نویدنو -  کتاب -   رحمان هاتفی  درباره ما -  آرشیو

از همین قلم

 
 
 
 

2019-10-26

نویدنو  04/08/1398           Print Friendly, PDF & Email      چاپ مطلب

 

  • ما جامعه جهانی و نیروهای ترقی خواه جهان را به رد تجاوز ترکیه و بسیج تمام قدرت خود برای متوقف کردن اشغال غیر قانونی خاک سوریه و جلوگیری از گسترش تجاوز در راستای حفاظت از جمعیت سوریه فرا می خوانیم.

 

 

 حزب کمونیست ارمنستان تجاوز ترکیه به سوریه را محکوم کرد

حزب کمونیست ارمنستان با انتشار بیانیه ای تجاوز ترکیه به سوریه و جنگ علیه کردهای این کشور را محکوم کرد. در این بیانیه آمده است:

حزب کمونیست ارمنستان اعتقاد دارد که تجاوز ترکیه به شمال سوریه در ۹ اکتبر هم در سطح انسانی و هم در سطح سیاسی و نیز اوضاع سیاسی در منطقه خاورمیانه فاجعه بار بوده است. این تجاوز موجودیت فیزیکی مردم غیر نظامی را تهدید و حزب کمونیست ارمنستان را نگران می کند، چون روی زندگی مناطق ارمنی نشین نیز تاثیر می گذارد. حزب کمونیست ارمنستان این تجاوز را به مثابه تجدید خاطره پاکسازی قومی تراژیک جمعیت ارمنی در منطقه و از این رو تکرار احتمالی تاریخ نسل کشی ۱۹۱۵ ارمنی ها می بیند.

رژیم ترکیه نشان داده است مانند اسلاف خود در آغاز قرن بیستم بلند پروازی های گسترش خواهانه ای دارد و تصمیم دارد برنامه پان ترکی خود را به هر قیمتی عملی کند.

ما جامعه جهانی و نیروهای ترقی خواه جهان را به رد تجاوز ترکیه و بسیج تمام قدرت خود برای متوقف کردن اشغال غیر قانونی خاک سوریه و جلوگیری از گسترش تجاوز در راستای حفاظت از جمعیت سوریه فرا می خوانیم.

ما همبستگی خود را با مردم سوریه و دولت قانونی منتخب آن ها اعلام می کنیم. تنها مردم سوریه حق تعیین  سیستم سیاسی آینده کشور خود را دارند و نه هیچ کس دیگر.

کمیته مرکزی حزب کمونیست ارمنستان – اکتبر ۲۰۱۹

منبع: سولیدنت 

 

Comments System WIDGET PACK

Share

بازگشت به صفحه نخست

مطلب را به بالاترین بفرستید: Balatarin

 

نامه ها ومقالات خودرا به نشانی webmaster@rahman-hatefi.net  بقرستید

انتشار اخبار، مقالات و بیانیه ها در این صفحه الزاماً به معنای تایید آن‌ها نیست
 
    اشتراك در نویدنو

  

نشانی پست الکترونیک: