نویدنو:13/05/1389                                                                    صفحه قابل چاپ است

 نویدنو

 

 

طرح حمله به ایران آماده است

 

دویچه وله: به گفته‌ی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا، طرح حمله نظامی به ایران آماده است، ولی آمریکا در عملی ساختن آن تردید دارد. وی گفت، هم نگران تلاش ایران برای دستیابی به سلاح اتمی است و هم نگران یک حمله نظامی به ایران.
این مقام عالی‌رتبه‌ی ارتش آمریکا گفت، طرحی نظامی را برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح اتمی در دست دارد. وی افزود که نگرانی شدیدش بیشتر متوجه پیامدهای احتمالی چنین حمله‌ای است.
دریاسالار مایک مولن، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا روز یکشنبه (اول اوت /
۱۰ تیرماه) به شبکه تلویزیونی «ان بی سی» گفت، عملیات نظامی علیه ایران می‌‌تواند «پیامدهای ناخواسته‌ای داشته باشد که دشوار بتوان آنها را پیش‌بینی کرد، آن‌هم در منطقه‌ای به شدت بی‌ثبات در جهان».
ژنرال مولن که با برنامه "ملاقات با مطبوعات" در شبکه «ان بی سی» سخن می‌گفت، هم‌زمان تصریح کرد که اجازه دادن به ایران برای ساخت سلاح هسته‌ای نیز پذیرفتنی نیست. وی افزود: «صادقانه بگویم، من به شدت نگران نتایج هر یک از این دو رویکرد هستم.»
به گزارش خبرگزاری فرانسه، مولن ابراز امیدواری کرد که ترکیبی از تلاش‌های دیپلماتیک بین‌المللی و تحریم‌ها علیه ایران بتواند رهبری جمهوری اسلامی را برای متوقف ساختن برنامه غنی‌سازی اورانیوم ترغیب کند؛ برنامه‌ای که بسیاری آن را تلاشی غیرقانونی برای رسیدن به سلاح اتمی می‌دانند.
مولن ابراز امیدواری کرد که این تلاش بین‌المللی به نتیجه برسد، ولی هم‌زمان تصریح کرد که «گزینه‌ی نظامی روی میز است و روی میز هم باقی خواهد ماند».
رئیس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده آمریکا اظهار داشت: «امیدوارم ما به این مرحله نرسیم، ولی این گزینه‌‌ای بسیار مهم است».
وی در برابر این پرسش که آیا ارتش آمریکا طرحی برای حمله به ایران دارد گفت، چنین طرحی وجود دارد، ولی او این عملیات را طراحی نکرده است.
باید اشاره کرد که جمهوری اسلامی ایران تأکید دارد، برنامه‌ی غنی‌سازی اتمی ایران تنها اهدافی صلح‌آمیز را دنبال می‌کند. کشورهای غربی به شدت مظنون هستند که ایران در صدد دستیابی به سلاح اتمی است. از این رو تحریم‌های گسترده‌ی بین‌المللی علیه جمهوری اسلامی به تصویب رسیده‌‌اند.


 

  

مطلب را به بالاترین بفرستید: Balatarin

بازگشت به صفحه نخست         

         

free hit counter