نویدنو -  کتاب -   رحمان هاتفی  درباره ما -  آرشیو

از همین قلم

 
 
 
 

2017-06-23

نویدنو  02/04/1396 

 

 

 

 

هیات هماهنگی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران - طرفداران وحدت چپ درباره ی حمله ی موشکی به سوریه 

حمله موشکی سپاه پاسداران به سوریه 
گامی به سوی تشنج بیشتر در منطقه است! 

سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران اعلام نموده است که "تروریست های تکفیری را در شرق سوریه و دیرالزور هدف شش موشک بالستیک میان برد قرار داده است" بنا به ادعای سپاه پاسداران تجهزات نظامی داعش در دیرالزور قرار دارد. همچنین سپاه اعلام کرده است که موفق شده است یکی از فرماندهان ارشد داعش با نام سعدالحسینی را به قتل برساند. این حمله به تلافی حمله داعش به مجلس و مقبره خمینی انجام شده است. 
تردیدی نیست که "داعش" گروهی تروریستی است که در مدت کوتاه موجودیتش، به اقداماتی بسیار خشن و وحشیانه ای دست زده است. این جریان طی چند سال گذشته توانسته است بخش قابل توجهی از سرزمین عراق و سوریه و مناطقی از لیبی را به زیز کنترل خود درآورد. اغلب قربانیان داعش را مردم عادی تشکیل می دهند. بمب گذاری میان جمعیت و تیراندازی به مردم در اغلب کشورهای اروپائی و اعمال خشونت و رواج برده داری در مناطق تحت حاکمیتش، از ویژگی های این جریان متحجر است. این نیرو برای تولید وحشت قربانیان و اسیران خود را به ددمنشانه ترین شکل سلاخی کرده و فیلم آنها را در شبکه های اجتماعی پخش می کند. داعش محصول تشنج و جنگ در منطقه و تداوم آن در عراق و سوریه و ... است. اولین گام مقابله جدی با آن تلاش برای پایان دادن به این خشونت ها از طریق سیاسی و ایجاد صلح در منطقه است. جمهور اسلامی تا کنون یک پای این تشنج ها در لبنان و سوریه و عراق بوده است. اقدام اخیر سپاه پاسداران به جای کمک به دیپلماسی صلح، در خدمت گسترش تشنج در منطقه و موجب دشمنی بیشتر است و می تواند بهانه تهدیدات نظامی علیه کشورمان شود. 
جمهوری اسلامی به دلیل فضای متشنج منطقه، جنگ در عراق، افغانستان و سوریه، زورگوئی ها و تجاوزات دولت اسرائیل به دیگر کشورها، از جمله به لبنان و تداوم اشغال سرزمین فلسطین، تلاش کرده است پای ثابت این تشنج‌ها باشد. این حکومت که صدای مردم خود را در سینه حبس کرده و هر ندای آزادیخواهانه را سرکوب نموده است، سال هاست که به نام دفاع از حقوق "مستضعفان" و "امت مسلمان" سرمایه های مردم ایران را صرف تقویت حزب اله در لبنان، حفظ رژیم بشاراسد در سوریه و شبه نظامیان متحد خود در عراق می نماید. 
اکنون منطقه خاورمیانه خصوصا پس از روی کار آمدن دولت ترامپ به انبار باروتی می‌ماند که با کوچکترین جرقه ای می تواند به انفجارات بسیار بزرگی منتهی شود. اجتناب از اقدامات تحریک آمیز، برداشتن گام‌های سنجیده و پای بندی به گفتگو در سیاست خارجی، تنها راهی است که می تواند از دامنه تشنج و شعله ور شدن آتش جنگ و گسترش آن به کل منطقه، جلوگیری کند. متاسفانه در خاورمیانه و در میان دیگر دولت ها، جمهوری اسلامی تنها نیست. دولت اسرائیل و عربستان و ترکیه نیز هر کدام به سهم خود و با ویژگی های شان، به دنبال بهانه هستند و در کمین نشسته اند که دست آویزی از جمهوری اسلامی برای برافروختن جنگ پیدا کنند. 
ما حمله موشکی به شرق سوریه و دخالت نظامی در این کشور را به زیان مردم ایران، گامی در جهت افزایش تشنج در منطقه می دانیم و از همه جریانات سیاسی و نهادهای مدافع حقوق بشر انتظار داریم فعالانه به این موشک پرانی ها اعتراض کرده، نگذارند جریانات نظامی امنیتی درون حکومت ایران که نقش بالائی نیز در قدرت دارند، کشور ما را به سوی درگیری بیشتر و تشنج و جنگ در منطقه کنند. تردید نکنیم که این موشک پرانی ها بیش از هر چیز به تقویت موقعیت کشورهای مرتجع منطقه و جریانات عقب مانده و خشونت طلب می انجامد و می‌تواند به جنگ منجر شود . 

هیات هماهنگی 
سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران - طرفداران وحدت چپ 
۳۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۰ ژوئن ۲۰۱۷

 

 

بازگشت به صفحه نخست

مطلب را به بالاترین بفرستید: Balatarin

نامه ها ومقالات خودرا به نشانی webmaster@rahman-hatefi.net  بقرستید

انتشار اخبار، مقالات و بیانیه ها در این صفحه الزاماً به معنای تایید آن‌ها نیست
 
    اشتراك در نویدنو

  

نشانی پست الکترونیک: