نوید نو

اعتراض به ضرب و شتم زنان در روز جهانى زن (17 اسفندماه) در پارك دانشجو
 

خانه من کیستم خواندنی ها  پیوند ها بازتاب ها

 
 

اعتراض به ضرب و شتم زنان در روز جهانى زن (17 اسفندماه) در پارك دانشجو
هواداران حركت جهانى زنان
جمع هم‎انديشى فعالان جنبش زنان

نوید نو 22/12/1384

ما زنان ايرانى با شعار صلح، عدالت، آزادى و برابرى روز جهانى زن (8 مارس) گردهم آمديم تا ضمن اعلام همبستگى با زنان جهان خواست و مطالبات خود را به‎ گوش مسئولين برسانيم.
متاسفانه اجتماع آرام و مسالمت ‎جويانه زنان با حمله و هجوم نيروهاى انتظامى در شرايطى به‎ خشونت گرائيد كه صدا و سيما و ساير رسانه ‎ها فرا رسيدن روز جهانى زن (8 مارس) را رسما به زنان ايران تبريك مي‎گفتند، و تلويزيون جمهورى اسلامى ايران تظاهرات زنان در نقاط مختلف جهان را در برنامه‎ هاى خبرى خود پخش مي‎كرد، اما گويا به ‎واسطه نوع برخورد خلاف قانون پليس و نيروهاى انتظامى با تجمع مسالمت ‎آميز زنان ايران، قادر به پخش نمايش تظاهرات مسالمت‎ جويانه زنان ايران نشد.
زنان و دختران بسيارى در اين روز مورد ضرب و شتم قرار گرفتند و با ضربات باتوم پليس مجروح شدند و توهين تا بدان‎جا بالا گرفت كه حتا بانوى شعر و غزل ايران، سيمين بهبهانى نيز از تعرض مصون نماند.
ما ضمن محكوم نمودن عمل غيرقانونى نيروى انتظامى اعلام مي‎داريم كه طبق اصل 27 قانون اساسى ايران آزادى تجمعات مدنى مسالمت‎ آميز جزو حقوق بديهى و اوليه يكايك شهروندان ايرانى است.
ما در اين تجمع مسالمت‎ آميز خواهان برابرى حقوق انسانى زن و مرد ايرانى در برخوردارى از كليه ‎ى حقوق سياسي، اجتماعى و اقتصادى و خواهان اصلاح كليه قوانين زن ‎ستيز در قانون اساسى و قوانين منبعث از آن بوديم و هستيم.
بنابراين ما ضمن محكوم كردن عمل غيرانسانى ضرب و شتم زنان توسط نيروهاى انتظامي، مصرانه خواهان پاسخگويى مسئولين هستيم كه ضرب و شتم غيرانسانى زنان ايرانى را ديدند و شنيدند و خاموش و ساكت ماندند.
ما هم‎چنان بر خواسته‎ هاى خود كه برابرى حقوق انسانى زن و مرد است پاى مي‎ فشاريم و اعتراضات قانونى و مسالمت‎ جويانه را حق مسلم شهروندى خويش مي‎دانيم.
هواداران حركت جهانى زنان
جمع هم‎انديشى فعالان جنبش زنان

22/12/1384