خانه - سیاست - اقتصاد-  کتاب -  زنان -صلح  - رحمان هاتفی فرهنگ وادب - درباره ما - پیوندها - تماس وهمکاری - ویژه نامه               

فاجعه فروش ماهيانه بيش از 1500 دختر ايرانی در کراچی

نویدنو:07/4/1385

فاجعه فروش ماهيانه بيش از 1500 دختر ايرانی در کراچی

شهروند
با رقم فروش روزانه 54 دختر نوجوان و جوان ايرانی در بازار کراچی ترديدی نيست که انتقال و فروش اين همه انسان برای استثمار جنسی، از طريق باندهای قدرت و حکومت جمهوری اسلامی صورت می گيرد.
اگر پيش از اين فروش دختران ايرانی با ضد و نقيض گويی ها و تائيد و تکذيب های مختلف از سوی غير مسئولان حاکم برکشور همراه بود، اکنون اخبار درج يافته در خبرگزاری ها و مطبوعات کشور راه هرگونه مخفی کاری و پرده پوشی را بر حاکمان بسته است. اگر مدتی قبل افشاگر شجاع ماجرای انتقال و فروش دختران ايرانی (خلبان ايرانی تبار) در بازار شيوخ عرب از سوی مافيای فروش دختران در درون حکومت مجازات شد تا بيش از آن پرده ننگين آدم فروشی و اشاعه روسپيگری سازمان يافته شان فرو نيفتد، اما اکنون يک کارشناس مطالعات زنان در گفتگو با يک خبرگزاری دولتی (ايلنا) گوشه ديگری از اين جنايت بی نظير و هولناک در نظام اسلامی را کنار زده و پرده ديگری از اين مصيبت و فاجعه ملی را رو می کند .
عين اظهارات او را می خوانيم تا عمق فاجعه فروش دختران ايرانی، شکار دختران فراری در تهران توسط هشت هزار باند کوچک و بزرگ و نيز دست های قدرتمند متکی به حکومت در سازماندهی اين جنايات را نيز در سخنان او بيابيم:
«محبوبه مقدم، دانشجوي كارشناسي ارشد پژوهشگري مطالبات زنان، در همايش روز جهاني زن، روسپي گري را يكي از آسيب هاي اجتماعي زنان عنوان كرد و گفت: قربانيان روسپي گري در تهران به بالاترين حد خود رسيده و مكان هايي كه به شكار انسان ها نشسته اند، فقط در تهران به هشت هزار مورد مي رسد. وي مدعي شد: روزانه 54 دختر 16 تا 25 ساله ايراني در كراچي خريد و فروش مي شوند و سرمنشأ اين فاجعه سياستي است كه باعث فقر و محروميت اكثريت جامعه شده است. مقدم با اشاره به گزارش هاي مستندي كه در بعضي از مطبوعات كثيرالانتشار چاپ شده، خاطرنشان كرد: اين گزارش ها گوياي دست داشتن برخي افراد ذي نفوذ در گسترش فحشا است، زيرا باندهاي قاچاق كه دختران را با هواپيما به كشورهاي جنوب خليج فارس منتقل مي كنند، چگونه از اين تسهيلات برخوردار شده اند.
وي افزود: تعداد دختران فراري در كشور دست كم به 300 هزار نفر مي رسد و قريب به 86 درصد دختران كه براي نخستين بار از منزل فرار مي كنند، مورد سوءاستفاده جنسي قرار مي گيرند.
مقدم با بيان اين مطلب كه بيش از 8 ميليون زن ايراني در فقر مطلق زندگي مي كنند، خاطرنشان كرد: تعداد جوانان مبتلا به مشكلات رواني در ايران، بين 8 تا 10 ميليون نفر تخمين زده مي شود كه اكثر آنها را دختران تشكيل مي دهند. وي با اعلام اين كه در ايران نسبت خودكشي در مقايسه با تمام كشورهاي جهان در بالاترين حد قرار دارد، افزود: سالانه هفت هزار نفر خودكشي مي كنند كه بيشترشان زن هستند.

 

بازگشت به صفحه نخست


Free Web Counters & Statistics