نویدنو -  کتاب -   رحمان هاتفی  درباره ما -  آرشیو

آزادی برای همه زندانیان سیاسی ایران  

آرشیوماهانه

آرشیو مقالات نویدنو

آرشیو

  جستجو در نوید نو

نوید نو در

مجله محیط زیست

مجله محیط زیست تلاشی برای هم اندیشی - جهانی فکر کنیم ، محلی عمل کنیم شماره سوم

شماره دوم

شماره اول

کتابخانه

فراخوان انجمن مطالعات اجتماعی و فرهنگی ایران

کتاب جدید

نگاهی به شاه ، برائت نامه امریکا

 

 

 

ادامه ...

ادامه ...

 

 

2017-11-03

شماره  923               5 آبان 1396

خالق "آبشوران" با گذر از "سال های ابری" جاودانه شد

علی اشرف درویشیان نویسنده بزرگ زحمتکشان و ستمدیدگان ، انسانگرایی ارجمند ، پاسدار هماره آزادی و آزادگی ، عضو کانون نویسندگان ایران ، پس از تحمل 10 سال درد جانکاه بیماری در 76 سالگی جاودانه شد .

نویدنو پرواز این انسان تراز نو ، آزادی خواه ، عدالت جو را به خانواده ، به ویژه همسر گرانقدرشان ، به کانون نویسندگان ایران ، به جامعه ترقی خواه ادبی ایران تسلیت می گوید . یاد و راهش هماره پایدار باد!

زنده باد همبستگی ضد امپریالیستی و صلح!

در100مین سالگرد انقلاب اکتبر،فستیوال جهانی جوانان درسوچی پرچمدارآزادی وعدالت اجتماعی

تدوین ونگارش : م . چابکی

ما همه کسانی را که در19مین فستیوال جهانی جوانان و دانشجویان در روسیه شرکت کرده اند و سالهاست که جوانان با روح مبارزه طلبی در صفحه تاریخ این جنبش گرد هم می آیند وآن را ابزاری  برای پیشرفت وآینده جهان می دانند، به تلاش برای سقوط امپریالیسم که با قدرت طلبی در مقابل کشورهای مستقل به تروریسم و فاشیسم متوسل می گردد فرامی خوانیم.

بهره‌برداری از مذهب، کلید سلطهٔ طبقهٔ حاکم است

مزمل مختار" می نویسد: با دست ‌کاری و بهره‌برداری از مذهب، نخبگان حکومت‌ کننده در پاکستان آزادی بیان و عقیده را سرکوب کرده و آزادی عمل اندیشه‌های ترقی‌خواهانه را به‌طور همه‌جانبه سلب می‌کنند.

سخنی چند در باره فن مبارزه اجتماعی

احسان طبری

مبارزه اجتماعی پروسه ایست بسیار بغرنج، مرکب از قطب های متقابل مانند تعرض و عقب نشینی، نرمش و قاطعیت، سازش و سرسختی، جسارت و حزم، شکیب و شتاب، تدریج و تسریع، کار آشکار و کار پنهان، روش مسالمت آمیز و روش قهر آمیز، سریت و علنیت و غیرو و غیره

در ستایش از ماکسیم گورکی، انسان‌گرای کبیر کارگری

 نوشتهٔ: گئورگ لوکاچ

ماکسیم گورکی، معاصر، دوست و معاشر محفل تولستوی و چخوف و نیز معاصر، رفیق و معاشر گروه‌های لنین و استالین بود. این جایگاه بی‌همتای تاریخی گورکی بر هنر او نشانی یگانه‌ بر جای نهاد. گورکی با دوران زوال ژرف واقع‌گرایی [رئالیسم] در اروپای غربی (در روسیه از سال ۱۹۰۵) نیز معاصر بود.

 کتاب "سرمایه داری  یا مسیر توسعه انسانی سوسیالیسم"

 برگردان: مسعود امیدی از انتشارات  نشر گل آذین

ما ضمن معرفی مختصری از این کتاب امید واریم که ترجمه و انتشار آن بتواند در بر طرف کردن برخی از ابهام ها و آشفتگی های فکری در میان طیفی از فعالان اجتماعی کشور نقشی ایفا نموده و در ترویج آگاهی طبقاتی در میان کنشگران اجتماعی طرفدار یک جامعه آزاد و عادلانه و مبتنی بر توسعه انسانی و توسعه پایدار سهمی داشته باشد. 

 اتحاد کلید است

برگردان : هاتف رحمانی

کارگر سازمان یافته در سراسر جهان مورد حمله است چون بحران اقتصادی ژرفتر نیش می زند و طبقه شرکتی در تعقیب سود هر چه بیشتر به حمله علیه کارگران و اتحادیه های آن ها ادامه می دهد.

مقام حزب کمونیست کوبا : رهبری حزب کمونیست چین کلید توسعه چین

برگردان : هاتف رحمانی

اوگفت :" حزب کمونیست چین با شایستگی توسعه چین را در چند دهه گذشته هدایت کرد ، کشور را اداره و دفاع ملی را با تقویت نیروهای مسلح محکم نمود." 

مقام حزب کمونیست کوبا  با بیان آن که " چشم انداز های اقتصاد چین به راستی قابل تحسین هستند "چین را بعنوان یکی از " فعال ترین و مهم ترین" اقتصاد های جهان توصیف کرد.

یاغی واقعی کدام کشورست؟ (بخش ۱و 2)

نوشته: راب گولند - برگردان: آمادور نویدی

کره شمالی به هیچ کشوری حمله نکرده است، هیچ کودتایی را علیه دولت‌های منتخب دمکراتیک سازمان‌دهی نکرده است، بارها در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، محاصره اقتصادی بر کشور دیگری را تحمیل ننموده است،

ادامه:  922 - 921 - 920 - 919 -918 - 917- 916 - 915 - 914-913 -912- 911- 910

ادامه ...

نقل مطالب نوید نو با ذکرمنبع آزاد است

نامه ها ومقالات خودرا به نشانی webmaster@rahman-hatefi.net  بقرستید

انتشار اخبار، مقالات و بیانیه ها در این صفحه الزاماً به معنای تایید آن‌ها نیست
 
اشتراك در خبر نامه نویدنو

نشانی پست الکترونیک: