نویدنو -  کتاب -   رحمان هاتفی  درباره ما -  آرشیو

آزادی برای همه زندانیان سیاسی ایران  

آرشیوماهانه

آرشیو مقالات نویدنو

آرشیو

  جستجو در نوید نو

نوید نو در

مجله محیط زیست

مجله محیط زیست تلاشی برای هم اندیشی - جهانی فکر کنیم ، محلی عمل کنیم شماره سوم

شماره دوم

شماره اول

کتابخانه

فراخوان انجمن مطالعات اجتماعی و فرهنگی ایران

کتاب جدید

نگاهی به شاه ، برائت نامه امریکا

 

 

 

انقلاب اکتبر و «سوسیالیسم» خرده بورژوایی 
پاسخ به مصاحبه ی دکتر محمد مالجو با اخبار روز

دکتر ناصر زرافشان

«شبا گریه کُنوم، روزا بخندُوم/که تا دشمن ندونه سرِ دردُم»
احمدزاده و حکایتی که آن شب گفت تا مکتوب شود 

ادامه ...

ادامه ...

 

 

2018-02-27

شماره  935               05بهمن ماه1396

تفاوت ملی گرایی و میهن دوستی

کمال اکویان – برگردان : هاتف رحمانی

نویدنو: رفیق کمال اوکویان دبیرکل حزب کمونیست ترکیه اخیرا به خاطر "اهانت به رئیس جمهور" به 11 ماه و بیست روز حبس محکوم شده است .نویدنو نو به سهم خود ضمن محکوم کردن این اقدام ضد انسانی دولت حزب عدالت وتوسعه آخرین نوشته او را در باره ملی گرایی و میهن دوستی تقدیم خوانندگان می کند.

بدون حذف کاملِ حاکمیت ولایت فقیه، آزادی در ایران ممکن نیست

ضرورت لحظه ایجاب می‌کند که بدون عذر و دلیل آوردن و بی‌تصمیمی به بهانه‌هایی واهی و غیرمعقول مانند: امکان "اصلاح" شدن نظام و دیکتاتور یا هراس‌افکنی کردن در مورد "سوریه‌ای شدن ایران" یا وقوع "انقلاب خونین"، در راه کنار زدن کامل حاکمیتِ "اسلام سیاسی"، یعنی جدایی کاملِ سیاست از دین، و استقرار حکومتی مبتنی بر حاکمیت مردم دست به دست یکدیگر دهیم.

حزب کمونیست سوریه (متحد) :

برای موشک های اردوغان ، فرقی میان «عرب »و« کرد» وجود ندارد.

ماجراجویی اردوغان در عفرین،، پایان خوشی در پی نخواهد داشت؛ چرا که مردم سوریه ( کرد و عرب ) بهایی خیلی سنگین به او تحمیل خواهند کرد.

دست در دست هم برای شکست تجاوز علیه عفرین!

کمیته صلح ترکیه: نه به دخالت خارجی در سوریه !

برگردان: هاتف رحمانی

حمله نیروهای ارتجاعی مورد پشتیبانی امپریالیستی از سال 2011 کشور را به حمام خون تبدیل و میلیون ها نفر از مردم سوریه را آواره کرده است . اگر چه باندهای جهادی تا حد زیادی دفع شده بود ،اما رخ داد های اخیر ثابت می کند که همه قدرت ها دشمن ثبات و صلح در سوریه هستند.

 مجبور نیستید ژست علمی بگیرید!

مسعود امیدی

واقعیت اعتراضات مردمی دی ماه گذشته و ابعاد گسترده آن در حدی بود که خیلی زود جناح های حاکمیت دریافتند که نه تنها نمی توان آن را با سکوت خبری برگزار نمود بلکه بهتر است واقعیت اعتراضات را پذیرفته و با انداختن توپ در زمین حریف ، بکوشند اینگونه وانمود کنند که نوک تیز این اعتراضات متوجه جناح رقیب بوده است.

روابط منطقه ای و جهانی عربستان سعودی

نوشته: جیمز پتراس - برگردان: آمادور نویدی

امضای قرارد دادهای  سعودی با اسرائیل در عملیات مخفیانه، یک مورد شست و شوی مغزی دوطرفه برمبنای دشمنی مشترک خودشان با ایران، سوریه، حزب الله، حماس، و یمن است. این امر منجر به یک پیمان عجیب و غریب بین وهابی های سعودی، صهیونیست‌های وال استریت و نظامیان متعصب اسرائیلی شده است.

بیانیه حزب کمونیست سوریه (متحد)

برگردان : هاتف زحمانی

ما نیروهای ملی را به محکوم کردن تجاوز و سازمان های بین المللی را به اقدام سریع برای متوقف کردن تجاوز فرا می خوانیم .ما مردم عفرین را به مقابله با تجاوز در تمام اشکال در هماهنگی با دولت سوریه در چهارچوب استقلال ترقی خواهانه، حق حاکمیت ملی و وحدت سرزمین و خلق سوریه فرا می خوانیم

حزب کمونیست ترکیه: دست ها از سوریه کوتاه

برگردان : هاتف رحمانی

" سوریه باید از طرح های امپریالیستی ، ستیزه های منافع بین قدرت های بزرگ و قدرت های بنیادگرای منطقه رها شود . مردم سوریه است که این رهایی را انجام خواهد داد. به همین خاطر به شما می گوییم ، دست ها از سوریه کوتاه."  

مخرب ترین پیامد نئولیبرالیسم،

 نابودی انسجام اجتماعی و همبستگی طبقاتی طبقه کارگر

مسعود امیدی

هر انسان واقع بینی با خواندن مصاحبه ها ، مقالات و آثار ژوزف استیگلیتز رئیس اسبق صندوق بین المللی پول که کارنامه نئولیبرالیسم را از درون این نهاد مالی بین المللی و با رویکردی علمی و آکادمیک به نقد کشیده است ، به راحتی درخواهد یافت که این جهت گیری نئولیبرالی جز فقر و بدبختی برای کارگران و اکثریت عظیم توده های مردم به همراه نخواهد داشت

 طوفان شورش مردم -1

 نویدنو - طوفان شورشی که سراپای جامعه ایران را در نوردید در رد پای خود همه چیز را تغییر خواهد داد. هیچ چیزی به شیوه سابق خود قادر به ادامه زیست نخواهد بود . در زیر با اثر سیلی این طوفان برچهره چند اصلاح طلب شاخص :- سید محمد خاتمی ، سعید حجاریان و بهزاد نبوی آشنا خواهید شد .

سید محمد خاتمی: جوانان اعتراض داشتند؛ «آشغال» و «آشوب طلب» نبودند
سعید حجاریان: «پس از روحاني»

بهزاد نبوی در گفت‌وگو با «وقایع‌اتفاقیه:» روحانی هر ۹‌ساعت یک بحران دارد 

ادامه:934-933 - 932-931- 930- 929 -928-927 -926- 925- 924 - 923 - 922 - 921 - 920 - 919 -918 - 917- 916 - 915 - 914-913 -912- 911- 910

ادامه ...

نقل مطالب نوید نو با ذکرمنبع آزاد است

نامه ها ومقالات خودرا به نشانی webmaster@rahman-hatefi.net  بقرستید

انتشار اخبار، مقالات و بیانیه ها در این صفحه الزاماً به معنای تایید آن‌ها نیست
 
اشتراك در خبر نامه نویدنو

نشانی پست الکترونیک: