نویدنو -  کتاب -   رحمان هاتفی  درباره ما -  آرشیو

آزادی برای همه زندانیان سیاسی ایران  

آرشیوماهانه

آرشیو مقالات نویدنو

آرشیو

  جستجو در نوید نو

نوید نو در

مجله محیط زیست

مجله محیط زیست تلاشی برای هم اندیشی - جهانی فکر کنیم ، محلی عمل کنیم شماره سوم

شماره دوم

شماره اول

کتابخانه

فراخوان انجمن مطالعات اجتماعی و فرهنگی ایران

کتاب جدید

نگاهی به شاه ، برائت نامه امریکا

 

 

 

ادامه ...

ادامه ...

 

 

1396-06-09

شماره 913  26مرداد 1396

بازخواني كودتا ي ٢٨ مرداد در گفت وگو هاو يادداشت هاي « اعتماد »

مصدق نه ماندلا بود نه چه گوارا

محسن آزموده- ماهرخ ابراهيم‌پور

تاریخ انتشار28مرداد 1396

بله، دولت در اقدامات ضد كودتايي بسيار ضعيف عمل كرد. به همين علت است كه در كتاب گفته‌ام مساله فقط حزب توده نيست. قدرت دست دولت است ولي نمي‌تواند كاري بكند و قاطعانه جلوي كودتاچيان بايستد.

حزب کمونیست یونان درباره تهدید های تحریک آمیز رئیس جمهور ترامپ

علیه ونزوئلا

برگردان : مهرگان

حزب کمونیست یونان تهدید های تحریک آمیز دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا ، در رابطه با احتمال دخالت نظامی در ونزوئلا را محکوم می کند. حزب کمونیست یونان همبستگی انترناسیونالیستی خود را با طبقه کارگر و لایه های مردمی ونزوئلا ابراز می دارد .

در نهمین روز اعتصاب غذای رضا شهابی سندیکای شرکت واحد، قوه قضاییه را مسئول حفظ سلامتی شهابی می داند

تاریخ انتشار27مرداد 1396

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه مسئولیت حفظ سلامت رضا شهابی را متوجه قوه قضائیه می داند و خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط این کارگر زحمت کش و لغو کلیه احکام قضایی علیه اعضای سندیکا و دیگر کارگران و فعالین کارگری می باشد.

ونزوئلا : هدف ستیز اقتصادی ،

جویس نلسون – برگردان : هاتف رحمانی

تاریخ انتشار27مرداد 1396

تاکید بر ان که ونروئلا کاملا سوسیالیست نیست ، بلکه اقتصادی "ترکیبی " ، با بخش خصوصی دست اندر کار در بخش های حیاتی مانند توزیع مواد غذایی ، دارویی ، واردات و فروش محصولات مصرفی ، و رسانه ها دارد مهم است . جان پیلگر ونزوئلا را به مثابه "دموکراسی اصلاح طلب اجتماعی با بنیان سرمایه داری" توصیف کرده است – توصیفی که به ما در درک آن چه در ان جا می گذرد یاری می کند.

اطلاعیهٔ کمیتهٔ مرکزی حزب تودهٔ ایران

 دربارهٔ اعتصاب غذای مهدی کروبی

امروز بسیاری از مبارزان دگراندیش، فعالان کارگری معترض به سیاست‌های کارگر ستیزانه رژیم، زنان مبارز و قهرمانی که حاضر نیستند در برابر سیاست‌های ضد انسانی و زن‌ستیزانهٔ تاریک‌اندیشان حاکم سکوت کنند و همچنین دانشجویان، نویسندگان و مبارزان سیاسی-اجتماعی‌ای که خواست‌شان تحقق آزادی و عدالت در میهن ماست، در کشورمان به‌بند کشیده شده‌اند.

وظیفهٔ اصلی کابینهٔ دولت دوازدهم ولایت فقیه، و سردرگُمیِ پیروان حسن روحانی

محک زدن ترکیب کابینه برمبنای حضور یا غیبت این یا آن شخصیت اصلاح‌طلب یا اصول‌گرا نتیجه‌یی عینی نخواهد داشت. در مقابل، سؤال اساسی باید این باشد که، صرف‌نظر از اینکه صلاحیت اعضای این کابینه نهایتاً در دو هفته آینده باید با رأی اکثریت نمایندگان مجلس تأیید یا رد شود، وظایف اصلی و عاجل آنان در شرایط مشخص کنونی کدامند؟

قطعا نرسی به کعبه ای اعرابی

این ره که تو می‌روی به پوچ‌ستان است- (۳)

ا. م. شیری

بسیار خوب! اتحاد شوروی قریب سی سال پیش از نقشه سیاسی جهان حذف و سوسیالیسم نابود گردید. یعنی «بزرگترین مانع» از سر راه برداشته شد. حالا لازم است ایشان بگویند ایجاد سوسیالیسم بوسیله خود «طبقه» در این مدت در کدام مرحله است؟

چرا زن هایِ بلوک سوسیالیستی رضایتِ جنسیِ بیشتری داشتند؟

کریستِن.آر.گودسی- ترجمه فرهاد مرادی

یکی از مطالعه های جامعه شناختی، که در 1990 و پس از اتحاد آلمان غربی و شرقی انجام شد، نشان می دهد که زن های آلمان شرقی دو برابر بیشتر از زن های آلمان غربی به ارگاسم می رسیدند. محقق ها، به ویژه از این رو که زن های ساکن آلمان شرقی همزمان از کارهای بیرون و داخل خانه رنج می بردند، از این رضایت جنسیِ گزارش شده متحیر بودند.

کمونیست‌ها و حاکمیت در آفریقای جنوبی

الکساندر مزیایف – برگردان :  ا. م. شیری

دبیر کل حزب کمونیست تصریح نمود: «ما بسیار خوب آگاهیم، که در حال حاضر سرمایه‌داری انحصاری در آفریقای جنوبی در دستان جمعیت سفید‌پوست متمرکز شده است، اما سرمایه‌داری انحصاری «سیاه» اوضاع طبقه کارکر را در آفریقای جنوبی تغییر نمی‌دهد». ماهیت برنامه اقتصادی حزب عبارت است از انحصارزادایی در اقتصاد آفریقای جنوبی.

«ما حزب زندگی، حزب امید هستیم

فرهاد عاصمی

این جریان های انحرافی که مایلند «مستدل» نیز سخن گویند، همگی از شیوه ی غیردیالکتیکی بررسی پیروی می کنندآن ها تنها بخشی از واقعیت را مورد بررسی قرار می دهند. رابطه ی میان اجزای واقعیت و رابطه ی همه جانبه ی اجزا را با جهان پیرامون مورد بی مهری قرار می دهند و از این طریق، “خوشبخت” و “خشنود” و “راضی از خود” مقاله را به پایان می رسانند.

چراهیچ دلیلی برای نگرانی در باره جنگ با کره شمالی وجود ندارد

گری لئوپ – برگردان : آرش وجدانی

من فکر می کنم بهتر است تصور کنیم که تحریم های تحمیل شده علیه کره شمالی از سوی سازمان ملل با حمایت جمهوری خلق چین و روسیه پیونگ یانگ را از تعقیب برنامه سلاح هسته ای باز نخواهد داشت .

ادامه- 912- 911- 910

ادامه ...

نقل مطالب نوید نو با ذکرمنبع آزاد است

نامه ها ومقالات خودرا به نشانی webmaster@rahman-hatefi.net  بقرستید

انتشار اخبار، مقالات و بیانیه ها در این صفحه الزاماً به معنای تایید آن‌ها نیست
 
اشتراك در خبر نامه نویدنو

نشانی پست الکترونیک: