نویدنو -  کتاب -   رحمان هاتفی  درباره ما -  آرشیو

از همین قلم

 
 
 
 

2017-06-23

نویدنو  02/04/1396 

 

 

 

سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر): در باره حمله موشکی سپاه به دیرالزور سوریه 

کشتار جمعی با حمله موشکی، 
جنایت علیه بشریت است، نه مبارزه با تروریسم! 

سپاه پاسداران جمهوری اسلامی به تلافی "ترقه بازی" داعش در تهران، در روز یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶، استان "دیرالزور" سوریه را با شش موشک میان برد از استان های کرمانشاه و کردستان مورد حمله قرار داد. سپاه در اطلاعیه خود در این مورد تاکید کرده که حمله موشکی از دو استان "عمدتا سنی نشین" ، حامل پیام وحدت همه ایرانیان درمقابل تروریست ها وهشداری به حامیان منطقه ای و بین المللی تروریسم بوده است. 
عملیات تروریستی و جنایتکارانه داعش درتهران، افسانه‍ی "چتر حفاظتی آهنین ونفوذناپذیر" سپاه پاسداران برفراز ایران را درهم پیچید وسپاه به عنوان مسئول حفاظت امنیتی مجلس، مورد بازخواست جناح های رقیب قرار گرفت. موشک باران "دیرالزور"، قدرت نمائی سپاه است تا فضای ایجاد شده را به نفع خود عوض کند. حمایت یک صدا و هم آهنگ جناح های رژیم و حتی ناسیونالیست کوته بین از این اقدام به نشانه‍ی "اقتدار ملی"، در خدمت این تلاش سپاه پاسداران است. اما تجربه چند ساله جنگ های داخلی و فرقه ای، به ویژه در عراق و سوریه نشان داده است که ریختن بمب و بویژه موشک بر سر مناطق مسکونی، راه مقابله با تروریسم ایدئولوژیک داعش و سایر گروه های جهادی نیست. همین امر در باره مقابله با خطر تروریسم در کشور ما نیز صدق می کند. در این رابطه باید به چند نکته کلیدی توجه کرد: 
اولاً، رژیم جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران با مداخله در جنگ های فرقه ای عراق، سوریه و سایر مناطق بحرانی خاورمیانه، خود را به یکی از ارکان جنگ های ارتجاعی در دامن زدن به رویارویی بنیاد گرایی های شیعه و سنی، مبدل ساخته که زمینه ساز انتقال عواقب این جنگ های فرقه ای به داخل کشور شده است. عملیات تروریستی داعش در تهران این ادعای سران رژیم، که حضور "مستشاری" درحلب و موصل برای متوقف ساختن داعش از ورود به تهران است را نقش بر آب کرد و نشان داد عکس آن حقیقت دارد. 
ثانیاً، مداخله در منجلاب جنگ های فرقه ای، هزینه های مالی میلیاردی به مردم ایران تحمیل می کند، آن هم در شرایطی که به قول ابراهیم رئیسی نماینده جناح اصول گرا درانتخابات ریاست جمهوری؛ شانزده میلیون حاشیه نشین، فاقد شغل، سرپناه و محروم از حداقل ملزومات تامین اجتماعی و یک زندگی آبرومندانه در کشور وجود دارند. البته نباید فراموش کرد که مناطق ملی سنی نشین مانند کردستان، سیستان و بلوچستان که مناطق مساعد برای عضو گیری گروه های سلفی مانند داعش و سایر گروه های جهادی هستند ، مناطق حاشیه ای اقتصاد ایران تلقی می شوند که بخش مهمی از محروم ترین بخش های جمعیت کشور را در خود جای داده اند. 
ثالثاً، به جای پرتاب موشک از مناطق سنی نشین ایران به مناطق سنی نشین سوریه مانند "دیرالزور" به بهانه‍ی نشان دادن وحدت ملی ایرانیان، بهتراست شهروندان سنی کشورمان از موضع شهروند درجه چندم- که حتی حق ساختن مسجد و عبادت گاه به آن ها داده نمی شود- به موضع شهروندان برابر حقوق ارتقاء یابند. برابری حقوقی همه شهروندان ایران صرفنظر از وابستگی های ملی، مذهبی ، عقیدتی و فرهنگی آن ها بهترین ضامن همبستگی ملی است. هر چند حق شهروندی برابر با اصل ولایت فقیه که بر مبنای تبعیض های چند گانه بنا شده ، به عنوان رکن اساسی موجودیت نظام سیاسی در تضاد آشتی ناپذیر قرار دارد. 
رابعاً، جنگ های فرقه ای و داخلی در کشورهای خاورمیانه و به ویژه عراق، سوریه، یمن، افغانستان ... صحنه خشونت های بی سابقه و جنایات جنگی علیه تعداد بی شماری از شهروندان غیرنظامی می باشند که مصداق غیرقابل انکارجنایت علیه بشریت بشمار می رود. ویران سازی وکشتارهای جمعی، به امواج میلیونی پناهندگی در داخل کشورهای جنگ زده و کشورهای امن دامن زده که از نظرابعاد مصیبت ، از جنگ جهانی دوم به این سو بی سابقه است. تاکید بر این نکته بخصوص امروز ۲۰ ژوئن، «روز جهانی پناهندگان» از اهمیت ویژه ای برخوردار است. قربانیان این جنایات ، غیرنظامیانی هستند که یا توسط انواع و اقسام گروه های تروریست به گروگان گرفته شده وبه سپر انسانی جنگ ها مبدل می شوند و یا در بمباران های کور نابود می گردند. داعش و تروریست های جهادی با کشتار گروهی غیرنظامیان، برده سازی و فروش زنان و کودکان و ارتش های در حال جنگ با داعش از طریق بمباران ها و موشک باران های بی وقفه از جمله با بمب های فسفرسفید و تبدیل شهرها و روستاها به ویرانه و سرزمین های سوخته، این فاجعه انسانی را رقم می زنند. تلفات غیرنظامیان در این جنگ ها توسط بمباران و موشک باران های ائتلاف به رهبری آمریکا، ارتش های روسیه، سوریه و عراق ده ها برابر قربانیان قتلعام های داعش و سایر گروه های جهادی است. اعمال سانسور قوی خبری در جنگ هائی نظیر حلب، موصل، رقه و سایر مناطق، برای پوشاندن این جنایات از افکار عمومی صورت می گیرد. هم چنین موشک باران "دیرالزور" توسط سپاه پاسداران در پاسخ به "ترقه بازی" داعش در تهران، شرکت در کشتار جمعی غیرنظامیان و ویران سازی مناطق مسکونی ، برگ دیگری بر دفتر جنایات بی شمار رژیم جمهوری اسلامی به عنوان یکی از ارکان جنگ های ارتجاعی فرقه ای خاورمیانه می افزاید. 
راه واقعی برای کاهش خطر تروریسم جهادی و سلفی درکشور، پایان دادن به تبعیض های ملی، مذهبی، فرهنگی و عقیدتی و برقراری عدالت در توسعه اقتصادی میان مناطق محروم و پیشرفته کشور، پایان دادن به دخالت در جنگ های خطرناک فرقه ای منطقه ای وصرف هزینه های عظیم میلیاردی آن برای توسعه اقتصادی و عدالت اجتماعی است! مردم ایران و همه مردمان منطقه اکنون بیش از هر زمان دیگر به صلح و همزیستی مسالمت آمیز نیاز دارند. بمب و موشک تنها خطرآدمخواری فرقه ای در منطقه مصیبت زده ما را عمومیت می بخشد. دست رژیم جمهوری اسلامی از دخالت در جنگ های فرقه ای منطقه ای کوتاه! 

سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی ایران 
زنده باد آزادی ، زنده باد سوسیالیسم 
هیئت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر) 
سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ برابر با ۲۰ ژوئن ۲۰۱۷

 

 

بازگشت به صفحه نخست

مطلب را به بالاترین بفرستید: Balatarin

نامه ها ومقالات خودرا به نشانی webmaster@rahman-hatefi.net  بقرستید

انتشار اخبار، مقالات و بیانیه ها در این صفحه الزاماً به معنای تایید آن‌ها نیست
 
    اشتراك در نویدنو

  

نشانی پست الکترونیک: