نویدنو -  کتاب -   رحمان هاتفی  درباره ما -  آرشیو

آزادی برای همه زندانیان سیاسی ایران  

آرشیوماهانه

آرشیو مقالات نویدنو

آرشیو

خرداد 94

اردیبهشت 94

فرودین 94

اسفند 93

بهمن 93

دی 93

آذر 93

آبان 93

مهر 93

شهریور 93

مرداد 93

تیر 93

خرداد 93

اردیبهشت 93

فروردین 93

اسفند 92

بهمن 92

دی 92

آذر 92

آبان 92

مهر92

شهریور92

مرداد 92

تیر92

خرداد 92

اردیبهشت 92

فروردین 92

اسفند 91

بهمن ماه 91

دی 91

آذر 91

آبان 91

مهر 91

شهریور 91

مرداد 91

تیر91

خرداد91

اردیبهشت 91

فروردین 91

آرشیوسال   1390

آرشیوسال    1389

آرشیو سال   1388

آرشیو سال   1387

آرشیو سال   1386

آرشیو سال   1385

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

نقل مطالب نوید نو با ذکرمنبع آزاد است

نامه ها ومقالات خودرا به نشانی webmaster@rahman-hatefi.net  بقرستید

2015-10-07

شماره 811-            1394/04/26

بیانیهٔ حزب توده ایران درباره

ٔ توافق‌نامهٔ گروه ۵+۱ و جمهوری اسلامی ایران

این توافق شکست خفّت‌باری برای سیاست‌ های ضدملّی رژیم ولایت فقیه و در رأس آن علی خامنه‌ای در پیشگاه مردم ماست که بی‌شک خوشایند افکار عمومی و یکی از علّت‌های شادی و جشن سرور مردم پس از انتشار خبر توافق هسته‌یی روز سه شنبه است.

"جام زهر" دوم ، جمهوری اسلامی را به کجا می برد؟

بیانیۀ هیئت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر)

در باره توافق هسته ای

 توافق نهایی جمهوری اسلامی و شش قدرت بزرگ برای حل بحران هسته ای ایران ، که متن کامل آن هم اکنون منتشر شده ، نشان دهندۀ درماندگی و باخت کامل رهبری جمهوری اسلامی در قمار هسته ای است و یاد آور "جام زهری" که خمینی ناگزیر شد هنگام پذیرش قطعنامه ۵۹۸ شورای امنیت سازمان ملل سر بکشد.

از توافق وين شادمانيم!

هيئت سياسی ـ اجرائی سازمان فدائيان خلق ايران (اکثريت)

چالش سنگينی که بيش از يک دهه بين جمهوری اسلامی و کشورهای غربی بر سر برنامه هسته ای جريان داشت، به پايان رسيد و مذاکرات فشرده  بين دو طرف در طی دو سال، سرانجام به بار نشست و توافق حاصل گرديد. عليرغم ارائه جوانبی از توافق توسط ايران و امريکا به نفع خود، هر دو طرف مذاکرات توافق صورت گرفته را، توافق خوب خواندند.

هاشمی رفسنجانی: امروز از روزهای خوب انقلاب اسلامی است

هاشمی رفسنجانی با یادآوری تاریخ پرونده هسته‌ای ایران در دولت سازندگی، دوره‌ی اصلاحات و همچنین شکستن تعلیق در سال 84، گفت: از آن سال تاکنون بهانه‌های متفاوتی به دست دشمنان مردم افتاد تا بتوانند به وسیله آن هیاهو کنند، اما خدا را شکر که امروز از روزهای خوب انقلاب اسلامی است.

وی با تأکید بر این نکته که ایران جنگ طلب نیست و هیچ وقت به دنبال سلاح کشتار جمعی نمی‌رود، گفت: اصلاً از بازدید کارشناسان آژانس نمی‌ترسیم چون قصد بمب سازی نداریم.

وزارت امور خارجه منتشر کرد؛

ترجمه کامل برنامه جامع اقدام مشترک و 5 ضمیمه آن

أ. جمهوری اسلامی ایران و گروه 1+5 (چین، فرانسه، آلمان، فدراسیون روسیه، انگلیس و ایالات متحده، و نماینده عالی اتحادیه اروپایی در امور خارجی و سیاست امنیتی)، در مورد این برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) تصمیم گیری نمودند. این برجام بازتاب یک فرآیند گام به گام بوده و مشتمل بر تکالیف متقابل به نحو مندرج در این سند و پیوست های آن می باشد که قرار است توسط شورای امنیت مورد تایید قرار گیرد.

فھرست تحریم ھای مرتبط با فناوری ھسته ای ایران

مذاکرات هسته‌ای از سعدآباد تا وین

نوید نو - روزنامه شرق در آذر 1393 ویژه نامه ای تحت عنوان " مذاکرات هسته ای از سعد آباد تا وین " منتشر ساخت که در بر گیرنده نوشتارها وگفتگو های مختلفی در ارتباط با موضوع بود . نوید نو برای روشن تر کردن مسیر طی شده این ویزه نامه را باز انتشار می دهد . بدیهی است که نظر هیچ یک از نویسنده ها و روزنامه شرق نظر نوید نو نیست .

شماره 810-              19-1394/04/16

قراردادهای موقت، منطقه‌های آزادِ تجاری، و منافعِ زحمتکشان

باید یادآور شد که، یکی از برنامه‌هایِ رژیم ولایت‌فقیه برایِ "آزادسازیِ" اقتصاد، گسترشِ منطقه‌های "آزاد و ویژهٔ اقتصادی" است. در مورد وضعیت کاری کارگرانِ شاغل در این منطقه‌ها می‌توان گفت حتی اندک ماده‌های حمایتیِ باقیمانده در قانون کار شامل حال آنان نمی‌شود، و از استثمارِ وحشیانهٔ کارگران در این مناطق، سودهایِ هنگفتی نصیبِ کلان سرمایه داری حاکم می‌گردد.

تاملاتی پیرامون علم ودین

احمد جواهریان

نوید نو : نوشتار "تاملاتی پیرامون علم ودین" حاصل تلاش وجستجوی حدودا شش ماهه آقای احمد جواهریان در عرصه  شناخت وبررسی علم ودین است . نویسنده تلاش کرده است تا دریچه ای به روی موضوعی باز کند که در زبان فارسی بی پیشینه ویا پیشینه اندکی دارد . نویدنو با انتشار این نوشتار به صورت کتاب خواندن آن را به خوانندگان خود پیشنهاد می کند .طبیعی است که هم ما وهم نویسنده محترم از نقد ها ونظر های خواننده های فرهیخته در موضوع بررسی  با آغوش باز استقبال می نماید .

بیانیهٔ حزب تودهٔ ایران: در بزرگداشت پیروزی بزرگ مردم یونان

 در مقابله با نولیبرالیسم اتحادیهٔ اروپا!

94/04/17

حزب تودهٔ ایران پیروزی بزرگ مردم و زحمتکشان یونان در دادن رأی «نه» قاطع به سیاست‌های ویرانگر اتحادیهٔ اروپا و صندوق بین‌المللی پول را به آنان تبریک می‌گوید. ما نتیجهٔ همه‌پُرسی روز یکشنبه ۱۴ تیرماه را که در آن مردم و زحمتکشان یونان با رأی قاطع خود نسخهٔ پیشنهادی اتحادیهٔ اروپا و ادامه و گسترش سیاست‌های ریاضتی را به‌روشنی رد کردند پیروزی کم‌سابقه‌ای علیه نولیبرالیسم در جهان ارزیابی می‌کنیم.

نامه فیدل کاسترو به الکسیس تسپیراس نخست وزیر یونان

برگردان : هاتف رحمانی

94/04/17

کشور شما ، به ویژه دلیری شما در موقعیت کنونی ، در میان خلق های امریکای لاتین وکارائیب این نیمکره که شاهدند چگونه یونان ، در برابر  تجاوز خارجی ، از هویت وفرهنگ خود دفاع می کند تحسین بر انگیز است .

هیئت سیاسی ـ اجرائی سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت) :

 نگرانی سران اتحادیه اروپا از الگو شدن مقاومت مردم یونان علیه سیاست های نئولیبرالی 

برنامه ریاضتی تحمیلی به یونان طی شش سال توسط تروئیکا (صندوق بین المللی پول، بانک مرکزی اروپا و اتحادیه اروپا)، موجب افت ۲۵ درصد تولید ناخالص داخلی کشور ، بیکار شدن صدها هزار یونانی، کاهش ٤٨ درصدی دستمزدها و زیر خط فقر رفتن میلیون ها شهروند یونانی گردید. آمار خودکشی در یونان از ۳۰۰ نفر در سال ۲۰۰۸ به حدود ۳ هزار نفر در در سال کنونی رسیده، ٣٠ درصد مردم از بیمه درمانی محروم شده و مراجعان به مراکز توزیع غذا به طور فاحشی افزایش یافته است.

