نویدنو -  کتاب -   رحمان هاتفی  درباره ما -  آرشیو

آزادی برای همه زندانیان سیاسی ایران  

آرشیوماهانه

آرشیو مقالات نویدنو

آرشیو

  جستجو در نوید نو

نوید نو در

مجله محیط زیست

مجله محیط زیست تلاشی برای هم اندیشی - جهانی فکر کنیم ، محلی عمل کنیم شماره سوم

شماره دوم

شماره اول

کتابخانه

فراخوان انجمن مطالعات اجتماعی و فرهنگی ایران

کتاب جدید

نگاهی به شاه ، برائت نامه امریکا

 

 

 

انقلاب اکتبر و «سوسیالیسم» خرده بورژوایی 
پاسخ به مصاحبه ی دکتر محمد مالجو با اخبار روز

دکتر ناصر زرافشان

«شبا گریه کُنوم، روزا بخندُوم/که تا دشمن ندونه سرِ دردُم»
احمدزاده و حکایتی که آن شب گفت تا مکتوب شود 

ادامه ...

ادامه ...

 

 

2018-07-02

شماره  944                  23 فروردین ماه1397

حزب توده ایران تجاوز نظامی آمریکا، انگلستان و فرانسه به سوریه را

 شدیداً محکوم می کند

 • حزب توده ایران حمله نظامی از قبل برنامه ریزی شده کشورهای امپریالیستی به خاک سوریه را که در بامداد روزشنبه ۲۵ فروردین ماه  ۱۳۹۷، با نقض صریح قوانین بین المللی و منشور سازمان ملل متحد، صورت گرفت،  شدیداً محکوم می کند.

گنادی زیوگانف صدر حزب کمونیست فدراسیون روسیه:

آمریکا ومتحدانش همچون تروریسم دولتی عمل می کنند

م.چابکی

 • صهیونیست های تازه وارد غرب در این عملیات نظامی به اهداف خود دست نیافتند . سربازان جمهوری عربی سوریه با متجاوزان مقابله کردند از 103 موشک کروز پرتاب شده طبق اعلام مراکز تحقیقاتی و تاسیسات صنعتی 71 موشک توسط سیستم دفاع هوایی نابود شده است.

مرگ بر امپریالیسم ،

شما قطعا تاوان این جنایت را خواهید پرداخت

حزب کمونیست ترکیه  

آرش وجدانی

 • وقتی که مردم سوریه برنامه های شما رامختل کردند، زمانی که باندهای ارتجاعی همدستی که شما به هر راه ممکن از آن ها حمایت می کردید با مقاومت مردم درهم کوبیده شدند ،  تقلب و خیانت را احیا کردید . شما ساخت فیلم "سلاح های شیمیایی " رابه "شرکت هایی" که برای تحریف واقعیت در سوریه و فریب مردم مستندها و تصاویرجعلی می سازندسفارش  دادید. و اکنون با موشک ها و بمب هایتان به سوریه حمله می کنید.    

  شرم و شرم بر متجاوزان امپریالیست

    بیانیه حزب کمونیست سوریه

  برگردان : هاتف رحمانی

 • این گسترش تجاوز استعماری با بهانه های دروغ و دروغ ، در پاسخ به پیروزی های به دست آمده از سوی نیروهای مسلح ما برگماشتگان استعمارگران ، فشار برباندهای جنایتکار ان  و دور کردن خطر از پایتخت کشور ما دمشق است . 

بیانیه حزب های کمونیست و کارگری اروپا در محکومیت گسترش تجاوز امپریالیستی در سوریه

برگردان: هاتف رحمانی

 • احزاب کمونیست و کارگری همبستگی جهانی خود را با مردم سوریه و دیگر خلق های منطقه اعلام ، و نیروهای طبقه کارگر و مردمی را به تشدید مبارزه علیه دخالت هاو جنگ های  امپریالیستی ناتو، امریکا و اتحادیه اروپا فرا می خوانند. خلق ها نباید خون خود را برای منافع گروه های انحصاری ، رقابت برای کنترل منابع انرژی ، مسیرهای حمل و نقل ، کنترل بازار ها و توزیع منطقه نفوذ هدر دهند.

بیانیه های احزاب کمونیست در باره مقابله با روسیه

 برگردان : هاتف رحمانی

 • به اصطلاح مسمومیت سرگی اسکریپال جاسوس دو جانبه سابق روس در سالیسبوری به بحران دیپلماتیک جدی بین کشورهای ارو – آتلانتیک و فدراسیون روسیه منجر شد . به دنبال بیانیه های ضد و نقیض دولت بریتانیا در باره حادثه ، نزدیک به 150 دیپلمات روس از محل استقرار خود در 25 کشور اخراج شدند. حزب های کمونیست کشورهای درگیر در کارزار اخراج نسبت به هراس افکنی امپریالیستی هشدار دادند.

توضیحی بر نوشتار:
گریزان از متن ، درگیر حاشیه در جهت توجیه رفورمیسم

 • پس از انتشار نوشتار در نوید نو رفیق گرانقدری با قبول زحمت و ارسال کپی از صفحات کتاب اطلاعات جدیدی در اختیار ما گذاشت . بر اساس این اطلاعات کتاب شهیدان توده ای در سال 1381 به صورت کتاب چاپ و منتشر شده است که در آن کتاب زندگینامه این رفقای گرانقدر جانباخته درج شده است .

دونالد حیوان در سوریه می ماند

 نیک پمبرتون – برگردان: هاتف رحمانی

 • حمله شیمیایی دیگری به دست (فرضی) بشاراسد رئیس جمهور سوریه . افکارعمومی با تصاویر قربانی های حمله بمباران شده بود . تصاویر قربانی های دونالد ترامپ کجا بودند؟ اگر رسانه های لیبرال واقعا آن چنان که می گویند با ترامپ مخالفند ، چرا نسبت به جنایت های ترامپ عصبانی نبوده اند؟ 

به فضای جنگی پایان دهید!

احمد سپیداری

 • نظامی ها به میدان می آیند و چراغ اطاق های فرمان و مدیریت جنگ روشن شده است. ترامپ اولتیماتوم ۲۴ ساعته می دهد، فرانسه برای اقدام نظامی به جبههٔ آمریکا، اسرائیل، عربستان سعودی می پیوندد. باز صحنه آرایی بمباران شیمیایی در سوریه برای ایجاد فضای جنگی تکرار می شود. وزیر دفاع جدید چین برای آخرین هماهنگی ها در مسکو است. فرماندهان نظامی مسکو و جمهوری اسلامی جلسه دارند.

پشت پرده حمله شیمیایی به دوما چه حقیقتی نهفته است 

  اردشیر زارعی قنواتی 

 • بحران سوریه بعد از شکست "داعش" و پایان بهانه برای حضور نظامی کشور های خارجی در خاک سوریه، همان گونه که انتظار می رفت و پیش بینی می شد به مرحله جدیدی وارد شده است که به نظر می رسد قدرت های منطقه یی و بین المللی در چارچوب جنگ نیابتی به احتمال زیاد وارد درگیری های مستقیم می شوند

آغاز بناپارتیسم- ولادیمیر لنین

برگردان :مسعود امیدی 

 •  " مردم نمی توانند بدون از بین بردن کامل ضد انقلاب ، ابداً به صلحی دست یابند، دهقانان بی زمین نمی توانند هیچ زمینی بدست آورند، کارگران نمی توانند هیچگاه به کار هشت ساعته دست یابند و گرسنگان ابداً نمی توانند نانی بدست آورند ، مگر اینکه ضد انقلاب به صورت کامل نابود شود. اجازه دهید حزب چنین اظهار کند و هر گامی در روند حوادث آن را ثابت خواهد کرد." 

ادامه: 943- 942- 941 -940- 939 - 938 - 937 -936-935 -934-933- 932-931- 930- 929 -928-927 -926- 925- 924 - 923 - 922 - 921 - 920 - 919 -918 - 917- 916 - 915 - 914-913 -912- 911- 910

ادامه ...

نقل مطالب نوید نو با ذکرمنبع آزاد است

نامه ها ومقالات خودرا به نشانی webmaster@rahman-hatefi.net  بقرستید

انتشار اخبار، مقالات و بیانیه ها در این صفحه الزاماً به معنای تایید آن‌ها نیست
 
اشتراك در خبر نامه نویدنو

نشانی پست الکترونیک: