خانه - سیاست - اقتصاد-  کتاب -  زنان -صلح  - رحمان هاتفی فرهنگ وادب - درباره ما - پیوندها - تماس وهمکاری - ویژه نامه               

توطئه ترور خنثی شده انگلستان و« ارتباط پاکستانی »(1)

نویدنو:27/5/1385

توطئه ترور خنثی شده انگلستان و« ارتباط پاکستانی »(1)

   نویسنده : میشل خوسودفسکی by Michel Chossudovsky

August 14, 2006

GlobalResearch.ca

برگرداننده : هاتف رحمانی

اعلام  خنثی کردن توطئه  تروریستی انفجار هم زمان 10 هواپیما در مسیر پرواز اقیانوس اطلس ،از سوی وزارت کشور بریتانیا این احساس را دامن می زند که جهان غرب بیش از خاورمیانه ای که مورد حمله قرار گرفته در معرض تهدید است .  

وزیر کشور،جان رید گفت : توطئه تروریستی در جهت  برنامه ریزی تروریستی پیش رفته است ، ونتیجه آن ممکن است «از دست دادن زندگی در مقیاس بی مانند »باشد.( بی بی سی 10 اوت 2006)

پائول استفنسون قائم مقام پلیس  پایتخت اعلام کرد :«ما اطمینان داریم برنامه ای راکه توسط تروریست ها به سادگی برای مرگ وخرابی ناگفته ای طرح شده بود شکست داده ایم ...، این برنامه کشتار جمعی را در مقیاس غیر قابل تصوری هدف قرار داده بود .»

هشدار باش های ترور لندن درخدمت  انحراف افکار عمومی از جنگ لبنان وسبعیتی بود که توسط نیروهای متحد در خاورمیانه اعمال می شود.حقایق پیچانده وسر وته شده اند.نمایش ترس وارعابی راه اندازی شده است. (که گویا) دنیای « متمدن غرب » توسط « افراطیان» و«تروریست های اسلامی بومی »تهدید شده است . «نفرت جهانی از امریکا ومتحدش انگلستان به فساد فکری نسلی ازجوانان مسلمان ناراضی کمک کرده است »

در عین حال « کشتار جمعی در مقیاس غیر قابل تصور»(اصطلاحی که اسکاتلند یارد به کار برد)اعمال شده در بحبوحه میدان های  هجوم گسترده به رهبری اسرائیل در لبنان آشکارا توسط رسانه های غربی تایید می شود.

پرزیدنت بوش در 10اوت اظهار داشت که نقشه ترور برنامه ریزی شده « یادآور خشن آن است که این ملت با فاشیست های اسلامی که از هر وسیله ای برای نابودی کسانی که آزادی را دوست دارند وبرای  آسیب  رساندن به ما استفاده می کنند در جنگ است .»

دروغ های رسانه ای

رسانه های جهان از داستان های « موثق»درباره خنثی کردن توطئه ترور« قاچاق اجزا بمب مایع در ساک های دستی »در مسیر پروازی اقیانوس اطلس توسط انگلستان اشباع شده اند.توطئه مذکور پای تعداد 50مسلمان متولدبریتانیا رابه اتهام  ارتباط  خائنانه با القاعده وگروه های ترور پاکستانی گیر انداخته است . 

روزنامه نگاران برجسته C.N.N سراسیمه از صحنه جنگ لبنان برای پوشش خبری  به موقع حوادث لندن ، انگلستان یورش بردند.درست زمانی که اسرائیل به کوبیدن اهداف غیر نظامی  خودادامه می داد،رسانه های غربی چشمان خودرا به آن چه که اکنون تحت عنوان خنثی ساری «یازده سپتامبر دوم» تو صیف می شوددوخته بودند. حادثه ای که گفته می شود قرار بود در 11 سپتامبر ، روز بزرگداشت یازده سپتامبر اتفاق افتد.

« می توانست کشتار فجیع یازده سپتامبر دومی باشد »

« ممکن بود ما صبح (از خواب )بیدار شویم واخبار آن خبر مهمی باشد که یازده سپتامبر دوم اتفاق افتاده است .خدا را شکر که چنین نشد ، چون ما می دانیم که هدف دشمنان کشتار مردم بی گناه این جاست .»(  هانیتی کلمس، فاکس نیوز،10 اوت )

متعاقب روزهای پس از اعلانیه وزارت کشور بریتانیا،نمایش دروغ رسانه ای به حد اعلا رسید. کلمات وز وزC.N.N.« هدف امریکا است »« آیاا ین اتفاق می تواند درست همین جا در ایالات متحده رخ دهد؟» است.

هدف نمایش رسانه ای ، تزریق وحشت وارعاب است .« وزارت کشور بریتانیا هشدار داد که حمله تروریستی دیگری در بریتانیا بسیار محتمل است ...»،« M15 وپلیس درحال تحقیق از، ده ها وده ها ، امکان توطئه الهام گرفته  از القاعده ، برای کشتار جمعی در بریتانیا هستند». ( ایندیپندنت 14 اوت 2006)

« ضد تروریسم وتبلیغات جنگی در هم بافته شده اند. پیام  رسانه های مختلف  بریتانیا وامریکا به « حق انحصارجنگ » به مثابه عملی دربرابر « دفاع از خود» اشاره می کنند که کاندولیزا رایس آن را« دولت های حامی تروریسم »می خواند، دولت هایی که در تدارک یازده سپتامبر دوم هستند.   

دستور کار پنهان این کارزار، ساختن افکار عمومی برای پذیرش گام  بعدی خاورمیانه که مستقیما علیه سوریه وایران هدایت شده است و در عین حال تضعیف جنبش صلح است .

ارتباط پاکستانی

با این حال از انجایی که ممکن است داروری درمورد تحقیقات پلیس در مراحل اولیه  به دلیل فقدان اطلاعات پیش از موعد باشد ، با این وجوددر بیانیه های صادره از سوی اسکاتلند یارد ووزارت کشور بریتانیا، تناقضات وشکاف های اشکاری وجود دارد.

گزارش های اولیه وزارت کشور به هم دستی فعال عناصر اطلاعات نظامی پاکستان  در اشکار کردن نقشه ترور اشاره می کند.از ابتدا بسیاری از اطلاعاتی که منجر به دستگیری ها در انگلستان گردید ظاهرا توسط اطلاعات نظامی پاکستان جمع آوری شده بود که گفته می شود «در نهایت تسلیمM15  » گردیده است .

« توطئه انفجار هواپیماهای مسافربری عازم  امریکا از بریتانیا به وسیله ساختن بمب های  ترکیبی ،نخستین بار توسط وزیر اطلاعات پاکستان افشا شد که بعداآن را مورد توجه همکاران اطلاعاتی خود در امریکا وانگلیس قرار داد ،...سپس اطلاعات سه کشور عملیات  هماهنگ موفقی را برای خنثی کردن توطئه به اجرا گذاشتند.منابع خوب جای گیر شده ناشناسی اخباری رادر شرایطی افشا کردند که عملیات در بالاترین سطح بین اطلاعات سه کشورهماهنگ شده بود .سران دولت های هر سه کشورهم ، دوش به دوش هم در این رابطه تلاش می کردند.

رئیس ماموران امنیتی بلند پایه پاکستان، ژنرال اشفق پرویز کیانی شخصا سرپرستی هماهنگی سه اطلاعات را به عهده داشت .ژنرال کیانی ، که فرمانده عمومی اداره اطلاعات داخلی ( I.S.I)است ،تنها هفته پیش از لندن باز گشت . رئیس آِ ی .اس .آی وآجودان های بلند پایه مرتبا به اروپا مسافرت کردند وحتی در این راه سراسر اتلانتیک را پیمودندونه تنها توطئه  را زیر ورو کردند بلکه همکاری ملموسی را با دقت در دستگیری مظنونان ارائه کردند.(وب سایت اخبار، اسلام آباد 12اوت 2006)

تناقض آشکار

معنی مهم در سنجش« قابلیت اعتماد» اطلاعات واصله از آی .اس. آی به شرکای انگلیسی وامریکایی آن است که جزئیات این  اسناد، اطلاعات نظامی پاکستان را به «شبکه ترور اسلامی » متصل می کند .

سرویس اطلاعات داخلی (آی.اس.آی) در عین همکاری فعالانه با پلیس بریتانیا به  داشتن حمایت وروابط مالی با تعدادی از « گروه های ترور اسلامی» از جمله القاعده شهرت دارد.در واقع اردوگاه  های آموزشی تروریست ها اوایل دهه 1980در پاکستان وافغانستان با حمایت (آی .اس. آی ) وسیا راه اندازی شد .ورهبران این سازمان های مختلف هم در مدارس مورد حمایت (آی . اس . آی) تعلیم مذهبی دیده بودند .  

(آی . اس . آی) در به وجود آوردن میلشیای حرکت المجاهدین جامووکشمیردر اواخر دهه 1980 موثر بود . این سازمان  همچنین با تایید شورای روابط خارجی ( سی اف آر)گروه های شورشی کشمیر پاکستان  لشکر طیبه و جیش المحمد را که مسئولیت حمله به پارلمان هند در اکتبر 2001 را به عهده گرفت مورد حمایت  وکمک مالی قرار داده بود.

بنا به موافقت شورای روابط خارجی (سی .اف. آر)

پاکستان داخل سازمان های اطلاعاتی (آی.اس.آی) خود ، کمک مالی ، اسلحه ، امکانات آموزسی ویاری به لشکر وجیش در عبور از مرزهارا تدارک دیده است . این یاری - درتلاش برای استقرار بریگاد بین المللی اسلامی «جنگ مقدس » در مقابل اتحاد شوروی در افغانستان – به تسلط اسلام رادیکال در سرشت کشمکش طولانی مدت کشمیرکمک کرد.

(تروریسم: سوا ل ها .پاسخ ها ،حرکت المجاهدین ،لشکر طیبه، جیش المحمداز انتشارات شورای روابط خارجی ، واشنگتن 2002 را ببینید . )

گزارش جدیدی از اسوشیتدپرس اظهار می دارد که جیش المحمد بنا به بعضی گفته ها دربمب گذاری مومبای هند در جولای 2006 دست داشته است که 190کشته بر جای گذاشت . « یک مقام امریکایی که به صورت ناشناس با اسوشیتد پرس گفتگو می کرد به گروه دیگر ، جیش المحمد اشاره کرد که بنا به اظهار دولت بوش با القاعده هم مرتبط است. این مقام گفت :«هدف قراردادن قطار در شلوغ ترین ساعت ترافیک ، تاکتیک مورد توجه جیش المحمد است .»( اسوشیتدپرس گزارش ارسالی لاری چین جولای 2006)

آی .اس. آی ، همچنین از حرکت الجهاد الاسلامی بنگلادش،جامعه اسلامیه آسیای جنوب شرقی ،دوفرقه شورشی چچن،وسایر سازمان های تروریستی حمایت کرده است .حمله به استراحتگاه ساحلی کوتا در بالی در سال 2002بنا به گفته ها توسط جامعه اسلامیه انجام گردیدکه قبلا مورد حمایت  اطلاعات نظامی پاکستان بوده است . با این اوصاف  آی.اس.آی که درحال همکاری فعال با اسکاتلند یارد است ،در پشت صحنه حمله یازده سپتامبرهم نقشی را بازی کرده است .

نقش اطلاعات نظامی پاکستان در یازده سپتامبر
در 9 سپتامبر2001، دوروز قبل از یازده سپتامبر رهبر کاریزماتیک اتحادشمال افغانستان، فرمانده احمد شاه مسعود در حمله ای انتحاری به قتل رسید .اتحاد شمال به دولت بوش اطلاع داد که اداره اطلاعات پاکستان در قتل دست داشته است .(اطلاعیه اتحاد شمال در 14 سپتامبر 2001منتشر شد ، ودر گزارش 15 سپتامبر 2001 رویتر نقل گردید)

علاوه بر این بنا به گزارشات متعدد،آی. اس.آی پاکستان همچنین درحمایت از تروریست های یازده سپتامبر نقش مسلمی بازی کرد.گزارشی ار اف. بی . آی (FBI)که دردر اواخرسپتامبر2001به اخبار ا.بی.سی (ABC)درز کرددارای اهمیت ویژه ای است .:« مقامات فدرال به ا.بی.سی گفته اند که آن ها ردپای انتقال  بیش از 100000 دلار از بانک های پاکستانی به دو بانک در فلوریدا، به حساب هایی که توسط محمد عطا رهبران مظنونین به هواپیما ربایی افتتاح شده بود تا قبل از یازده سپتامبر ،را پی گیری کرده اند....این همه بخشی از تلاش های موفقیت امیز اف. بی. آی برای نزدیک شدن به فرماندهی عالی هواپیماربایان، مسئول مالی،طراحان ومغز متفکر آن ها تاکنون بوده است .(اظهارات برایان رزبنا به اطلاعات گزارش شده به او توسط اف بی آی،اخبار ا.بی .سی، این هفته ،سی ام سپتامبر 2001تاکید از ماست .) 

گزارش اف بی آی با سند اطلاعاتی  یک مقام هندی.(ظاهرا به واشنگتن اعزام شده بوده است )که توسط فرانس پرس  وتایم او ایندیا گزارش شده بود تایید شد.این گزارش ها اظهار می داشتند که کمک مالی به رهبر هواپیما ربایان به دستور رئیس آی.اس. آی پاکستان انتقال یافته بوده است .«پول ها از پاکستان به هواپیما ربای مرکز تجارت جهانی محمد عطا ، توسط عمر شیخ ،به دفعات مکرر از سوی رئیس اطلاعات نظامی پاکستان (آی.اس.آی)ژنرال محمود{احمد} ارسال شده بود»تایم او ایندیا ، دهلی 9 اکتبر 2001 ، فرانس پرس 10اکتبر 2001را ببینید . برای جزئیات بیشتر به کتاب جنگ امریکا علیه تروریسم اثر میشل خوسودفسکی ، گلوبال ریسرچ 2005 مراجعه کنید .( توضیح مترجم : کتاب خوسو دفسکی در سال 1384در تهران توسط اقای نوایی ترجمه ونشر یافته است )

ادامه دارد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بازگشت به صفحه نخست

 

Free Web Counters & Statistics