نویدنو -  کتاب -   رحمان هاتفی  درباره ما -  آرشیو

آزادی برای همه زندانیان سیاسی ایران  

آرشیوماهانه

آرشیو مقالات نویدنو

آرشیو

  جستجو در نوید نو

نوید نو در

مجله محیط زیست

مجله محیط زیست تلاشی برای هم اندیشی - جهانی فکر کنیم ، محلی عمل کنیم شماره سوم

شماره دوم

شماره اول

کتابخانه

فراخوان انجمن مطالعات اجتماعی و فرهنگی ایران

کتاب جدید

نگاهی به شاه ، برائت نامه امریکا

 

 

 

ادامه ...

ادامه ...

 

 

2017-09-15

شماره 916  16شهریور 1396

چپ ونزوئلا علیه تهدید ها وتحریم های ترامپ می رزمد

امیلی شیپرز- برگردان : هاتف رحمانی

حزب کمونیست ونزوئلا و دیگران بارها خواستار اصلاح پویش های منفی بوده اند – اصلاحاتی که به خاطر ماهیت خود مستلزم " گردش به چپ" بود. آن ها اکنون این را  وضعیت اضطراری می بینند که نیازمند اقدام فوری است .

جایگاه ولی فقیه در مقام «نمایندهٔ خدا بر زمین» مستحکم‌تر می شود!

جایگاه و قدرت ولی فقیه ضامن تداوم رژیم دیکتاتوری حاکم بر کشور ما است و محوری است که برگِرد آن رقابت‌های اقتصادی- سیاسی کلان‌سرمایه‌داران و الیگارش‌ها و نیز تصادم‌ها و نزاع‌های سیاسی جناح‌های حکومتی در برخورداری از قدرت سیاسی و سهم‌خواهی اقتصادی می‌تواند به‌توازن نسبی‌ای بینجامد. این دقیقاً همان وضعیت و شرایطی است که اکنون به‌وجود آمده است.

اندیشه هایی در باره ایدئولوژی

جنی فارل – برگردان : هاتف رحمانی

ایده هایی که منافع عینی یک طبقه را بازتاب می دهند ایدئولوژی آن طبقه هستند. طبقه حاکم در هر جامعه ای ایدئولوژی خود را بعنوان "جریان اصلی" تفکرمهر می زند ، به نحوی که در تمام اندیشه های رسمی دولت – در سیاست ، اقتصاد ، فلسفه ، هنر ، مذهب ، وغیر آن - بیان می شوند .

سوسیالیسم و کاپیتالیسم در برابر طوفان؛ تجربه‌ی کوبا و آمریکا 
ژاکوبن: برانکو مارکتیچ، ترجمه ی علی آتشی

وقتی‌که در سال ۲۰۱۶ طوفان «متیو» ۴۴ نفر را در ایالات‌متحده به کام مرگ کشاند، در کوبا علی‌رغم ویرانی‌های فراوانی که این طوفان با خود در پی داشت، هیچ‌کس کشته نشد. ایضاً زمانی که براثر طوفان «کاترینا»، بیش از ۱۸۰۰ نفر در ایالات‌متحده جان خود را از دست دادند، در کوبا هیچ‌کس کشته نشد.

همبستگی بین‌المللی با مبارزات کارگران و فعالان سندیکاییِ در ایران

جنبش همبستگی بین المللی با جنبش کارگری کشورمان در هفته های اخیر بار دیگر فعالیت های موثری در اکثر نقاط جهان داشته است.   با اوج گیری اعتصاب غذای فعالان و رهبران زندانی سندیکایی در کشور، نهاد های سندیکایی بین المللی صدای اعتراض خود را بر ضد ادامه سرکوب حقوق سندیکایی در ایران بلند کرده اند.

بیانیه حزب کمونیست استرالیا

 در باره اعتصاب غذای رضا شهابی، فعال سندیکالیست ایرانی

برگردان : آمادور نویدی

حزب کمونیست استرالیا صدای خود را به لیست بسیاری دیگر در سراسر جهان اضافه می کند که خواهان آزادی فوری رضا شهابی از زندان و پایان دادن به اذیت و آزار سندیکالیست های ایران هستند.

تصویر "فرانسه نافرمان" در مقابل مکرون نئولیبرال 

اردشیر زارعی قنواتی

براساس آخرین نظرسنجی ها هم اکنون آمانوئل مکرون با افت شدید محبوبیت در افکارعمومی روبه رو شده است و تنها حدود ٣۰ درصد از وی حمایت می کنند و نظرسنجی در مورد اصلاح قانون کار هم نشان می دهد که بیش از نیمی از فرانسویان مخالف این تغییرات می باشند.

نه چپروی، بلکه واقعبینی ـ بخش نخست

جوانرود

«نوید نو» با این طبقهبندی «دو طیف چپها» که میتوانست موقتی و منحصر به انتخابات گذشته باشد، توجه نمیکند که طرح دو رویکرد در میان چپها، بههیچوجه بهمعنای واقعبینی و دوری از چپروی «نوید نو» نیست و نمیتواند باشد. درست ان بود که «نوید نو» با توجه به مرزبندی مفروض خود با چپهای طرفدار انقلاب سوسیالیسی، حداقل از سه رویکرد صحبت میکرد و خود را بهعنوان طرفدار انقلاب ملی دمکراتیک، در دسته واقعبینها که جایشان در این طبقهبندی خالی بود میگنجاند.

نه چپروی، بلکه واقعبینی ـ بخش پایانی

جوانرود

حق با «نوید نو» نیست که گفته است دو جریان را در میان چپها شناسایی کرده است. غالبا سه جریان وجود داشته است: چپروانه، راستروانه، و واقع‌‌بینانه.

چکیده گزارش‌های کارگری، هفته دوم شهریور ماه

آمار بودجه خانوارها در سال۱۳۹۵ نشان می‌دهد؛ در سال ۱۳۹۵ متوسط هزینه ناخالص یک خانوار به ۳ میلیون و۲۷۵ هزار تومان در ماه رسیده است.این رقم طی یک سال معادل ۳۹میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است.میزان کسری سالانه بودجه خانوار (متوسط درآمد منهای هزینه) معادل با ۶۳ هزار تومان بود.

گوهردشت آزمونی برای همه

جعفر ابراهیمی

بی‌شک باید مسئولانه با مسئله اعتصاب غذای جمعی زندانیان برخورد نمود و از خواسته آنها دفاع کرد و صدای آن‌ها شد تا شرایط ضد انسانی زندان مرتفع گردد اما در این میان وظیفه برخی خطیر است بخصوص گروه‌های حقوق بشری ، مدعیان دفاع از حقوق شهروندی و رسانه‌هایی که خود را مستقل می نامند.

رضا شهابی را آزاد کنید! 

حسین اکبری

قوه قضاییه تنها مرجعی است که علی الاصول باید حق و داد بیگناهان را از آمرین و عاملین چنین اجحافاتی بگیرد و روا نیست که زیر مجموعه این دستگاه خود مبادرت به تضییع حقوق کارگران و زندانیان دربند کند! 

جان رضای شهابی به خاطر اعتصاب غذای اعتراضی به رویه نادرست قضایی اعمال شده بر او در خطر است؛ خانواده وی در معرض آسیب های جدی ناشی از این ناروایی هایی است که درحق او اعمال گردیده است ؟ رضای شهابی را آزاد کنید!

ادامه:           - 915 - 914-913 -912- 911- 910

ادامه ...

نقل مطالب نوید نو با ذکرمنبع آزاد است

نامه ها ومقالات خودرا به نشانی webmaster@rahman-hatefi.net  بقرستید

انتشار اخبار، مقالات و بیانیه ها در این صفحه الزاماً به معنای تایید آن‌ها نیست
 
اشتراك در خبر نامه نویدنو

نشانی پست الکترونیک: