نویدنو -  کتاب -   رحمان هاتفی  درباره ما -  آرشیو
 

آزادی برای همه زندانیان سیاسی ایران  

آرشیوماهانه

آرشیو مقالات نویدنو

آرشیو

  جستجو در نوید نو

نوید نو در

مجله محیط زیست

مجله محیط زیست تلاشی برای هم اندیشی - جهانی فکر کنیم ، محلی عمل کنیم شماره سوم

شماره دوم

شماره اول

کتابخانه

کمیته مرکزی فرقه دمکرات آذربایجان

جمعیت مهاجرین "ایرانیان مقیم  جمهوری آذربایجان"

اطلاعیه

مسابقه علمی ـ پژوهشی

 

فراخوان انجمن مطالعات اجتماعی و فرهنگی ایران

کتاب جدید

گفت و شنفت در سیاست های حزب توده ایران

قانون اساسی شوروی

اسلام سیاسی

نگاهی به شاه ، برائت نامه امریکا

 

 

 

ادامه ...

ادامه ...

 

 

2018-10-16

شماره  963                  08 شهریور ماه1397

وقتی بیماری "حکم اعدام" است : قربانی سازی  زنان غزه

رمزی بارود- برگردان : هاتف رحمانی

 • 13 شهریور97- در حقیقت ، این زنان روح و شجاعت قابل توجه هر زن فلسطینی تحت اشغال و محاصره اسرائیل را در ساخل غربی و غزه تجسم می بخشند. آن ها ، علیرغم هزینه گرافی که می پردازند ، تحمل و پایداری می کنند و به مبارزه نسل های زنان شجاع فلسطینی که پیش از آن ها آمدند ادامه می دهند.

طبقه‌ی کارگر، چالش های دستمزد و پیامدهای نئولیبرالیسم در ایران

 مسعود امیدی

 • 13 شهریور97- حقیقت آن است که مسئله‌ی دستمزد را باید در ارتباط با مقررات زدایی نئولیبرالی ، تضعیف و نابودی تشکل‌ های کارگری، ترویج قراردادهای کار ، برون‌سپاری و شکل گیری  ارتش عظیم ذخیره‌ی نیروی کار در نتیجه‌ی اجرای سیاست های نئولیبرالی  مورد توجه قرار داد.

نامه مردم ویژه 30-مین سالگرد کشتار زندانیان سیاسی

پوتین هر آن چه دارد را از دست می دهد

 لیوبا لولکو - برگردان: هاتف رحمانی

 •  13 شهریور97- به نظر می رسد پوتین ممکن است در نهایت کنترل ایده میهن پرستانه - تنها ایده ای که هنوز به در قدرت ماندن او کمک می کند- را از دست بدهد.

سوسیالیسم تنها جانشین شایسته و بایسته نئولیبرالیسم

 سیامک

 • 13 شهریور97- ما با چندین بحران همزمان و در هم آمیخته روبرو شدیم. هر سال، هر ماه، هر هفته، هر روز و هر ساعت ما به مرگ زمین نزدیک تر می شویم.  نئولیبرالیسم پیامدهای ناگواری برای آب و هوا و محیط زیست، جانوران و انسان ها داشته است. استفاده گسترده از سرچشمه های زمین اکوسیستم ها را از بین می برد و از گنجینه های گیاهی و جانوری آن می کاهد. فروپاشی نظام اقليمی و نابودی بوم شناختی یخ خرس قطبی را آب و آنرا گرسنه و آب نهنگ ها را زهرآگین می کند.

اعلامیهٔ کمیتهٔ مرکزی حزب تودۀ ایران،

 به‌مناسبت سی‌امین سالگرد فاجعۀ ملی کشتار هزاران زندانی سیاسی به‌ وسیلهٔ حکومت جنایتکار جمهوری اسلامی!

 • 9شهریور- همه امروز می‌دانند و حتی بخش‌هایی از نیروهای خودی حاکمیت نیز به آن معترف‌اند که وضعیت فاجعه‌بار کنونی، از فقر و محرومیت و ظلم بی‌سابقه در تاریخ معاصر کشور گرفته تا فساد نهادینه‌شده و آشکارا در تمامی دستگاه‌های اجرایی، قانون‌گذاری و قضایی جمهوری‌اسلامی و ادامه سرکوب خشن و خونین اعتراض‌های مردمی و دگراندیشان، همگی، ثمرۀ حاکمیت رژیم ولایت فقیه در ایران است.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه : 

اتحاد و همبستگی ما کارگران تنها تضمین پیروزی مبارزات هفت تپه است

 • 9شهریور- تاراجی که در هفت تپه در جریان است با تایید و همراهی مسئولین دولتی در سطوح مختلف صورت گرفته است. در واقع کارگران هفت تپه نه تنها با کارفرما و مدیریت و حراست شرکت بلکه با فرماندار و استاندار و نیروهای انتظامی و امنیتی منطقه و حتی تهران درگیر هستند. صفی از ماموران نظام سرمایه داری در مقابل کارگران بی حقوق هفت تپه ایستاده اند. در مقابل این صف ضدکارگری تنها میتوان با اتحاد، یگانگی و همبستگی کارگری مقاومت کرد.

لنین زیست ، لنین می زید ، لنین خواهد زیست !

 گفتگو با لنین

ولاديمير ماياكوفسكي

 • 9شهریور- در زمینهای پوشیده از برف
  و در مزارع غله
  در تاسیسات پر دود
  و در صحن مزارع غله
  در تاسیسات پردود
  و در صحن کارخانه ها
  با تو در قلبمان
  رفیق لنین
  می سازیم
  می اندیشیم،
  نفس می کشیم
  می رزمیم

آیا رئیس جمهور دونالد ترامپ در خطر است ؟

 • 8شهریور-  به موازات انجام تحقیقاتی که از سوی روبرت مولر دادستان ویژه ادامه دارد ، احتمال برکناری ترامپ با ادعای فساد انتخاباتی قوی تر می شود . با توجه به حمایت رای دهندگان ترامپ و با توجه به نقطه ای که قطب بندی جامعه (به آن)رسیده است ، "انتقال آرام"  هر روز مشکلتر به نظر می رسد

گفت و شنفت در سیاست های حزب توده ایران-5

 • 9شهریور- نویدنو : نامه های رد و بدل شده بین رفقا فرهاد عاصمی ، هاتف رحمانی و مهربان در اختیار ما قرار گرفته است . ما کلیه این نامه ها را به صورت جزوه پی دی اف آماده و در اختیار خوانندگان قرار خواهیم داد . اما برای دوستانی که حوصله و وقت خواندن کتابچه ای را ندارند ، نامه ها را به صورت مرتبط جواب و پاسخ نیز منتشر می کنیم . امیدواریم انتشار این نامه ها نوری بر زوایای تاریک احتمالا مشترک بین افراد بیفکند.

«با دردهایِ ایران، گریسته‌ام»:

 به یادِ عزت‌الله انتظامی چهره‌ی ماندگارِ سینمای ایران

 • 8شهریور-من برایِ شما همیشه همان عزتم. بچه‌ای از سنگلج... همانی که از سیزده سالگی در تماشاخانه‌های لاله زار با تشویق‌های شما بزرگ شده‌ام. همانی که همراهِ با شما با دردهای ایران بسیار گریسته‌ام و با شادی‌هایش لبخندها زده‌ام.“

دلسوزی یا تخریب ناآگاهانه حزب توده ایران؟

در پاسخ به  مقاله تشت آرا در میان نوده ای ها

احسان صالحی

 • 8شهریور- به امید روزی که همه افراد، شخصیت ها، گروه ها، سازمان ها و احزاب مترقی برای یک بار در تاریخ سیاسی ایران هم که شده است، اختلافات جزیی خود را کنار گذاشته و با هم در جبهه ای واحد گرد هم آیند تا بتوانند ریشه استبداد و بی عدالتی را از این سرزمین کهن برچینند.

کوساتو حمله های بیگانه هراسانه را محکوم می کند 

برگردان : هاتف رحمانی

 

 • 9شهریور- فدراسیون بر اصرار خود  که ما به احترام و زندگی شایسته بدون توجه به ملیت نیاز داریم تاکید می کند . مهاجرت طبیعی در سراسر جهان وجود دارد . مهاجرت سیمای پایدار قاره ماست . چون افریقای جنوبی بخشی از دهکده جهانی است . ما به مدارا نسبت به حرکت کار وسرمایه نیاز داریم

یادی از سمیر امین

  سعید رهنما

 • 8شهریور- سمیر امین شخصیتِ چپ مبارز و با شهامتی بود که تا آخر عمر پربارش برعلیه امپریالیسم و سرمایه‌داری مبارزه کرد و نسل‌های مختلفی از نیروهای مترقی را در کشورهای مختلف جهان، مستقیم و غیر مستقیم، پرورش داد. یادش گرامی باد!

سمیر امین (۲۰۱۸-۱۹۳۱)

 نویسنده: پرابهات پاتنایک

 • 8شهریور- دو ویژگی سمیر امین را از اکثر روشنفکران زمانش متمایز می‌ساخت. یک ویژگی تعهد مطلق او به پراکسیس و آرمان سوسیالیسم بود. او یک تئوریسین صندلی‌نشین نبود که به مثابه یک شکل از فعالیت روشنفکرانه انتزاعی از ابزار مارکسیستی برای تحلیل واقعیت معاصر استفاده کند.

ادامه:  962- 961-960- 959-958- 957- 956- 955- 954- 953- 952-951-950-- 949-948-947-946- 945-

آرشیوماهانه

نقل مطالب نوید نو با ذکرمنبع آزاد است

 

نامه ها ومقالات خودرا به نشانی webmaster@rahman-hatefi.net  بقرستید

انتشار اخبار، مقالات و بیانیه ها در این صفحه الزاماً به معنای تایید آن‌ها نیست
 
اشتراك در خبر نامه نویدنو

نشانی پست الکترونیک: