نویدنو -  کتاب -   رحمان هاتفی  درباره ما -  آرشیو

آزادی برای همه زندانیان سیاسی ایران  

آرشیوماهانه

آرشیو مقالات نویدنو

آرشیو

تیر 94

خرداد 94

اردیبهشت 94

فرودین 94

اسفند 93

بهمن 93

دی 93

آذر 93

آبان 93

مهر 93

شهریور 93

مرداد 93

تیر 93

خرداد 93

اردیبهشت 93

فروردین 93

اسفند 92

بهمن 92

دی 92

آذر 92

آبان 92

مهر92

شهریور92

مرداد 92

تیر92

خرداد 92

اردیبهشت 92

فروردین 92

اسفند 91

بهمن ماه 91

دی 91

آذر 91

آبان 91

مهر 91

شهریور 91

مرداد 91

تیر91

خرداد91

اردیبهشت 91

فروردین 91

آرشیوسال   1390

آرشیوسال    1389

آرشیو سال   1388

آرشیو سال   1387

آرشیو سال   1386

آرشیو سال   1385

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

نقل مطالب نوید نو با ذکرمنبع آزاد است

نامه ها ومقالات خودرا به نشانی webmaster@rahman-hatefi.net  بقرستید

2016-01-04

شماره 815-            1394/05/26

اعلامیهٔ کمیتهٔ مرکزی حزب تودهٔ ایران،

 به‌مناسبت سالگردِ فاجعهٔ ملی کشتارِ هزاران زندانیِ سیاسی !

محکومیتِ تاریخیِ رژیم ولایت‌فقیه و رهبران آن،

 در افکارعمومیِ ایران و جهان!

سران و مسئولان رژیم در تمامی این سال‌ها با دفاع از این عملکرد جنایت‌کارانه عملاً نشان داده‌اند که تا این رژیم جهل و جنایت بر سر کار است باید انتظار داشت که این شیوهٔ برخورد با دگراندیشان و مبارزان راه آزادی همچنان ادامه یابد. علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی- که در آن دوران معاون وزیر امورخارجه (علی‌اکبر ولایتی)‌ بود- در مصاحبه‌یی با کانال ۲ بی‌بی‌سی، در پاسخ به سؤال خبرنگار این کانال، که: ”چند اعدام از این نوع [قتل‌عام پس از آتش‌بس] وجود داشته است؟“ در کمال قساوت، که نشان از باورهای نظری تاریک اندیشان حاکم دارد، ازجمله گفت:
 ”
من دقیقاً نمی‌دانم. فکر نمی‌کنم تعداد زیادی باشد... هزار نفر دو هزار نفر چیز زیادی نیست. ما دو میلیون افغانی و بیش از نیم میلیون عراقی را غذا می‌دهیم...

دولت , مبارزه طبقاتی و بازتولید سرمایه

سایمون کلارک - برگردان  و خلاصه : امیر حسینی

درباره تئوری مارکسیستی دولت چندین نظریه مطرح شده است. بطور کلی این نظریه ها حول دو محور بوده اند :

 یک - مفهوم دولت بعنوان ابزار سرمایه.

دو - مفهوم دولت بعنوان نهادی بی طرف , خارج و فراتر از مبارزه طبقاتی.

واقعیت ورویا ها

فیدل کاسترو رز - برگردان : هاتف رحمانی

همان گونه که با روشنی کامل از سوی حزب ودولت کوبا اعلام شده است، به پیش بردن حسن نیت و صلح بین تمام کشورهای این نیم کره ، و خلق های بسیاری که بخشی از خانواده انسانی هستند ، و از این رو دریاری به بقای نوع بشردر جای معتدلی که کیهان  به ما واگذار کرده است ، هرگز مبارزه برای صلح و رفاه بشریت ، برای  تمام ساکنان سیاره ، صرف نظر از رنگ پوست ، یا منشا ملی آن ها ، و برای حق کامل همه برای داشتن مذهبی که به آن باور دارند یا ندارند را متوقف نخواهیم کرد . 

بیانیه حزب کمونیست المان در باره حزب کمونیست اکرایین

علیه کمونیسم ستیزی و از کار انداختن دموکراسی !

همبستگی با حزب کمونیست و کمونیست های اکرایین !

برگردان : هاتف رحمانی

ما  در سمت همه آن هایی  هستیم که  علیه جداسازی نژادی ، جنگ گرایی روسیه ستیزانه ، فاشیسم و ناکار آمد کردن  دموکراسی مبارزه می کنند .  نه به ممنوع کردن حزب کمونیست اکرایین  و دیگر سازمان های کمونیست !

پاینده باد همبستگی انترناسیونالیستی

حقیقت وشناخت

 احسان طبری  

طبری را باید خواند . صرف نظر از آن که با او موافق باشیم یا نه . طبری دریچه ای به سوی دانش مردمی است . مدخلی بر جهان بینی علمی در زبان فارسی است . دروازه ورود به شهر دانستنی ها ومبارزه است . کتاب های طبری نا یابند واگر هم  نسخه های اینترنتی از ان ها وجود دارند به دلیل حجم بالا با سرعت اینترنت در ایران قابل دانلود وخواندن نیستند ویا بسیار کم این امکان وجود دارد . علاوه بر آن حوصله برای خواندن مطالب دراز دامن این روز ها حکم کیمیا را یافته است .

نگاهی به صف آرایی " توافقنامه آتمی"

م . چابکی  

روند زمان بار دیگر ثابت می کند رانت خواری واختلاس در بالا ترین هرم که بر کسی پوشیده نمانده است ,ادامه خواهد یافت " متخلفان بجای زندان به شمال ایران رهسپار می گردند. وپولهای کثیف نقش خود را بازی خواهند نمود .هم اکنون آنچه عیان است چهره سرمایه به شکل نوینی  پس از آن" لبخند بر گونه ها"و" شادمانی ملی "  وارد بازار معامله و دادو ستد تجاری می شوند .

فاجعه کودتای 28 مرداد فراموش شدنی نیست 

صادق شکیب 

از اهم رویداد هایی که می توان گفت در تاریخ معاصر میهن بلا دیده ی ما تاثیر فوق العاده عمیقی بر تمامی نه تنها ساختار های اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی کشورمان گذارده بلکه هویت آن را با اثرات ژرف خود معنایی دگرگونه و خاص بخشیده کودتای ننگین 28 مرداد است . انحرافات منبعث از مسیر ترسیمی این کودتا بر چگونگی مبارزات تود ه ها بعد از گذشت چند دهه  هنوز هم با همه ی جان فشانی ها زدوده نشده است .

شماره 814-            1394/05/17

بن بست و افلاس «اسلام سیاسی» و مدعیات دروغ رهبر رژیم ولایت فقیه

شکست مفتضحانه یک دهه سیاست های نابخردانه رهبر رژیم ولایت فقیه در عرصه تنش آفرینی در منطقه و به هدر دادن صد ها میلیارد دلار ثروت ملی کشور در راه “غنی سازی” هسته ای و شعارهایی همچون “قطعنامه شورای امنیت” برای ما “برکت” است و همچنین سیاست های مخربی همچون “اقتصاد مقاومتی”که ثمره اش نابودی زیر ساختار تولیدی کشور، تشدید دهشتناک فقر و محرومیت ده ها میلیون ایرانی و فربه تر شدن رهبران رژیم و سپاه و نزدیکان آنها بوده است، بی شک عواقب سنگینی برای رهبران ٰرژیم  و آینده رژیم استبدادی حاکم بر میهن ما به همراه خواهد داشت که نمی تواند برای تاریک اندیشان حاکم نگران کننده نباشد.

نامه سرگشاده رفیق نورالدین کیانوری به آیت‌الله خامنه‌ای

در مورد اکثر بازداشت‌شد‌گان از همان روز اول بازداشت و در مورد من چند روز پس از بازداشت، شکنجه به معنای کامل خود با نام نوین "تعزیر" آغاز ‌گردید. شکنجه عبارت بود ‌‌از شلاق با لوله لاستیکی تا حد آش و لاش کردن کف پا. در مورد شخص من در همان اولین روز شکنجه آنقدر شلاق زدند که نه تنها پوست کف دو پا، بلکه بخش قابل توجهی از عضلات از بین رفت و معالجه آن تا دوباره پوست بیآورد، درست ۳ ماه طول کشید و در این مدت هر روز پانسمان آن نو می‌‌شد و تنها پس از ۳ ماه من توانستم از هفته‌ای یکبار حمام رفتن بهره‌‌گیری کنم.

نامه رفیق احمد دانش از زندان به آیت الله منتظری

انسان هایی که صدای خش خش خزیدن پیکر علیل آنها را شنیده و از زیرچشم بند دیده ام که چون در اثر شکنجه قادر به راه رفتن نبوده اند و برای نقل مکان بر روی پای خود می خزیدند و من با دیدن این صحنه ها، درد خود را فراموش می کردم و با خود فکر می کردم این کیست؟ و جواب می دادم مهم نیست که اسمش چیست و عقیده اش کدام است. این دیگر یک فرد و یک انسان نیست، همه انسانیت و همه بشریت است که چنین ذلیل و بیچاره بر روی زمین می خزد.

استفاده و سوءاستفاده از تاریخ 
بخش هایی از فصل چهارم کتاب خمینیسم اثر یرواند آبراهامیان

حکومت اسلامی دوباره به پخش «اعترافات» تلویزیونی قدیمی روی آورده است. این متن بخش هایی از کتاب آبراهیمان است که «اعترافات تلویزیونی» رهبران حزب توده ی ایران را تشریح می کند ...

در باره دیالکتیک

 طبری نمی میرد

طبری را باید خواند . صرف نظر از آن که با او موافق باشیم یا نه . طبری دریچه ای به سوی دانش مردمی است . مدخلی بر جهان بینی علمی در زبان فارسی است . دروازه ورود به شهر دانستنی ها ومبارزه است . کتاب های طبری نا یابند واگر هم  نسخه های اینترنتی از ان ها وجود دارند به دلیل حجم بالا با سرعت اینترنت در ایران قابل دانلود وخواندن نیستند ویا بسیار کم این امکان وجود دارد . علاوه بر آن حوصله برای خواندن مطالب دراز دامن این روز ها حکم کیمیا را یافته است .

از ”اتحادِ پیروزمندِ“ نیروهای سیاسی در ۳۰ تیر ۱۳۳۱، بیاموزیم!

حزب ما معتقد است که، مسیر ترقیِ جامعه ما، گذار از مرحلهٔ دیکتاتوری به مرحلهٔ دموکراتیک است. در این مسیر، همهٔ ما می‌باید از اتحادِ پیروزمندِ نیروهای سیاسی در ۳۰ تیر ۱۳۳۱ بیاموزیم، و آن را به‌مقصد بالا بردنِ سطح مبارزهٔ جنبش مردمی، ترویجِ تشکل‌گرایی نیروها و فعالان سیاسی، و سازمان‌دهیِ اتحاد برای جبهه وسیع، به‌کار بریم.

هرز نامه نویسی های آقای قوچانی ولیبرال فاشیست ها

سیامک طاهری

اگر "مهر نامه " که می کوشد هیستری ضد چپ واندیشه های فاشیستی را در بسته بندی لیبرالی در ایران بپراکند نام بی مسمایی برای خود وهدفش برگزیده است ، " رمز عبور" نامی در خور محتوای آن ، برای خود انتخاب کرده است .آقایان باید پاسخ گویند که از دیدگاه آنان ،آیا هدف وسیله را توجیه می کند؟ آیا برای از میدان به در کردن اندیشه ای جهانی می توان از هر شیوه ای مدد جست ؟ اگر اینگونه است پس فرق شما با کسان وجریاناتی که ادعای مخالفت وبرخورد با آنان را می کنید چیست ؟

چکیده گزارش‌های کارگری،هفته دوم مرداد ماه

اتحاد کارگر

۲۳ تیر ۱۳۲۵ نقطه عطف خیزش جنبش کارگری ایران

 مازیار گیلانی نژاد 

بیش از ٣۰۰ هزار کارگر در سراسر ایران با رهبری شورای متحده در راهپیمایی روز اول ماه مه شرکت کردند و این قدرت نمایی طبقه کارگر در برابر استعمار و دیکتاتوری بود. نقطه عطف این راهپیمایی در خوزستان بود که طبقه کارگر متشکل در صنایع نفت سینه به سینه استعمار انگلیس ایستاد. 

حزب کمونیست اسرائیل : فتنه انگیزی فاشیستی همه مارا تهدید می کند

برگردان : هاتف رحمانی

در کشور اسرائیل آن ها در ابتدا فلسطینی ها را تبعید کردند ، کشتند ، سرکوب کردند و محروم نمودند و روستا ها وشهرک های آن هارا نابود کردند ، مانند نکبت رسوا ، سپس ، یهودی های شرقی را محروم کردند ، در 1967 آن ها اشغال کردند و باز هم فلسطینی های بیشتری را مورد ارعاب قرار دادند ، بعد تر ، علیه  پناهجو های آزار دیده ، یهودی های اتیوپیایی  تبعیض روا داشتند ، و جامعه دگرباش های جنسی را ترساندند . اکنون نوبت ماست – کمونیست های  یهودی و عرب فلسطینی – که برای همه آن چه که به خاطر آن سرکوب ، مورد تبعیض ، مورد ارعاب و کشته شده ایم اعتراض کنیم . 

 نفت پس از تحریم!

فریبرز مسعودی

چه بخواهیم چه نخواهیم منابع نفت خام بخش مهم و اصلی اقتصاد ایران را تشکیل می‌دهد که سال‌ها است بدون ارتباط ارگانیک با اقتصاد کشور تأمین کننده اصلی نیازهای مالی دولت‌های مختلف ایران است. با این‌که بر کسی پوشیده نیست که وابستگی به درآمدهای نفتی چشم اسفندیار اقتصاد ایران است، امریکا و کشورهای غربی با انگشت گذاشتن بر روی این موضوع اهرم فشاری بر اقتصاد ایران ایجاد کرده‌اند.

شماره 813-            1394/05/05

آن چه از کوبانی ها و یونان می توان آموخت

احمد سپیداری

برای ما چپ ها نا دانسته های بسیاری در زمینهٔ راهکارهای عملی، بویژه با توجه به تغییرهای گسترده در چگونگی ارتباط ها، عملکرد رسانه ها و روانشناسی مخاطبانمان وجود دارد و باید از هر تجربه موفقی در این عرصه بیاموزیم. شیوه های تبلیغ و ترویج ، نحوهٔ به راه انداختن کارزار ها، سازماندهی های انعطاف پذیر ، سیال و شبکه ای، آن هم در کنار تشکل های منسجم و انقلابی و … زمینه های خوبی برای آموختن و باز آموزی های ما برای فعالیت در شرایط سخت و دشوار میهنمان است.

شماره 812-            1394/05/01

اتحاد عمل و تشدید مبارزه برای تحقق حقوق و آزادی های دموکراتیک،

 ضروری و تاریخ‌ساز است

صحنه فعالیت‌های اُپوزیسیون کشور ما، در ۱۰ سال گذشته، تلاش‌هایی فراوان- از زاویه‌هایی متفاوت- به‌منظور به‌وجود آوردن شکل‌هایی از "اتحاد" بین نیروها و فعالان سیاسی بر گِردِ محورهای نظری و هدف‌های سیاسی‌ای خاص را شاهد بوده است. در این رابطه، از حرکت‌های جمهوری‌خواهی و نیز "پروژه‌های آلترناتیوسازی" می‌توان نام برد. "پروژه‌های آلترناتیو‌سازی" در شکل‌های گوناگون با کمک خارجی و درصدد به‌وجود آوردنِ دگرگونی بود.

تاملی برکاربرد شبکه ها ی اجتماعی درمبارزه طبقاتی

محمد چابکی

تجربه تاریخی به ما می آموزد که در دنیای مجازی واقعی نیزباید با برایند نیروها ، با تقویت جبهه اتحاد وهمبستگی ، در پیوند با مواضع سیاسی و ایدئولوژیک حزب طبقه کارگر , متشکلا نه وسازمان یافته دردفاع از حقوق از دست رفته زحمتکشان درکنار خواسته های روز افزون مردم به مبارزه ادامه داد.

گفتاری پیرامون

تاملی برکاربرد شبکه های اجتماعی درمبارزه طبقاتی

نوشته آقای محمد چابکی

احمد سپیداری

نوشته آقای محمد چابکی ضمن تاکید ویژه بر حضور پر قدرت نهادهای مداخله گر سیاسی امنیتی سرمایه داری جهانی در شبکه ها و بهره برداری از این فن آوری (در واقع باید گفت «فضا»ی مجازی ایجاد شده بر اساس این فناوری) در جهت اهداف خود، کمونیست ها را به حضور فعال در این شبکه ها دعوت می کند و این بسیار خوشحال کننده است.

تا کنون ما بیشتر شاهد نوشته های یک سویه ای بوده ایم که همه را از این حضور به وحشت می انداخته است.

برنیه ساندرز به خشونت اقتصادی صندوق بین المللی پول در یونان و افریقا پایان خواهد داد.

رابرت نایمن – برگردان : هاتف رحمانی

ما باید این واقعیت را که برنیه ساندرز تنها نامزد ریاست جمهوری است که در باره آن چه صندوق بین المللی پول در یونان انجام می دهد صحبت می کند ، تنها نامزد ریاست جمهوری است که پرونده قطور مخالفت با صندوق بین المللی پول را دارد ، تنها نامزد ریاست جمهوری است که اگر انتخاب شود احتمالا هر کاری برای پایان دادن به خشونت اقتصادی صندوق بین المللی پول انجام می دهد را درک  و اطلاع رسانی کنیم .

اطلاعاتی در باره بریکس

برگردان : آرش وجدانی

مخفف " بریک" اولین بار در سال 2001 توسط جیم اونیل اقتصاد دان گلد من ساچس ، در گزارشی درباره چشم اندازهای رشد اقتصاد های برزیل ، روسیه ، هند وچین – که روی هم سهم قابل توجهی از تولید وجمعیت جهان را نمایندگی می کنند – فرمول بندی شد .

بیانیه مشترک در همبستگی با حزب کمونیست یونان

برگردان :مهرگان

ما ، حزب های کمونیست وکارگری امضا کننده این پیام ،  از موضع استوارو قاطع حزب کمونیست یونان در کنار طبقه کارگر ، درکنار مردم یونان برای لغو تفاهم نام ، علیه توافق نامه ضد مردمی امضا شده از سوی دولت سیریزا – آنل ( و دیگر حزب های سیاسی بورژوازی) با تروئیکا ( اتحادیه اروپا – بانک مرکزی اروپا – صندوق بین المللی پول )  قدر دانی می کنیم

ریاضت کشی و نولیبرالیسم در یونان 
سخنرانی رچارد ولف، ترجمه: مینا آگاه

یونان منحصر بفرد نیست. ایتالیا،اسپانیا، پرتغال، ایرلند و دیگران که از برخی جهات متفاوت اند، در یک موضوع اساسی شبیه هم هستند و تمامشان مشکل یکسانی دارند: آن ها به میزان بسیار زیادی پول به بانک های خصوصی بدهکارند که نمی توانند آن را پرداخت کنند و به هیچ وجه هم ممکن نیست که رفت و پول پخش شده اروپائی ها را جمع کرد . خوب نمی توانند اجازه دهند که این اتفاق بیفتد. باید مثالی از یونان بسازند، ..

یونان - اعتراض خشونت بار به مصوبه تدابیر گسترده ریاضتی 

ده ها معترض یونانی شامگاه چهارشنبه همزمان با تصویب دومین بسته اصلاحات اقتصادی، در برابر ساختمان مجلس این کشور گردهم آمدند. اعتراضی که به خشونت انجامید. 

یونانی ها را می آویزند تا خشک شوند

 مورنینگ استار – هاتف رحمانی

" مصلوب " عبارتی بود که یک مقام ناشناس اتحادیه اروپا برای توصیف الکسیس تسپیراس نخست وزیر یونان پس از ماراتون گفتگو های آخر هفته او با رهبر های منطقه یورو به کار برد .

عبارت می تواند  به صورت درخوری  برای توصیف وضعیت کشور او استفاده شود – هدف عمدی تنبیه دردناک و تحقیر آمیز در دست های اتحادیه اروپایی .

نه به " مستعمره اتحادیه اروپا"

راشا تودی – برگردان – مهرگان

 منتقد های غربی موافقت نامه می گویند که این معامله می تواند ماشه  نا آرامی اجتماعی وسیاسی را در سراسر اتحادیه اروپا بچکاند ، یا حتی می تواند فاتحه" پایان دموکراسی در اروپا" را بخواند. 

برای قضاوت در مورد سیریزا عجله نکنیم

  مایکل البرت – برگردان :  احمد سیف

سرعتی که چپ‌ها در جهان نتیجه گرفتند سیریزا خود را فروخته است به نظرم عجیب و حیرت‌آور می‌آید.

 یک روز از سیریزا ستایش می‌شود و روز دیگر مورد سرزنش قرار می‌گیرد. احتمالاً زمانی بیش‌تر ـ و اطلاعاتی افزون‌تر ـ لازم است تا درباره‌ی آن‌چه که اتفاق اقتاد، و این که چه‌گونه باید به آن واکنش نشان دهیم قضاوت کنیم.

خروج یونان از یورو، ورود به سقوط؟

نویسنده: دیوید فرانسیس – برگردان : علی عطاران

سیپراس باید شورشی را که در حزب چپ تندروی خودش، سیریزا، رخ داده و مخالف سر فرود آوردن در مقابل خواسته های اروپا و حذف خدمات اجتماعی و بیمه های بازنشستگی است فروبنشاند. او دو روز وقت دارد نمایندگان مجلس را قانع سازد که تسلیم شوند. اما نشانه های پس از جلسه یکشنبه غروب نشان می دهند که نمایندگان چنین قصدی ندارند. دمیتریوس پاپادیمولیس، یکی از اعضای حزب سیریزا و نایب رئیس پارلمان اروپا، روز دوشنبه به تلویزیون یونان گفت: «برنامه این است که یونان و یونانی را تحقیر کنند، یا دولت سیپراس را سرنگون کنند.»

ضد-سیاست الکسیس تسیپراس
استاتیس کوولاکیس، عضو کمیته مرکزی سیریزا

برگردان : پروین اشرفی

تجربه اخیر یونان نشان میدهد که شوک تراپی نئولیبرالی که با "موافقت نامه کمک مالی" همراه است، نه فقط صرفا دولت ها و نخست وزیران را، بلکه احزابی که آن را اعمال می کنند را نیز می بلعد. تجدید سازمان دولت، به همراه برکناری تمام چهار وزیر از پلاتفورم چپ، و استعفای دو عضو دیگر کابینه، تصویر خوبی از شکافی که هم اکنون در درون سیریزا سرباز کرده است را فراهم میسازد

موضع حزب کمونیست اسلواکی در باره سیاست سیریزا حزب حاکم یونان و درخواست موضع اصولی وبنیادی حزب های کمونیست برای همکاری استوار تر 

برگردان : مهرگان

رخ داد های روز گذشته در یونان هیئت سیاسی کمیته مرکزی حزب کمونیست اسلواکی را وا داشت با این درخواست به شرکای خود ، حزب های کمونیست اروپا و جهان رو نماید و آن ها را به همکاری نزدیک تر و هماهنگ شده در داخل سازمان حزب های کمونیست وکارگری دعوت نماید .

حزب کمونیست یونان :

نه به تسلیم ! مبارزه کارگران – مردم  راه خروج است

برگردان : مهرگان

راه خروج واقعی به معنی گسیختن از اتحادیه اروپا ، سرمایه و قدرت آن است .  در راستای هموار کردن راه برای این راه حل ، مردم باید هر چه زود تر خود را متحد وسازمان دهی کنند . جنبش کارگری باید دوباره سازماندهی شود و گرایش روشن ضد سرمایه داری پیدا کند. بر پایه این درخواست ها ، جنبش کارگری باید اتحاد مردمی اجتماعی را با سایر جنبش های مردمی که گرایش ضد انحصاری دارند توسعه دهد .

یونان تسلیم شد ، اما به چه کسانی ؟

  بدون استقلال ملی نمی تواند دموکراسی وجود داشته باشد

دیانا جانستون – هاتف رحمانی

آری ، یونان بی قید وشرط تسلیم شد ،همان طور که در کانتر پانچ و دیگر جا ها کاملا و با فصاحت بیان شد . اما به نظر می رسد به یک پرسش تعیین کننده پاسخ قانع کننده ای داده نشده است . یونان ، کلا به چه کسانی تسلیم شد ؟ 

صدای صندوق بین المللی پول هم در آمد 
برنامه ریاضت در یونان بیش از اندازه سخت گیرانه است! 

صندوق بینالمللی پول در گزارشی که منتشر کرد توافقنامه کمک مالی اخیر رهبران اروپایی با یونان بر سر اعطای بسته مالی جدید را «بسیار سختگیرانه» اعلام کرد.
در این گزارش آمده که بدون چشم‌پوشی از بخشی از بدهی‌های یونان، معضل اقتصادی این کشور رفع نخواهد شد.

یونان آزمایشگاهی دیگر برای دموکراسی بورژوایی 

 مسعود امیدی

بیشترین فایده بازی کردن در فضای دموکراسی پارلمانی اساساً  بوجود آوردن فضاها و فرصت هایی است که به آموزش و تجربه سیاسی توده های مردم کمک می کند. دل بستن به این دموکراسی برای تغییرات ساختاری سرابی بیش نیست. خط قرمز این دموکراسی، ساختار اقتصادی نئولیبرالی و سرمایه داری است. هرگاه که قرار باشد این ساختار با تهدید مواجه شود، آنها دموکراسی را تعطیل خواهند کرد.

نه به اولتیماتوم، نه به تفاهم نامه بردگی 
متن سخنرانی زوئی کونستانتاپولوس، رئیس پارلمان یونان

ما باید با توجه بر آنچه وجدانمان به ما حکم می کند، از چیزهایی که مقدس، ناگذرا و غیرقابل مذاکره هستند، قوانین و حقوق مردم و جامعه دفاع نماییم. ما باید میراث آنان را که زندگی و آزادی خود را دادند تا ما امروز بتوانیم به مثابه مردمی آزاد زندگی کنیم، پاس بداریم. ما باید میراث نسل های جوان و آینده، و تمدن بشریت را حفظ نماییم.

بیانیه جمهوری اسلامی ایران پس از تصویب قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد در تایید «برجام»

جمع‏بندی برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در تاریخ ۲۳ تیر ۱۳۹۴، نشانگر یک گام بسیار مهم توسط جمهوری اسلامی ایران و گروه ۱+۵ برای حل و فصل یک بحران غیر ضروری، از طریق مذاکره و بر مبنای احترام متقابل است؛بحرانی که در نتیجه‏ی اتهامات بی پایه و اساس درباره برنامه هسته ای صلح آمیز ایران ایجاد، و با اقدامات ناموجه و مبتنی بر انگیزه های سیاسی علیه ملت ایران دنبال شده بود.

کاربرهای رسانه های اجتماعی جنگ صلیبی ناتانیاهو علیه توافق هسته ای را مسخره می کنند .

کاربرهای رسانه های اجتماعی در بیان احساساتشان نسبت به دست آورد توافق هسته ای روز سه شنبه بین قدرت های جهان و ایران خلاقیت به خرج دادند .

 یک کاریکاتوریست ایرانی طرحی از بنجامین ناتانیاهو را در حال ایراد سخنرانی رسوای " خط قرمز" ش ، با چهره خندان محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه ایران به جای بمب کشید .

حزب کمونیست اسرائیل :

یک پیروزی برای مردم ایران علیه امپریالیسم ،

شکستی برای تحریک های ناتانیاهو

موافقت نامه وین را برای برنامه هسته ای اسرائیل اعمال کنید!

حزب کمونیست اسرائیل از موافقت نامه تاریخی در باره برنامه هسته ای ایرانی ها ،  که در وین حاصل شده استقبال می کند.

این پیروزی گفتگو ومذاکره بر جنگ و دشمنی است ، و یک پیروزی برای مردم ایران در مبارزه ان ها علیه دخالت امپریالیستی وحق آن ها برای توسعه فن آوری هسته ای برای هدف های صلح آمیز است .

 

انتشار اخبار، مقالات و بیانیه ها در این صفحه الزاماً به معنای تایید آن‌ها نیست
 
    اشتراك در نویدنو

  

نشانی پست الکترونیک: