نویدنو - سیاست - اقتصاد-  کتاب -  زنان -صلح  - رحمان هاتفی فرهنگ وادب - درباره ما -  -دیدگاه نظری - ویژه نامه - آرشیو
 مقالات نویدنو

اعلامیه کمیته مرکزی حزب توده ایران به مناسبت انتخابات ریاست جمهوری

فاتحه ای چو آمدی بر سر خسته ای بخوان... *

حامیان احمدی نژاد

مناظره وبازتاب ها

باردیگر خاتمی -  13

صادق باشیم

نقدی بر "قاب خالی از شال آبی" نوشته ی هوشنگ اسدی

گزارشی از کنگره حزب کمونیست لبنان

کره شمالی : بی راهه رفتار

کارگر جهانی نیاز به انگیزش های جهانی دارد

گذشته در مقابل آینده

باردیگر خاتمی -12

آرشیو

اردیبهشت 1388 

فروردین 1388

آرشیو سال   1387

آرشیو سال    1386

آرشیو سال 1385

 

2009-11-24

نامه ها ومقالات خودرا به نشانی webmaster@rahman-hatefi.net  بقرستید

 شماره 462 - 19/03/1388

اعلامیه کمیته مرکزی حزب توده ایران به مناسبت انتخابات ریاست جمهوری

تنها راه مقابله با این ترفندهای رژیم حضور نیرومند و میلیونی توده ها در پای صندوق های رأی و سازمان دهی کارزارهای اعتراضی بر ضد تقلبات و مداخلات نیروهای وابسته به ولی فقیه در روند انتخابات است. وحدت اراده و عمل توده های میلیونی رای دهنده، در این حساس ترین دوره انتخابات کشور می تواند نقشی موثر به نفع مصالح ملی و حل معضلات جدی اقتصادی ـ اجتماعی و سیاسی کشور ایفاء کند. زمان و شرایط در خانه نشستن و صندوق های رای را انحصارا به اعوان و انصار ولی فقیه واگذاشتن نیست. جای خالی میلیون ها رای توده ها با رای های فرمایشی و ساختگی انحصار گران حکومتی پر خواهد شد. و این چنین مباد!

فاتحه ای چو آمدی بر سر خسته ای بخوان... *

ع. سهند سرانجام اعتراف کرد

نویدنو

از پلیمیک های سیاسی نوید نو و سایت عدالت بویژه آقای ع. سهند در رابطه با سیاست های حاکم بر جمهوری اسلامی و بویژه دولت محمود احمدی نژاد مدت زیادی نگذشته است. نوید نو بارها مدعی شده بود که این سایت کاملا همسو و مدافع احمدی نژاد است و از ع. سهند و دیگر نویسندگان همسو با ایشان خواسته بود نظر صریحشان را راجع به سیاست های دولت احمدی نژاد و دارو دسته های هم پیمانش روشن کنند. پاسخ ما یا سکوت بود یا "بداخلاقی" و توجیهات غیر مستقیم.

تارنگاشت عدالت - پیرامون انتخابات دورۀ دهم ریاست جمهوری

حامیان احمدی نژاد

بیانیه عدالتخانه در حمایت انتقادی از احمدی نژاد

قطعنامه موتلفه اسلامی در حمایت از احمدی نژاد
 

مناظره وبازتاب ها

برای اولین بار در جمهوری اسلامی اتفاقی رخ داد که در نوع خود بی نظیر بود. در دهمین دور انتخابات ریاست جمهوری به ابتکار سیمای جمهوری اسلامی مناظره هایی بین نامزدان ریاست جمهوری بر گزار گردید که دامنه سیاسی - اجتماعی گسترده ای یافت. نوید نوبرای انعکاس بازتاب های یکی از این مناظره ها در فضای مجازی توجه خوانندگان را به آدرس های زیر جلب میکند.

باردیگر خاتمی -  13

 

 

نطارت استصوابی توهین به مردم است

بیانیه مهم موسوی خطاب به ملت ایران

جنبش مسلمانان مبارز: از موسوی حمایت می‌کنیم

منظور اين ها برچيدن بساط جماران بود

نامه سرگشاده یک بنده خدا ،به بنده دیگر خدا مقام محترم رهبری!

 شمار461 - 13/03/1388

صادق باشیم

نقدی بر "قاب خالی از شال آبی" نوشته ی هوشنگ اسدی

احمد سپیداری

روشن است که مجیدی یک تیزر تبلیغاتی انتخاباتی برای فرد مشخصی ساخته است. کار او تابلوی معینی بالای سردرش دارد. یک تیزر تبلیغات انتخاباتی باید "رای" بیافریند. یک تیزر تبلیغات سیاسی نباید و نمی تواند یک هنر "ناب" باشد، چنین کاری باید در چارچوب یک "هنر سیاسی" آفریده می شد. هنرسیاسی معمولا هدفمندانه تر از هنر ناب است. هنر سیاسی همیشه به شدت مخاطب و مضمون گراست، و اغلب از "قابی ایدئولژیک" نیز برخورددار است.

گزارشی از کنگره حزب کمونیست لبنان

 

خط سیاسی اصلی کنگره تأکید بر ضرورت تشکیل جبهه وسیعی از نیروهای غیر مذهبی بود که بتواند به جایگزینی در مقابل دو بلوک نیروهای مذهبی کشور، یعنی مسلمانان و مسیحیان، که بر امور سیاسی لبنان غالب هستند، تبدیل شود و حزب در عین حال موقعیت برجسته سنتی خود را در رهبری مبارزه ضد امپریالیستی از دست ندهد.

کره شمالی : بی راهه رفتار

نویدنو

آزمایش هسته ای اخیر ونیز آزمایش  بعدی دو موشک کره شمالی ،تهدید بزرگی برای صلح وثبات منطقه ، مبارزه برای حذف سلاح های هسته ای از جهان ،وبه طور کلی مبارزه برای صلح وترقی اجتماعی را به نمایش می گذارد.

ما این رفتارهای بی پروا وتحریک کننده را محکوم می کنیم.

پياده‌روی خيابان معلم

 دادخواهی آرام خانواده های دستگير شدگان اول ماه مه
صفرزاده(ثقفی)

اين گزارش برای تمام کسانی نوشته شده است که دلشان برای انسانها مي‌تپد و به دنبال عدالتند، برای تمام کسانی که در اين مدت با انتشار بيطرفانه ی اخبار مربوط به دستگير شدگان اول ماه مه تهران 88 خانواده‌های آنان را همراهی کردند،نه برای استفاده‌ی تبليغاتی برخی تلويزيون‌ها، حزب‌ها و گرو‌ه‌ها که عادت دارند در خارج از کشور بنشينند و هر اتفاق داخل را به گونه‌ای انعکاس دهند که انگار همه‌ی اين اتفاقات به خواست و گفته‌ی آنان انجام شده است. دلم مي‌خواست در داخل رسانه‌ای بود که آن را به چاپ مي‌رساند. اما...

 شمار460 - 03/03/1388

کارگر جهانی نیاز به انگیزش های جهانی دارد

نوشته ی: اسکات مارشال- برگردان: مینا آگاه

 

 

شعار " کارگران جهان متحد شوید" نه تنها خواست، بلکه نیاز همگان است.  

شرکت های چندملیتی و سرمایه ی مالی شریک آن ها بیست و چهارساعته در تلاشند که برای بحران جهانی راه حلی اقتصادی بتراشند، تا در ضمن اینکه بار بهبود را بردوش زحمتکشان می گذارند، منافع و قدرت بی نهایت خود را حفظ کنند. غیر از این هم نمی توان انتظارداشت؟

گذشته در مقابل آینده

سه چهره داشتیم / دیروز، امروز، فردا[1]

نوشته ی : احمد سپیداری

 

این امروز است که تارهای ظریف واقعیت های گذشته را در هر لحظه و به هر شکل ممکن به هم می بافد تا طرح فردا را در درون خویش بیافریند، اما، هر گونه حرکت به سوی آینده ناچار با مقاومت دیروز هایی مواجه است که دائما به روز می شوند، و این چالش را راه گریزی نیست.

باردیگر خاتمی -12

ده پرسش اقتصادی از نامزدهای ریاست­جمهوری

 

اقتصاد و جامعه­ی امروزِ ایران با تنگناها و مسائلِ فراوانی روبرو است. بسته به نوعِ ایدئولوژی، چشم­اندازِ نظری، منافعِ طبقاتی، پایگاهِ اجتماعی و گفتمانِ اقتصادی­ای که برای طرحِ مشکلاتِ اقتصاد ایران مورد استفاده قرار می­گیرد، نوعِ تنگناها و مسئله­ها و الویت­بندی­های­شان نیز متفاوت است

برنامه اقتصادی دولت میر حسین موسوی

از دیدگاه این برنامه، اصل اول و کلید حل مشکلات اقتصادی ایران اصلاح قوه مجریه و باز تعریف دولت است. در این برنامه، به جای احاله امور به آنچه از اختیار رئیس قوه مجریه بیرون است، نقطه شروع تحول در خود قوه مجریه و اصلاح نظام اداری آن دیده شده است. این برنامه معتقد است که با تحول در قوه مجریه یکی از گلوگاه‌های اصلی اقتصاد ایران گشوده می‌شود. وضعیت کنونی قوه مجریه و نظام اداری ایران تأثیر تمامی سیاست‌ها را بسیار محدود ساخته است.

نسخه Pdf شماره 460

انتشار اخبار، مقالات و بیانیه ها در این صفحه الزاماً به معنای تایید آن‌ها نیست
 
    اشتراك در نویدنو
  

نشانی پست الکترونیک: