نویدنو -  کتاب -   رحمان هاتفی  درباره ما -  آرشیو

آزادی برای همه زندانیان سیاسی ایران  

آرشیوماهانه

آرشیو مقالات نویدنو

آرشیو

  جستجو در نوید نو

نوید نو در

مجله محیط زیست

مجله محیط زیست تلاشی برای هم اندیشی - جهانی فکر کنیم ، محلی عمل کنیم شماره سوم

شماره دوم

شماره اول

کتابخانه

فراخوان انجمن مطالعات اجتماعی و فرهنگی ایران

کتاب جدید

نگاهی به شاه ، برائت نامه امریکا

 

 

 

ادامه ...

ادامه ...

 

 

2017-08-31

شماره 914  2شهریور 1396

بیانیهٔ کمیتهٔ مرکزی حزب تودهٔ ایران، به‌مناسبت بیست‌ونُهمین سالگرد فاجعهٔ ملی کشتارِ زندانیان سیاسی :

 بدون طرد رژیم ولایت فقیه نمی‌توان به پایان یافتن ظلم و استبداد و رسیدن به آزادی امیدوار بود!

برخلافِ دروغ‌پردازی‌های رئیس قوه قضائیه و دیگر سران رژیم، در عکس العملل به انتشار نوار صوتی آیت‌الله منتظری، دربارهٔ دلیل قتل‌عام زندانیان سیاسی، در جریان پاک‌سازی خونین سال ۶۷، افزون بر اعدام اعضای سازمان مجاهدین خلق، گروه کثیری از اعدام‌شدگان از اعضا و هواداران حزب تودهٔ ایران، سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت)، فداییان اقلیت، راه کارگر، و نیروهای مترقی و ملی کُرد بودند.

واقعیت‌های انکارناپذیر، جنبش مردمی، و نقشِ آزادی‌خواهان راستین

نیروهای اجتماعی کلیدی، یعنی: طبقهٔ کارگر و لایه‌های مرتبط با کار و تولید که در تلاش برای برقراری عدالت اجتماعی پیش‌رو بوده‌اند، در ‌همبستگی با جنبش برابری‌خواهی زنان، جنبش دانشجویی و روشنفکری که همگی همواره در راه استقرار آزادی‌‌ها مبارزه کرده‌اند، تنها عامل‌هایی‌اند که می‌توانند "تغییرهای واقعی" را به‌وجود آورند.

هفتمین سفر سندباد -

 به یاد دکتر پرویز شهریاری، پدر ریاضیات نوین ایران (۱۳۹۱- ۱۳۰۵)

انگار- چیستا- به جان اش بسته بود. و چه قدر هم مایه گذاشته بود که این یک، از تاب و توان درنیفتد. با همه تنگ دستی‌ها، بخشی از هزینه‌های گزاف ماهنامه را از جیب خود می‌پرداخت. بی هیچ چشم داشتی. با این همه، روزی به او گفته بودند که دیگر آهی در بساط کسی نیست و چیستا دارد نفس‌های آخر انتشارش را می‌کشد. او ولی با نگاهی اندوه زده، اتاق کوچک‌اش را بارها پیموده و اندیشیده بود که چه می شود کرد؟ و ناگهان در جای خود میخ کوب شده بود: گل های قالی‌ی زیر پایش، نگاه امید زده‌ی او را آکنده بودند:

قحطی اکرایین : تنها اسناد می تواند حقیت را آشکار کند.

گرور فور- برگردان : هاتف رحمانی

تحریف ها ودروغ ها در باره تاریخ شوروی دوران استالین در همه جا ، از جمله در اکرایین ، روسیه و در غرب دارای نفوذ است . این دروغ ها اساسا مرکب از تکرار دروغ های تروتسکیست ها و خروشچفیست ها، در دفاع یا در انکار مشتاقانه مدارک منبع اصلی است که اکنون در دسترس است .

بورژوازی باصطلاح ملی را بهتر بشناسیم!

مسعود امیدی 

نئولیبرالیسم یک عبارت فانتزی و مد روز نیست که چپ ها علاقمند باشند به صورت مدام نسبت به پیامدهای فاجعه بار آن سخن بگویند، بنویسند و هشدار دهند و اعتراض کنند. نئولیبرالیسم یک واقعیت عریان و مخرب است که چهره ضد انسانی و پیامدهای ویرانگر آن را در حوزه های مختلف اجتماعی از جمله بهداشت و درمان، آموزش، بیکاری، فقر و فاصله طبقاتی، روابط کار و نقض حقوق نیروی کارو... به صورت کاملا مشهود می توان مشاهده نمود. 

 بورژوازی ملی و طبقه ی کارگر: متحد یا متخاصم؟

شبگیر حسنی

با توجه به مباحثات گسترده و مناقشه برانگیز در بین نیروهای مترقی و فعالین کارگری، پیرامون متحدین طبقه ی کارگر و به ویژه “بورژوازی ملی”، این نوشتار سعی دارد تا به صورت اجمالی به بررسی و واکاوی این مساله بپردازد .

اسرار جنگ سوریه: عامل آمریکایی

دمیتری مینین – برگردان : ا. م. شیری

واشینگتن پست نیز با اشاره به منبعی در کاخ سفید می‌نویسد، که دولت اقدام خود در دوره بعد از آزادسازی رقه را با این تصور که منطق مبارزه در مرحله بعدی، آمریکا را به رویارویی مستقیم با «نیروهای دولتی و طرفدار ایران» رهنمون خواهد شد، برنامه‌ریزی می‌کند. جنوب و شرق سوریه را هم بعنوان منطقه اصلی درگیری‌های آینده می‌بیند.

ادامه-913- 912- 911- 910

ادامه ...

نقل مطالب نوید نو با ذکرمنبع آزاد است

نامه ها ومقالات خودرا به نشانی webmaster@rahman-hatefi.net  بقرستید

انتشار اخبار، مقالات و بیانیه ها در این صفحه الزاماً به معنای تایید آن‌ها نیست
 
اشتراك در خبر نامه نویدنو

نشانی پست الکترونیک: