نویدنو -  کتاب -   رحمان هاتفی  درباره ما -  آرشیو

از همین قلم

 
 
 
 

2019-05-10

شماره  988                  02 اسفند  ماه1397

یاد ناخدا افضلی و 9 رفیق دلاور گرامی باد

 • هفتم اسفند سالگرد تیر باران ناخدا بهرام افضلی و نه نفر ار همرزمان دلاور او در زندان اوین و به دست لاجوردی جلاد است . همین زمان بسیار کوتاه از نظر تاریخی ادعاهای کاذب جلادان افضلی و همرزمانش را افشا و بی اعتبار و سربلندی و میهن پرستی افضلی ها را ثابت کرده است .

سابقه تاریخی آمریکا در تغییر رژیم ها

نوشته: جیمز پتراس - برگردان: آمادور نویدی

 

 • در مورد ونزوئلا، آمریکا نزدیک به یک دهه طولانی از دیکتاتوری نظامی (پرز خمینز)، حدوداً بین سال‌های ۱۹۵۱-۵۸ ۱۹را حمایت نمود. این دیکتاتوری در سال ۱۹۵۸ سرنگون گشت و با یک ائتلاف چپ - سنتر برای یک دوره موقت جایگزین گردید. متعاقباً، آمریکا سیاست خود را دوباره تغییر داد، و رژیم‌های سنتر- راست را در آغوش گرفت و ترویج داد که توسط دمکرات های اجتماعی و مسیحی رهبری می‌شدند و بطور متناوب برای تقریباً چهل سال حکومت کردند.

با شادباش تولد سایه

کولی و سایه

مهدی عاطف راد

کولی و سایه -2

مهدی عاطف راد

چرا جواب سلام را نمی دهند؟ 
نقدی بر مواضع مسئولان و سخنگویان حزب چپ ایران (فدائیان خلق)

سهراب مبشری

 

 •  نه کارگران و نه دانشجویان را نمی توان با برنامه ای که به صراحت یا در لفافه از خصوصی سازی دفاع کند جذب کرد. اعتماد هیچ فعال کارگری یا دانشجویی با تکرار گفتمان مدافعان سرمایه داری،‌ با ارائه ملغمه ای از لیبرالیسم و سوسیال دمکراسی برانگیخته نمی شود.

«همبستگی برای آزادی و برابری در ایران»

و دم خروس مداخله ی خارجی

شبگیرحسنی

 

 • این نوع از تحلیل که تحریم های بین المللی را تنها ناشی از سیاست های فاجعه بار جمهوری اسلامی و « تشدید تنش و تخاصم در مناسبات منطقه‌ای و بین‌المللی» قلمداد کنیم، نادیده گرفتن منافع امپریالیسم جهانی، دولت نژادپرست اسرائیل و دولت های مرتجع منطقه است و باید آن را در تداوم شعارِ انحرافیِ « دشمن ما همین جاست، دروغ می گن آمریکاست» ارزیابی کرد

حزب کمونیست کوبا:

 پیام فوری به احزاب کمونیست و کارگری در جهان

 • 6 اسفند- ما با نمونه‌ای از تهدید تهاجمی امپریالیستی مواجه هستیم، که هدف اصلی آن - حال به هر شکلی هم که پنهان شده باشد - تضمين مالکيت ایالات متحده بر بزرگ‌ترین ذخایر نفتی تأییدشده در جهان است.

بیانیه جبهه مردمی ضد امپریالیستی وضد فاشیستی ونزوئلا

 علیه دخالت امپریالیستی

 اتحاد در دفاع از میهن !

برگردان : هاتف رحمانی

 • 6 اسفند- هدف های تجاوز و حمله از سوی سرمایه جهانی و نیروهای دست راستی محلی دست نشانده ی آن ها علیه کرامت ملی و رفاه مردم ونزوئلا دیگر برای هیچ کس پوشیده نیست . بورژوازی ایالات متحده امریکا ، انحصار های بزرگ سرمایه داری محلی و حزب های وابسته به آن ها ، به مدت بیش از نیم قرن علیه دهقانان، کارگران و جوامع در ونزوئلا و امریکای لاتین عمل کرده اند.

گزارشی از تجمع اعتراضی بازنشستگان در برابر مجلس- همراه بافیلم

 • امروز۵ اسفندماه ۱۳۹۷، بازنشستگان در مقابل مجلس شورای اسلامی تجمعی اعتراضی برپا کردند. از جمله شعارهایی که در این تظاهرات زحمتکشان بازنشسته کشور شنیده می شد:

 •  ظلم و ستم کافیه،سفره ما خالیه،

 • فریاد، فریاد از این همه بیداد،

 • تورم، گرانی، جواب بده روحانی،

 • معلم زندانی آزاد باید گردد! کارگر زندانی آزاد باید گردد!

نگذاریم مبارزهٔ مردمی با دیکتاتوری ولایی را

 دولت ترامپ و همدستانش به‌یغما برند

 • نیروهای سیاسی ترقی‌ خواه و دموکراتیک ایران نباید اجازه دهند جنبش اعتراضی مردم علیه حاکمیت مطلق ولایی به‌وسیلهٔ گروه‌ بندی شبه‌ فاشیستی مستقر در کاخ سفید با استفاده از جریان‌های تمامیت‌خواه به‌رهبری کسانی مانند رضا پهلوی و مریم رجوی به‌یغما برده شود  و از این طریق زمینهٔ عملیاتی شدن سیاست‌های خطرناک و ویرانگر به‌ضد کشورمان فراهم شود.

کنفرانس ورشو نماد روشنی از سیاست های ضدمردمی

 و مداخله جویانۀ امپریالیسم و ارتجاع محلی

 • با اینکه نشست فوق درحال حاضر نتوانست دستاوردهای موردنظر را به‌همراه داشته باشد، اما هرگونه بی‌توجهی به نیات دست‌اندرکاران اصلی چنین نشست‌هایی که خطرهایی را متوجه میهن ما می‌کند نباید دست‌کم گرفت. حزب تودهٔ  ایران ضمن دفاع قاطع از جنبش مردمی برای مبارزه با رژیم ولایت فقیه، مخالفت خود را با هرگونه مداخلهٔ خارجی در ایران به‌طور صریح اعلام می‌کند

عُقدۀ کَهف

به قلم: احسان طبری

 

 • تا مدت‌ها نگارنده تصور می‌کرد در ایران نیست و در جای ناشناس دیگری در کره زمین به‌سر می‌برد! واکنش خشمناک انقلاب در برابر این غرب‌زدگی «ندید بدید»، امری عادی است و طبیعتاً باید رخ می‌داد.

به مناسبت فرارسیدن چهلمین سالگرد انقلاب ضد سلطنتی مردم ایران ،

گذشته چراغی فرا راه آینده

احمد نوین

 

 • با گذشت زمان و انتشار اسناد و مدارک فراوان، بیش از پیش روشن شده است که سران ارتش شاهنشاهی برخلاف تبلیغات دروغین، بویژه در شرایط بحرانی، بیش از آنکه گوش بفرمان شخص شاه باشند، فرمانبردار ژنرال ها و سیاست مداران غربی و بویژه امریکائی بودند.

فراخوان بازنشستگان به تجمع

بازنشستگان و مستمری بگیران !

 • ما بازنشستگان برای جلوگیری از تعرض بیشتر به سطح زندگی و برای بهبود وضعیت معیشت و درمان خود با حضور متحدانه ، نیازهای بودجه زندگی مان را درکف خیابان فریاد خواهیم زد و برای تحقق آن میکوشیم.

ما بدهکار هیچ نسلی نیستیم! 

 علی فیاض

 

 •  و اما آنچه که در فضای کنونی شنیده نمی شود، صدای نسل واقعی انقلاب است. و آن صدای روشنفکران، دانشجویان و جوانان آن روزگار است و اینکه چرا به انقلاب پیوستند و چرا خود را وارد آن جنبش عظیم مردمی کردند  ...

ادامه: 987-986 985- 984- 983- 982-981- 980- 979-978- 977976- 975- 974973-972-971- 970-969- 968- 967- 966- 965-964- 963- 962- 961-960- 959-958- 957- 956- 955- 954- 953- 952-951-950-- 949-948-947-946- 945-

آرشیوماهانه

 

 

Comments System WIDGET PACK

Share

بازگشت به صفحه نخست

مطلب را به بالاترین بفرستید: Balatarin

 

نامه ها ومقالات خودرا به نشانی webmaster@rahman-hatefi.net  بقرستید

انتشار اخبار، مقالات و بیانیه ها در این صفحه الزاماً به معنای تایید آن‌ها نیست
 
    اشتراك در نویدنو

  

نشانی پست الکترونیک: