نویدنو -  کتاب -   رحمان هاتفی  درباره ما -  آرشیو

از همین قلم

 
 
 
 

2017-10-29

نویدنو  07/08/1396 

 

زنده باد همبستگی ضد امپریالیستی و صلح!

در100مین سالگرد انقلاب اکتبر،فستیوال جهانی جوانان درسوچی پرچمدارآزادی وعدالت اجتماعی

تدوین ونگارش : م . چابکی

7

مراسم گشایش 19 مین فستیوال جهانی جوانان و  دانشجویان عصر یکشنبه (25 مهر ماه 1396) 16.10.2017در قصر یخ شهر بندری سوچی در ساحل دریای سیاه برگزار شد.  روسیه برای سومین بار میزبان فستیوال جهانی جوانان بود، اما بر خلاف فستیوال سال های 1957 و 1985، نه شهر مسکو، بلکه شهر بندری سوچی از حق برگزاری این فستیوال برخوردار گردید. فستیوال رکورد کشورهای شرکت کننده و تعداد شرکت کنندگان را شکست. 30 هزار نفر از 180 کشور جهان بین 18 تا 35 سال درآن شرکت داشته اند.

پیش از برگزاری مراسم افتتاحیه، خیابان های منتهی به قصر یخ، پر از جوانان از سراسر جهان بود. شرکت کنندگان فستیوال جلیقه زرد با نوار سبز برتن داشتتند وبا پوشش های رنگین جلوه خاصی به فضای جشنواره می دادند.  به گزارش دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین،ولادیمیر پوتین رئیس جمهور فدراسیون روسیه که این فستیوال را افتتاح نمود ، خطاب به جوانان شرکت کننده در جشنواره  گفت : " نسل جوان همواره ایده های جدید به جهان ارائه می دهد و انجام آزمایش ها و بحث های علمی ویژگی آنها است."  وافزود که "آینده را با تلاش می توان بنا کرد و تغییر داد و بهتر کرد".

سازماندهندگان، مراسم افتتاحیه فستیوال جهانی جوانان و دانشجویان در کاخ یخ را به مسائل حاد جهانی اختصاص داده و وسیله ای برای دوستی خلقها فراهم نمودند.  طرح ها ی زیبا و دکوراسیون بی نظیر، شوهای موزیکال، وهنرنمائی های خارق العاده هنرمندان برای میهمانان خارجی شگفت انگیز بود.  

   هم زمانی فستیوال با برگزاری 100 مین سالگرد رویداد تاریخی انقلاب کبیرسوسیالیستی اکتبر

 در سومین اجلاسیه احزاب  برادر اتحاد شوروی که در 23 سپتامبر 2017 در مینسک پایتخت بلاروس برگزارگردید،  «و.پ. عیسی کف» دبیراول کمیته مرکزی سازمان جوانان فدراسیون روسیه روی آماده سازی 19 مین جشنواره بین المللی جوانان ودانش آموزان متمرکزشد. وی  گفت با حمایت گنادی زیوگانف و پیام های ییگیرانه وی جهت برگزاری این جشنواره که هم زمان با گرامی داشت 100مین سالگرد انقلاب سوسیالیستی اکتبرمی باشد، برگزاری فستیوال در 16 اکتبرمورد تایید قرار گرفت  و ازسوی دیگر نمایندگان احزاب برادر شرکت کننده درسومین پلنوم سراسری  پیشنهاد هائی ارائه گردید. از جمله پیشنهاد « ی.یو.غزاریان » دبیر اول کمیته مرکزی حزب کمونیست ارمنستان ، که اعلام کرد در گشایش فسیتوال شعار«سرزمین ما  اتحاد شوروی است» و«ما عاشق اتحاد شوروی هستیم» سر داده شود  ، مورد استقبال شرکت کنندگان قرار گرفت .

درکنارمراسم جشنواره سمینارهائی نیز بااین پیام زیوگانف " منطق ما درست است سوسیالیسم ساخته خواهد شد"!  برای جوانان بر پا شد که  حزب های کمونیست فدراسیون روسیه وبلاروس در آن نقش فعالی داشتند .

گنادی زیوگانف صدر حزب  کمونیست  در پخش زنده کانال تلویزیونی«  روسیه  24» پس ازبازگشت از سوچی،  قبل از پرسش وپاسخ  درباره مسائل داخلی وخارجی  برداشت خود را نسبت به جشنواره جوانان که در آستانه 100مین سالگرد انقلاب کبیر اکتبر برگزار گردید ارائه داد و گفت : این رویداد بزرگ واصلی جوانان تنها مربوط به سال جاری نیست بلکه جوانان در برابر رشد فزاینده بحران در سراسر جهان  احساس نفرت به بی عدالتی های اجتماعی و بیش ازهمه مخالفت با مواضع تجاوزگرانه امپریالیسم داشته اند. وی افزود جوانانی که از سراسر جهان گرد هم آمده اند به کرات از تجربه کمسومولها آموخته اند، ایده های سوسیالیستی را مطالعه می کنند وبه حمایت از آن می پردازند. زیوگانف افزود جوانان شرکت کننده دررویداد های بین المللی مواضع ضد شوروی و روس ستیز ندارند، به همین دلیل مورد اتهام "داشتن ایده سوسیالیستی" قرار می گیرند.

مهم ترین موضوعی که درفستیوال باز تاب وسیعی داشت سخنان صدر فدراسیون جهانی جوانان و دانشجویان « نیکاس پاپا دیمتری» بود که با انعکاس درمطبوعات مترقی جهان از جمله سایت حزب کمونیست بلاروس توجه جهانیان  را بخود جلب نمود. «نیکاس پاپا دیمتری» با خطاب به شرکت کنندگان جشنواره در قصر یخ ,با انرژی گرما بخش خود چنین گفت:

"جوانان عزیز جهان !

 ازطرف فدراسیون جهانی جوانان دمکرات به شما به مناسبت 19 مین جشنواره جهانی خوش آمد می گویم . من از ولادیمیر پوتین رئیس جمهور ومردم روسیه بخاطر میزبانی جوانان جهان سپاس گزارم. کشوری که براساس تاریخ وسنت جوانان همواره بخش مهمی از مبارزه را برای پیشرفت وعدالت اجتماعی جوانان داشته وقهرمان پیروزی بر فاشیسم در جنگ جهانی دوم و آغاز گر تغییر 100 ساله در تاریخ جهان بوده است.

19مین فستیوال جهانی جوانان و دانشجویان با 100مین سالگرد انقلاب اکتبر هم زمان گردید که اهمیت جهانشمول گسترش جنبش ضد فاشیستی, ضد بی عدالتی  وضد امپریالیستی آن برای جوانان آشکارمی باشد.

ما براساس تجربه دو جشنواره گذشته وبا افتخاربه شخصیت هایی چون نلسون ماندلا، الوی آلفارو، هوگوچاوز، وقوام نکرومه ، شخصیت هایی چون محمد عبد الغریر، رابرت موگابه، چه گوآرا، و فرمانده فیدل کاسترو را به این لیست اضافه کردیم ، زیرا آنان را نماد همبستگی بین المللی  ضد امپریالیستی می دانیم.

ما همه کسانی را که در19مین فستیوال جهانی جوانان و دانشجویان در روسیه شرکت کرده اند و سالهاست که جوانان با روح مبارزه طلبی در صفحه تاریخ این جنبش گرد هم می آیند وآن را ابزاری  برای پیشرفت وآینده جهان می دانند، به تلاش برای سقوط امپریالیسم که با قدرت طلبی در مقابل کشورهای مستقل به تروریسم و فاشیسم متوسل می گردد فرامی خوانیم.

بیائیم با برخوردی مسئولانه به تاریخ فستیوال که مارا به مسیر همبستگی بین المللی در راستای احقاق حقوق از بی عدالتی های جهانی می برد ؛ اعلام کنیم تجاوز و مداخله در امور کشورهای دیگر نمی تواند آینده ما باشد.

بیائیم باحمایت از جوانان ومردم روسیه و جوانان ضد امپریالیست جهان، با همبستگی برای صلح وعدالت اجتماعی متحد شویم وبا احترام به گذشته آینده خود را بسازیم.

زنده باد همبستگی ضد امپریالیستی درجهان!

زنده باد 19مین فستیوال جهانی جوانان و دانشجویان

زنده باد فدراسیون جهانی جوانان دمکرات!

 

 

4آبان1396 برابر با 26.10.2017

منابع: سایت حزب کمونیست بلاروس , فدراسیون روسیه  , کانال تلویزونی" روسیه 24"    

http://www.comparty.by/news/papadimitriu-da-zdravstvuet-antiimperialisticheskaya-solidarnost-i-mir

http://tvshow.com.ua/video/273132/

 

Share

بازگشت به صفحه نخست

مطلب را به بالاترین بفرستید: Balatarin

نامه ها ومقالات خودرا به نشانی webmaster@rahman-hatefi.net  بقرستید

انتشار اخبار، مقالات و بیانیه ها در این صفحه الزاماً به معنای تایید آن‌ها نیست
 
    اشتراك در نویدنو

  

نشانی پست الکترونیک: