نویدنو -  کتاب -   رحمان هاتفی  درباره ما -  آرشیو

از همین قلم

 
 
 
 

2019-06-11

نویدنو  21/03/1398 

 

 

  • رئیس جمهور ترامپ ، مشکلات اجتماعی با تعرفه یا اقدامات اجباری مانند تبدیل یک کشور همسایه در طی یک شب به گتو ، جایی دربسته برای مهاجران جهان ، جایی که آن ها لکه دار می شوند ، مورد سوء استفاده قرار می گیرند ، تحت تعقیب قرار می گیرند ، و مستثنی می شوند و حق عدالت برای کسانی که برای کار و زندگی رها از احتیاج تلاش می کنند نا دیده گرفته می شود نمی توانند حل شوند . مجسمه آزادی یک نماد تهی نیست . 

 

 

 

 

لوپز ابرادور مکزیک ترامپ را متهم می کند :

 تعرفه ها و دیوار های مرزی کار نخواهد کرد

برگردان : هاتف رحمانی

در زیر نامه سرگشاده رئیس جمهور مکزیک آندرس مانوئل لوپز ابرادور به رئیس جهور امریکا دونالد ترامپ در روز سی ام ماه می 2019 است که در باره سیاست مهاجرتی و ضرورت گفتگوی صادقانه بحث می کند. نامه روابط مثبت بین دو کشور را که زمان های مختلف گذشته از آن بر خوردار بوده اند به ترامپ یادآوری می کند ، رویکرد رئیس جمهور امریکا به امنیت مرزی و مهاجرت را محکوم می کند و می گوید که " عدالت عام و برادری " بر ملی گرایی پیروز خواهد شد .

رئیس جمهور دونالد ترامپ

من از آخرین موضع شما در رابطه با مکزیک اطلاع دارم . در همین رابطه تصریح می کنم که خواهان مقابله نیستم . خلق ها و کشور هایی که ما نماینده آن ها هستیم شایسته آن هستند که گفتگو را احیا کنیم و با افتخار و مسئولیت ، در برابر هر ستیزه ای در روابط خود، با تمام جدیت ممکن عمل کنیم .

بزرگترین رئیس جمهور مکزیک ، بنیتو خوارز ، روابط عالی را با ابراهام لینکلن قهرمان جمهوری خواه حفظ کرد . بعدا ، زمانی که مکزیک منابع و صنایع نفت خود راملی می کرد ، رئیس جمهور دموکرات فرانکلین دی روزولت  دلایل ژرفی را که رئیس جمهور وطن پرست ما لازارو کاردناس را وادار کرد در راستای حق حاکمیت ملی ما عمل کند درک کرد. اتفاقا ، رئیس جمهور روزولت غول آزادی بود که چهار حقوق بنیادی انسان را اعلام کرد : حق آزادی بیان ، حق آزادی مذهب، حق زندگی رها از ترس ، و حق زندگی رها از بدبختی .  

با به خاطر داشتن این امر ، ما سیاست مهاجرتی خود را سازمان می دهیم . انسان ها روستا های خود را نه برای خوشایند بلکه به واسطه ضرورت ترک می کنند. به همین خاطر ، من از شروع دولت خود ، انتخاب همکاری در توسعه و کمک به کشورهای امریکای مرکزی را با سرمایه گذاری تولیدی برای ایجاد مشاغل و بر طرف کردن وضعیت دردناک پیشنهاد کردم . 

شما همچنین می دانید که ما به مسئولیت خود برای جلوگیری  از عبور افراد علاقمند از طریق کشور خود، تا حدممکن و بدون نقض حقوق بشر ، متعهدیم . ارزشمند است یادآوری کنم که در زمانی کوتاه ، مکزیکی ها نیازی به رفتن به ایالات متحده نخواهند داشت و مهاجرت اختیاری خواهد بود و نه اجباری . به این دلیل که ما ، هرگز نه مانند گذشته ، با مشکل اصلی درمکزیک ، فساد می جنگیم .  و به این شیوه ، کشور ما به یک  بعد اجتماعی قدرتمند دست خواهد یافت . هم میهنان ما قادر به کار خواهند بود و در جایی که متولد شده اند ، جایی که خانواده آن ها ، سنت های آن ها و فرهنگ های آن ها هست شاد خواهند بود.

رئیس جمهور ترامپ ، مشکلات اجتماعی با تعرفه یا اقدامات اجباری مانند تبدیل یک کشور همسایه در طی یک شب به گتو ، جایی دربسته برای مهاجران جهان ، جایی که آن ها لکه دار می شوند ، مورد سوء استفاده قرار می گیرند ، تحت تعقیب قرار می گیرند ، و مستثنی می شوند و حق عدالت برای کسانی که برای کار و زندگی رها از احتیاج تلاش می کنند نا دیده گرفته می شود نمی توانند حل شوند . مجسمه آزادی یک نماد تهی نیست . 

با تمام احترام ، اگرچه شما برای گفتن آن حق مطلق دارید ، شعار " ایالات متحده نخست " یک سفسطه است چون عدالت عام و برادری تا آخر زمان ، حتی بر مرز های ملی غلبه خواهد کرد .

به طور خاص ، رئیس جمهور شهروند ، پیشنهاد می کنم گفتگوی خود را عمیق تر کنیم و برای بدیل هایی جهت مشکل مهاجرت تلاش کنیم . و لطفا به یاد داشته باشید که من فاقد شجاعت نیستم ، که ترسو و بزدل نیستم ، اما بر مبنای اصول رفتار می کنم . اعتقاد دارم که سیاست ها در راس همه برای اجتناب از مقابله و جنگ ابداع شدند. به قانون چنگال ، " دندان در برابر دندان " یا "چشم در برابر چشم " اعتقاد ندارم ، چون اگر به آن عمل کنیم ، همه ما بی دندان و یک چشمی خواهیم بود . اعتقاد دارم که به عنوان دولت مردان و حتی بیشتر از آن به عنوان وطن دوستان ،موظف به یافتن راه حل های مسالمت امیزی برای دشمنی ها و به اجرا گذاشتن ایده آل زیبای عدم خشونت ، برای همیشه هستیم .

سرانجام ، پیشنهاد می کنم به مقامات خود ، اگر سبب هیچ گونه ناراحتی نمی شود دستور دهید ، به نمایندگان دولت ما ، به ریاست دبیر روابط خارجی که برای دست یابی به موافقتی به سود دو کشور ما در واشنگتن خواهند بود بپیوندند .  

با زور هیچ چیز ، با دلیل و حقوق بشر همه چیز

دوست شما

آندرس مانوئل لوپز ابرادور

رئیس جمهور مکزیک

 

Comments System WIDGET PACK

Share

بازگشت به صفحه نخست

مطلب را به بالاترین بفرستید: Balatarin

 

نامه ها ومقالات خودرا به نشانی webmaster@rahman-hatefi.net  بقرستید

انتشار اخبار، مقالات و بیانیه ها در این صفحه الزاماً به معنای تایید آن‌ها نیست
 
    اشتراك در نویدنو

  

نشانی پست الکترونیک: