نویدنو -  کتاب -   رحمان هاتفی  درباره ما -  آرشیو
 

آزادی برای همه زندانیان سیاسی ایران  

آرشیوماهانه

آرشیو مقالات نویدنو

آرشیو

  جستجو در نوید نو

نوید نو در

مجله محیط زیست

مجله محیط زیست تلاشی برای هم اندیشی - جهانی فکر کنیم ، محلی عمل کنیم شماره سوم

شماره دوم

شماره اول

کتابخانه

کمیته مرکزی فرقه دمکرات آذربایجان

جمعیت مهاجرین "ایرانیان مقیم  جمهوری آذربایجان"

اطلاعیه

مسابقه علمی ـ پژوهشی

 

فراخوان انجمن مطالعات اجتماعی و فرهنگی ایران

کتاب جدید

گفت و شنفت در سیاست های حزب توده ایران

قانون اساسی شوروی

اسلام سیاسی

نگاهی به شاه ، برائت نامه امریکا

 

 

 

ادامه ...

ادامه ...

 

 

2018-10-16

شماره  960                  15 مرداد ماه1397

ماموریت محکوم به شکست خاتمی برای انحراف مطالبات و اعتراضات دموکراتیک ، عدالتخواهانه و ساختارشکنانه توده های مردم

 • آقای خاتمی باید به این سوال که آیا میلیونها ایرانی مخالف دیکتاتوری ولایت فقیه و خواهان آزادی، دموکراسی و عدالت اجتماعی و سکولاریسم و نمایندگان سیاسی آنها نیز  برابر نظر او سهمی از این رسانه ملی خواهند داشت پاسخ دهد ؟ آیا آقای خاتمی می تواند با نام بردن مشخص  از نمایندگان اجتماعی و سیاسی نیروهای مترقی و ملی و دموکراتیک و عدالتخواه بر سهم آنان از این رسانه ملی تاکید کند یا ترجیح می دهد به این کلی گویی ها برای انحراف افکار عمومی بسنده کند؟

رفیق شهید سیف الله غیاثوند

 پزشک متعهد و سردار شجاع

 • "دکتر خانه خود در اهواز را تبدیل به مطب کرد. یک تومان هم حق ویزیت تعیین کرد. لبخند بر لب به او می گفتم : دکتر این چه جور کار و کاسبی است ! می گفت : مراجعین من افراد محروم و زحمتکش هستند و برایشان پرداخت حق ویزیت بالا مقدور نیست . به همین جهت ویزیت خود را یک تومان گذاشتم . پرداخت این مبلغ فشاری به کسی وارد نمی کند. در ضمن برای کسی هم احساس حقارت و سر شکستگی به بار نمی آوردو بدون شرمندگی با من روبرو می شود."

خاتمي و پيشنهاد ١٥ ماده اي او

فرهاد عاصمی  

 • او در این باره سکوت می‌کند که «اقتصاد اسلامی» با پیامدهای فاجعه آمیز آن برای زحمتکشان یدی و فکری میهن ما که زنان اولین قربانیان آن هستند، توسط سازمان های مالی امپریالیستی دیکته شده است و رژیم دیکتاتوری ولایی آن را با «حکم حکومتی» غیرقانونی خود در سال ۱۳۸۵ به برنامه رسمی همه ی دولت های نظام سرمای داری بدل ساخته است.

نامه 38 اقتصاد دان ایرانی به رئیس جمهور روحانی

 • نوید نو : با ژرفش بحران و فراگیر شدن آن گروه های مختلف اجتماعی راه حل های خود را برای خروج از این وضعیت بحرانی با عناوین مختلف با جامعه در میان می گذارند . نامه 38 اقتصاددان به رئیس جمهور یکی از این راه حل هاست .

راهکارهای اصلاح‌طلبانه در شرایط موجود کشور

 بیانیه‌ اعضای ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی خطاب به ملت

 • بهزاد نبوی، محمد سلامتی، صادق نوروزی، محسن آرمین، سیدمصطفی تاج‌زاده، فیض‌الله عرب‌سرخی، محمد کیانوش‌راد، عبدالله ناصری، جواد امام، علی باقری با صدور بیانیه‌ای با تشریح کارشناسانه وضع موجود به ارائه راهکارهایی برای برون رفت کشور از شرایط موجود پرداختند.

گفت و شنفت در سیاست های حزب توده ایران

 • پس از مدت ها قطع ارتباط بین رفقا فرهاد عاصمی و هاتف رحمانی ، رفیق عاصمی از سر مهر در اوایل خرداد1397 ای میلی ارسال و جویای احوال رفیق هاتف می شوند . این ای میل و تداوم گفتگو ها به مدت یک ماه ادامه می یابد . رفیق مهربان هم وارد موضوع می شوند ونظرات خود را با هر دو رفیق در میان می گذارد . نتیجه آن گفت و شنفت دیجیتالی را در ادامه خواهید خواند .

انقلاب و انقلابیون،

نقدی بر مقالهٔ انقلاب بدون انقلابیون نوشته ی آصف بیات

احمد سپیداری 

 • مشخص نیست چرا دکتر بیات «کنار گذاشتن ایده های انقلابی» و جایگزینی «مفاهیم تساوی، برابری دولت رفاه و سوسیالیسم» با «ایده های جدید» را با افعالی بیان می کند که انگار خود به خود صورت گرفته و مشخص نیست چرا ایشان از یورش تبلیغاتی بسیار گسترده و هدفمند سرمایه داری جهانی برای جایگزینی کیش نولیبرالی به جای آرمان سوسیالیستی نامی نمی برد. آیا بدان باور ندارد یا دچار ملاحظاتی شده است؟ 

حق تعیین سرنوشت مردم به دست خود،

 بی‌‌‌‌مداخله خارجی حقی مسلم و دست یافتنی است 

 حسین اکبری

 • حق تعیین سرنوشت مردم، فرودستان شهری و روستایی و حاشیه نشینان شهرهای بزرگ و کوچک و کارگران و زحمتکشان سراسر ایران، در واحدهای کار و تولید و اقشار متوسط به جان آمده از سیاست‌های کنونی و پیامدهای ناخواسته آن به دور از دخالت آشکار و پنهان خارجی تنها حقی است که باید در وهله اول با اراده مستحکم و گام‌های استوار خود مردم بدست آید و از آن پاسداری شود.

راهکار 15 ماده ای خاتمی برای خروج از بحران

خاتمی: با همه وجود از مردم عذرخواهی می‌کنم؛

 بهتر از این می‌توانستیم به شما خدمت کنیم

 • سیدمحمد خاتمی با تشریح مشکلات موجود در کشور، به عنوان یک شهروند دوستدار ایران و اسلام به دلیل نقص‌ها و کمبودها، با همه وجود از مردم عذرخواهی و پانزده راهکار برای برون رفت از وضعیت کنونی ارائه کرد.

طبقه کارگر و بحران فزایندۀ رژیم ولایت فقیه

 • در هفته‌های اخیر به موازات گسترش بحران و کاهش قدرت خرید توده‌های مردم به‌ویژه کارگران و زحمتکشان، کم نیستند نظریه‌پردازان جناح‌های مختلف حکومتی و اقتصاددانان نولیبرال درخدمت رژیم که علت اصلی بحران ارز و خروج سرمایه از کشور و نیز رانت‌خواری حیرت‌انگیز را اجرا نشدنِ "صحیحِ" برنامه‌های آزادسازی اقتصادی و خصوصی‌سازی معرفی می‌کنند.

مسئول امور بین‌المللی سندیکای کارگران خدمات دولتی و حمل‌ونقل کره (جنوبی) :

 اگر اراده وجود داشته باشد، راه را میتوان پیدا کرد!

 • میزان تشکل کارگران در اتحادیه‌های صنفی در کرهٔ جنوبی فقط ۱۰درصد است. کمتر از ۵درصد کارگران در اتحادیه‌های عضو کنفدراسیون سندیکایی دموکراتیک (مستقل) متشکل‌اند. البته در برخی از محل‌های کار و صنایع و در بخش دولتی به طور کلی، میزان تشکل بیشتر است. قدرت یا ضعف هر اتحادیه در چانه‌زنی دسته‌جمعی پیش از هر چیز به محل کار یا بخش مشخصی که در آن فعالیت می‌کند بستگی دارد.

تأملی بر رشد کمّی و توان تأثیرگذاری اتحادیههای کارگری در چین

گفتگوی صریح و بی‌پردهٔ ان جیانهوا، رئیس دفتر بین‌المللی فدراسیون سراسری اتحادیه‌های کارگری چین (ACFTU)، با شماری از رهبران حزب‌های کمونیست کشورهای غربی

 • در شرایط جهانی شدن، فشار رقابت‌های بازرگانی به این معناست که نه‌فقط میان کارگران و سرمایه‌داران در سراسر کشور اختلاف منافع وجود دارد، بلکه این اختلاف و ستیز میان بنگاه‌های بازرگانی چین و سرمایه‌داری خارجی نیز وجود دارد." او نتیجه می‌گیرد که اعتصاب نه برای کارگران سودمند است و نه برای سرمایه‌داران چینی.

پیکار کارگران آفریقایجنوبی

 برای مزد عادلانه و بر ضد برنامههای اقتصادی ضدمردمی

 • دولت میوهٔ سیاست‌های شکست خورده خود را می‌چیند و از همان شیوه مدیریت شرکت‌های دولتی (س ‌اُ ای) استفاده می‌کند. افزایش هزینه زندگی، بیکاری و فقر تازه کشف نشده‌اند و از سوی کارگران و اتحادیه‌ها به‌وجود نیامده‌اند. نابرابری، بیکاری و فقر از ملزومات و محصولات سیستم سرمایه‌داری و استثمارند.

ادامه: 959-958- 957- 956- 955- 954- 953- 952-951-950-- 949-948-947-946- 945-

آرشیوماهانه

نقل مطالب نوید نو با ذکرمنبع آزاد است

 

نامه ها ومقالات خودرا به نشانی webmaster@rahman-hatefi.net  بقرستید

انتشار اخبار، مقالات و بیانیه ها در این صفحه الزاماً به معنای تایید آن‌ها نیست
 
اشتراك در خبر نامه نویدنو

نشانی پست الکترونیک: