نویدنو -  کتاب -   رحمان هاتفی  درباره ما -  آرشیو

آزادی برای همه زندانیان سیاسی ایران  

آرشیوماهانه

آرشیو مقالات نویدنو

آرشیو

  جستجو در نوید نو

نوید نو در

مجله محیط زیست

مجله محیط زیست تلاشی برای هم اندیشی - جهانی فکر کنیم ، محلی عمل کنیم شماره سوم

شماره دوم

شماره اول

کتابخانه

فراخوان انجمن مطالعات اجتماعی و فرهنگی ایران

کتاب جدید

نگاهی به شاه ، برائت نامه امریکا

 

 

 

انقلاب اکتبر و «سوسیالیسم» خرده بورژوایی 
پاسخ به مصاحبه ی دکتر محمد مالجو با اخبار روز

دکتر ناصر زرافشان

«شبا گریه کُنوم، روزا بخندُوم/که تا دشمن ندونه سرِ دردُم»
احمدزاده و حکایتی که آن شب گفت تا مکتوب شود 

ادامه ...

ادامه ...

 

 

2018-03-26

شماره  939                  8 اسفند ماه1396

در غوطه شرقی چه اتفاقی می افتد ؟- بخش آخر

برگردان : هاتف رحمانی

  • این حقیقت که "مخالفان" بعنوان منبع خبری برای وقایع غوطه شرقی مورد استفاده قرار می گیرند رسانه های غربی را به ابزاری برای هدف های سیاسی این گروه ها تبدیل کرده است . عزمی ان چنان قوی که اندکی پس ازآن که وایت هلمتز اعلام کرد که "غوطه شرقی صربرنیکای دیگری است " مقایسه غوطه شرقی با صربرنیکا به یک اپیدمی در میان روزنامه ها و تلویزیون های غربی تبدیل شده است که گاردین بریتانیا مورد نخست آن بود .

کارگران بازداشت شده گروه ملی صنعتی فولاد اهواز باید بی قید وشرط آزاد شوند !

  • آنان تامین امنیت شغلی  و پرداخت مزد خود را طلب می کنند. یورش شبانه ماموران امنیتی به  خانه های کارگران و بازداشت آنها در برابر چشمان خانواده هایشان سرشت ضد مردمی و کارگر ستیز رژیم ولایت فقیه را بسی بیش از گذشته برای توده های کارگر آشکار می سازد.

آقای خامنه‌ای شما و حاکمیت فاجعه‌بار ولایت فقیه ضدِ انقلاب هستید!

  • در پاسخ به ولی فقیه رژیم باید گفت که تعریف ضد انقلاب روشن است. ضد انقلاب آن نیرویی است که انقلاب را از مسیر شعارهای اساسی آن برای آزادی، استقلال و عدالت اجتماعی منحرف کرده و حاکمیت استبدادی و قرون‌وسطایی ولایت فقیه را به مردم ما تحمیل کرده است.

در غوطه شرقی چه اتفاقی می افتد ؟- بخش اول

برگردان : هاتف رحمانی

  • تلاش می شود عملیات جاری ارتش سوریه در غوطه شرقی در حومه دمشق که با حمایت کامل روسیه به اجرا در آمده است ، از طریق کارزار گسترده رسانه ای متوقف شود، چون اوضاع نظامی علیه نیروهای مسلحی است که از سوی کشورهای در گیر در جنگ نیابتی علیه سوریه در راستای تغییر رژیم در کشور حمایت می شوند.

یک یاد داشت بر مصاحبه آلن بدیو که توسط لوران ژوفرن انجام شده است .

ع. جمشیدی اشکلک

  •  باید بپذیریم که اهداف ، روشها و تصویر نتایجی که پیش بینی کرده ایم ، قرار نیست ، ضرورتا  بی کم و کاست ، واقع بشوند . ازعقل محض سرچشمه نگرفته اند . هیچ کس ، با انتظار پیروزی صد در صدی ، وارد میدان نبرد نمی شود . مگر اینکه ، طرف مقابل ، از قبل تسلیم شده باشد

چشمانِ خیس باران ،

 رحمان

سروهای کنار خیابان تشنگی را

دوام آوردند

اما نهالهای نورس

  تشنه ،

سیراب نمی شوند از این

باران ،

 پیام نشست کمیتهٔ مرکزی حزب تودهٔ ایران به مردم ایران

کمیته مرکزی حزب توده ایران نشست چهارم خود پس از کنگره ششم را برگزار و در آن پیامی خطاب به مردم ایران را به تصویب رساند . متن کامل این پیام به شرح زیر است :

  • حزب تودهٔ ایران، همچنان بر این عقیده است که نظام سیاسی کنونی، یعنی ولایت مطلقهٔ فقیه، که نماد روشن و انکارناپذیر دیکتاتوری قرون‌وسطایی در میهن ماست، سد اساسی هرگونه حرکتی به سمت گشایش راه در جامعه در جهت نجات آن از وضعیت دهشتناک کنونی است. بدون حذف کامل رژیم ولایت فقیه نمی‌توان به انجام تغییرات اساسی در جامعه‌مان امید بست.

    پیام نشست کمیتهٔ مرکزی حزب تودهٔ ایران به همهٔ نیروهای میهن‌دوست و آزادی‌خواه کشور

  • به گمان ما، مهم‌ترین درسی که از اعتراض‌های دلیرانه و ناکام اخیر توده‌ها می‌توان آموخت این واقعیت بود که در نبودِ جایگزینی مردمی و آزادی‌خواه- که برنامه و شعارهایش تبلور خواست‌های اکثریت مردم ما باشد- جنبش اعتراضی توده‌ها در خیابان‌ها نمی‌تواند به‌خودی‌خود رژیم استبدادی کنونی را که امکان‌هایی وسیع در سرکوبگری دارد به عقب‌نشینی وادار کند و شرایط را در جهت انجام تغییرهایی اساسی فراهم کند.

نقدی بر سخنان آقای محمدرضا خاتمی در نشست حزب اتحاد ملت ایران اسلامی

احسان صالحی

  • آیا اصلاح طلبان حکومتی افراد ترسویی هستند؟ به باور من این گونه نیست، چرا که گفتمان آنها نشان از طبقه ی اجتماعی و عمق اندیشه های ضد طبقه ی مزدبگیر است. آنها در تمام این سالها تنها و تنها در حال چانه زنی با حاکمیت هستند تا بلکه بدون در خطر انداختن موقعییت اجتماعی خود و حاکمیت بتوانند بدون درد سر به حیات شان ادامه بدهند

ادامه: 938-937 -936- 935 -934-933- 932-931- 930- 929 -928-927 -926- 925- 924 - 923 - 922 - 921 - 920 - 919 -918 - 917- 916 - 915 - 914-913 -912- 911- 910

ادامه ...

نقل مطالب نوید نو با ذکرمنبع آزاد است

نامه ها ومقالات خودرا به نشانی webmaster@rahman-hatefi.net  بقرستید

انتشار اخبار، مقالات و بیانیه ها در این صفحه الزاماً به معنای تایید آن‌ها نیست
 
اشتراك در خبر نامه نویدنو

نشانی پست الکترونیک: