برای آزادی ، دموکراسی ،صلح، استقلال و عدالت اجتماعی                         آزادی زندانیان سیاسی 
نویدنو -  کتاب - رحمان هاتفی  درباره ما -  بایگانی

2022-04-30

نویدنو 10/02/1401         Print Friendly, PDF & Email      چاپ مطلب

 

  • روز جهانی کارگر (اول ماه مه برابر با ۱۱ اردیبهشت) فرصتی مناسب برای همبستگی و اتحاد سراسری کارگران در جهان می‌باشد. معلمان بخشی از طبقه کارگر هستند و سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، حمایت و همبستگی خود را با فراخوان تجمع معلمان در روز جهانی کارگر اعلام می‌کند.

 

 

حمایت تشکل های مستقل کارگری و بازنشستگان از تجمع معلمان در روز کارگر

سندیکای کارگران شرکت واحد از فراخوان معلمان برای تجمع مقابل مجلس در روز جهانی کارگر حمایت می‌کند

روز جهانی کارگر (اول ماه مه برابر با ۱۱ اردیبهشت) فرصتی مناسب برای همبستگی و اتحاد سراسری کارگران در جهان می‌باشد. معلمان بخشی از طبقه کارگر هستند و سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، حمایت و همبستگی خود را با فراخوان تجمع معلمان در روز جهانی کارگر اعلام می‌کند.

فراخوان گروههای مستقل بازنشستگان در بزرگداشت روز جهانی کارگر

یکسال از روز جهانی کارگر پارسال گذشت. دراین یکسال ما بازنشستگان در مقابل سخت تر شدن شرایط زندگی، هر یکشنبه تجمعات اعتراضی خود را علیه این وضعیت ادامه داده ایم. در کنار ما، اعتراضات و اعتصابات مکرر کارگران شاغل، تجمعات و اعتراضات سراسری و گسترده معلمان، همچنین پرستاران و کادرهای درمانی، کشاورزان و سایر جنبشهای مطالباتی علیه وضعیت موجود بپا خواسته و خیابان ها را در تسخیر خود داشته اند.
در این یکسال آنچه افزایش یافت نه حقوق مزدبگیران و افزایش قدرت خرید مردم بلکه افزایش فقر، محرومیت ، گران شدن همه نیازهای زندگی و افزایش بیشتر شکاف طبقاتی بود در نتیجه مقاومت ها ، اعتراضات و تجمعات هم شدت گرفت و تا تعیین تکلیف نهائی، این کشمکش های اجتناب ناپذیر ادامه خواهد یافت و با تهدید و بازداشت و سرکوب متوقف نخواهد شد.

روز یکشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ بار دیگر فرصت نمایش همبستگی همه جنبش های اعتراضی علیه شرایط سخت کنونی است.

ما بازنشستگان همراه سایر اقشار اجتماعی فرصت این روز را به فریادی علیه این وضعیت و همه مصائبی که سرمایه داری در هر شکل و شمایلش بر سر اکثریت مردم آورده است تبدیل میکنیم و فراخوان عمومی خود را برای حضور باشکوه تر برگزاری روز همبستگی جهانی کارگران اعلام میداریم.

وعده دیدار ما یازده اردیبهشت ( اول ماه مه) جلوی مجلس ، ساعت ۱۰صبح

در شهرستانها


ادامه یکشنبه های اعتراضی مقابل مراکز سازمان تامین اجتماعی

مراکز آموزش و پرورش برای معلمان شاغل و بازنشسته

اتحاد رمز موفقیت است

کارگر معلم اتحاد اتحاد

اتحاد سراسری بازنشستگان ایران
گروه بازنشستگان مستقل تهران
گروه اتحاد بازنشستگان
شورای بازنشستگان ایران

فراخوان تجمع سراسری معلمان به مناسبت فرا رسیدن هفته معلم

فرهنگیان شریف بازنشسته و شاغل!

درود بر شما

همانطور که می‌دانید ۱۲ اردیبهشت سال‌روز جان باختن ابوالحسن خانعلی به دست نیروهای سرکوبگر در سال ۱۳۴۰ است. از آن زمان این تاریخ به صورت غیررسمی روز معلم نام گرفت. در دهه هشتاد کانون‌ها و انجمن‌های صنفی با احیای نام ابوالحسن خانعلی، روز معلم را به این مناسبت ثبت نمودند.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران هفته معلم را به تمام فرهنگیان شاغل و بازنشسته تبریک و شادباش می‌گوید و یاد و خاطره خانعلی و تمام معلمان جانباخته راه آموزش و آزادگی و برابری را گرامی می‌دارد.

همکاران عزیز!

با توجه به اینکه هنوز مطالبات ما محقق نشده، شورای هماهنگی به تجمع سراسری در روز یکشنبه، ۱۱ اردیبهشت در سراسر ایران فراخوان می‌دهد.

از آنجایی که این روز مصادف با اول ماه می و روز جهانی‌ کارگر است و اکثریت والدین دانش‌آموزان ما کارگران و زحمتکشان هستند و مطالبات معلمان مانند آموزش رایگان و باکیفیت، افزایش حقوق بالای خط فقر ، حق تجمع و تشکل‌یابی و حق فعالیت آزادانه و آزادی معلمان و کارگران با سایر اقشار کارگری مشترک است.

شورای هماهنگی ضمن تبریک اول ماه می به کارگران شریف جهان و ایران و دفاع از مطالبات و حق اعتراض کارگران، از والدین دانش‌آموزان خود می‌خواهیم برای تحقق مطالبات خود و دفاع از اصل آموزش رایگان و باکیفیت از مطالبات معلمان که بخشی از مطالبات اکثریت جامعه است حمایت نمایند و صحنه‌ واقعی از اتحاد فرهنگیان و سایر اقشار اجتماعی را رقم بزنند.

امیدواریم که سایه اتحاد عمل زمینه همبستگی بیشتر بین تمام اقشار جامعه برای تحقق حاکمیت مردم ، دموکراسی، آزادی، برابری، رفاه و شادی فراهم گردد.

وعده ما :
یکشنبه، ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
ساعت ۱۰
تهران : مقابل مجلس

مراکز استان‌ها : ادارات کل آموزش و پرورش

شهرستان‌ها : اداره آموزش و پرورش

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران

۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

 

از این قلم :

 

Share

Comments System WIDGET PACK

ادامه:

آرشیوماهانه

نقل مطالب نوید نو با ذکرمنبع آزاد است

 

نامه ها ومقالات خودرا به نشانی webmaster@rahman-hatefi.net  بقرستید

انتشار اخبار، مقالات و بیانیه ها در این صفحه الزاماً به معنای تایید آن‌ها نیست