نویدنو - سیاست - اقتصاد-  کتاب -  زنان -صلح  - رحمان هاتفی فرهنگ وادب - درباره ما -  -دیدگاه نظری - ویژه نامه - آرشیو
 مقالات نویدنو

ایران سی سال پس از انقلاب شکوهمند بهمن

رازگشایی از افکار رئیس جمهور جدید امریکا

 ایران در دی ماه

طرح هدفمند سازی یارانه ها از ادعا تا واقعیت

انتخابات ریاست جمهوری، انتخابی میان جنگ و صلح

انرژی هسته ای در راه صلح خاورمیانه

بیانیه فدراسيون دموکراتیک جهانی زنان در همبستگی با فلسطین

مافیا

آرشیو

دی 87

آذر87

آبان87

مهر 87

شهریور 87

مرداد 87

تیر 87

خرداد 87

اردیبهشت 87

فروردین 87

آرشیو سال   1386

آرشیو سال 1385

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

2009-11-24

نامه ها ومقالات خودرا به نشانی webmaster@rahman-hatefi.net  بقرستید

 شمار439 - 23/11/1387

سخنی بی پرده با " انوشه راستگو"

دررابطه با نقد بیانیه "وحدت" حزب توده ایران

مینا آگاه

چندی پیش در سایت صدای مردم مقاله ای تحت عنوان "سخنی بی پرده با رفقای رهبری حزب توده ایران"* (نوشته ی خانم یا آقای انوشه راستگو) منتشر شد. با درنظر گرفتن اهمیت موضوع و تاثیری که این نوع نوشته ها می تواند بر افکار خوانندگان گذاشته و واقعیت ها را درسایه قرارداده و ارزش ها و ضد ارزش ها را یکسان نشان دهد، اقدام به ذکر نکاتی هرچند مختصر را ضروری یافتم. از آن سایت محترم انتظار می رود که این یادداشت را منعکس کند.

 شمار438 - 17/11/1387

ایران سی سال پس از انقلاب شکوهمند بهمن

 

ایران در سی سالگی انقلاب بهمن 57، بار دیگر به استقبال تحولات مهمی، از جمله انتخابات ریاست جمهوری آینده می رود. درس بزرگ و تاریخی انقلاب بهمن 57 این بود که با اتحاد عمل و همکاری همه نیروهای ملی و آزادی خواه می توان رژیم های پلیسی و استبدادی را به زیر کشید و راه را برای تحولات بنیادین، پایدار و دموکراتیک گشود.

تاملات رفیق فیدل کاسترو

رازگشایی از افکار رئیس جمهور جدید امریکا

اگر کسی بخواهد درکی عمیق تر از ماهیت سوءاستفاده گر قدرت امپراطوری داشته باشد، بیانیه های منتشره در سایت اینترنتی  رسمی دولت آمریکا در 24 ژانویه، پس از تحلیف اوباما، می تواند به اندازه کافی گویا باشد. بایدن و اوباما با عزم استوار تصمیم به حمایت از روابط بین امریکا واسرائیل گرفته اند و اعتقاد دارند که مسئولیت بی چون و چرای آنها در خاورمیانه باید امنیت اسرائیل ،متحد اصلی امریکا در منطقه باشد .

بیانیه کمیته ی دفاع از انتخابات آزاد، سالم و عادلانه
سایه ی نظامیان بر سر انتخابات

متاسفانه با وجود فاصله‌ چند ماهه تا انتخابات آتی و به ویژه طی هفته های اخیر مقامات نظامی به‌‌گونه‌ای کاملاً آشکار مواضع صریح و جانبدارانه‌ای را به سود نامزدی رییس فعلی قوه مجریه در انتخابات اعلام کرده و در قالب گردهمایی های نظامی مواضعی را علیه سایر نامزد‌های ریاست جمهوری اتخاذ کرده‌اند.

سکوت نکنيم، همه بر اين قايق سواريم

محمدرضا يزدان پناه‏

تجربه تاريخي ثابت کرده در کشوري مانند ايران که جنبش کلان اصلاح‌طلبي در آن به‌رغم تمام ‏تمايزها و تفاوت‌هاي موجود در جريانات و طيف‌هاي مختلفش، سابقه‌اي بيش از يک قرن دارد، حذف کامل ‏خرده جنبش‌هاي اجتماعي، حتي در صورتي که حاکميت از تمام ابزار قهريه خود استفاده کند هم ممکن نيست.‏

 شمار437 - 07/11/1387

 ایران در دی ماه

سیامک طاهری

در ماهی که گذشت علی رغم آنکه نیروهای اصلاح طلب کوشیدند با استفاده از اهرم رسانه هایی که در اختیار داشتند مسائل مربوط به کاندیداهای ریاست جمهوری وانتخابات رادر صدر مسائل بنشانند اما نگرانی از وضع اقتصادی بزرگترین دغدغه مردم بود.با وجود وعده های مکرر دولتیان در باره موج ارزانی ای که در راه است اما واقعیت ها به گونه ای دیگر سخن می گویند

اعتراض کانون مدافعان حقوق بشر به تخریب خاوران

همگان می‌دانند، گرامیداشت یاد درگذشتگان از هر دین و مسلکی که باشند از حقوق اولیه شهروندان است و بی حرمتی به مزار آنان امری ناپسند و غیر‌اخلاقی است و با هیچ باور دینی سازگار نیست.

طرح هدفمند سازی یارانه ها از ادعا تا واقعیت

این طرح بر خلاف تبلیغات دولت احمدی نژاد، طرح تدوین شده در داخل وتوسط کارشناسان اقتصادی رژیم و درجهت ”حمایت از اقشار محروم“ نیست و اتفاقا طبقات محروم و زحمتکشان جامعه از اجرای چنین طرحی صدمه و خسارات جدی خواهند دید. علاوه بر این، طرح تحول اقتصادی به دوره دولت احمدی نژاد منحصر و مربوط نیست.

افول توليدات صنعتي، استهلاک بازار سرمايه و کاهش درآمدهاي نفتي

بحران جهاني اقتصاد به ايران رسيد

وزير اقتصاد دولت نهم در سايه تکذيب ها مبني بر عدم تاثير بحران مالي جهان بر اقتصاد ايران در يک چرخش خبر داد؛ موج دوم بحران مالي جهاني، بازار سرمايه ايران را متاثر کرد که اين مساله درس بزرگي به اقتصاد ايران داد. او افزود؛ هيچ اميدي به پايداري ثبات در اقتصاد متکي بر درآمدهاي نفتي وجود ندارد به ويژه آنکه مزيت نفتي نيز اغواکننده است.

ميوه‌هاي وارداتي نخريد، باغداران داخلي متضرر مي‌شوند
جمعي از باغداران شمالي :
قطب كشاورزي و اشتغال جوانان جاي خود را به ويلاهاي تجملي داده است!

اين باغداران در ادامه نامه خود آورده‌اند: آفت واردات ميوه  در شرايط فعلي كشور ضرورت ندارد و مشكلي از مشكلات جامعه را نه تنها درمان نكرده، بلكه آسيب فراواني به اقتصاد منطقه و به خاك سياه نشاندن ملتي فقير و كم درآمد و ناتوان را كه  تنها منبع درآمد و اشتغالشان باغداري و توليد انواع مختلف ميوه مركبات است ، به دنبال دارد.

 شمار436 - 03/11/1387

انتخابات ریاست جمهوری، انتخابی میان جنگ و صلح

  نویدنو

اگرباتوجه به شرایطی که درآن قرارداریم، به توطئه های تدارک دیده شده برای برهم زدن هرگونه حق انتخاب مردم با ردصلاحیت ها،تهدید هاوخانه نشین کردن ها،بستن روزنامه هاوتریبون هاودراختیارقراردادن دربست وتمام عیاربودجه های عظیم دولتی ورادیو تلویزیون دراختیارتبلیغات انتخاباتی رئیس جمهوروحزب پادگانی... ونیزوادارکردن اصولگرایان منتقدیاجریان های فاصله گرفته ازسیاست های دولت به حمایت ازمحمود احمدی نژاد تنها کاندیدای موردنظرحکومتی نظری بیندازیم،عمق فاجعه رادرک می کنیم.

انرژی هسته ای در راه صلح خاورمیانه

هیئت تحریریه پلتیکال افیرز-برگردان: هاتف رحمانی

هیچ ملتی ، از جمله قدرت های هسته ای موجود:امریکا، روسیه ، چین ، فرانسه ،بریتانیا ،پاکستان ، هند و اسرائیل  حق داشتن سلاح هسته ای را  ندارند.وچون صنعت انرژی هسته ای تاکنون ازحیث تضمین بهداشت عمومی وسلامت  وحفظ محیط زیست شکست خورده است ، خود انرژی هسته ای باید متوقف شود. عاری از سلاح کردن  زرادخانه های هسته ای باید هدف بزرگ جنبش جهانی صلح باشد وهست

بیانیه فدراسيون دموکراتیک جهانی زنان در همبستگی با فلسطین

نقض قوانین انسان‌دوستانه بین‌المللی در چنين ابعادی که در تاریخ بی‌سابقه‌ است، و تأثيری که این تجاوز بر نظام بهداشت و درمان و بر شرايط زندگی مردم فلسطين گذاشته است، جنايتی است عليه انسانيت و يكی از مهيب‌ترين نسل‌كشی‌هایی است که توسط جنگ‌افروزان در مدتی چنین كوتاه در آغاز این قرن صورت گرفته است.

مافیا

مافیا شامل دو "کارگروه" اصلی ست: "ما- خودی- فیا" و "ما-غیر خودی- فیا". البته گروهبندی دوم نیز خود شامل: "ما- قبلا خودی- فیا" و نیز "ما – شبه خودی – فیا" و همچنین "ما – خود به خودی – فیا" ( در اثر بحران های موسمی – چیزی شبیه باران های موسمی) می باشد.

تن لرزه های خشم زمین

درسوک بم

   علی رضا جباری (آذرنگ)

بم

  شاخه گلی

             درحصار ِکان های یاقوت

                       سربرزده ازخاک

                        دردل کویر

                                   

  آماج تیغاتیغ زهرآگن حادثه

                 نادیده

ازهرسودرکمین

ادامه ...

انتشار اخبار، مقالات و بیانیه ها در این صفحه الزاماً به معنای تایید آن‌ها نیست
 
    اشتراك در نویدنو

  

نشانی پست الکترونیک: