خانه - سیاست - اقتصاد-  کتاب -  زنان -صلح  - رحمان هاتفی فرهنگ وادب - درباره ما - پیوندها - تماس وهمکاری - ویژه نامه               

اطلاعیه روابط عمومی دفتر تحکیم وحدت پیرامون سرکوب تجمع زنان

نویدنو:22/3/1385

اطلاعیه روابط عمومی دفتر تحکیم وحدت پیرامون سرکوب تجمع زنان

متن بيانيه ‌دفتر تحكيم وحدت در اعتراض به برخورد خشونت آميز نيروهاي انتظامي و لباس شخصي به تجمع عصر امروز در ميدان هفت تير تهران :

 تجمع مسالمت­آمیز زنان در میدان هفت تیر تهران به شدت سرکوب شد. ضرب و شتم شدید، فحاشی و بازداشت شرکت­کنندگان در این تجمع نشان ار عدم عقلانیت نیروهای انتظامی حاضر در صحنه داشت. نیروهای لباس شخصی در کنار نیروهای انتطامی جمهوری اسلامی که پیش از این نیز با بی­تدبیری رفتارها و اعتراض­های مدنی مردم را بارها و بارها منکوب کرده بودند، این بار نیز نشان دادند متأثر از دگم­اندیشانِ بی­توجه به حقوق بشر، شیوه­های مدنی را نمی­شناسند.

مگر نه آنکه تجمع امروز برای دفاع از حقوق زنان و در اعتراض به قوانین تبعیض­آمیز شکل گرفته بود. عجبا که حاکمان و حلقه­به­گوشان آنان تاب تحمل هیچ اعتراضی را ندارند. نسبت به حاضرین در تجمع تعرض می­کنند و پاسخ اعتراض را با باتوم و بازداشت می­دهند.

روابط عمومی دفتر تحکیم وحدت ضمن تأکید مجدد بر ادامه تجمعات و اعتراضات مسالمت­آمیز مدنی خواهان آزادی هر چه سریع­تر بهاره هدایت(مسئول کمیته زنان دفتر تحکیم وحدت)، عاطفه یوسفی (دبیر انجمن اسلامی دانشگاه صنعتی شریف)، علي روزبهاني ( عضو انجمن اسلامي دانشگاه شريف ) ، امین قلعه­ای(عضو شورای عمومی دفتر تحکیم وحدت) ، مهندس علی اکبر موسوی(دبیرکل سازمان ادوار تحکیم وحدت)، سمیرا صدری (دبیر کمیسیون زنان سازمان ادوار دفتر تحکیم وحدت) و دیگر بازداشت­شدگان در این تجمع مسالمت­آمیز مدنی می­باشد.

روابط عمومی شورای مرکزی
دفتر تحکیم وحدت

 

بازگشت به صفحه نخست


Free Web Counters & Statistics