نویدنو -  کتاب -   رحمان هاتفی  درباره ما -  آرشیو

آزادی برای همه زندانیان سیاسی ایران  

آرشیوماهانه

آرشیو مقالات نویدنو

آرشیو

  جستجو در نوید نو

نوید نو در

مجله محیط زیست

مجله محیط زیست تلاشی برای هم اندیشی - جهانی فکر کنیم ، محلی عمل کنیم شماره سوم

شماره دوم

شماره اول

کتابخانه

فراخوان انجمن مطالعات اجتماعی و فرهنگی ایران

کتاب جدید

نگاهی به شاه ، برائت نامه امریکا

 

 

 

انقلاب اکتبر و «سوسیالیسم» خرده بورژوایی 
پاسخ به مصاحبه ی دکتر محمد مالجو با اخبار روز

دکتر ناصر زرافشان

«شبا گریه کُنوم، روزا بخندُوم/که تا دشمن ندونه سرِ دردُم»
احمدزاده و حکایتی که آن شب گفت تا مکتوب شود 

ادامه ...

ادامه ...

 

 

2017-12-23

شماره  929               17آذر 1396

درود پرشور به کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه - مبارزه کارگران برای دریافت دستمزد معوقه ؛ تامین امنیت شغلی و علیه خصوصی سازی

این مبارزه باتوجه به مشارکت گسترده تر توده های کارگر و خواسته های مطرح شده در آن که نظیر مطالبات کارگران کارخانه ها و واحدهای بزرگ صنعتی کشور مانند هپکو٬ آذرآب٬  پولاد اهواز٬ منطقه گازی پارس جنوبی -عسلویه ٬ ماشین سازی تبریز٬ پالایشگاه کرمانشاه و واحد های عمده تولیدی نساجی و سیمان سراسر کشور است ؛نشانگر عبور جنبش کارگری و سندیکایی میهن ما از حالت تدافعی به تهاجمی و آغاز خروج از مرحله تدافعی است که از سال ها پیش از جانب رژیم با سرکوب خونین ٬ فشار و ارعاب و مانورهای فریبکارانه به جنبش کارگری تحمیل شده بود.

حزب کمونیست فلسطین در رابطه با اورشلیم به مقابله فرا می خواند

برگردان : هاتف رحمانی

حزب کمونیست فلسطین انتقال سفارت امریکا به اورشلیم را "اعلام جنگ " علیه مردم فلسطین و هدف ملی آن خواند. بیانیه می گوید " این مارا به اتحاد و پایان دادن سریع وشایسته به انشعاب فلسطینی ملزم می سازد ، تنها گزینه پایدار باقی مانده پیش روی مردم ما مقاومت گسترده است ." 

هشدار حزب مردم فلسطین دربرابر باج خواهی ترامپ  در باره اورشلیم

برگردان : هاتف رحمانی

حزب مردم فلسطین به عدم تسلیم در برابر سیاست باج خواهی ترامپ و تلاش های دولت او برای وادارکردن رهبری فلسطین به کنار آمدن با چشم انداز"روند صلح" مد نظر او فرا خواند. حزب مردم فلسطین با خاطر نشان کردن برنامه های اسرائیل برای از بین بردن حقوق قانونی ملی خلق فلسطین ، از جمله حق کشور مستقل در سرزمین های اشغالی از سال 1967 ، به پایتختی اورشلیم ، ضرورت ایفای نقش مثبت برای دولت امریکا را تصریح کرد . 

یادداشتی بر مقاله " تکوین طبقه کارگر " محمد مالجو

ع _ جمشیدی اشکلک

آنها باید کار خودشان را بکنند و ما هم کار خودمان را می کنیم . آینده از آن ما است . اگر نه ، چرا باید با زور ، علاوه بر این فربیکاری ها ، مانع حرف زدن مان بشوند . مانع دورهم جمع شدنمان بشوند . ما که با زور مانع حرف زدن کسی نمی شویم . هر جا و هر یاوه ای را با بیشترین امکانات دزدیده شده می توانند بر زبان بیاورند .  ما هم هر طور شده تا هر حدی که بتوانیم ، کوتاه نمی آییم

گودالها پُر شدند؛

رحمان

نیمه ام را پیدا می کنم

نیمه ام هنوز گمشده،

نمی دانم چرا پاهایم من را

به ۱۶ آذر می آورد

دود و آتش تنوره می کشد

نفَس انقلاب می گیرد

حزب تودهٔ ایران، اقدام دولت آمریکا در به‌رسمیت شناختن بیت‌المقدس به‌عنوان پایتخت اسرائیل را محکوم می‌کند!-

 حزب تودهٔ ایران با مبارزهٔ خلق فلسطین اعلام همبستگی می‌کند!

اقدام دونالد ترامپ، درحقیقت، دفاع از موضع‌گیری‌های دولت دست‌راستی، جنگ‌طلب و ارتجاعی نتانیاهو در اسرائیل، و اعلان جنگی علنی به نیروهای ترقی‌خواه و صلح‌طلب جهان است که حل عادلانهٔ مسئلهٔ فلسطین بر اساس قوانین بین‌المللی و قطعنامه‌های متعدد سازمان ملل را خواهان‌اند.

وزارت خارجه کوبا تصمیم به رسمیت شناختن اورشلیم بعنوان پایتخت اسرائیل را محکوم می کند

برگردان: هاتف رحمانی

وزارت امور خارجه تاکید می کند که کوبا به حمایت از راه حل گسترده ، عادلانه و پایدار برای ستیزه اسرائیل – فلسطین، بر مبنای راه حل دو کشور ، به رسمیت شناختن حق مردم فلسطین برای خود مختاری آزاد و دولتی مستقل و دارای حق حاکمیت ملی طبق مرزهای پیش از 1967 خود، به پایتختی اورشلیم شرقی ادامه خواهد داد .

اعلامیۀ کمیتۀ مرکزی فرقۀ دمکرات آذربایجان

 به مناسبت هفتاد و دومین سالگرد نهضت 21 آذر

کمیتۀ مرکزی فرقۀ دمکرات آذربایجان، فرارسیدن هفتاد و دومین سالگرد  نهضت 21 آذر و تاُسیس حکومت ملی آذربایجان را به همۀ آزادی خواهان ایران و خلق مبارز آذربایجان تبریک می گوید.

انقلاب اکتبر و «سوسیالیسم» خرده بورژوایی 
پاسخ به مصاحبه ی دکتر محمد مالجو با اخبار روز

دکتر ناصر زرافشان

برای این که روشن تر ببینیم و درک کنیم که لنین و بلشویک ها فقط در سال ۱۹۱۷ از خواب بیدار نشده بودند تا کودتا کنند و جنبشی که با انقلاب اکتبر ۱۹۱۷ به پیروزی سیاسی می رسد از دهه ها پیش این هدف را در برابر خود قرار داده و در زمینه های نظری و عملی در راه رسیدن به آن مبارزه کرده است، بجا است فرازی از کتاب «چه باید کرد؟» لنین را که پانزده سال پیش از آن یعنی در سال ۱۹۰۲ نوشته شده است با هم بخوانیم

صدمین سالگرد انقلاب اکتبر در سخنان احمد جواهریان

احمد جواهریان ، نویسنده ، شاعر، فیلمساز و پژوهشگر ساکن کانادا در گفتگو با رادیو پویا از انقلاب اکتبر سخن می گوید . توجه خوانندگان گرامی را به سخنان او جلب می کنیم .

اعتراض بشریت مترقی به فرمان ترامپ در به رسمیت شناختن اورشلیم بعنوان پایتخت اسرائیل 

برگردان : هاتف رحمانی

هیئت سیاسی حزب کمونیست هند ( مارکسیست) تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا ، در به رسمیت شناختن اورشلیم بعنوان پایتخت اسرائیل و تغییر سفارت امریکا از تل آویو را به شدت محکوم می کند.

یک بار دیگر ، حزب کمونیست یونان همبستگی خود را با مبارزه عادلانه خلق فلسطین ابراز و به شدیدترین نحو اقدام امپریالیست های امریکایی و متحدان آن ها را محکوم می کند.

شورای جهانی صلح بر موضع اصولی خود برای راه حل عادلانه و قابل دوام ستیزه با پایان دادن بی درنگ به اشغال فلسطین از سوی اسرائیل و تاسیس و به رسمیت شناختن دولت مستقل فلسطینی در داخل مرزهای پیش از چهارم ژوئن 1967 به پایتختی اورشلیم شرقی تاکید می کند.

ادامه :929 -928 - 927 -926- 925- 924 - 923 - 922 - 921 - 920 - 919 -918 - 917- 916 - 915 - 914-913 -912- 911- 910

ادامه ...

نقل مطالب نوید نو با ذکرمنبع آزاد است

نامه ها ومقالات خودرا به نشانی webmaster@rahman-hatefi.net  بقرستید

انتشار اخبار، مقالات و بیانیه ها در این صفحه الزاماً به معنای تایید آن‌ها نیست
 
اشتراك در خبر نامه نویدنو

نشانی پست الکترونیک: