نویدنو -  کتاب -   رحمان هاتفی  درباره ما -  آرشیو

از همین قلم

 
 
 
 

2019-05-10

شماره  989                  12 اسفند  ماه1397

تأملی بر بحران سیاسی حکومت ولایی ورشکسته و مستأصل

  •  به‌درستی می‌توان گفت زیر پوست جامعه تحول‌هایی مهم و مشخص در درک واقعیت‌ها و شناخت هویت مسببانِ وضعیت بسیار دشوار کشور در جریان است. پویایی فرایند دگرگونی‌ در ذهنیتِ جامعه و پدیدهٔ حرکت‌های مدنی و اعتراض‌هایی صنفی در جهت خواست آزادی‌ و عدالت اجتماعی، در قیاس با توان اصحاب قدرت حاکمیت برای حل بحران‌ها بسیار سریع‌تر و عمیق‌تر عمل می‌کند.

بیانیۀ تشکیلات دموکراتیک زنان ایران:

۸ مارس روز همبستگی جهانی با مبارزات زنان فرخنده باد!

  •  زنان مبارز و پیشرو می‌ دانند که مبارزه در شرایط فعلی که فقر اقتصادی و تحریم‌های ناشی از سیاست‌های ضد مردمی رژیم- علاوه بر تبعیض و نابرابری – مشکلات فراوانی را به زنان محروم و اقشار متوسط جامعه تحمیل کرده است، در نتیجه اولویت دادن به کار در بین زنان طبقات محروم جامعه و تشکل یابی آنان، با تمام دشواری‌ها و پیدا کردن تاکتیک‌های مناسب در این رابطه، اهمیت ویژه دارد

اعلامیه کمیته مرکزی حزب توده ایران به مناسبت هشتم مارس،

 روز جهانی زن فرخنده باد هشتم مارس، روز گرامیداشتِ مبارزۀ تاریخی و قهرمانانهٔ زنان جهان برای رهایی از ستم جنسیتی، و برای برابری حقوق و دستیابی به دنیایی رها از خشونت و اندیشه‌های قرون وسطایی بر ضد زنان

  • جنبش زنان ایران، به‌رغم همهٔ سرکوب‌ها و همهٔ تلاش‌های مرتجعان حاکم، همچنان در پیکار خود پیگیر است و خواهد بود، و دیر نیست آن روزی که راه برای تحقق حقوق برحق زنان میهن ما و استقرار آزادی و عدالت اجتماعی گشوده شود. مبارزهٔ مشترک و سازمان‌یافتهٔ همهٔ گردان‌های اجتماعی و نیروهای مدافع آزادی گامی اساسی در راه پیشبُرد این مهم تاریخی است.

کانون نویسندگان ایران :

 گرامی باد هشت مارس، روز جهانی زن!

  • در چهل سال اخیر، زنانِ هنرمند، نویسنده و شاعر نیز، مانند دیگر زنان این سرزمین، رنجی مضاعف را تحمل کرده اند و همزمان در تغییر وضعیت نابرابر موجود کوشیده اند. سایه ی تبعیض ها و سیاست گذاری های حکومت همواره بر روند خلق و ارائه ی آثار آنان سنگینی کرده است.

گندم نمایان جوفروش!

 نگاهی به مقاله «ساده لوحانی که تحلیل اوضاع دوغ و دوشاب را یکی می دانند» راه توده

نویدنو

  • 14 اسفند-آن چه که نویسنده یا نویسندگان راه توده نا دیده می گیرند، ترکیب طبقاتی بلوک حاکمیت و ارتباط ماشین دولت با آن بلوک است. ماشین دولت فارغ از آن که چه فرد یا جناحی هدایت آن را به عهده دارد، باید منافع بلوک حاکمیت را تضمین کند و سیاست های نئولیبرالی اتخاذ شده از سوی جمهوری اسلامی، در واقع نوعی از سیاست برای تامین سلطه طبقاتی است.

با اتحادعمل فراگیر، با برنامه‌های ضدِ کارگری رژیم ولایت‌فقیه مبارزه کنیم!

  • 14 اسفند -در چنین اوضاعی وظیفه اصلی فعالان سندیکایی و جنبش سندیکایی موجود کشور تشدید مبارزه با برنامه‌های اقتصادی– اجتماعی رژیم و پیوند دادن آن با خواست‌هایی است مانند: افزایش دستمزدها، پرداخت به‌موقع دستمزدها، حل بنیادین پدیده دستمزد معوقه، توقف خصوصی‌سازی، خواست آزادی بدون قیدوشرط فعالان کارگری از زندان و روشن شدن وضعیت همه فعالان کارگری زندانی بدون استثنا، و احیای حقوق سندیکایی

آرژانتین به آغوش صندوق بین‌المللی پول بازمی‌گردد

 نولیبرالیسم ، بحران، و اعتراض

  • 14 اسفند -شکل‌گیریِ تهاجمِ نولیبرالی در سطح منطقه‌یی و جهانی به نظر می رسد که تأکیدی است بر رابطهٔ نزدیک میان تمرکز ثروت و زوال و تباهی کیفیت زندگیِ اکثریت بزرگِ آرژانتینی‌ها. این امر همچنین تأکیدی است بر زوال دموکراسی و قوانین لیبرال و گرایش به سوی حکومت اقتدارگرایانه، به سوی رژیم‌های نظامی و از لحاظ اجتماعی خشن.

درود پرشور بر فرهنگیانِ ترقی‌خواه میهن ما !

حزب توده ایران از تحصن سراسری سه روزه فرهنگیان حمایت می‌کند!

  • حزب توده ایران از مبارزهٌ قهرمانانه فرهنگیان و خواسته‌های به‌حق آنها حمایت کرده و کارزارِ تحصن سراسری سه روزه را اقدامی درست در راستای تحقق حقوق فرهنگیان و همه زحمتکشانِ فکری و یدی کشور ارزیابی می‌کند.

 

فراخوان فرهنگیان به تحصن سراسری 

  • معلمان سراسر کشور در روزهای ۱۲، ۱۳ و ۱۴ اسفند ماه ۹۷ با حضور در دفتر مدارس از رفتن به کلاس درس خودداری نموده، به روشهای ممکن، دانش‌آموزان و اولیای آنها را از اهداف این اقدام آگاه می‌نمایند.

کارگران شرکت واحد ده صبحِ دوشنبه ۱۳ اسفند ، در راستای تحقق مزد بالای خط فقر و زندگی شایسته در مقابل وزارت کار حضور خواهند یافت

 

  • ما رانندگان و کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران، در راستای تحقق مزد بالای خط فقر و زندگی شایسته، ساعت ده صبح روز دوشنبه ۱۳ اسفند در مقابل وزارت کار حضور خواهیم یافت. 

ادامه: 988-987-986 - 985- 984- 983- 982-981- 980- 979-978- 977976- 975- 974973-972-971- 970-969- 968- 967- 966- 965-964- 963- 962- 961-960- 959-958- 957- 956- 955- 954- 953- 952-951-950-- 949-948-947-946- 945-

آرشیوماهانه

 

 

Comments System WIDGET PACK

Share

بازگشت به صفحه نخست

مطلب را به بالاترین بفرستید: Balatarin

 

نامه ها ومقالات خودرا به نشانی webmaster@rahman-hatefi.net  بقرستید

انتشار اخبار، مقالات و بیانیه ها در این صفحه الزاماً به معنای تایید آن‌ها نیست
 
    اشتراك در نویدنو

  

نشانی پست الکترونیک: