خانه - سیاست - اقتصاد-  کتاب -  زنان -صلح  - رحمان هاتفی فرهنگ وادب - درباره ما - پیوندها - تماس وهمکاری - ویژه نامه               

عبدالله مومني نسبت به تداوم بازداشت دبير كل و اعضاي سازمان و ساير بازداشت شدگان تجمع 22 خرداد هشدار داد

نویدنو:24/3/1385

عبدالله مومني نسبت به تداوم بازداشت دبير كل و اعضاي سازمان و ساير بازداشت شدگان تجمع 22 خرداد هشدار داد

سه‌شنبه، 23 خرداد 1385

 

ادوار نيوز : عبدالله مومني سخنگوي سازمان دانش آموختگان ايران اسلامي (ادوار تحكيم وحدت) هشدار داد تداوم بازداشت دبير كل و اعضاي سازمان و ساير بازداشت شدگان تجمع 22 خرداد موجب اعتراض كليه نيروهاي آزادي خواه و تحول طلب خواهد بود .

عبدالله مومني در گفتگو با خبرنگار ادوار نيوز گفت : در شرايطي كه نيروهاي آزادي خواه و تحول طلب با تكيه بر روش هاي مدني و مسالمت آميز و به دور از هرگونه خشونت به طرح مطالبات شان مي پردازند شاهد برخوردهاي خشن و سركوب گسترده از سوي نيروهاي انتظامي و امنيتي هستيم در حالي كه مطابق قانون اساسي موجود هرگونه حركت اعتراضي مسالمت آميز به رسميت شناخته شده و وظيفه نيروهاي قوه قهريه تامين امنيت و به رسميت شناخت حق اعتراض مسالمت آميز شهروندان است .

مومني افزود : با كمال تاسف در تجمعي كه در دفاع از حقوق زنان در ميدان هفت تير تهران برپا شده بود برخوردهاي شديد با تجمع كنندگان توسط نيروهاي امنيتي و لباس شخصي هاي داراي ماموريت صورت گرفته است . نيروي انتظامي به جاي تضمين امنيت يك گردهمايي مسالمت آميز با سركوب گسترده اعتراض دانشجويان و زنان حاضر در تجمع امنيت تجمع كنندگان را نشانه رفته است و پاسخ طرح مطالبات را با باتوم و دستگيري فعالان داده است .

سخنگوي سازمان دانش آموختگان ايران با اشاره به بازداشت دبير كل و عضو شوراي مركزي سازمان و همچنين جمعي از فعالان دانشجويي دفتر تحكيم و فعالان NGOها و فحاشي ، ضرب و شتم و هتك حرمت تعداد زيادي از زنان بازداشت شده گفت : هشدار مي دهيم كه تدوام بازداشت دبير كل سازمان و ساير بازداشت شدگان تجمع 22 خرداد موجب اعتراض شديد نيروهاي تحول طلب و آزادي خواه خواهد شد و به يقين در شرايط كنوني گسترده شدن دامنه نقض حقوق بشر در ايران به نفع حاكميت نخواهد بود .

عبدالله مومني همچنين گفت : سازمان دانش آموختگان در دفاع از حقوق بشر و در دفاع از بازداشت شدگان تجمع اعتراضي زنان از هيچ گونه كوششي فروگذار نخواهد كرد و از طريق شيوه هاي مدني و مسالمت آميز در محكوم نمودن اين گونه برخوردها اقدام خواهد كرد .

مومني در پايان اين گفتگو خاطرنشان كرد كه از همه نيروهاي مدافع حقوق بشر و دموكراسي انتظار دارد كه اعتراض جدي خود را به نقض گسترده حقوق بشر در ايران نشان دهند . 

 

بازگشت به صفحه نخست


Free Web Counters & Statistics