یونان : جاری شدن پیام حمایت برای نتیجه نه  

دولت آماده نبرد یونان دیروز همبستگی بین المللی بسیار مورد نیاز را دریافت کرد .

رائول کاسترو رئیس جمهور کوبا پیام تبریکی به آلکسیس تسپیراس نخست وزیر یونان فرستاد . او نوشت " این نتیجه حمایت اکثریت مردم یونان از سیاست شجاعانه دولت را که شما در راس آن قرار دارید به نمایش می گذارد "

حزب کمونیست اسرائیل ، تروریسم اقتصادی علیه یونان را محکوم می کند

حزب کمونیست اسرائیل فشار بی رحمانه تحمیل شده از جانب اتحادیه اروپایی ، به ویزه دولت المان، بر یونان و بر مردم یونان در راستای ناگزیر ساختن آن ها به تایید برنامه تبهکارانه سرمایه داری تحت هدایت صندوق بین المللی پول ، کمیسیون اروپایی و بانک مرکزی اروپا را محکوم می کند.

حزب کمونیست یونان درباره نتیجه رفراندوم :

 صدها هزار نفر از پیشنهاد حزب کمونیست یونان حمایت کردند

در این شرایط ، حزب کمونیست یونان از کارگران خواست به  تصمیم دشوار دروغین ، که در رفراندوم مطرح شده بود ، با استفاده از تمام ابزار های مناسب پشت کنند. در خارج حوزه های رای گیری نیروهای حزب کمونیست یونان کاغذ رای خود را به دست رای دهنده ها می دادند که اعلام می کرد

·      نه به پیشنهاد اتحادیه اروپا- صندوق بین المللی پول – بانک مرکزی اروپا

·      نه به پیشنهاد دولت

·      جدایی از اتحادیه اروپا با قدرت مردم

زندگی زن ها اولویت است

برگردان : هاتف رحمانی

در کمتر از سی سال ، در بستری بر جسته از بحران های اجتماعی ، محیط زیستی و اقتصادی و فاجعه های طبیعی  تعداد کل جمعیت کره زمین  بیش ازدو میلیارد نفر  افزایش یافته است .

گرانمای انگلیسی با خوزه روبلز ورا ، هماهنگ کننده  صندوق برنامه جهانی جمعیت سازمان ملل در کوبا ، در رابطه با ابتکارهای انجام شده برای بزرگداشت این روز و موضوع های جمعیت در برنامه توسعه پسا 2015 گفتگو می کند.  

منطقه یورو نمی تواند اصلاح شود

برگردان : آرش وجدانی

صحنه های شادمانی در آتن بسیاری از سوسیالیست ها وسندیکالیست ها را در بریتانیا به هیچان  آورد که هزارها نفر پیروزی برای اردوی نه را در شب یکشنبه جشن گرفتند. 

یونانی ها تند روی بستانکارهای کشور را رد کردند و مخالفت با کاهش بیشتر در استاندارد های زندگی را مورد تاکید قرار دادند .

درباره سوسیالیسم و اتحاد شوروی

نوید نو : با طرح پرسشی از سوی سرکار خانم فروغ اسدپور در باره "نتیجه بخش نبودن سوسیالیسم ونظام سوسیالیستی در هیچ کشوری به طور مطلوب " در صفحه فیسبوک خود بحث های فراوانی در اطراف آن پرسش درگرفت . آقای خسرو صدری و به دنبال ایشان آقای اردشیر زارعی قنواتی چکیده گفتگوهای خود را درموضوع پرسش به صورت جداگانه در اخبار روز بازتاب دادند . وبعد از آن ها آقای امید مسعودی در نوشتاری بلند به موضوع پرداخت . نویدنو برای استفاده خواننده ها و توجه به مجموعه دیدگاه ها تمام آن نوشتارهارا هم زمان تقدیم می کند باشد که روزنی به تفکر وعمل باز نماید

بحث درباره ی سوسیالیسم و اتحاد شوروی 

خسرو صدری

چرا سوسیالیست ها باید از میراث تاریخی خود شرمنده باشند؟ 

اردشیر زارعی قنواتی

در باره ساختمان سوسیالیسم و تجربه اتحاد شوروی 
پیرامون تبادل نظرهای فروغ اسدپور و خسرو صدری و اردشیر زارعی قنواتی

 مسعود امیدی

نامه دریافتی

نامه سرگشاده  به مهدی پرتوی

سیمای واقعی حزب توده ایران نه تنها برای ما توده ای ها بلکه برای مردم میهنمان نیز در عملکرد خائنینی چون شما و اتهامات بی پایه و اساسی که به حزب توده ایران می زنید نهفته نیست ، بلکه کاروان عظیم شهدای حزب که دلاورانه جان بر سرآرمان و اعتقاد خویش نهادند ، و رفقایی که با همه ی مشقات و دشواری ها در راه آرمان های والای حزب می رزمند ، بیانگر هویت واقعی حزب ماست .

دبیر کل جدید حزب کمونیست اسرائیل برگزیده شد

برگردان : مهرگان

عادل عامر دبیر کل جدید حزب کمونیست اسرائیل : " تغییر رادیکالی که حزب ما مطرح می کند مناسب تر از همیشه است "

روز جمعه 27 جون 2015 به اتفاق آرا دبیر کل جدیدی از سوی کمیته مرکزی حزب کمونیست اسرائیل انتخاب شد .  معلم عادل عامر، دبیر کل جدید بر محمد نفاح – نویسنده معروف فلسطینی پیروز شده است . 

شماره 809-             8- 1394/04/07

دُور تازهٔ جنگ روانی-تبلیغاتی ارگان های امنیتی رژیم

بر ضد حزب تودهٔ ایران

ادامهٔ یورشِ تبلیغاتی رژیم و دستگاه‌های امنیتیِ آن، اتفاقاً از خشم و هراس رژیم از ادامهٔ مبارزات حزب ما و تأثیرگذاری آن بر جامعه، و گردان‌های اجتماعی، و نیروهای مترقی و آزادی‌خواهِ آن، ناشی می‌شود.
باید منتظر حرکت‌های بعدیِ رژیم در عرصه گسترده‌تر کردن حمله‌ها بر ضد حزب توده ایران بود، و نیز باید با هوشیاری و درایت، این حمله‌ها را خنثی کرد.

نامه حمایت از یونان 

94/04/13

گروهی از روشنفکران و فعالین صاحب نام جهان در نامه ای از مردم یونان خواسته اند در رفراندم روز یکشنبه به اولتیماتوم اتحادیه ی اروپا و صندوق بین المللی پول «نه» بگویند.

اتینه بالیبار، کوستاس دوزیناس، باربارا اسپینلی، راوان ویلیامز، امانوئل والراشتاین، اسلاوی ژیژک، مایکل مانسفیلد، جودیت باتلر، شانتل ماوفه، هومی بهاب ها، وندی براون، اریک فاسین و طارق علی... ...

یونان وسرمایه داری

از گفتگو های عضو های حزب کمونیست افریقای جنوبی

94/04/13

به موازات روند جاری در یونان در همه جا بحث های مختلفی جریان گرفته است . از جمله عضو ها و هوادار های حزب کمونیست افریقای جنوبی دیدگاه های خود را از راه مکاتبه الکترونیک با یک دیگر به اشتراک می گذارند . نوشتار زیر برگردان پاسخ یکی از مسئول های حزب به نام دومنیک توئیدی به نوشتارهای دیگر اعضا است .

حزب کمونیست یونان :

ما اقدام های ضد مردمی اتحایه اروپا ، صندوق بین المللی پول و دولت را انتخاب نمی کنیم

94/04/13

" مردم ما به شرکت در رفراندوم آری یا نه فراخوانده شده اند ، که تنها در شکل ظاهر خود متفاوت هستند.

هم آری و هم نه به معنی پذیرش پیمان نامه جدید اقدام های ضدمردمی ، شاید بدتر از آن چه که تاکنون شاهد آن بوده ایم است . هم آری و هم نه مردم را به عذاب ها و تراژدی های جدیدی هدایت خواهد کرد.

لحظه تصمیمات بزرگ برای سیریزا 
استاتیس کوولاکیس ، عضو کمیته مرکزی سیریزا – شاخه پلاتفورم چپ

 برگردان : پروین اشرفی

94/04/11

با توجه بر نظرسنجی ای که امروز منتشر شد، "نه" یازده تا سیزده درجه جلوتر است، اما ار دوشنبه تاکنون بخاطر بسته شدن بانک ها و محدویت های برداشت پول نقد از آن، و بخاطر مشکلاتی که بازنشستگان در دریافت حقوق خود داشته اند، این فاصله کمتر تر میشود ...

همایش همبستگی توده ای آکل با مردم یونان 

94/04/11

ما در کنار یونان ، مردم یونان و دولت یونان می مانیم که علیه سیاست های جامعه ستیزو نو استعماری که از سوی اتحادیه اروپا و صندوق بین المللی پول علیه کشور تحمیل می شود می جنگ

آکل از حق حاکمیت ملت یونان برای تعیین سرنوشت خود دفاع می کند

اکنون آشکار شده است که هدف هیئت حاکمان اتحادیه اروپا نه یافتن راه حل شرافتمندانه برای مسئله یونان ، بلکه تحقیر و تخریب یونان و مردم یونان است .  نهاد ها کوچکترین علاقه ای  نسبت به بحران های شدید انسانی ، ونه  نسبت به فقیر سازی مردم یونان ندارند .  آن چه مورد علاقه آن هاست به زانو در آوردن مردم یونان و وادار کردن آن به تسلیم در برابر باج خواهی اعمال شده از سوی نو استعمار گر های اتحادیه اروپا است

آلبا  مبارزه یونان علیه ریاضت اقتصادی " مبارزه برای رهایی همه بشریت ... و حق تعیین سرنوشت همه خلق ها" است .

خلق ها و دولت های البا- پیمان تجاری خلق ،  به گفته رفیق هوگو چاوز که " تاریخ ما را به اتحاد و مبارزه می خواند" اعتقاد راسخ دارند  و به مردم شجاع و دولت یونان پیام دلگرمی می فرستند.

 ما اطمینان داریم که مبارزه تاریخی ای که در گیر آن هستید مبارزه ای برای رهایی کل بشریت ، برای زندگی ، برای آزادی و برای حق تعیین سرنوشت کلیه خلق هاست .

پارلمان یونان برگزاری همه پرسی را تصویب کرد

 

الکسیس سیپراس در سخنانی در پارلمان این کشور با انتقاد شدید از اتحادیه اروپا و صندوق بین المللی پول، گفت: کشوری که در آن دموکراسی زاده شده است تسلیم وزیر اقتصاد و دارایی آلمان و صندوق بین المللی نخواهد شد و عزت و استقلال خود را با قدرت حفظ خواهد کرد.

منطقه یورو از پذیرش برنامه یونان خود داری می کند  

 مورنینگ استار – برگردان : مهرگان

گفتگو ها در باره پرداخت اعتباربه یونان به خاطر آن که بستانکارها به رد پیشنهاد های یونان ادامه دادند دیروز در بروکسل بی هیچ توافقی پایان یافت

بستانکارها بر آن که یونان باید" اصلاحات"  ریاضت اقتصادی را در راس قطع کمک های قبلی که اقتصاد کشور را پیش از این فلج کرده بود به اجرا بگذارد پافشاری می کنند .

بیانیه مشترک حزب های کمونیستی وکارگری خاورمیانه 

علیه «طرح خاورمیانهٔ جدید» امپریالیسم؛ در دفاع از صلح و پایان دادن به جنگ‌های فرقه‌گرایانه در خاورمیانه

تلاش امپریالیسم جهانی به سرکردگی آمریکا به منظور تحمیل سرکردگی سلطه‌گرایانه‌اش به هر وسیلهٔ ممکن، از جمله از راه همدستی با رژیم‌های خودکامه و نیروهای ارتجاعی، ویژگی اساسی وضعیت کنونی است. بحران کنونی سرمایه‌داری، نیاز کشورهای امپریالیستی به استفاده از هر فرصتی برای دستیابی به برتری اقتصادی در سطح جهان را شدیدتر کرده است.

ضرورتِ مبارزه با برنامه‌های اقتصادی،

 و پیوندِ آن با خواست احیایِ حقوق سندیکاییِ زحمتکشان

رژیم ولایت فقیه بزرگ‌ترین خطر برای حاکمیت دیکتاتوری‌اش را در طبقهٔ گارگرِ سازمان‌یافته و مستقل می‌بیند. رژیم با استفاده از تولیداتِ اتاق‌های فکر و رهبران تشکیلات زردِ کارگری، به خنثی کردنِ این خطر برنده سعی می‌کند

چین گلوگاه‌های بازرگانی جهانی را دور می‌زند -

 ماهیت صلح‌آمیز واکنش چین به هجوم نظامی آمریکا

نوشتهٔ اَلِن مک‌کینون

خوانندگان این نشریه ]“تئوری و مبارزه“[ باخبرند که منطقهٔ آسیا-اقیانوس آرام اکنون موتور جلو برندهٔ اقتصاد جهانی شده است و انتظار می‌رود که چین در ده سال آینده از آمریکا پیشی بگیرد و با اختلافی زیاد، بزرگ‌ترین اقتصاد جهان بشود.

امّا آنچه شاید کمتر با آن آشنا باشید، راهبرد آمریکا برای متوقف کردن یا به تأخیر انداختن این روند، و راهبرد چین برای ایجاد وزنهٔ تعادل در برابر قدرت آمریکاست.

کتاب

بازار یابی سیاسی و مهندسی انتخابات

 منتشر شد

نویدنو بنا به احساس ضرورت طرح دوباره مهندسی انتخابات بر آن شد تا نوشتار سه قسمتی رفیق احمد سپیداری را به صورت کتابی کم حجم ارائه نماید . موضوع با رفیق سپیداری مطرح واز ایشان خواسته شد در صورت توافق پیش درآمدی بر این کتاب بنویسند. آن چه در ادامه می خوانید پیش درآمد رفیق سپیداری بر انتشار دو باره نوشتار" بازار یابی سیاسی و مهندسی انتخابات" است .

دیدار نمادین دانشگاه های امریکایی از ایران

شون کافلن – برگردان : هاتف رحمانی

گروهی از نماینده های ارشد دانشگاه های امریکایی از ایران دیدار کردند ، که تصور می شود بزرگترین هیئت دانشگاهی از دهه 1970 باشد .

به موازات آغاز گرم شدن رابطه بین دو کشور ، هیئت با نماینده های 13 دانشگاه و موسسه تحقیقاتی ایرانی دیدار کردند .

ایران بزرگترین منبع دانشجوهای خارجی در امریکا بود .

دبیر خانه فدراسیون جهانی سندیکاهای کارگری :

پلیس اسرائیل کادر WFTU را در فرودگاه تل آویو دستگیر و به صورت غیر قانونی اخراج کرد 

او به محض ورود به فرودگاه تل آویو از سوی امنیت فرودگاه با توجیه آن که فدراسیون جهانی امنیت اسرائیل را به خطر می اندازد دستگیر شد . تیم پانزده نفره ای از مردان پلیس و یک پلیس زن تلاش می کردند با تهدید و سوء استفاده شفاهی او رابترسانند و مرعوب سازند، ان ها برای بازرسی فیزیکی او تلاش کردند و اسناد و مواد فدراسیون جهانی را از او گرفتند.

بیانیه حزب کمونیست اسرائیل درباره اخراج نماینده فدراسیون جهانی سندیکاهای کارگری

حزب کمونیست اسرائیل خشم خود را نسبت به آزار رفیق الکساندرا لیبری از فدراسیون جهانی سندیکاهای کارگری ابراز ، و بازداشت چند ساعته  او را در فرودگاه تل آویو و اخراج نهایی او از اسرائیل را شدیدا محکوم می کند.

بیانیه حزب کمونیست خلق های اسپانیا در باره اخراج رهبر فدراسیون جهانی سندیکاهای کارگری در فرودگاه تل آویو

حزب کمونیست خلق های اسپانیا همبستگی کامل خود را با رفیق الکساندرا لیبری ، عضو رهبری فدراسیون جهانی سندیکاهای کارگری ، که روز سه شنبه 13 جون 2015  از ورود او به اسرائیل بااین استدلال که " فدراسیون جهانی سندیکاهای کارگری تهدیدی برای امنیت اسرائیل است " جلوگیری شد اعلام می کند. 

کوبا بر اهمیت همبستگی و آموزش در شورای حقوق بشر تاکید می کند

آرش وجدانی

پابلو برتی نماینده جزیره در بیست ونهمین نشست شورای حقوق بشر اظهار داشت همبستگی و آموزش ابزار قدرتمندی برای چالش های عمده جهانی در حوزه حقوق بشر فراهم می آورد.

من ایرانی نیز می توانم و خواهم توانست …

صادق شکیب

صرف محکوم ساختن کلامی سازمان ها و نهاد های ارتجاعی، و دوری نمودن از هرگونه مظاهر استبداد به بهانه به اصطلاح "روش مبارزه "با آن و طرداستبداد از صحنه جامعه، نه تنها وهم وخود فریبی بلکه حتّی توجیهی برای انفعال و بی عملی است.

انتشار اخبار، مقالات و بیانیه ها در این صفحه الزاماً به معنای تایید آن‌ها نیست
 
    اشتراك در نویدنو

  

نشانی پست الکترونیک: