای دوباره گماری هادی که از یمن به عربستان سعودی گریخته است به راه انداخته است . بند کمتر روشن کارزار نظامی در یمن دوباره گماری دولت تحت هدایت هادی و نه وادارکردن حوثی ها به زمین گذاشتن اسلحه و مذاکره است . احتمال دست یابی به این هدف ها بعید است .

جنگ کثیف اوباما در یمن

استفن لندمن – برگردان : آرش وجدانی

اوباما به صورت مستدلی جنگ جو ترین رئیس جمهور همیشه امریکا است . او ازبد ترین پیشینیان خود فراتررفته است .  جنگ های مستقیم ونیابتی بسیاری بی وقفه در دوران تصدی گری او– علیه افغانستان ، بخشی از پاکستان ، عراق ، لیبی ، سوریه ، اکرایین ، سومالی ، همدستی با اسرائیل علیه فلسطین و اکنون یمن -ادامه یافت.

او خواهان مجوز مجلسین برای جنگ های نامحدود – جنگی دائمی علیه بشریت – است .

نظرسنجی هسته ای و رفراندوم جمهوری اسلامی

احمد سپیداری

دوگانه رفراندم کذایی اینبار هم قرار است مخالفان تایید یک بسته نامشخص از توافقات را در مقابل خیل عظیم موافقان متعصب این فرایند قرار دهد و منزوی کند. سایت سهام نیوز امروز نتیجه بازی را اعلام کرد : « حمایت ٩۶ درصدی تهرانی‌ها از تیم مذاکره کننده هسته ای ایران».

باز هم کسانی هستند که اینبار چون من رای شان مشروط است و یا اصلا حاضر نیستند در این نظرسنجی کذایی شرکت کنند، اما رای و نظر آن ها تغییری در فضای دوگانه سازمانیافته نمی دهد.

بیانیه ها ودیدگاه های گروه ها وسازمان ها

پیرامون تفاهم هسته ای لوزان

  فدائیان خلق (اکثریت):

پیرامون تفاهم جمهوری اسلامی و کشورهای ۱+۵.

سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

عقب نشینی رژیم را با مبارزه برای آزادی تشدید کنیم!

 هیئت اجرائی  سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر)

عقب نشینی هسته ای جمهوری اسلامی و پی آمدهای آن

 حزب دموکرات کردستان

در مورد توافق هسته ای.

۱۲۲ نفر از فعالان سیاسی و مدنی با انتشار بیانیه‌ای از توافق لوزان استقبال کردند.

این توافق نقطه عزیمتی شاخص به سوی روزهای بهتر است

 سازمان دانش آموختگان ایران اسلامی (ادوار تحکیم وحدت):

همبستگی جهانی ، صلح و خلع سلاح

ماموریت نظامی در عراق وسوریه نباید تمدید شود

برگردان : مهرگان

حزب کمونیست کانادا دکترین " وظیفه محافظت" را بعنوان پوششی برای دخالت امپریالیستی و تجاوز نظامی در خاورمیانه و منظقه های دیگر رد می کند . ما خروج کامل کانادا از ناتو و دخالت های نظامی تحت هدایت امریکا را ، که  با جنگ گسترش یافته  در عراق وسوریه  آغاز می شود خواستاریم.

بیانیهٔ حزب تودهٔ ایران: دربارهٔ توافقِ ایران و کشورهای «۵ به‌علاوهٔ ۱

شکستِ مفتضحانهٔ بیش از یک دهه سیاست‌هایِ ماجراجویانه و مخربِ رژیم ولایت‌فقیه

حاصلِ فاجعه‌بار سیاست ‌خارجیِ رژیم ولایت‌فقیه، با رهبری و کارگردانیِ علی خامنه‌ای- در بیش از یک دههٔ گذشته- جز تنش‌های خطرناک در منطقه، تحریم‌های مخربِ اقتصادی‌ای که کمر اقتصاد کشور را خرد کرد، و زندگی را بر میلیون‌ها ایرانی به‌طورِ‌تحمل‌ناپذیری سخت کرده است، هیچ چیز دیگری نبوده است.

دامنهٔ عمل دولت حسن روحانی تا کجاست؟

 

یوغ اسارت‌باری که به‌وسیله تحریم‌ های دولت اوباما بر گردن اقتصاد ملی گذاشته شده است، مدت‌های مدید همچون اهرم فشار سیاسی برای اعمال‌نفوذ بر میهن ما مورد بهره‌ برداری قرار خواهد گرفت. تصورِ “رفع کاملِ” تحریم‌ها در بهترین وجه ساده‌لوحانه و در بدترین وجه توهم‌‌پراکنی‌ای عامدانه بوده است.

نشست مشترک احزاب کمونیست بلوک شوروی در مسکو

برگردان : محمد چابکی

بنا به گزارش خبرگزاری احزاب کمونیست اتحاد شوروی وروزنامه پراودا (حقیقت) نمایندگانی از17کشور بلوک سوسیالستی سابق دردومین نشست شورای مرکزی اتحادیه احزاب کمونیست اتحادشوروی در مسکو شرکت داشتند . دستور کارآغازنشست عبارت از : صدمین سالگرد انقلاب اکتبر,ادامه ونقش فعال احزاب اتحاد شوروی درسال2015و145امین سالگردتولد ولادیمیرایلیچ لنین ومسائل سازمانی بود که مورد توجه اعضای کمیته مرکزی ونمایندگان شرکت کننده قرارگرفت.

دروغ وتقلب در چپ : سیاست های خود ویرانگر

یونان ، فرانسه ، برزیل

جیمز پتراس –برگردان : هاتف رحمانی

ظهور و تلاشی سریع دولت های چپ در فرانسه ، یونان و برزیل نه نتیجه کودتای نظامی و نه به خاطر دسیسه های سی آی ا است .  سرنگونی دولت های چپ نتیجه تصمیم های دانسته سیاسی است ، که به صورت قطعی از برنامه های مترقی ، وعده ها و تعهد هایی که رهبر های سیاسی به توده های عظیم طبقه کارگر و طبقه متوسط انتخاب کننده آن ها می دهندمی گسلد .

شماره 800-             1394-01-12

نیروهای ترقیخواه باید خواهان پایان جنگ شوند / یمن به سوی فاجعه جنگی دامنه دار کشیده می شود
احمد سپیداری

باید با صدای بلند و بدون هیچ اما و اگری این یورش ضد مردمی را که از همین آغاز به کشتار غیر نظامیان و نابود کردن ساختارهای زیر بنایی و آوارگی و کوچ اجباری مردم یمن و در نهایت گسترش دامنه عمل القاعده که هم اکنون نیز بخش بزرگی از کشور را در اختیار دارد می انجامد ، محکوم کرد.

پاسخی به ایران در یمن

حزب کارگران ترکیه - برگردان : مهرگان

بنا بر این " یمن تنها یمن نیست" ، و"حوثی ها هم فقط حوثی ها نیستند" ! اگر چنین بود این مورد می توانست تنها مشکل یمن یا حتی بیشتر مشکل عربستان باشد . بر عکس ، ستیزه در یمن – از چشم انداز تصویر بزرگتر منطقه – به منطقه "گرم" در ستیزه "شیعه – سنی" تبدیل شده است . از این رو ،تمام 10 کشوری که " ائتلاف" حمله بر یمن را آراسته اند تحت حاکمیت سنی قرار دارند .

بیانیه مطبوعاتی حزب کمونیست فرانسه

برگردان : هاتف رحمانی

برای اولین بار ، نامزدهای جبهه ملی برای تعدادی از شوراهای محلی انتخاب شده اند . مردم ساکن این محله ها روزهای سختی پیش رو دارند ، چون حمله به سیاست های همبستگی اجتماعی ، رفاه و آموزش وپرورش ، ونیز خدمات عمومی و اقدام های فرهنگی قطعا تشدید خواهد شد . من می خواهم به مردم ساکن این حوزه ها اطمینان دهم که آن ها می توانند روی کمونیست ها و عضو های بر گزیده شده حزب برای شورا برای ایستادن در سمت آن ها در مبارزه دشوار پیش رو حساب کنند . 

بحران سوسیالیسم یا بحران دولت ؟

سایمون کلارک - ترجمه و خلاصه - امیر حسینی

بحثی که مطرح می کند : " سوسیالیسم هیچگاه در اروپای شرقی وجود نداشت " , ساده لوحانه است. ممکن است که سوسیالیسم در اروپای شرقی ناقص بود ولی تنها یک شعار نبود. سوسیالیسم در اروپای شرقی بر مبنای : نفی مالکیت خصوصی بر ابزار تولید , تعهد برای تقسیم عادلانه درآمد , برنامه ریزی هدفمند برای گسترش نیروهای مولده , عرضه خدمات رفاهی بسته به نیازهای اجتماعی و ضمانت کاری هر چند نسبی بنا شده بود.

شماره 799-                1394/01/02-5

ردپاهای امریکایی - خشونت و غوغا در یمن

استفان لندمن –برگردان : هاتف رحمانی

یمن یکی از بسیار نمونه های آن چیزی است که متعاقب دخالت غیر قانونی امریکا رخ می دهد.

اوباما جنگ پهپاد ( هواپیماهای بی سرنشین) ها را در تمام دوران تصدی خود – که بدون تمیز صدها قربانی بی دفاع ، اکثرا از غیر نظامی ها را کشت -  به راه انداخت.

همانند افغانستان ، عراق ، سوریه ، لیبی و فلسطین ، یمن پاتیلی از خشونت و بی ثباتی است که به چرخشی کاملا خارج از کنترل تهدید می کند.  94/01/08

تاریخ جنبش حوثی

تهیه و برگردان : آرش وجدانی

حوثی ها بعنوان جنبشی مذهبی آغاز به کار کردند که مدارا و صلح را موعظه می کرد و پنداره های آموزشی و فرهنگی روشنفکرانه قابل توجهی را با خود حمل می کرد . منابع غربی گزارش می کنند که جوانان مومن  در راستای ترویج  احیای زیدی در سعادا کانون های مدرسه و اردوهای تابستانی بر گذار کردند که تا 1994-95 ، پانزده تا بیست هزار دانشجو در اردوهای تابستانی جوانان مومن شرکت کردند .  94/01/08

اردوغان از ایران درخواست کرد نیروهایش را از یمن و کشورهای خاورمیانه عقب بکشد

برگردان : هاتف رحمانی

یک صدا باید این تجاوز به حق حاکمیت ملی کشورها را که دستاورد گرانبهای مبارزه مردم در پسا جنگ دوم جهانی  از چنگ کشورهای استعماری بود محکوم کرد و از اتحاد همه نیروهای ترقی خواه منطقه برای بر افراشتن پرچم مبارزه علیه تجاوز ، جنگ و استقرار صلحی همه جانبه در همه جبهه ها حمایت کرد . 

ایران خواستار توقف بی درنگ حمله های هوایی عربستان سعودی در یمن است .

مرضیه افخم اعلام کرده بود " ایران خواهان توقف فوری تمام تهاجم های نظامی و حمله های هوایی علیه یمن و مردم ان است . اقدام های نظامی در یمن ، که با بحران های بومی مواجه است ... اوضاع را پیچیده تر خواهد ساخت ...ومانع از تلاش برای حل بحران از راه های مسالمت آمیز خواهد شد ." 1394/01/07

راهبردِ رژیم، جناح‌هایِ حکومتی، و انسجامِ ملی

هدف راهبردی رژیم، به انفعال کشاندن جنبشِ مردمی با مانورهای گوناگون و مهندسیِ خواست‌های اجتماعی آن است. دعوتِ هدفمند از گرایش‌های طیف گونه‌گون "اصلاح‌طلبان" به بازگشت "به‌زیر چترِ نظام" و استفاده از "برکاتِ وحدت نظام"، دقیقاً با چنین انگیزه‌ها و محاسبه‌های سیاسی انجام می‌پذیرد.

نگاهی به اوضاع سیاسی کشور

آنچه دولت جمهوری اسلامی و نمایندگان 5+1 پنهان نگه می دارند ، ابعاد وسیع شرایط اقتصادی و سیاسی ای است که جمهوری اسلامی باید به آنها تن دهد تا مصوبات شورای امنیت لغو و تحریم ها تمام شوند. این مذاکرات در داخل وخارج کشور مخالفانی دارد. بیشتر مخالفتهای داخلی که در پشت «استقلال خواهی» دروغین پنهان شده ، مصرف داخلی دارند. ولی اکثر مخالفتهای خارجی به عدم تضمین کافی در مورد پایبندی جمهوری اسلامی به تعهداتش مربوط می شوند.

بیانیه پیر لورن دبیر کل حزب کمونیست فرانسه در باره دور اول انتخابات شورای محل فرانسه

برگردان : هاتف رحمانی

انتخابات امروز بیدارباشی است که هیچ دروغگویی را بر نمی تابد . پس از انتخابات شهرداری ها واتحادیه اروپا ، این رای پیام روشن دیگری را از مردم فرانسه می رساند که با عزم استواری سیاست هایی را که دولت از سال 2012 اجرا کرده است رد می کنند .  آیا یک بار دیگر صدای آن ها نادیده گرفته خواهد شد ؟ پیام صندوق های رای امشب آن است که این سیاست ها باید تغییر کند ، و ما باید به اقدام واتحاد برای انجام آن ادامه دهیم .

نامه سر گشاده نیکولاس مادورو به مردم ایالات متحده

ونزوئلا تهدید نیست 

برگردان : هاتف رحمانی

ما مردمی صلح طلب هستیم . طی دو قرن استقلال ، ما هرگز به ملت دیگری حمله نکرده ایم . ملت ما در سرزمین صلح ، عاری از سلاح های کشتار جمعی ، ودر آزادی تمام مذهب ها زندگی می کند . ما به قانون های بین المللی و استقلال تمام خلق های جهان احترام می گذاریم

بیانیه حزب کمونیست امریکا درباره حرکت های جدید علیه ونزوئلا  

برگردان : مهرگان

حزب کمونیست امریکا بیانیه روز دوشنبه رئیس جمهور اوباما را که در طی آن با روا دانستن تحریم هایی علیه افراد ی از اعضا دولت ونزوئلا ، جمهوری بولیواری ونزوئلا را " تهدیدی فوق العاده برای منافع امریکا وسیاست خارجی" خواند حیرت انگیز می داند .

پیام نوروزی عبدالله اوجالان

برگردان : آیدین اخوان

بر اساس باورم و آنچه درست میدانم: گذار دولت-ملت‌های ساخته‌ی ملی‌گرایی ویرانگر و درنده خو و انحلال‌طلب به سیاست دموکراتیک و بنیان نهادن همزیستی برپایه‌ی هویت‌های دموکراتیک را یک ضرورت می‌دانم. از همین روی دولت-ملت‌ها را به اتخاذ سیاستی دموکراتیک درون خود و ایجاد نوعی جدید از مشارکت دموکراتیک و بنا نهادن خانه‌ی مشترک دموکراتیکی در خاورمیانه فرامیخوانم.

کارگران فولاد آذربایجان شهرستان میانه را دریابیم

شرحی از یک حراج اموال عمومی

هم میهنان در آغاز سال نو در روزهایی که داریم عید نوروز را جشن می گیریم  کارگران کارخانه نورد شهرستان  میانه به همراه خانواده  خود گرسنه اند . آن ها فقط از حق کار خود که ابتدایی ترین خواست هر انسانی است دفاع می کنند . در این روزهای سختی که بر آن ها می رود هیچ ایرانی شرافتمندی حق ندارد آن ها را تنها بگذارد .

انتشار اخبار، مقالات و بیانیه ها در این صفحه الزاماً به معنای تایید آن‌ها نیست
 
    اشتراك در نویدنو

  

نشانی پست الکترونیک: