برای آزادی ، دموکراسی ،صلح، استقلال و عدالت اجتماعی                         آزادی زندانیان سیاسی 
نویدنو -  کتاب - رحمان هاتفی  درباره ما -  بایگانی

2021-01-22

نویدنو 02/11/1399           Print Friendly, PDF & Email      چاپ مطلب

 

  • مااعتقاد داریم مادام که کارگران و بازنشستگان علی العموم امکان بیان نظرات خود را در هیچ سطحی و از طریق هیچ تشکل مستقلی نمی توانند به گوش مردم و مسوولان برسانند ، این دروغها به جای بیان واقعی سوئ مدیریت و شیوه ها ی غارتگرانه ی اداره صندوق های بازنشستگی از جمله صندوق سازمان تامین اجتماعی ، موجب فریب مردم و ادامه سیاست های بغایت ضد کارگری دولت ها از جمله دولت دوازدهم بوده و خواهد بود.

     

 

 

 

 

اتحاد سراسری بازنشستگان: دروغپردازی مجری صدا و سیما علیه صندوق های بازنشستگی

اخیرا مرتضی حیدری در برنامه ای تلویزیونی وبدون حضور هیچ منتقدی ، بطور یک طرفه با ارایه نمودارهایی گنگ و نادقیق ، صندوق های بازنشستگی را ورشکسته و ناتوان از پرداخت حقوق مستمری بگیران دانسته و اظهار داشت که دست صندوق های بازنشستگی در جیب دولت است و دولت هم ناگزیر برای پرداخت حقوق بازنشستگان دست در جیب مردم می کند!

این دروغپروازی ها زمانی بخورد مردم آن هم ازطریق تلویزیون سراسری داده می شوند که به پایان سالی نزدیک می شویم که مطابق آمار رسمی نرخ تورم آن بیش از ۴۰ در صد اعلام شده است و قرار است نرخ ارز تخصیص یافته برای تامین اقلام ضروری از ۴۲۰۰ تومان به ۱۷۵۰۰ تومان افزایش یابد!

دولت روحانی به روال دولت های قبل در سالیان گذشته از پرداخت بدهی کلان ۳۵۰ هزار میلیارد تومانی به سازمان تامین اجتماعی خودداری کرده و۷۳۰۰۰ نفر مستمری بگیر جدید از خدام مساجد را به سازمان تحمیل کرده است، و هزینه میلیاردی فدراسیون فوتبال و غیره را ازصندوق تامین اجتماعی برداشته وتاکنون نپرداخته است.

در مضحکه ای که بنام همسان سازی و متناسب سازی حقوق بازنشستگان براه انداختند افزایشی ۷۳ درصدی را برای بازنشستگان کشوری در نظر گرفتند و درمورد بازنشستگان تامین اجتماعی بطور میانگین فقط ۱۸ درصدی اضافه شد!

دولت روحانی با توسل به اختیارات نامحدود فراقانونی و سکوت مجلسیان، مبالغ غارت شده صندوق ها را چندبرابر کمتر از آنچه چپاول شده نشان می دهد، این بار به دروغ گویان صدا و سیما ماموریت داده است که نه تنها غارت چند هزار میلیاردی دارایی های صندوق تامین اجتماعی را انکار کند ، بلکه با وقاحت و بی شرمی حیرت آوری چنین وانمود کنند که گویا دولت حقوق بازنشسته هارا از بیت المال یعنی بودجه دولت پرداخت می کند. طبق قانون صندوق های بازنشستگی ، بویژه صندوق سازمان تامین اجتماعی ، به دریافت های حق بیمه و حق بازنشستگی متکی اند و باید هم باشند.

ضعف فردای صندوق های بازنشستگی، حاصل غارت اموال و دارایی های صندوق ها تحت سیاست های خانمان برانداز خصوصی سازی دولت ها و هم چنین سوئ مدیریت و غارت های اختلاسی آنها در غیاب نمایندگان صاحبان واقعی این صندوق ها است که سرنوشت شومی را برای بازنشستگان رقم زده است.مادام که قانون های این صندوق هاتغییر نکند و این صندوق ها توسط نمایندگان صاحبان آنها، یعنی نمایندگان کارگران ، کارمندان استخدامی دولت و نمایندگان حقوق ومستمری بگیران اداره نشوند خطر ورشکستگی صندوق های بازنشستگی کاملا جدی خواهد بود.

مااعتقاد داریم مادام که کارگران و بازنشستگان علی العموم امکان بیان نظرات خود را در هیچ سطحی و از طریق هیچ تشکل مستقلی نمی توانند به گوش مردم و مسوولان برسانند ، این دروغها به جای بیان واقعی سوئ مدیریت و شیوه ها ی غارتگرانه ی اداره صندوق های بازنشستگی از جمله صندوق سازمان تامین اجتماعی ، موجب فریب مردم و ادامه سیاست های بغایت ضد کارگری دولت ها از جمله دولت دوازدهم بوده و خواهد بود.

مابه این وسیله دروغپردازی سازمان صدا و سیما را به شدت محکوم می کنیم و خواهان پس گیری اتهامات ناروا علیه صندوق های بازنشستگی هستیم.

۲بهمن ۹۹

اتحاد سراسری بازنشستگان ایران

 

 

 

از این قلم :

 

Share

Comments System WIDGET PACK

ادامه:

آرشیوماهانه

نقل مطالب نوید نو با ذکرمنبع آزاد است

 

نامه ها ومقالات خودرا به نشانی webmaster@rahman-hatefi.net  بقرستید

انتشار اخبار، مقالات و بیانیه ها در این صفحه الزاماً به معنای تایید آن‌ها نیست